Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

poruka: 60
|
čitano: 29.692
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u ".
6 godina
protjeran
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
digitall kaže...

na cem si ti, koje tebi preparate uvaljuju da mi je znat.. ide im ocigledno..

med je od susjedovih pcela, nije ni blizu 70kn, a sadrzi niz vrijednih nutrijenata i antioksidansa poput vitamina B1, B2, B5, B6, C, D, E, K, minerala natrija, kalija, kalcija, fosfora, magnezija, zeljeza, cinka, joda, bakra, kroma i selena...

normalno da nema specijalna ljekovita svojstva niti sam to igdje naveo, samo sam rekao da je bolje uzeti nesto prirodno za odrzavanje organizma (ne za ljecenje) sto ti je pred nosom i vjerojatno tijelo bolje prima, nego nesto tko zna s kojeg kontinenta kojeg sastava, sto za stvarno ne zna ni onaj tko prodaje.. sto je bolja reklama bolje ce se prodati..

znas sto je propolis? znas sto su kefir zrnca? ova koja sam uzgajam...

tesko da znas..  odi do ljekarne da ti preporuce nesto.

 

 E... moj sinko. 

Da, svega toga ima u medu ali od preporućenih RDA (Recommended Daily Allowances) količina potrebitih nutritijenata trebao bi dnevno pojesti dvije kile meda da bi opskrbio organizam mineralima, a vitamina ima u bezvrijednim količinama tako da ti ne bi pomoglo ni 10 kg meda dnevno.

Eto, malo poslijeponoćne edukacije.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 0:57 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

Taman ste me podsjetili da si kupim vitamine,nazalost ljekana vise ne prodaje Centrum...

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
Anđeo bez falinge kaže...

 

 E... moj sinko. 

Da, svega toga ima u medu ali od preporućenih RDA (Recommended Daily Allowances) količina potrebitih nutritijenata trebao bi dnevno pojesti dvije kile meda da bi opskrbio organizam mineralima, a vitamina ima u bezvrijednim količinama tako da ti ne bi pomoglo ni 10 kg meda dnevno.

Eto, malo poslijeponoćne edukacije.

 zato nema bolesnih medvjeda (ubodi se ne računaju) 

 

 

pe se: ako koga baš zanima, ovdje su navedene hranjive vrijednosti meda prema FDA. nešo ih i nema baš, a? usput, med i propolis nisu ista stvar. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 5:52 (Ajar).
11 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
Ja bih samo podsjetila da kada ljudi imaju neku kroničniju bolest, ponekad sama ta bolest vuče za sobom restrikcije u prehrani, pa otuda onda potreba za dodacima, tj. suplementima. Nadalje, bolest sama zna iscrpiti organizam, pa eto ti još potrebe za pilulicama i prašcima. Ako postoji restrikcija kretanja, e onda dodaj vitamin D, leucin, arginin...
Kao što reče netko, najbolje je biti lijep, mlad, bogat i pametan...
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
loncaric kaže...

 osoba koja je pod konstantnim stresom sto psihickim sto fizickim normalno da treba dodatke prehrani

 Osoba koja je pod konstantnim stresom treba riješiti to pitanje. Nikakvi joj vitamini neće pomoći.

Ja rekoh
12 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

Stvar je potpuno logicna:

- ako je organizam u optimalnom stanju, suplementi mu ne trebaju

ako organizam nije u optimalnom stanju, targetirani suplementi mu mogu pomoci

ako je organizam u narusenom stanju, suplementi postaju nuznost (barem kratkorocno)

 

Oni koji zloupotrebljavaju svoje tijelo, te su k tome toliko glupi da misle da ce im carobna pilula pomoci, samo neka bacaju novce.

Kod druge skupine, problem lezi je u tome sto nije jednostavno znati u kakvoj si situaciji. Mozes nastojati zdravo zivjeti (kvalitetne namirnica, tjelovjezba, izbjegavanje stresa), ali nikada neces 100% u tome uspjeti:

- u danasnje vrijeme nitko ne moze garantirati kvalitetu namirnica

- tjelovjezba je takoder oblik fizickog stresa organizma

- stres je gotovo nemoguce izbjeci (osim ako se nisi rodio u kraljevskoj obitelji pa ti glade dupe perom)

 

Prehrana vecine ljudi je toliko narusena stilom zivota koji kapitalizam u kojem zivimo zahtjeva da uz sav trud nije moguce jesti 5x dnevno male obroke kako se preporuca, sve kuhati sam od vlastitih namirnica (za koje imas garanciju da nisu tretirane razno raznim kemikalijama). Kada sam cou detaljne opise iz prve ruke od ljudi koji su radili u restoranima (cak i luksuznim) ili u distributivnim centrima, prestao sam jesti vani.

 

Kako zivimo u DE, zeni su utvrdili nedostatak vitamina D, a ja sam joj mjesecima prije tupio da ima probleme s kosom. Nakon sto je pocela piti D3, svi simptomi su potpuno nestali. Sada smo oboje trajno krenuli koristiti ulje krilla iz preventivnih razloga. Radije bi jeli ribu 3x tjedno, ali ukoliko ovdje zelis svjezu kvalitetnu ribu, moras ostaviti cijelo bogatstvo (ovako je jedemo jednom tjedno). 

 

BTW sto je s trudnocom - ako je uzimanje dodataka prehrani placebo efekt, zasto svi trudnicama preporucuju folnu kiselinu, jod, zeljezo, omegu3, kalcij itd...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
Neki su u komentarima propustli primjetiti da se studija odnosi samo na kardiovaskularne bolesti, a ne na xx drugih situacija s kojima organizam može imati problema...
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
Neki su u komentarima propustli primjetiti da se studija odnosi samo na kardiovaskularne bolesti, a ne na xx drugih situacija s kojima organizam može imati problema...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

Naslov je jedno a ostatak teksta drugo.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

"Neki dodaci zaista jesu korisni, ali ne za prevenciju bolesti, nego samo ako se primjenjuju kao nadoknadna terapija za klinički dokazan manjak vitamina ili minerala, ukoliko on postoji."
Sve je razjašnjeno ovom rečenicom. Ali neki imaju problema sa čitanjem s razumijevanjem.

Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
torrente kaže...
Gore vam je čovjek lijepo napisao kako se nosi kroz život sa desetinama zdrastvenih problema...te je za kraj naveo ono najbitnije...kad vam isprintaju hebenu dijagnozu po kojoj imate rok trajanja ko jogurt...počet ćete sve gutat što lobi obmanjivači nude..
Naravno uz blender u kojem ćete mixat sirovi kupus s medom...dolijevat ćete i petrolej..te posjetit sve travare u radijusu od rumunjske do crne gore.

Tada se ništa ne odbacuje kao šuplja priča lobija...sve se guta.

 a gdje sam tocno napisao da bolesti lijecim tako? jel se ne radi o onome sto si rekao da gutas kao prevenciju ili?

kad skuzis o cemu se prica mozes nastaviti

Anđeo bez falinge kaže...

 E... moj sinko. 

Da, svega toga ima u medu ali od preporućenih RDA (Recommended Daily Allowances) količina potrebitih nutritijenata trebao bi dnevno pojesti dvije kile meda da bi opskrbio organizam mineralima, a vitamina ima u bezvrijednim količinama tako da ti ne bi pomoglo ni 10 kg meda dnevno.

Eto, malo poslijeponoćne edukacije.

e moj sinko, kad ukljucis mozak onda dodes do zakljucka da covjek inace ne jede samo med po cijele dan.. ali to je malo teze ocigledno..

poantu ces skuziti jednog dana, mozda ces saznati i sto je propolis, do tada financiraj one tamo, zanemaruj ono sto gazis i sto oranizam bolje apsorbira

16 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
digitall kaže...

e moj sinko, kad ukljucis mozak onda dodes do zakljucka da covjek inace ne jede samo med po cijele dan.. ali to je malo teze ocigledno..

poantu ces skuziti jednog dana, mozda ces saznati i sto je propolis, do tada financiraj one tamo, zanemaruj ono sto gazis i sto oranizam bolje apsorbira

Poanta je da konzumiranje meda ne sluzi nicemu osim unosenja poprilicne kolicine secera u organizam.

 

 

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 15:04 (SupremeCommander).
8 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
SupremeCommander kaže...
digitall kaže...

e moj sinko, kad ukljucis mozak onda dodes do zakljucka da covjek inace ne jede samo med po cijele dan.. ali to je malo teze ocigledno..

poantu ces skuziti jednog dana, mozda ces saznati i sto je propolis, do tada financiraj one tamo, zanemaruj ono sto gazis i sto oranizam bolje apsorbira

Poanta je da konzumiranje meda ne sluzi nicemu osim unosenja poprilicne kolicine secera u organizam.

 

 

 

 

 Koliko je to "poprilično", ako čovjek uzima jednu žlicu dnevno?

Ja rekoh
10 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit

@Cimet

 

Slažem se sa tobom. Ljudi ili jednostavno ne pročitaju ništa, osim možda naslova ili pak pročitaju- al' opet po svom..Nemaju intelektualnog poštenja, naprijed prema sebi,a gdje onda tek prema ostalima.

Več dolaze na raznorazne teme sa utvrđenim mišljima. A to je krivi pristup, briju da su znalci za sve, samo zato što imaju mado internet. A, počesto nije baš tako...

Oni su najpogodnije tlo za teorije urote i ravnozemljaške proroke.

 

 

Npr. ovo njihovo lupetanje o medu. Hm, dal' imaju bar kakvo znastveno istraživanje ili pričaju napamet?

Med večinom kaj se prodaje po maloprodaji i nije pravi med, nego što bezveze..šećerna voda - 

 

Ali nitko ne gleda rezultate inspekcija...ak' se ne varam 22 je palo, a 2 su bila na granici.

 

Treba naći poštene pčelare kaj proizvode med na pravi način, bez mješenja sa šećerom. I one koji uz to ne drogiraju pčele sa kemijom. 

Ima pčelera kojima je med proziran kao voda....

Domaće, razbu, domaće...sa  kineskim šećerom iz Konzuma.

 

 

Inače, rokam po medu svakodnevno(po potrebi i po propolisu), te mogu svakom isti preporučiti bez ozbira na zdrastveno stanje, dob, spol,...

Samo treba naći onaj pravi..

 

Ljudima kada sam poklanjao domaći med, znali su me pitati kakav je to med koji se kristalizira, odnosno stvrdne...Ah, frende, ak' želiš mogu te naučiti...

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
6 godina
protjeran
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
Cimet kaže...

"Neki dodaci zaista jesu korisni, ali ne za prevenciju bolesti, nego samo ako se primjenjuju kao nadoknadna terapija za klinički dokazan manjak vitamina ili minerala, ukoliko on postoji."
Sve je razjašnjeno ovom rečenicom. Ali neki imaju problema sa čitanjem s razumijevanjem.

 Kad si ti u životu išao na test ispitivanja razine minerala i vitamina , elektrolita ?!

Kad se radi KKS to KKs ne obuhvaća ispitivanje razine nutritijenata.

Kako ćeš saznati da imaš manjak ?!

Čekati da dobiješ bolest ?!

 

Zar treba čekati da dobijemo skorbut, Beri beri, osteoporozu itd..itd pa počnemo unositi vitaminsko minerlne suplemente ?

 

Čitanje s razumijevanjem i shvaćanje teme su dvije različite stvari.

 

A, čitam da nekima (kao ovom gore) nešto i stavljaju dodatno u med da malo pojača doživljaj. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 18:54 (Anđeo bez falinge).
16 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
Feudalac kaže...
 Koliko je to "poprilično", ako čovjek uzima jednu žlicu dnevno?

Vise nego da uzmes zlicu obicnog secera zbog vece gustoce, cca. 17g. U 100g tipicnog meda imas 82g secera. 

 

 

PzKpfw kaže...

Treba naći poštene pčelare kaj proizvode med na pravi način, bez mješenja sa šećerom. I one koji uz to ne drogiraju pčele sa kemijom. 

Ima pčelera kojima je med proziran kao voda....

Domaće, razbu, domaće...sa  kineskim šećerom iz Konzuma.

 

 Prirodni med je 80%-90% secer, ne trebas ga dodatno mjesati, ima ga dosta i u originalu.

 

 

Ali nekima ovdje ocito nije bas jasno da med sve ostalo: vitamini, minerali, proteini, itd.. ima u zanemarivim kolicinama, i ta jedna zlica dnevno koju neki nadobudno konzumiraju ne sluzi apsolutno nicemu. 

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
8 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
Anđeo bez falinge:
Suplementi protiv osteoporoze (kalcij) - također dokazano ne djeluju. Nadomjesni hormoni kod žena da, ali imaju nuspojave. Međutim, obična tjelesna aktivnost štiti od svega, lijenost je najveći grijeh što su znali još u biblijsko vrijeme

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 20:37 (Feudalac).
9 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

smijesno kako neki izokrecu sve u svoju korist.. jos smjesnije je sto neki misle da ce (pravi) med kupiti u trgovackom centru, gotovo jednako smijesno kao sto su preskocili propolis i uhvatili se meda..

ali nije ni blizu smijesno tome sto misle da ce ih neka preskupa osamsto puta prepakirana plastika spasiti od prehlade i sl.. mozda i hoce jer ocigledno jedino jedu smece..

ovi sto su shvatili da med sluzi kao lijek ne zelim ni komentirati.. vjerojatno bi isto shvatili da sam umjesto med ubacio luk..

sto bi tek bilo da sam rekao da konzumiram kombinaciju med-propolis-maticna mlijec-pelud..

kad bi ljudi jeli samo ono sto ih okruzuje, voce, povrce, ne bi trebali hrpu sranja kupovati u ljekarnama.. nebi im nista nedostajalo u organizmu..

ali ovako se osjecaju "super" i onda su "in", jer su iskesirali hrpu love za nesto, nece se valjda najesti luka pa reci da su nesto korisno unijeli u organizam.. to je sramota danas za izgovoriti..

 

Anđeo bez falinge kaže...

 Kad si ti u životu išao na test ispitivanja razine minerala i vitamina , elektrolita ?!

Kad se radi KKS to KKs ne obuhvaća ispitivanje razine nutritijenata.

Kako ćeš saznati da imaš manjak ?!

Čekati da dobiješ bolest ?!

 

Zar treba čekati da dobijemo skorbut, Beri beri, osteoporozu itd..itd pa počnemo unositi vitaminsko minerlne suplemente ?

 

ajde napokon da si se slozio sa mnom, neces valjda cekati da te nesto strefi, ili da na neki nacin saznas da imas manjak necega, unosit ces korisne normalne stvari u svoj organizam i nista ti nece nedostajati.. osim ako vec nemas neki problem..

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit

Sto se tiće "meda" iz trgovine,ja isto nisam znao koje je to sranje dok nisam probao med od šogora koji ima 10-tak košnica.

Isto tako,probao sam propolis iz Kauflanda i taj je razrijedit pa vjerujem da u toj tekucini ima oko 1.5% propolisa.

Kada sam pušio,imao sam ceste upale grla i kada sam "otkrio" propolis(pravi,ne onaj iz Kauflanda),lječio sam se jednom 12 kapi na kocku šečera i to je to!Nema,antibiotika,nema ljecenja,gotovo sve u jednome danu!

Svakodnevno otkrivam kako se alternativno ljeciti,ne pamtim kada sam tabletu zadnji puta popio,priroda radi cuda,tu nema nikakve dileme!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
6 godina
protjeran
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

Iskreno mi je žao što smo ljubiteljima meda srušili mit o velikoj zdravstvenoj koristi svakodnevnog konzumiranja istoga te o njegovim "ogromnim" nutritivnim vrijednostima.

Iskreno mi je žao, no istina uvijek zaboli. 

Nije bitno je li iz Kauflanda ili od komšije koji pravi "pravi med".

Med je izvikana bezvezarija, nekome ugodna okusa, i to je to.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 4 hvala 0
13 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

Zanimljivo da nitko nije primjetio ili komentirao:

"Analiza je pokazala da jedino folna kiselina (i vitamini B u kombinaciji s njom) smanuje pojavnost kardiovaskularnih bolesti i moždanog udara"

Osim toga ako pričamo o prevenciji kardiovaskularnih bolesti onda su dodaci prehrani

  •  Venovin (koncentrat crnog vina bez alkohola , ali s dosta ljekovitih bilja),
  •  jedna mala žlica hladnoprešanog ultra djevičanskog maslinovog ulja iz istre ili naših otoka, dva do tri puta dnevno,dakle jako teško kupiti u dučanima a nikako u supermarketima po extra prodaju svašta 
  •  Omega-3 - osim što je sama po sebi zdrava aktivira neku omegu u maslinovom ulju 
  •  i naravno andol pro koji ima zaštitnu opnu da prođe kroz želudac, ali ga treba piti uz jelo jer se u praksi ipak otvori prije reda ovo baš i nije dodatak prehrani i nije ga baš pametno dugročno uzimati, jer je kisel...

 

A ovo se istraživanje bavilo utjecajem raznih vitamina. O.K.ljepo da je netko to za svaki slučaj provjerio, ali mogli su onda provjeriti i one za koji se zna da pomažu, a spadaju u dodatke. Osim toga koliko dugo se takvi dodaci trebaju koristi da bi se vidjeli rezultati? Po pričanju , ali i iz vlastitog iskustva najmanje mjesec dana, ako ti je razina kolestrola iznad granice, a dva ili više mjeseci ako osim saznanja da ti je kolesterol daleko iznad granice osječaš neke tegobe...

Pitanje je koliko dugo je rađeno istraživanje...

Ja sam koristio kombinaciju maslinovog ulja i Omega-3 i uz normalnu nepromijenjenu prehranu spustio razinu kolesterola na idealnu razinu.

Andol ili andol pro nisam nikad koristio... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 23:05 (Byron).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

A da što se meda tiče ima on svoju svrhu. Recimo kad te zaboli grlo našpricaš tri mlaza propolisa u grlo i riješeno (naravno i par večeri se dobro naspavati) , međutim ako ga nemaš pri ruci i prođe cijeli dan, jer si recim na poslu, i još ti je pao imunitet onda

  •  izgrgljaš antibakterijsku vodicu za usta,
  •  pomiješaš jednu mali žlicu meda , četvrt male žlice kurkume i tri mlaza propolisa ,
  •  to promiješaš i malo rastopiš u ustima te progutaš

svrha meda je da kurkumu i propolis što duže zadrži na stijenkama grla...

I naravno nakon toga ništa ne smiješ jesti barem pola sata jer inače nema učinka.

Ovo se koristi više puta dnevno dok god boli grlo, ali najbolje je propolis stalno imati uz sebe i spriječiti da se prehlada razvije

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 23:06 (Byron).
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

uzalud ti trud.. ni za 100 godina neki nece shvatiti da med, propolis i sl. proizvodi nisu samo neki brojevi necega (nutritivne informacije).. za njih je previse shvatiti i jedan od milijun nacina djelovanja toga na organizam..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

iako je tema o sintetičkim dodacima napoju, eo stare mudre o onome kad se zaglajza u off topic:

 

Čašu meda jošt niko ne popi,

što je čašom žuči ne zagrči;

čaša žuči ište čašu meda,

smiješane najlakše se piju.


Pero Petrović Njegoš

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
Anđeo bez falinge kaže...
Cimet kaže...

"Neki dodaci zaista jesu korisni, ali ne za prevenciju bolesti, nego samo ako se primjenjuju kao nadoknadna terapija za klinički dokazan manjak vitamina ili minerala, ukoliko on postoji."
Sve je razjašnjeno ovom rečenicom. Ali neki imaju problema sa čitanjem s razumijevanjem.

Kako ćeš saznati da imaš manjak ?!

Čekati da dobiješ bolest ?!

 

Zar treba čekati da dobijemo skorbut, Beri beri, osteoporozu itd..itd pa počnemo unositi vitaminsko minerlne suplemente ?

 Ti to ozbiljno? Misliš da kad ti nedostaje pojedinog vitamina odmah dobiješ ovakvu jednu bolest, ono instant? Da ne postoje određeni simptomi nedostatka vitamina i minerala? Da ne postoji nikakav medicinski način da se sazna koliko i što ti nedostaje u tijelu?
I uostalom, ako se normalno hraniš (pod normalno mislim raznolika prehrana, malo mesa, malo voća, malo povrća, mliječnih proizvoda i tako to) nećeš sigurno dobiti teške bolesti uzrokovane nedostatkom vitamina i minerala. Govoriš kao da živimo u oskudici i nemamo što jesti pa svaki dan jedemo istu hranu. A znanstvene studije se laganini ignorira, jer oni su budale i pojma nemaju što rade, potplaćeni su od strane tog i tog lobija itd.

6 godina
protjeran
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
Ajar kaže...

iako je tema o sintetičkim dodacima napoju, eo stare mudre o onome kad se zaglajza u off topic:

 

Čašu meda jošt niko ne popi,

što je čašom žuči ne zagrči;

čaša žuči ište čašu meda,

smiješane najlakše se piju.


Pero Petrović Njegoš

 

 Imam i ja jednu strikane,

 

Ruka kao moja, koja čašu drži

s ćursom i ćitabom nikada ne trži

ti pobornik suhi ja pobornik mokri

gdje čuo si vatra, da mokroga sprži..

 

Omar Hajam

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
Anđeo bez falinge kaže...

Iskreno mi je žao što smo ljubiteljima meda srušili mit o velikoj zdravstvenoj koristi svakodnevnog konzumiranja istoga te o njegovim "ogromnim" nutritivnim vrijednostima.

Iskreno mi je žao, no istina uvijek zaboli. 

Nije bitno je li iz Kauflanda ili od komšije koji pravi "pravi med".

Med je izvikana bezvezarija, nekome ugodna okusa, i to je to.

 Naša se demistificirat med on koji vjeruje u vilenjake i čarobne djevice, svašta.

6 godina
protjeran
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
Festus kaže...

 Naša se demistificirat med on koji vjeruje u vilenjake i čarobne djevice, svašta.

 ??

Jedino od toga je istina da virujen u čarobne djevice.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
8 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

Nisam rekao da minerale i dodatke hrani nikakako ne treba uzimati. I ja povremeno uzmem magnezij, ali samo kad osjetim grčeve u nogama. No uzimati ih stalno i redovito, bez obzira na zdravstveno stanje znači stvarati ovisnost ili u najmanju slučaju lošu naviku. Ako čovjek pazi na svoje zdravlje puno će više na njega učiniti ako se raznoliko hrani, ako jede mnogo voća i povrća, izbjegava crveno meso i sl. nego da svaki dan pije vitamine misleći da je time sve napravio. A što se tiče hipervitaminoza, najstarija dijagnosticirana bolesti upravo je hipervitaminoza A, trovanje vitaminom A. Tragove te bolesti našli su na kostima australopiteka (ženke) Lucy.  Inače, svaki kemijski agens ima dozu u kojoj nema fiziološko djelovanja, potom dolazi do povoljnog, da nakon toga do nepovoljnog djelovanja, prvo kronične, a potom akutne točksičnosti. Arsen se nekoć koristio kao sredstvo za jačanje, no upravo je zbog kronične toksičnosti povućen iz upotrebe. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
danen kaže...

Nisam rekao da minerale i dodatke hrani nikakako ne treba uzimati. I ja povremeno uzmem magnezij, ali samo kad osjetim grčeve u nogama. No uzimati ih stalno i redovito, bez obzira na zdravstveno stanje znači stvarati ovisnost ili u najmanju slučaju lošu naviku. Ako čovjek pazi na svoje zdravlje puno će više na njega učiniti ako se raznoliko hrani, ako jede mnogo voća i povrća, izbjegava crveno meso i sl. nego da svaki dan pije vitamine misleći da je time sve napravio. A što se tiče hipervitaminoza, najstarija dijagnosticirana bolesti upravo je hipervitaminoza A, trovanje vitaminom A. Tragove te bolesti našli su na kostima australopiteka (ženke) Lucy.  Inače, svaki kemijski agens ima dozu u kojoj nema fiziološko djelovanja, potom dolazi do povoljnog, da nakon toga do nepovoljnog djelovanja, prvo kronične, a potom akutne točksičnosti. Arsen se nekoć koristio kao sredstvo za jačanje, no upravo je zbog kronične toksičnosti povućen iz upotrebe. 

 Znam da ljudi koji idu često, više godina u teretanu, redovito vježbaju, uzimaju redovito magnezij (obavezno) nakon treninga i nemaju nikakvih zdravstvenih problema.

Voće, povrće koje kupujemo na tržnicama bi trebalo biti ok no isto tako znam ljude koji uzgajaju to "zdravo" voće i povrće pa redovito "poboljšavaju" rast, razvoj svojih biljčica pretjeranom upotrebom kemikalija za bolji rast, "zaštitu od nametnika" , tako da čovjek više nije pametan koliko ti proizvodi u sebi sadrže korisnih nutritijenata.

 

Stvarno ne znam tko danas uzima prevelike količine vitamina A i čemu bi on poslužio ?

tko danas jede npr samo jetricu, svaki dan ?

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice