Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor

poruka: 46
|
čitano: 11.263
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor".
8 godina
offline
Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Joj, joj, joj... Što znači da "osjeća gravitaciju naše zvijezde"? Gravitacijsko polje svakog tijela širi se u beskonačnost.
 
13 5 hvala 0
15 godina
offline
Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor

i uz sav taj "tehnološki naprdak" još nisu ukinuli imperijalne mjerne jedinice i prešli na metrički 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 6:24 (Ajar).
Moj PC  
28 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Ajar kaže...

i uz sav taj "tehnološki naprdak" još nisu ukinuli imperijalne mjerne jedinice i prešli na metrički 

 Imaš problema sa inčima i uncama ?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
mGT kaže...
Ajar kaže...

i uz sav taj "tehnološki naprdak" još nisu ukinuli imperijalne mjerne jedinice i prešli na metrički 

 Imaš problema sa inčima i uncama ?

 

Ja imam ovdje u irskoj. Oni npr kilometre i milje non-stop mijesaju i nikad ne znas na sta misle (iako uglavnom govore milje a misle na kilometre). Povrsinu kuce najcesce iskazuju u kvadratnim stopama. Tezinu u funtama ili "stone". Jezivo...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Ajar kaže...

i uz sav taj "tehnološki naprdak" još nisu ukinuli imperijalne mjerne jedinice i prešli na metrički 

 Imperija uzvraća udarac ;)

morrisoN
14 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
danen kaže...
Joj, joj, joj... Što znači da "osjeća gravitaciju naše zvijezde"? Gravitacijsko polje svakog tijela širi se u beskonačnost.

 Time je pisac vjerovatno želio reći da je gravitacijska sila Sunca jača od gravitacijskih sila ostalih nebeskih objekata, koji još nisu dovoljno blizu da bi nadjačali gravitacijsku silu Sunca (najbliža zvijezda, Proxima Centauri udaljena oko 4,2 svjetlosne godine, dok je Voyager udaljen tek nešto preko 16 svjetlosnih sati), a znamo da gravitacijska sila ovisi o masi tijela i kvadratu udaljenosti, pa si ti misli koliko je jača gravitacijska sila Sunca u odnosu na Proximu ili bolje Alfu Centaura, koja je malo veća od Sunca, ali i puuuuuno puta dalja od Sunca.(oko 2300 puta, a kvadrat toga je oko 5300000 puta. Tako da je gravitacijska sila najbližih zvijezda beznačajno mala u odnosu na gravitacijsku silu Sunca. (brojevi su izračunati vrlo ugrubo, samo su aproksimacija). 

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 9:09 (učo).
15 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Ajar kaže...

i uz sav taj "tehnološki naprdak" još nisu ukinuli imperijalne mjerne jedinice i prešli na metrički 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
neaktivan
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Međuplanetarni prostor se čini prilično prazan, a međuzvjezdani još i više, a ispada da iz te međuzvjezdane praznine dolazi puno zračenja, kojeg onda nešto u međuplanetarnoj praznini zaustavlja. Koliko je česta interakcija u tako rijetkom mediju?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Visak kaže...
Međuplanetarni prostor se čini prilično prazan, a međuzvjezdani još i više, a ispada da iz te međuzvjezdane praznine dolazi puno zračenja, kojeg onda nešto u međuplanetarnoj praznini zaustavlja. Koliko je česta interakcija u tako rijetkom mediju?

 Nije li to nesto u medjuplanetarnoj praznini suncev vjetar?

 

Ne kuzim kako mislis rijetkom mediju? U materijalnom smislu ili energetskom?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
syncmaster245b kaže...

 

Ne kuzim kako mislis rijetkom mediju? U materijalnom smislu ili energetskom?

 alkar vojađer - uništa! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Rijetko u svakom smislu. Zračenje sunca pada s kubom udaljenosti, a udaljenost Voyagera je prilično velika.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Friday kaže...
mGT kaže...
Ajar kaže...

i uz sav taj "tehnološki naprdak" još nisu ukinuli imperijalne mjerne jedinice i prešli na metrički 

 Imaš problema sa inčima i uncama ?

 

Ja imam ovdje u irskoj. Oni npr kilometre i milje non-stop mijesaju i nikad ne znas na sta misle (iako uglavnom govore milje a misle na kilometre). Povrsinu kuce najcesce iskazuju u kvadratnim stopama. Tezinu u funtama ili "stone". Jezivo...

 

Ti Irci mi djeluju kao žešće sjebani ljudi. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Visak kaže...
Rijetko u svakom smislu. Zračenje sunca pada s kubom udaljenosti, a udaljenost Voyagera je prilično velika.

 Pa sudeci prema ovom grafu, interakcija je pravilo, a ne izuzetak.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Friday kaže...
mGT kaže...
Ajar kaže...

i uz sav taj "tehnološki naprdak" još nisu ukinuli imperijalne mjerne jedinice i prešli na metrički 

 Imaš problema sa inčima i uncama ?

 

Ja imam ovdje u irskoj. Oni npr kilometre i milje non-stop mijesaju i nikad ne znas na sta misle (iako uglavnom govore milje a misle na kilometre). Povrsinu kuce najcesce iskazuju u kvadratnim stopama. Tezinu u funtama ili "stone". Jezivo...

 najgore je kad govore quid i miles, a zapravo misle na euro i km.

jebote

 

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 13:57 (nixass).
16 godina
offline
Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor

Točan naziv za područje u koje je upala sonda je Zona Sumraka

 

'You unlock this door with the key of imagination. Beyond it is another dimension: a dimension of sound, a dimension of sight, a dimension of mind. You’re moving into a land of both shadow and substance, of things and ideas. You’ve just crossed over into… the Twilight Zone.'

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
memulica kaže...

Točan naziv za područje u koje je upala sonda je Zona Sumraka

 

'You unlock this door with the key of imagination. Beyond it is another dimension: a dimension of sound, a dimension of sight, a dimension of mind. You’re moving into a land of both shadow and substance, of things and ideas. You’ve just crossed over into… the Twilight Zone.'

 Ahahaha, prije 15 dana sam skinuo prvih 5 sezona (1959-1963) i upravo ih gledam (157 epizoda) po neznam koji puta. Ima nesto valjda u tom crno bijelom filmu sto mu daje poseban smek.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
7 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
ludizao kaže...

Da se mene pita, pravi međuzvjezdani prostor bi trebao biti iza Oortovog oblaka, ali ne pita me se.

 heliopauza ti nije dovoljno dobra?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
syncmaster245b kaže...

 Ima nesto valjda u tom crno bijelom filmu sto mu daje poseban smek.

 To nije film, to je Twilight Zone!

16 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
ludizao kaže...

Da se mene pita, pravi međuzvjezdani prostor bi trebao biti iza Oortovog oblaka, ali ne pita me se.

ukoliko, po nekim procjenama, Oortov oblak ide 2,000-200,000 AU, a Proxima Centauri je na ~270,000 AU, tada je Oortov oblak velikim dijelom međa, i tesko je reci kaj kome pripada.. kamoli se dogovoriti tko ce kositi travu :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
online
Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Louis Pluto kaže...
ludizao kaže...

Da se mene pita, pravi međuzvjezdani prostor bi trebao biti iza Oortovog oblaka, ali ne pita me se.

 heliopauza ti nije dovoljno dobra?

 Oortov oblak je skup nebeskih tela koje orbitiraju oko Sunca => logično je da se za nešto što još nije ni stiglo do njega smatra da je i dalje unutar Sunčevog sistema.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 14:57 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Visak kaže...
Rijetko u svakom smislu. Zračenje sunca pada s kubom udaljenosti, a udaljenost Voyagera je prilično velika.

 Koliko mi je poznato, prostor u svemiru bi trebao biti ispunjen tamnom tvari.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Bukva kaže...
Visak kaže...
Rijetko u svakom smislu. Zračenje sunca pada s kubom udaljenosti, a udaljenost Voyagera je prilično velika.

 Koliko mi je poznato, prostor u svemiru bi trebao biti ispunjen tamnom tvari.

 po novom - ispunjen s tvari koja ima negativnu masu ;)

16 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Aldo kaže...
Bukva kaže...
Visak kaže...
Rijetko u svakom smislu. Zračenje sunca pada s kubom udaljenosti, a udaljenost Voyagera je prilično velika.

 Koliko mi je poznato, prostor u svemiru bi trebao biti ispunjen tamnom tvari.

 po novom - ispunjen s tvari koja ima negativnu masu ;)

 mindfuck, citao o tome neki dan i jos uvijek ne znam kaj sam procitao.

 

https://www.reddit.com/r/space/comments/a3a33c/scientists_may_have_solved_one_of_the_biggest/

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Objašnjenje s negativnom masom ima jedan nezgodan preduvjet - kako se svemir širi stalno se mora pojavljivati nova negativna masa.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Ivan(4) kaže...

 Oortov oblak je skup nebeskih tela koje orbitiraju oko Sunca => logično je da se za nešto što još nije ni stiglo do njega smatra da je i dalje unutar Sunčevog sistema.

 danen ti je u prvom postu rekao da je gravitacijsko djelovanje beskonačno, po tome su svi objekti u vidljivom svemiru dio istog sustava... ako se neki vrag uzima kao kraj sunčevog sustava a to je heliopauza onda je to tako a ne drugačije... imo

 

edit: loša analogija, želim reći kako gravitacijsko djelovanje nije uvijet da se nešto nalazi ili ne nalazi u sunčevu sistemu jer je gravitacija neograničenog djelovanja ...odnosno... kontaš?

 

bolji primjer je magelanov oblak koji bi po tome bio dio mliječnog puta a nije već je zasebna galaksija... tako nešto

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 16:36 (Louis Pluto).
5 godina
neaktivan
offline
Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor

nekuzim sto nisu rekli da je unisao u alfa centuri sistem ali da trebaju jos malo love da pojacaju signale

ionako oni koji su zarazeni tom religijom vjeruju do krvi

ostali ionako ne ,,tako da je svejedno sta rekli

 

 
0 3 hvala 0
16 godina
online
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Ajar kaže...

i uz sav taj "tehnološki naprdak" još nisu ukinuli imperijalne mjerne jedinice i prešli na metrički 

To je još najmanji problem, jer prvo treba precizirat prošlost/ne gurat pod tepih kocke koje nam se ne uklapaju u $ šemu.Gdje su garancije i štambilji, da je to baš tak i nikak drukčije dakle 1000%, ili ako nije taj čas padam mrtav.

 

"sonda Voyager 2 tek je drugi predmet izrađen ljudskom rukom koji je službeno napustio svemirski prostor pod Sunčevom "zaštitom", heliosferu"

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
7 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Dead kaže...

 U Oortovom oblaku postoje milijarde kometa i drugih tijela koja, koliko znam, kruže oko Sunca pa se stoga može reći da pripada Sunčevom sustavu. S obzirom da orbitiraju oko Sunca moglo bi se zaključiti da je tu Sunčeva gravitacija prevladavajuća.

 a čuj... ako je između heliopauze i oortovog oblaka međuzvjezdani prostor a jest a i on sam se nalazi u međuzvjezdanom prostoru onda taj isti oortov oblak više nije dio sunčevog sustava, ova tema me više lagano ne zanima jer se svodi na pitanja o tome što čemu pripada a ne nekakav interesantan problem, tako da ... a vidi ovog gore , cijelo vrijeme tvrdim da s metalcima nešto nije u redu... bit će od headbanginga

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 22:08 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
Ajar kaže...

i uz sav taj "tehnološki naprdak" još nisu ukinuli imperijalne mjerne jedinice i prešli na metrički 

 Tek uočih, hehe

Radovalo bi me da nije tipfeler ;)

morrisoN
7 godina
offline
Re: Voyager 2 ušao u međuzvjezdani prostor
morrisoN kaže...

 Tek uočih, hehe

Radovalo bi me da nije tipfeler ;)

 nije tipfeler, on ti tako stalno

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice