Vlakno od ugljikovih nanocjevčica – vlakno nad vla

poruka: 5
|
čitano: 5.336
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vlakno od ugljikovih nanocjevčica – vlakno nad vla".
16 godina
offline
Vlakno od ugljikovih nanocjevčica – vlakno nad vla

Ajde, jos samo dvadeset puta jace i na dobrom smo putu za orbitalno dizalo.

Gledam te!
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Vlakno od ugljikovih nanocjevčica – vlakno nad vla

Koji je utjecaj takvih materijala na okoliš, pa i na zdravlje čovjeka ako završi u hrani, vodi, zraku koji udišemo?

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Vlakno od ugljikovih nanocjevčica – vlakno nad vla

bit će ženama (i svima koji se takvima ćute) milo jer se dodatno smanjuje vjerojatnost pucanja očice tijekom tramvaja ili quickie-ja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vlakno od ugljikovih nanocjevčica – vlakno nad vla

Sve nosi rizik, pa tako i ugljikove nancijevi. One se kemijski inertne, ne razgrađuju se ni kemijski ni biološki, pa tako takve dospijevaju u okoliš. Utjecaj ugljiovih nanocjevičica za zdravlje sličan je utjecaju azbestniih vlakana (azbestoza). Zvuči grdo, no opet, ako se ne baca u okoliš, uže od nanocijevičica može se reciklirati (osušti, pa naliti klorsulfonsku kiselinu), a u najgorem slučaju može se spaliti. 

 
4 0 hvala 2
5 godina
offline
Vlakno od ugljikovih nanocjevčica – vlakno nad vla

Pred sedam godina je jedna ekipa kemičara objavila kako je osmislila proces izdvajanja CO2 iz atmosfere i njegovo pretvaranje u ugljična vlakna, pomoću energije obnovljivih izvora, koji bi se mogao primjenjivati u industrijskim razmjerima. Zapelo je baš na ujednačenoj proizvodnji nanovlakana, ako sam dobro razumio.

https://www.acs.org/pressroom/newsreleases/2015/august/co2.html

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 19:02 (Al Crane).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice