VLC 4.0 dobiva novo sučelje

poruka: 25
|
čitano: 5.532
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "VLC 4.0 dobiva novo sučelje".
13 godina
offline
VLC 4.0 dobiva novo sučelje

Puno godina je bila verzija 2.x. Sad nedavno je postavljena v3 i evo par mjeseci poslije v4. Počeli su ko i ovi iz Mozille štancat verzije...

Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
offline
VLC 4.0 dobiva novo sučelje

Svi kažu (a vjerovatno je tako) da je vlc ponajbolji mm player, no ja ga nikad nisam probao. Koristim mpc-hc i jako sam zadovoljan. Stvar navike.

morrisoN
 
15 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje

Nisam osobno nikad koristio VLC. Otkad sam prije 10-15 godina probao BS.Player nisam ništa drugo više ni gledao.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje
morrisoN kaže...

Svi kažu (a vjerovatno je tako) da je vlc ponajbolji mm player, no ja ga nikad nisam probao. Koristim mpc-hc i jako sam zadovoljan. Stvar navike.

 VLC je među najboljima, oba  koristim ali samo za reprodukciju, ništa napredno i nema nikakvih problema. 

 

Jedna zanimljivost da sam prije nekog vremena na jednom starom PC-u koji je imao malo RAM-a slušao muziku i odlučim da provjerim zauzeće memorije VLC vs Winamp vs Windows Media Player i prema Task Manageru VLC pri reprodukciji mp3 koristi najmanje memorije. Nisu velike razlike svega par megabajta među njima u reprodukciji iste mp3 pjesme ali eto...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
online
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje
morrisoN kaže...

Svi kažu (a vjerovatno je tako) da je vlc ponajbolji mm player, no ja ga nikad nisam probao. Koristim mpc-hc i jako sam zadovoljan. Stvar navike.

 Ja sam koristio oba, VLC je brutala, ali jednostavno mpc-hc koristim samo zbog jednostavnijeg korištenja.
Da budem iskren presudni faktor je bio što po defaultu klik na njegovo sučelje playa i pauzira film kao na youtubeu, dok na VLC-u trebaš baš play/pause button ili space, a nemam volje da kopam po opcijama svaki put.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 10:09 (markoal).
13 godina
offline
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje
morrisoN kaže...

Svi kažu (a vjerovatno je tako) da je vlc ponajbolji mm player, no ja ga nikad nisam probao. Koristim mpc-hc i jako sam zadovoljan. Stvar navike.

Također dugogodišnji i vjerni korisnik MPC-HC-a.

I tako će i ostati 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
16 godina
offline
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje
sudy_freak kaže...
morrisoN kaže...

Svi kažu (a vjerovatno je tako) da je vlc ponajbolji mm player, no ja ga nikad nisam probao. Koristim mpc-hc i jako sam zadovoljan. Stvar navike.

Također dugogodišnji i vjerni korisnik MPC-HC-a.

I tako će i ostati 

 https://mpc-hc.org/2017/07/16/1.7.13-released-and-farewell/

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
14 godina
offline
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje
ParaNO1d kaže...

Nisam osobno nikad koristio VLC. Otkad sam prije 10-15 godina probao BS.Player nisam ništa drugo više ni gledao.

 isuse bsplayer.koliko za njega nisam čuo.koristio sam ga dok je jos izgledao kao na slici.kasnije presao na vlc

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
15 godina
offline
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje
ParaNO1d kaže...

Nisam osobno nikad koristio VLC. Otkad sam prije 10-15 godina probao BS.Player nisam ništa drugo više ni gledao.

 Prije mpc-hc sam koristio bs player, pa neko vrijeme km player. Oba su počela (naročito kmp) komplikovati i trpati sve i svašta u aplikaciju. Koliko se sjećam kmp je bio i kompromitovan nekakvim dodacima mimo znanja korisnika. Tada sam naletio na mpc-hc koji u svom ružnom, ali jednostavnom sučelju ima sve što mi treba za savršenu reprodukciju velikog broja video formata. U suštini, sučelje vidim nakon insalacije, te kroz konfiguraciju, poslije zaboravim na njega. Dvoklik pokrene film, za sve ostalo tu su tipkovničke kratice. Radi k'o doxa.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 10:42 (morrisoN).
15 godina
offline
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje
ParaNO1d kaže...
sudy_freak kaže...
morrisoN kaže...

Svi kažu (a vjerovatno je tako) da je vlc ponajbolji mm player, no ja ga nikad nisam probao. Koristim mpc-hc i jako sam zadovoljan. Stvar navike.

Također dugogodišnji i vjerni korisnik MPC-HC-a.

I tako će i ostati 

 https://mpc-hc.org/2017/07/16/1.7.13-released-and-farewell/

 Nažalost

morrisoN
6 godina
protjeran
offline
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje
markoal kaže...

Da budem iskren presudni faktor je bio što po defaultu klik na njegovo sučelje playa i pauzira film kao na youtubeu, dok na VLC-u trebaš baš play/pause button ili space, a nemam volje da kopam po opcijama svaki put.

 meni je laše stisnuti space nego kliknuti mišem na ekran.. 😀

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
odjavljen
offline
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje
Nitko ne koristi GOM player?
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
VLC 4.0 dobiva novo sučelje

jedno vrijeme sam ga ja koristio.dobar je ali meni vlc bolji

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje
Anđeo bez falinge kaže...
markoal kaže...

Da budem iskren presudni faktor je bio što po defaultu klik na njegovo sučelje playa i pauzira film kao na youtubeu, dok na VLC-u trebaš baš play/pause button ili space, a nemam volje da kopam po opcijama svaki put.

 meni je laše stisnuti space nego kliknuti mišem na ekran.. 😀

 Znam da je većini tako (a i samim time što tog u VLC po defaultu to nema), ali meni je skroz suprotno. Većinom kad gledam nešto ili se maknem od račuala i u blizini imam bežični miš, ili pak paralelno radim/čitam samo double click na MPC-HC otvorim drugu aplikaciju ako paralelno nešto radim ili surfam, sa spaceom taj workflow mi je puno sporiji, što je na kraju opet stvar navike.

 

U MPC-HC postoji također opcija gdje namjestiš da se komp izgasi/sleepa u samo 2 klika što je još jedna stvar koju svakodnevno koristim, što je u VLC-u puno kompliciranije. 

Jednostavno UX VLC aplikacije za moje potrebe ne funkcionira. Baš me zanima jesu što promjenili sa novim sučeljem oko tih stvari.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
12 godina
offline
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje
14 godina
offline
VLC 4.0 dobiva novo sučelje

Koristim AcePlayer (inačica VLC koja dođe uz Ace Stream) za mrežni video te PotPlayer za filmove. U Pot-u je moguće sve podesiti do najsitnijeg detalja.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
VLC 4.0 dobiva novo sučelje

nazalost svaki put kad bi ga isprobao bilo je samo pitanje vremena kada cu dobiti digitalnu bljuvotinu (ilitiga artefakte) umjesto videa na ekranu

 

steta za program koji nudi puno korisnih funkcija

 

u acestream varijanti radi super, ali za video sam i dalje na mphc+madvr

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje
Dex.pwn kaže...
Nitko ne koristi GOM player?

 Koristio nekada davno u vrijeme Windows XP-a, otkad sam probao VLC stalno ga koristim.

12 godina
offline
VLC 4.0 dobiva novo sučelje

također u vrijeme xp-a kad su postali popularni containeri tipa .mkv jer ih tadašnji bs nije mogao pokrenuti 

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
VLC 4.0 dobiva novo sučelje

MPC-HC koristim vec više godina jer je jednostavan i titlovi se mogu jednostavnije skinuti.

 

Vlc sam koristio prije, takoder koristio hrpa playera prije toga poput Gom playera, Pot player, davno davno čak i kratko vrijeme BS player .

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje
Ima nas, koristim neku verziju prije nego su poceli trpat reklame i nudit instalacije svega i svacega. Samo u opcijama ugasio update. Radi odlicno i dan danas
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
16 godina
offline
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje
uss kaže...

Koristim AcePlayer (inačica VLC koja dođe uz Ace Stream) za mrežni video te PotPlayer za filmove. U Pot-u je moguće sve podesiti do najsitnijeg detalja.

As ti gospe pa zakaj samo za filmove, hm malo si mi sumnjiv tu nisu čista posla. 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/vlc-preuzet-preko-3-milijarde-puta/265692.aspx?page=0&jumpto=5833830&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
neaktivan
offline
VLC 4.0 dobiva novo sučelje

VLC mi je uvijek bio back up ali uvijek instaliran,  ali koristim bs player vec godinama kao primarni za serije i filmove, zbog dobre baze subtitlova.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
VLC 4.0 dobiva novo sučelje

Najveći problem VLC-a je sto do sad nije dobio mogućnost da skip na novi fajl skoči na novi fajl u folderu, bez da se kreira playlista. Znaci klikne se na neki fajl da počne reprodukcija, zatim se stisne “next” i on sam skoči na slijedeci fajl u istom folderu. MPC-HC to ima a za ostale ne znam.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 10:48 (7even11).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: VLC 4.0 dobiva novo sučelje
rambox kaže...

 A jbg mogu ja neku glupost pogledati u bilo kojoj aplikaciji, ali ako želiš pogledati film ili par sezona neke serije moraš sebi stvorit bolji ugođaj i poštimat titlove kako treba. Tu VLC malo šteka sa opcijama a sa PotPlayerom sve poštimam do najsitnijeg detalja.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice