VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila predstavl

poruka: 22
|
čitano: 7.853
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila predstavl".
3 godine
offline
VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila predstavl

Ova touchscreenizacija svega i svačega u automobilima je blagi užas. Gdje odlazi klasika?

Nadam se da je ovo samo prolazna fora kao što je bilo sa satovima u 80ima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 8:09 (Gallu).
 
30 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Cisti ocaj i BS. Radari za samokocenje su jedno i OK rade, ali od elektrifikacije i samovoznje mi se bljuje, pogotovo za toliko vise para.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2021 9:40 (Mad Ant).
Moj PC  
7 2 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Sve to je obično sranje, ne vidim sto je to tako inovativno da bi imalo nekog većeg benefita za vozača. Inovacija bi bila da naprave auto sa dometom 1000km, koji je ekološki čist i dostupan običnom čovjeku za kupovinu. Ono što nam sad uvaljuju je fora da nam u kompletu uz auto prodaju hrpu stvari koje su zapravo nepotrebne i beskorisne i dobro si ih naplate. Za primjer, jedan proizvođač čije aute kupujemo u odnosu na prethodnu generaciju je skuplji 20-30 tisuća, nakrcali su auto elektronikom, a električni kompaktni SUV ima cijenu od 300 tisuća kuna. I sve bih to još nekako bilo da mu domet nije 300 km konzervativne vožnje i nakon toga mozes birat 4h na brzom punjenu, 8 na redovnom ili 16h na kućnom. Mislim da su dosegli vrhunac inovativnosti u načinima kako to prodati, u ničemu drugom.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
15 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Sve je to napravljeno da uništi tržište polovnih automobila. Danas uzmeš odličan 10g star auto kojem ništa ne fali s ispod 100k km za 4-6k eura i servisi te rezervni dijelovi su sitniš, pogotovo za atmosferske benzince, a u 2030toj ćeš uzeti 10g star auto u kojem će pola elektronike biti neispravno, a zamjenske će koštati više od auta.

Što će tek biti s EV ili hibridima, za 7,8g mogu slobodno na otpad jer su baterije skuplje od auta.
 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Šta je bilo sa satovima osamdesetih?
3 godine
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
U 80ima su satovi sa digitalnim prikazom postali jako popularni. Svi su ih sumanuto proizvodili dok se taj hir nije naglo ugasio u 90ima.
12 godina
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Gallu kaže...
U 80ima su satovi sa digitalnim prikazom postali jako popularni. Svi su ih sumanuto proizvodili dok se taj hir nije naglo ugasio u 90ima.

Zašto bi to bio hir? Ugasio se u 90tima a sad je ponovo tu i velika većina satova ima digitalni prikaz. Imam poprilično vrijedan mehanički sat i imam G-Shock s digitalnim prikazom. Za ono za što su namijenjeni G-Shock je puno bolji. Nema kašnjenja, navijanja, prebacivanja datuma, lako vidiš koliko je sati u potpunom mraku, osim osnovnih daje još nekoliko bitnih informacija... jednostavno, u svakom pogledu je bolji, do te mjere da znam jel 4h ili 16h kad ga pogledam

Znam da je to jeftina elektronika vs vrhunska mehanika, materijali, filigranska izrada, tradicija...bla, bla... no jedini scenarij po kojem je taj mehanički sat bolji je to da završim na pustom otoku jer je moj G-Shock na baterije a nema solarno punjenje. Jasno mi je zašto je mehanički 20x skuplji od GWM5610, ali bolji nije.

S Infotainment sustavima stvari nisu baš tako crno-bijele. Za dobar dio onoga čemu služe oni su odlični no za dobar dio su i katastrofalno loši, nepraktični i u krajnjoj liniji opasni.

13 godina
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Nije problem infotainment opcenito, kao do nedavno, vec kad je apsolutno sve preko njega na touch ugurano u gro podmenija, a ti u teskom pokretnom vozilu...
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 9:52 (Mad Ant).
12 godina
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Mad Ant kaže...
Nije problem infotainment opcenito, kao do nedavno, vec kad je apsolutno sve preko njega na touch ugurano u gro podmenija, a ti u teskom pokretnom vozilu...

 Mislim da bi trebalo odvojiti infotainment i teško pokretna vozila jer se danas i na lako pokretnim vozilima sve gura u infotainment. Super je imati ekran na kojem možeš vidjeti sve informacije o vozilu, putovanju, okolišu i sl, no kad mi na taj ekran gurnu kontrolu klime, otvaranje gepeka, upravljanje sjedalom.. i što sve ne guraju, onda je to podilaženje trendovima na uštrb praktičnosti, ergonomije i sigurnosti. 

13 godina
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Pa je, ali pod tesko mislim na cca 1200kg metala kojeg vozis velikom brzinom, a gledas u ekran umjesto van...
3 godine
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Što se tiče satova - digitalni su mi gadni. Nema tu puno za reć. Stvar ukusa valjda.
Infotainment više odmaže nego pomaže. Po noći blješti i umara oći. Po danau? Šta ću s njim? Gledat filmove dok vozim. Neki mali ekrančić koji se nalazi između dva analogna pokazivača je sasvim ok, al ovo ostalo - bljuv.
Ili barem ponuditi opciju - ko hoće analogno nek si uzme analogno, taman da je i kao opcionalna doplata.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 12:04 (Gallu).
12 godina
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Gallu kaže...
Što se tiče satova - digitalni su mi gadni. Nema tu puno za reć. Stvar ukusa valjda.
Infotainment više odmaže nego pomaže. Po noći blješti i umara oći. Po danau? Šta ću s njim? Gledat filmove dok vozim. Neli mali ekrančić koji se nalazi između dva analogna pokazivača je sasvim ok, al ovo ostalo - bljuv.
Ili barem ponuditi opciju - ko hoće analogno nek si uzme analogno, taman da je i kao opcionalna doplata.

 Naravno da su gadni tj. da su mehanički satovi ljepši, da ne govorim o stvarnoj vrijednosti, no u smislu obavljanja funkcije za koju su namijenjeni su bolji. Ko da uspoređuješ staru britvu s drškom od slonovače i oštricom od japanskog čelika s Gillette Fusion. Jasno je da ova britva može vrijediti 500€ dok Gillette ne vrijedi ni tih 70kn koliko košta, no kad je brijanje u pitanju (a ipak je to namjena) prednost ću dati onome s čim se neću zaklati.

 

Infotainment je super stvar. Samo treba paziti što stavljati na njega a za što su bolje odvojene komande. Ja sam svoj auto upravo zbog želje za analognim osnovnim satovima čekao mjesec dulje. Samo tu nije krivnja na proizvođačima nego na kupcima. Potražnja za full digital kokpitima je tolika da uvoznik nije ni naručivao one s analognim (djelomično) instrumentima.

3 godine
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
BlueMax kaže...
Gallu kaže...
Što se tiče satova - digitalni su mi gadni. Nema tu puno za reć. Stvar ukusa valjda.
Infotainment više odmaže nego pomaže. Po noći blješti i umara oći. Po danau? Šta ću s njim? Gledat filmove dok vozim. Neli mali ekrančić koji se nalazi između dva analogna pokazivača je sasvim ok, al ovo ostalo - bljuv.
Ili barem ponuditi opciju - ko hoće analogno nek si uzme analogno, taman da je i kao opcionalna doplata.

 Naravno da su gadni tj. da su mehanički satovi ljepši, da ne govorim o stvarnoj vrijednosti, no u smislu obavljanja funkcije za koju su namijenjeni su bolji. Ko da uspoređuješ staru britvu s drškom od slonovače i oštricom od japanskog čelika s Gillette Fusion. Jasno je da ova britva može vrijediti 500€ dok Gillette ne vrijedi ni tih 70kn koliko košta, no kad je brijanje u pitanju (a ipak je to namjena) prednost ću dati onome s čim se neću zaklati.

 

Infotainment je super stvar. Samo treba paziti što stavljati na njega a za što su bolje odvojene komande. Ja sam svoj auto upravo zbog želje za analognim osnovnim satovima čekao mjesec dulje. Samo tu nije krivnja na proizvođačima nego na kupcima. Potražnja za full digital kokpitima je tolika da uvoznik nije ni naručivao one s analognim (djelomično) instrumentima.

 

I tu se vraćam na moj prvi post - zato se i nadam da je to ko sa satovima u 80ima i da će biti prolazni hir...

13 godina
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
BlueMax kaže...
Gallu kaže...
Što se tiče satova - digitalni su mi gadni. Nema tu puno za reć. Stvar ukusa valjda.
Infotainment više odmaže nego pomaže. Po noći blješti i umara oći. Po danau? Šta ću s njim? Gledat filmove dok vozim. Neli mali ekrančić koji se nalazi između dva analogna pokazivača je sasvim ok, al ovo ostalo - bljuv.
Ili barem ponuditi opciju - ko hoće analogno nek si uzme analogno, taman da je i kao opcionalna doplata.

 Naravno da su gadni tj. da su mehanički satovi ljepši, da ne govorim o stvarnoj vrijednosti, no u smislu obavljanja funkcije za koju su namijenjeni su bolji. Ko da uspoređuješ staru britvu s drškom od slonovače i oštricom od japanskog čelika s Gillette Fusion. Jasno je da ova britva može vrijediti 500€ dok Gillette ne vrijedi ni tih 70kn koliko košta, no kad je brijanje u pitanju (a ipak je to namjena) prednost ću dati onome s čim se neću zaklati.

 

Infotainment je super stvar. Samo treba paziti što stavljati na njega a za što su bolje odvojene komande. Ja sam svoj auto upravo zbog želje za analognim osnovnim satovima čekao mjesec dulje. Samo tu nije krivnja na proizvođačima nego na kupcima. Potražnja za full digital kokpitima je tolika da uvoznik nije ni naručivao one s analognim (djelomično) instrumentima.

 Ja sam svoj prije 2g. isto uzeo specifično sa analognim instrumentima i imam normalni infotainment i klima komande na prave gumbe odvojeno. Ove gluposti na digitalnim instrumentima, šatko kul grafika i animacije su takav šit da to nije istina - u dizajnerskom smislu. Pošto sam i sam bio dizajner, meni ne mogu prodati glupost koju nacrtam relativno brzo pod "boje", kad znam da je jeftinije od fizičkih instrumenata. Pogotovo što na kraju imaš "nacrtane" iste takove samo na ekranu...

16 godina
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Moj auto ima klimu u touchscreen izborniku i to je zesca debilana. Nova generacija mog modela auta koja nedavno izasla ima normalne fizicke tipke za klimu i izvadili su ih iz izbornika jer je to ocito fail.
3 godine
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Postoji razlog zašto većina preferira fizičku tipkovnicu... Još kad u vožnji moraš prtljat po tom touchscrenu. Ajme užasa.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 17:07 (Gallu).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Jel Toyota? Pitam jer sam vidio da su izbacili "noviju" verziju CHR-a gdje su dodali fizicke tipke na mjesto touch na stranama ekrana, jer se ekipa bunila ;)

Ali ono masovno namjestanje klima na ON i 23°C zauvijek, od strane vlasnika tih novih, mi je cisti smijeh. I onda racionaliziranje kako je zapravo OK... aha, isto kao i ne diranje smjera/pozicije puhanja gore/dole, jer "auto zna najbolje" :)

Dođe mi isto kao i ravnozemljasi :-P
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 9:06 (Mad Ant).
3 godine
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Frend uzeo neku novu Bemburu, em se nije mogao parkirati uz ogradu blize od 50cm em mu u jednom tunelu pri 100kmh auto automatski zablokirao sve kotace, on je sam nesto zakljucio da treba stati, frend je bio s curom u autu skoro su poginuli a nigdje nikoga, vratio auto uzeo neki drugi.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Problem je da se ova digitalna stanja prodaju po skupoj cijeni, a zapravo su ušteda proizvođaču jer unutar istog sustava softverski ugura i radio, klimu, GPS i sve moguće. S druge strane na račun digitalizacije isti model nakon 5 godina naplate 20-30 tisuća više. Daj mi izbor da uzmem auto sa analognim kontrolama pa makar bio i jeftiniji od ovih digitalnih sranja 😂
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Već vidim da će uskoro restauracija automobila biti vrlo zanimljiv hobi. Sve ovo novo sto vidim da se prodaje teze smeće, gubi se ideja automobila, a sve vise postaje konzola za zabavu, no pitanje je za koga jer kao vozač ne mozes se time baviti, a iskreno nisam spreman platiti toliku razliku u cijeni da se klinci mogu iza igrati.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
neaktivan
offline
VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila predstavl

Pitate se i ne vidite svrhu zašto su napravili električne aute? Pa da vas uvedu u sve veću kontrolu, biti ćete automatski voženi na destinaciju, auto će sam predviđati vrijeme dolaska i vozit će po propisanim brzinama, gps-om ćete biti praćeni, itd, sve je to zbog kontrole a ne zbog ekologije, baterije kao otpad su isto štetne za okoliš...

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VIDEO: Top 5 najinovativnijih automobila preds
Danijel5 kaže...

Pitate se i ne vidite svrhu zašto su napravili električne aute? Pa da vas uvedu u sve veću kontrolu, biti ćete automatski voženi na destinaciju, auto će sam predviđati vrijeme dolaska i vozit će po propisanim brzinama, gps-om ćete biti praćeni, itd, sve je to zbog kontrole a ne zbog ekologije, baterije kao otpad su isto štetne za okoliš...

 Koji je smisao sa mi prate auto kad su me već čipirali?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice