Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

poruka: 62
|
čitano: 11.754
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?".
6 godina
protjeran
offline
Re: Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. god
Antiseptik kaže...
EU na tragu pokreta DiEM25, to da.
Ovakva kakva je danas (ili, još gore, kakva će biti sutra - kad pobijedi ekstremna desničarska žgadija), nikako. Neka nestane... što prije to bolje.

 kad će pobijediti ?

gdje ?

u kojoj demokratskoj državi ?

 

nemojte ljudi više o tim vastašama, chetniksima i ostalim reliktima, crvene brigade, kmeri, ljudi idu naprijed, svaka normalna država zna da nema naprijed sa takvom ekipom i dajte više ENDE za svagda.

 

odmah sam morao roknuti dva Lupoceta 500 kada sam pročitao post...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. god
Anđeo bez falinge kaže...

 mlađi sam od tebe 6 godina ali da sam nekih trideset, "odavno" bih radio kao mag psihologije u/na nekoj klinici Schwarzwald 

 potrudi se doživjeti najmanje 100. iznimno malen broj ljudi umire poslije te dobi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

Unija koja ima ovakvu mladost, ne treba brinuti za svoju budućnost. 

 
3 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. god
ante_etna kaže...

Unija koja ima ovakvu mladost, ne treba brinuti za svoju budućnost. 

 a ? ti si jedinka koja potvrđuje pravilo, ili ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. god
ante_etna kaže...

Unija koja ima ovakvu mladost, ne treba brinuti za svoju budućnost. 

 Narod koji ima ovakvu mladež ne mora da brine za budućnost Irske, Njemačke, Kanade, Australije ...

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
8 godina
protjeran
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

Dašta će se nego raspast.A šta vi mislite da će ta nakupina opstat? haha 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

ne vjerujem da ce se ovaj duhovni nasljednik  treceg  reicha ubrzo raspasti ,nadzivjet ce ta tvorevina vecinu danasnjih plemenskih  drzavica 

waaagh
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 13:58 (warhammer).
 
1 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

EU je najbolje što se dogodilo (u svjetskim ratovima razorenoj) Europi ali tek se vidi teška istina u onoj:

Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.

EU će sjebati propale i poražene ideologije bazirane na ekstremnoj desnici i ekstremnoj ljevici, podjela na ustaše i partizane nije samo hrvatski problem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 15:58 (Paolo Maldini).
 
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

najodvratniji korišteni termin je "tranzicija".

evo ja sam vječito u nekoj jebenoj tranziciji..umrijet ću u tranziciji.

pokusni kunići tranzicije i prilagodbe.

 

poludivlji narodi i ograničene plemenske zajednice i ne mogu izać iz tranzicije, što lokalne(učestale) ,što globalne (WW 1,2 sl).

 

i tako prođe tvoj kratki životni vijek u tranziciji iz šupljeg u prazno... promijeniš 10 vrsta novčanica, 8 vrsta putnih isprava, 4 vrste pločica za auto, 2 milijuna normi od yusa isa qrca standarda, služiš 2-3 vojske, rugaš se česima u peglicama pa se oni tebi rugaju iz X5 tenkića na cesti, tranzicijski prilagođavaš rodbinske veze...

 

u stvari strahovito evoluiraš, jer što je žešća i učestalija tranzicija ti se više koprcaš i razvijaš nove vještine..i tako sve dok te ne zakopaju...a i tu nije sigurno..nikad ne znaš koje divlje pleme će sutra bagerom tranzicijski preorat groblje i posadit svoje štovateljske rekvizite.

 

stoga...ako ima što dobro za pojest, pojedi. ako ima za popit, popij. puca ti qrc što će se dogodit sa EU ili tvojim i susjednim selima.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
9 0 hvala 0
7 godina
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

 

@antiseptik

 

Činjenica je da je kapitalizam kao oblik društvenog uredjenja lagano na izmaku. Temelji se na konstantnom porastu proizvodnje i potrošnje i naravno da je to u nekom trenutku prešlo okvire dugotrajne održivosti jer ništa u ovom svemiru nije neograničeno niti beskonačno...

 

Komunizam zapravo još nigdje nismo imali pa da bi nakon 50 godina ga mogli prosuditi. Sve kaj se obično smatra komunizmom su nekakvi exprimenti puni zloupotreba raznih bolesnika a ne nekakva startrek utopija di su ukinute pare i gdje se radi samo radi nekog ugleda jer su sva materijalna pitanja riješena... 

 

Kako god bilo, promjene su sigurne, no kada i u kojem smjeru je teško nagadjati... Čak nisam niti siguran kako bi to sve i funkcioniralo da su sva materijalna pitanja riješena, lova ukinuta,...što bi većinu ljudi motiviralo da išta više ikad rade....i koliko bi onda takva utopija trajala ....??

 

 

 
8 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. god
Raspast ce se kad BiH udje u evropsku uniju, pogotovo kad se hercegovci razlazaju i to sve pokradu.
AMD AntiBoy
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. god
@ bunker
Točno, do sada još nismo imali komunizam. Najbliže smo mu bili sa socijalizmom (što je nemjerljivo daleko). A i to je bilo dramatično potkopavano od strane kapitalista gdjegod i kadgod su mogli...pa nije ni moglo bolje zaživjeti. Zapravo je, uz sve podmetnute klipove, dugo i opstao.

A da bi vidio što bi neki ljudi radili (ne svi - većina bi uživala baveći se znanošću, umjetnošću i/ili sportom, ili bi jednostavno uživali u životu) dovoljno je baciti oko na prerano umirovljenu hrvatsku braniteljsku populaciju. Kladionice bi (dodatno) procvjetale.

Komunizam će definitivno pobijediti. Ali pod uvjetom da izdržimo kao vrsta još neko vrijeme - da nas kapitalisti prije toga ne dezintegriraju. Komunizam je, jednostavno, jedini logičan smjer u kojem možemo nastaviti. A dodatno ubrzanje k njemu dobivati ćemo i slabljenjem religije.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 20:06 (Antiseptik).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. god
Antiseptik kaže...
Komunizam će definitivno pobijediti. Ali pod uvjetom da izdržimo kao vrsta još neko vrijeme - da nas kapitalisti prije toga ne dezintegriraju. Komunizam je, jednostavno, jedini logičan smjer u kojem možemo nastaviti. A dodatno ubrzanje k njemu dobivati ćemo i slabljenjem religije.

 Komunizam nije ništa drugo nego smjer dekadencije i uprosječavanja. Što je definitivan kraj ljudske vrste, a ne smjer u kojem se treba ići.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

 

@antiseptik

 

Pa u nekim stvarima si u pravu: činjenica je da je čovjek najkreativniji iz nekog svog unutarnjeg poriva a ne zbog love ili prijetnje puškom. No uzalud talent i želja jer bez resursa i infrastrukture nemožeš napraviti brod ili japanski magnetski vlak... 

 

Što nam to govori ? Pa da je uvjek istina negdje na pola puta, a extremi i isključivost obično brzo propadaju... 

 

Komunizam bi imao uporište u komuni, jel tako? Znači globalna komuna, zajednica... No u ovakvom svemiru to je teško postići. Niti biljke nisu iste i ravnopravne pa neke uvenu jer nedobe dosta sunca zbog bujne krošnje većeg drveta . ... A kako bi tek 10 milijardi ljudskih jedinki doveo u stanje svijesti da im je svima glavni prioritet globalna dobrobit ...?  Možda tam za 40 000 god kad bumo svi povezani nekakvom telepatskom kolektivnom sviješću i sl , no dotad korak po korak težeći primjerima koji se trenutno pokazuju uspješnima poput nordijskih zemalja, japana i sl...

 

Kapitalizam je takav kakav je, ali siguran sam da neželiš venecuelu u dvorištu. Gadafijevu politiku i sl nemožeš smatrati komunističkim uspjehom jer uz prirodna bogatstva možeš kako želiš nazvati svoj sistem , a ti resursi su omogućavali free medicinu i školovanje a ne petokraka na beretki..  I kina ima zvijezdu, a kapitalističkije su ustrojeniji od Amerike...

 

😀

 

 

 

 

 
6 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. god
Kad je dobro ljudi zaborave zašto. Jasno mi je da Amerima ne odgovara jaka EU, al europljanima koji iz tog vuku korist nikako. Posljedice ce vidjeti na primjeru Britanije, koju cak očekuje raspad i opet rat u sj. Irskoj pa ce se prisjetiti istine. Zato neće propasti nego ce biti jača.
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

Iskreno, što god se dogodilo u EU nama malim hrvatima je tak svejedno, osim za one koji planiraju otići van države.

 

Dok smo plakali za unijom, i sad dok jesmo u uniji nije se ništa promijenilo na bolje, samo se mijenjaju tipovi političkih obećanja, dok izvršenja nema, bilo od crvenih ili plavih.

 

Svi pričaju o desnici u Hr, al ja je ne vidim, imamo crvene i plave potomke/sluge jugokomunističkog režime, samo što ovi plavi dobro upakiraju priču za dijasporu ... a svi mahom u jednom džepu s isteklom CK članskom iskaznicom, i drugom džepu s figom.

 

 

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 8:41 (Jarvan).
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

Nemože bit nuklearnog ili bilo kakvog rata dok ja konačno ne odigram Witcher 3!!!!!!

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

Sacekaj rat pa ces moci igrati Fallout u realnom vremenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

Kako ne?! Ta naravno!

 

Čim ih je majčica Srbija otkantala, to je osuđeno na propast, zar to ne vidite u mnogobrojnim komentarima?!

 

Aprorpo onih koji priželjkuju "vaskrsnuće" komunizma jer eto "pravi" nije nigdje zaživjeo i baš oni znaju kako bi to napravili sa uspjehom, a ovaj naš domiclini je trajao svega 50-tak godinica, kant'e se više socijalnih eksperimentiranja na račun ljudi majke ti!

Ako već želite, slobodno vi to unutar svoje obitelji, a ako vam srce baš toliko vene za komunizmom, pravac Venezuela, dok je još vruće te dok ulicama lije komunistički med i mlijeko!

 

Iako, ostavljam za opravdanje da i u Venezueli nije protekla dovoljna količina vremena te da vrlo vjerojetno baš taj tip komunizma nije onaj soj koji se "prima".

 

A svašta!

 
4 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

Shrvan ratom, narod bijedan,
priželjkuje i moli za rat još jedan.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. god
Jura iz druge galaksije kaže...

Shrvan ratom, narod bijedan,
priželjkuje i moli za rat još jedan.

 i ?

što bi riješili novim ratom ?

ponovo bi došla ekipa koja bi nasolila ljudima glavu spikom ;"nismo obavili posao do kraja", mladost bi ginula a debeli guzonje s bilo koje političke pozicije bi jopet iskoristili ljudsku glupoću i bili bi novih diletantanta u Saboru RH, po općinama, županijama itd....

genetski smo truli u tome segmentu i vjerojatno treba proći bar 150 godina nam se intelektualno evolucijski DNK popravi.

 

možda je Nietzsche bio u pravu kada je rekao kako cijeli svijet treba uništiti i sve početi jovo nanovo.  

 

malo bih njegovu filozofiju filtrirao i možda je bolje reći "uništiti nas i ostale s drljavom DNK" a ostaviti pametni, kulturni svijet da živi.

 

samo bih dodao, kada sam bio u JNA 12 mj Niče je bio strogo zabranjena literatura, nisam onda kontao zbog čega a braćo ni danas mi baš nije jasno. u to vrijeme sam oko četiri mjeseca svirao bass guitar u vojnom orkestru a jednu grupu AZRa nismo smjeli izvoditi iako je Štulićev otac bio oficir JNA...

 

što je to u tim njegovim pjesmama tako antikomunistički nikada nisam shvatio.

 

naša država je realno bolesna a bolesniku treba pomoći ... najlakše je anonimno pljuvati a ne davati nikakva rješenja kako da nam bude bolje... mentalno zdrav pojedinac je bitan i njega treba hraniti znanjem a ne lucprdaste vastaše, četniks i komuniste...

 

idemo naprijed i ne treba se okretati nazad...

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
8 godina
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

komunizam je utopija o ,,idealnom,, drustvu,najveca prepreka u realizaciji te ,,fantazije,, je ljudska priroda !Prije ce nas meteor ili koja druga katastrofa zbrisati sa lica planeta nego se ljudi promijene !

I da se realizira ,u indokriniranom,uniformiranom,zombi  komunistickom kolektivu prezivjele bi individue koje bi pruzile otpor !Znaci nista od perfekcije,ne mogu svi biti zadovoljni !

waaagh
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 10:37 (warhammer).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

Fantasticno kako se svaka tema kod nas pretvori u diskusiju o ustasama i partizanima. Anyway..

 

Proveja sam evo 6 godina ziveci u 2 zemlje EU. Ne ukljucujuci Hr. Poznavajuci puno ljudi unutar i van EU, gledajuci sta se dogadja u komparabilnim drzavama i savezima, EU je najugodnije mjesto za zivot po nekim uobicajenim parametrima. Naravno, ima mana tipa glomazna administracija, sporost sistema itd medjutim smatram da je vremenski i zemljopisno najbolje sta je neko drustvo imalo uopce dosada. U EU ubrajam i "pridruzene" tipa Norveske.

 

Ako se opcenito ne povedemo previse za zaglupljivanjem sirokih masa raznoraznih boja i dezena sta dosada nije bija slucaj smatram da ce EU postat jos kvalitetnija za zivot i da ce bit samo teze dovest je do raspada.

 

Srdacan pozdrav iz suncane Nizozemske.

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
4 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

Ako ništa, barem me veseli što jugonostalgičari žive u četvrtom reichu, EU je upravo to, čisto ostvarenje sna u četvrtom uspješnom pokušaju, jer su napokon neki shvatili da se nemože sve ratom, nešto mora i radom ... a EU osim što je to, ona je utjelovljenje borbe protiv crvenih kmera, i dokaz da se može drukčije, da zajedništvo može funkcionirati bez otimanja nečijeg identiteta, ili imovine u slučaju crvenog režima.

Ni neznaju da su poraženi ... jedino ih veseli što im je zakonom dozvoljeno mahati zastavama ... i uvijek će biti dozvoljeno jer predstavljaju isto što i one na cirkuskim šatorima, bezopasne su i smiješne.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

Pitanje je kako će izgledati države kao Francuska, Švedska, Velika Britanija 2040. godine, pogotovo kad će im večina mladeži biti imigrantskog i muslimanskog porijekla. Amerika će do tada biti socijalistička a bijelci manjina, Kina će biti največa svjetska sila bez ikakve konkurencije.

EU će se raspast i prije 2040. ako nastave sa multi kulti sranjima, i ako se ne zaustavi imigracija(ili se dogodi neki sličan migrantski val).

 

"a EU osim što je to, ona je utjelovljenje borbe protiv crvenih kmera, i dokaz da se može drukčije, da zajedništvo može funkcionirati bez otimanja nečijeg identiteta, ili imovine u slučaju crvenog režima."

 

Ovo što si sad napisao, EU je sve suprotno od toga, vođena od bankara koji su izmislili ideologiju tih crvenih kmera.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 14:28 (Mate15SLC).
 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

Najbolji način za izvući debile na vidjelo su političke teme.

Mission complete :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

Istomišljenici.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. god
Jarvan kaže...

Iskreno, što god se dogodilo u EU nama malim hrvatima je tak svejedno, osim za one koji planiraju otići van države.

 

Dok smo plakali za unijom, i sad dok jesmo u uniji nije se ništa promijenilo na bolje, samo se mijenjaju tipovi političkih obećanja, dok izvršenja nema, bilo od crvenih ili plavih.

 

Svi pričaju o desnici u Hr, al ja je ne vidim, imamo crvene i plave potomke/sluge jugokomunističkog režime, samo što ovi plavi dobro upakiraju priču za dijasporu ... a svi mahom u jednom džepu s isteklom CK članskom iskaznicom, i drugom džepu s figom.

 

 

 Ne vidiš desnicu, pa HDZ je desnica (kao umjerena). I imaš par manjih krajnje desnih stranaka koje teško dobivaju mjesto pod suncem radi HDZ-a.

8 godina
protjeran
offline
Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. godine?

Hdz nit je umjerna a bogami ni desnica. Nikad to nisu ni bili.

To je nakupina mafijaša,udbaša i komunističkih potomaka.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vjerujete li da će se EU raspasti do 2040. god
Seki001 kaže...

Hdz nit je umjerna a bogami ni desnica. Nikad to nisu ni bili.

To je nakupina mafijaša,udbaša i komunističkih potomaka.

 Sa uglavnom desničarskim, konzervativnim stavovima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice