Vodič za digitalne nomade: na koliku plaću možete

poruka: 11
|
čitano: 6.096
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vodič za digitalne nomade: na koliku plaću možete ".
13 godina
offline
Vodič za digitalne nomade: na koliku plaću možete

jbt, sve nekakvi programerski poslovi....

 

u biti izgleda da ce AI zamjenit sve ostalo, a za fizikaliju sto se tice IT netreba znanje.. vec ti indijac posalje email spoji taj kabel tu i tu... a onda on sve odradi. no tesko je ocekivat da su svi programeri... 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vodič za digitalne nomade: na koliku plaću možete

Ah, članak vrijedan neke žute štampe: "Vidi ove neke brojke šta dobro zvuče, a ništa ne znače".... 

  • prosječna plaća nije reprezentativan pokazatelj koliko zarađuje "prosječan" zaposlenik, npr. većina ljudi zarađuju ~X, dok top talenti zarađuju 10X
  • plaća po državi za cijelu branšu je apsolutno beskorisna. U rangu onih studentskih poslova gdje ti kažu "satnica 17-68kn". Ok, tnx, ja bi 68. Raspon plaća junior-senior (arhitekt) u IT-u je još veći. Dakle barem neka raspodjela po razinama iskustva ne bi bila loša....
  • i tako dalje i tako bliže

 

Na kraju onaj koga to zanima nije ništa pametniji zbog vidi gore, a onaj koga ne zanima neće kliknuti na članak, tako da zapravo nikome nije od prevelike pomoći

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za digitalne nomade: na koliku plaću mož
encoding kaže...
  • prosječna plaća nije reprezentativan pokazatelj koliko zarađuje "prosječan" zaposlenik, npr. većina ljudi zarađuju ~X, dok top talenti zarađuju 10X
  • plaća po državi za cijelu branšu je apsolutno beskorisna. U rangu onih studentskih poslova gdje ti kažu "satnica 17-68kn". Ok, tnx, ja bi 68. Raspon plaća junior-senior (arhitekt) u IT-u je još veći. Dakle barem neka raspodjela po razinama iskustva ne bi bila loša....

 Ma istina, ali koja bi bila bolja metrika? Možda jedino da nam prikažu plaće po percentilima. I u SAD 80% radnika u sektoru ima plaće od kojih ne mogu uštediti ni centa. Uvijek se priča o onima koji imaju 300-500k a takvih je možda 3%.
Plaća i ne ovisi toliko o iskustvu koliko o tome gdje si se i koliko uspješno prodao. Ima polusposobnih klinaca koji zarađuju više nego dobri seniori.

5 godina
neaktivan
offline
Vodič za digitalne nomade: na koliku plaću možete

Kako postati digitalni nomad? Kako naći posao?

 
0 0 hvala 0
Re: Vodič za digitalne nomade: na koliku plaću mož
soulwire kaže...

Kako postati digitalni nomad? Kako naći posao?

 

freelanceaj za stranu agenciju, preko paušalnog obrta ili još bolje, d.o.o. firme - ovisno koliko ti ponude novaca.

 

Agencija ima jako puno, naravno nećeš svakoj biti prihvatljiv niti će ti se svaka javiti - ali googlanjem ćeš pronaći barem 50 tih stranih agencija, pošalješ e-mail na njih 20-ak i bude nešto.

Mislim da bi sreće imao ukoliko izbjegavaš one "top" poput firmi iz Švicarske, Danske, Irske, Njemačke ili Amerike, te se okreneš primjerice Bugarskoj, Češkoj, Sloveniji ili Srbiji.

 

Napominjem da je ovo moje osobno mišljenje, a ne pisano pravilo.

5 godina
offline
Re: Vodič za digitalne nomade: na koliku plaću mož
jozef kaže...
encoding kaže...
  • prosječna plaća nije reprezentativan pokazatelj koliko zarađuje "prosječan" zaposlenik, npr. većina ljudi zarađuju ~X, dok top talenti zarađuju 10X
  • plaća po državi za cijelu branšu je apsolutno beskorisna. U rangu onih studentskih poslova gdje ti kažu "satnica 17-68kn". Ok, tnx, ja bi 68. Raspon plaća junior-senior (arhitekt) u IT-u je još veći. Dakle barem neka raspodjela po razinama iskustva ne bi bila loša....

 Ma istina, ali koja bi bila bolja metrika? Možda jedino da nam prikažu plaće po percentilima. I u SAD 80% radnika u sektoru ima plaće od kojih ne mogu uštediti ni centa. Uvijek se priča o onima koji imaju 300-500k a takvih je možda 3%.
Plaća i ne ovisi toliko o iskustvu koliko o tome gdje si se i koliko uspješno prodao. Ima polusposobnih klinaca koji zarađuju više nego dobri seniori.

Bilo kakav breakdown po skill-levelu i tehnologijama, obična tablica

 

Stupci Java, Python, Frontend dev

Retci Junior, Mid, Senior, Lead, Arhitekt

To onda ne stane u naslov, ali je mrvu korisnije. 

 

 

14 godina
offline
Vodič za digitalne nomade: na koliku plaću možete

Uopce ne kuzim poantu clanka

 

Placa se ne tice toliko drzave, nego firme za koju se radi  

 

A ako se vec gleda otkud je najbolje raditi, najbolje je tamo gdje su troskovi najmanji uz najbolje uvjete zivota. To moze i ne mora biti Svicarska, prema ovoj datoj tablici.

Meni je npr sa "zapadnom" placom i zivotom i ovdje u Hr sasvim dobro

 

 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
0 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za digitalne nomade: na koliku plaću mož
Od ove godine minimalna plaća kod nas je 3750kn...odnosno ukupni trošak za onog tko je daje 5460kn
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Vodič za digitalne nomade: na koliku plaću možete

U Sloveniji je minimalac 940€ sad ce to dici na 1024

Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Vodič za digitalne nomade: na koliku plaću mož
#Boris grozni

Slovenija nema more...pa imaju veći minimalac da se mogu doći kupati kod nas
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
3 godine
offline
Re: Vodič za digitalne nomade: na koliku plaću mož
Tak je, i kupovat kuce, apartmane, vozit bolje aute...
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice