Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

poruka: 66
|
čitano: 23.516
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p".
3 godine
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

Neznam kaj da velim, je to 1080 reza no sve su to stariji videu s jako malo detalja tj ostrine koju nesto malo bolji bitrate tesko da ce popraviti! Neznam dali se varam no od kad su stavili ovo 1080 premium opciju dali sad na hrpi videa fali 4k ili je uopce nije bilo?!

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
cudi me kako ok izgledaju videa s obzirom na toliku kompresiju..
3 godine
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
dabar_solta_V2 kaže...
cudi me kako ok izgledaju videa s obzirom na toliku kompresiju..

 Gdje na TV ili monitoru, na monitorima to izgleda ocajno lose!

7 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
nebitno di gledam youtube mi izgleda ok, nista specijalno al ok. isto nebitno di gledam kad sam nešto kemijam uvik bude na blokove i izgleda katastrofa ako nije bitrate bar 70%+ od original snimke zavisi do sta je na snimci(naravno vec kompresirane, nebitno sony kamera{pp ili auto svejedno} ili dji dron isti je problem), proba više passova i da radi na gpu i svakakve kombnacije al uvik je na blokove i puno gore od originala ako nije bar 70% bitrate. tako da mi super izgleda jutub kad vidim koji je omjer kompresije.
2 godine
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
mbaksa kaže...
(don't judge me )Ava Max - Sweet but Psycho [Official Music Video]

 

 

 Primijetio sam i na ovom spotu: 

Jonas Blue - Perfect Strangers ft. JP Cooper

Tu ima puno lijepih scena iz Afrike. Prije mi se taj spot vizualno činio pomalo čaroban, a sad mi to izgleda pomalo meh. Ko da fali detalja, ko da više nije tako šareno. Opet - ne znam jesam li ga pogrešno upamtio...

Ih, da nam bar ostave 1080 te razine kvalitete kao spot Sweet but Psycho, solidno, ako su nas već zafrknuli dobro je da ne ide na još gore.

 

Ovaj dolje Jonas Blue bih izdvojio kao katastrofalan..

 

Nisam jučer gledao na računalu, pogledao sam kući na OLED tv-u da vidim hoće li što njegov upscaling pomoći, no ovome zadnjem nema pomoći iako je po defaultu na 720p, podesio sam ga na 1080HD, zamućen, kao da je i zbluran, ispran...strašno.

Mogli smo si davno svi poskidati što volimo poslušati ali eto, naivno smo očekivali da će sve to "tako" biti vječno dostupno.

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 6:16 (Zaporožac).
13 godina
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

Sreća pa ima VPN i regije gdje je YT smiješno jeftin.

Snađite se ljudi, ja nema šanse da bih gledao reklame za nešto što dođe ~1,5€/mjesečno.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
mbaksa kaže...

Je li sve ovo placebo?  Zakleo bih se da su ti isti spotovi prije izgledali bolje. 

 baci oko na ove primjere

 

 

 

otvori jedan pored drugog i usporedi koliko je mutan ovaj noviji video u 'običnom' 1080p hd

btw. taj noviji video ima opciju 1080p premium, stariji video nema premium opciju, ali je zato daleko bistriji u 'običnom' 1080p

16 godina
moderator
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
picajzla0707 kaže...
mbaksa kaže...

Je li sve ovo placebo?  Zakleo bih se da su ti isti spotovi prije izgledali bolje. 

 baci oko na ove primjere

Malo je tu zeznuta usporedba jer je ovaj iz UFC-a u 60p. Mada moram priznati da ova snimka iz Bellatora izgleda prilično mutno. Prema svemu što sam dosad vidio, kodek av01 izgleda kao da jako voli "mutiti" sliku (možda je podešen tako da zamuti sliku kako se ne vi vidjeli "blokovi" pa onda stradaju detalji?).

 

Bellator - kodek av01 (dakle, definitivno rekodiran) - 2055 kBit/s, UFC kodek VP9 - 4160 kBit/s. Ali velim, usporedba je nepoštena jer je ovaj drugi 60p pa je bilo i za očekivati da će se koristiti viši bitrate.

11 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
mbaksa kaže...

Malo je tu zeznuta usporedba jer je ovaj iz UFC-a u 60p. Mada moram priznati da ova snimka iz Bellatora izgleda prilično mutno. 

 bezveze bacio oko na fajt, i čim sam vidio kako je mutan, sjetim se teme na forumu

bogme, ne sjećam se da sam prije viđao ovako mutne snimke sa službenih kanala, a jel slučajno da je baš takva kad ima 'premium' opciju nekako sumnjam

7 godina
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

sad ste me izludili da sam poce trazit artefakte i vidin ih svugdi npr-

43+ sekunda videa, mesh od kucista izgleda dobro ali trza ko neki aliasing problem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 13:54 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

Horor.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
Marko :D kaže...

Horor.

 

Mutno dozlaboga. Video koji se gleda u Chromeu je kodiran av01 kodekom, a ako se skine, MKV VP9 je kodiran sa smiješnih 985 kBit/s, a MP4 H.264 s, i dalje za 1080p niskih, 1395 kBit/s.

 

Opet, bilo bi super da je netko skinuo taj spot prije YouTubeova kemijanja pa da usporedimo...

 

dabar_solta_V2 kaže...

sad ste me izludili da sam poce trazit artefakte i vidin ih svugdi npr- 

43+ sekunda videa, mesh od kucista izgleda dobro ali trza ko neki aliasing problem.

Loše izgleda, ali ne bih to nužno podvodio pod ove tekuće potencijalne probleme. Možda. Enkoder je tu uočio određeni uzorak i pokušao uštedjeti na bitrateu uz čuvanje uzorka. Znači, prioritet je dao definiciji uzorka umjesto pokretu. To je valjda nešto slično onome kad se snima čip pa onda onaj slabi natpis na čip se, uz pokret kamere, miče odvojeno od čipa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 17:52 (mbaksa).
13 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana

Jesi možda skinuo video od Sheerana da za jedno mjesec dana usporedimo ima li razlike?

16 godina
moderator
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
Marko :D kaže...

Jesi možda skinuo video od Sheerana da za jedno mjesec dana usporedimo ima li razlike?

Dobra ideja, jesam. Već i veličina fajla govori puno, ali ako bi rekodirali uz isti bitrate, ali nižu kvalitetu, onda bi nas to moglo zavarati.

3 godine
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
Marko :D kaže...

Horor.

 

 sjebali ste cijeli internet trenutno mi neotvara niti jedan video iz ove teme

6 godina
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

ne vidim nikakvu mutninu na niti jednom YT videu.  sve mi je isto kao i prije, i nemam ove opcije koje vi imate HD premium i te sheme

 

ne kuzim cemu strka frka, o cemu se radi ako netko moze pojasniti?

 

to jest sto vas tocno muci u vezi ovoga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
3dfx kaže...

ne vidim nikakvu mutninu na niti jednom YT videu.  sve mi je isto kao i prije, i nemam ove opcije koje vi imate HD premium i te sheme

 

ne kuzim cemu strka frka, o cemu se radi ako netko moze pojasniti?

 

to jest sto vas tocno muci u vezi ovoga?

Pojačaj svjetlinu ekrana i pogledaj tamne pozadine u YouTube videozapisima. Ako i dalje ne vidiš u čemu je problem, nemaš dobar ekran/monitor ili ti postavke nisu dobro namještene. Uvjereni smo da se počeo pojavljivat color banding tamo gdje ga prije nije bilo, i to ne samo mi nego i ekipa na Redditu. I to je počelo kada je YouTube najavio da će 1080p veće kvalitete biti samo za premium korisnike, dok će svi drugi dobivat 1080p srozane kvalitete.

 

Evo par primjera o čemu govorimo:

https://i.postimg.cc/CKx4yGxL/Screenshot-1.png
https://i.postimg.cc/9fgYcDDP/Screenshot-2.png
https://i.postimg.cc/zBLSvqhs/Screenshot-3.png

 

Na 1080p ne bi trebalo biti color bandinga niti mutne slike.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 22:14 (Marko :D).
2 godine
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

Živ čovjek se na sve navikne, pogotovo moja generacija koja je iznajmljivala xvid filmove u videotekama kvalitete 480x 360 i sl. da ne izmišljam..

Bilo nam je bitno da pogledamo novi film.

Vjerujete mi, bili smo sretni jer se u toj rezoluciji može kompresirati i prilično gledljiv film ali i negledljiv.

Koja rezolucija, bitrate ?

Nebitno. 

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
Marko :D kaže...

Pojačaj svjetlinu ekrana i pogledaj tamne pozadine u YouTube videozapisima. Ako i dalje ne vidiš u čemu je problem, nemaš dobar ekran/monitor ili ti postavke nisu dobro namještene. Uvjereni smo da se počeo pojavljivat color banding tamo gdje ga prije nije bilo, i to ne samo mi nego i ekipa na Redditu. I to je počelo kada je YouTube najavio da će 1080p veće kvalitete biti samo za premium korisnike, dok će svi drugi dobivat 1080p srozane kvalitete.

 

Evo par primjera o čemu govorimo:

https://i.postimg.cc/CKx4yGxL/Screenshot-1.png
https://i.postimg.cc/9fgYcDDP/Screenshot-2.png
https://i.postimg.cc/zBLSvqhs/Screenshot-3.png

 

Na 1080p ne bi trebalo biti color bandinga niti mutne slike.

Imam BenQ Mobiuz EX3210U, tako da nije do monitora sigurno 

 

na koje postavke mislis, monitor postavke? to isto ne moze biti lose. jer je bazdaren colorimetrom

 

vidim da se gore spominje dekodiranje sadrzaja, da vam nije do toga mozda?

 

u biti nebitno, to je samo kod 1080p sadrzaja, 4k nije u losijoj kvaliteti?

 

13 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana

Za 4K ne znam, nisam ni gledao, ali videozapisi koje smo objavili ovdje gdje smo to primjetili nemaju opciju gledanja u 4K.

8 godina
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

Samo nek ograničavaju, sve manje gledam YT. Kvalitate videa je 0, samo clickbait, sve neki epic naslovi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
win10pro kaže...

Samo nek ograničavaju, sve manje gledam YT. Kvalitate videa je 0, samo clickbait, sve neki epic naslovi.

 Brate neznam šta gledaš ako ti je kvaliteta 0, 99,9% sadrzaja a imam poprilicno hobija mi je u 4k kako na PC tako i na TV!

8 godina
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

Kvaliteta YT videa na 1080p u mracnim scenama nikad nije valjala.

Naravno da škrtare na bitrate-u. Ne cudi me uopce.

 

A kaj se kvalotete sadrzaja tice to sve ovisi o pojedincu kaj trazi. Ja sam zadovoljan. 

Fotografija, biciklizam(utrke,bicikli,mehanika)...

Uvijek nađem kvalitetan sadrzaj. 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

Ma pogledajtesamo trailer za nadolazeći igru Metal Gear Solid Delta: Snake Eater.

 

Nikada mutniji, ispraniji trailer nisam vidio u 1080p

 

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
Zaporožac kaže...

Ma pogledajtesamo trailer za nadolazeći igru Metal Gear Solid Delta: Snake Eater.

 

Nikada mutniji, ispraniji trailer nisam vidio u 1080p

 

Ovo je za trailer igrice sasvim solidno u fhd.

13 godina
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

 

Ovo je toliko loše da se ni ne može reći da je 1080p.

Kao 360p upscale na 1080p.

 

Dok recimo ovaj ako smanjiš sa 4k na 1080p izgleda i dalje vrlo dobro

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2023 13:08 (zuper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
zuper kaže...

 

Ovo je toliko loše da se ni ne može reći da je 1080p.

Kao 360p upscale na 1080p.

Izgleda zaprepaščujuće loše. Međutim, tu nažalost ne znamo kakav je izvor. Jer u konačnici može biti da je to bio nekad SD video, koji je upscalean na 1080p i ako je takav zakodiran, očekivana kvaliteta videa bila bi ovakva kakvu vidimo.

13 godina
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

Kako to misliš nekad bio SD? Pa u pitanju je BBC tj. Top Gear produkcija.

Oduvijek su oni imali vrhunske kvalitete videa.

 

Ovakvo namjerno degradiranje kvalitete je prestrašno

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
zuper kaže...

Kako to misliš nekad bio SD? Pa u pitanju je BBC tj. Top Gear produkcija.

Oduvijek su oni imali vrhunske kvalitete videa.

Taj je video inicijalno valjda bio 1080p ili, valjda čak vjerojatnije, 4K, ali je moguće da je konkretni videofajl kojeg su uploadali u nekom koraku u lancu prošao kroz SD rezoluciju, ili možda 720p. Uglavnom, bez da znamo kakav je originalni fajl kojeg su uploadali, sve dalje je samo nagađanje.

8 godina
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

To sigurno nema veze sa youtube-om nego je do onog koji je napravio upload. Mogli su i 4k stavit rezultat nebi bio bolji

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2023 8:27 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice