Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

poruka: 129
|
čitano: 34.718
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na".
10 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij

Infrastruktura je u totalnom kaosu (govorim za glavni grad Zagreb)...od nepostojećih biciklističkih staza, nezakonitih ili nelogičnih...ceste su nam u banani, a kamoli kolnici za pješake i bicikliste.

Isto tako dio biciklističkih staza ide preko stanice za bus, onak kaj je sa glavom? dio staza je prekriven terasama kafića, nikog nije briga. Ekipa se uredno parkira preko staza, policiju zaboli...a majke voze djecu u kolicima zajedno sa pješacima koji totalno ignoriraju istu...jer to je Balkan.

 

Jedino gdje se može reć da se "poštuje" biciklistička staza je Jarun...a i tamo ima pacijenata...ali ajde rijeđe.

 

 

Infrastruktura ne prati zakon nimalo...iako bicikli postoje u gradu već stoljećima, infrastruktura se gotovo pa i nije promijenila nabolje (jest, ali minimalno).

Biciklisti su uvijek bili nevažni i "seljaci" prometa...a da od Dubrave do Jaruna naprave normalnu efikasnu infrastrukturu, bilo bi upola manje prometa kroz grad i gužve u tramvajima...barem ljeti.

Sad su na redu očito romobilisti.

 

Dok se infrastruktura ne popravi, možemo slobodno otpisati i bicikliste i romobiliste i sve ostale koji nisu pješaci.

Zakon mora postojati, jer trenutno nije uopće regulirano...ali onda smisleni zakon...no nije samo na korisnicima da se poprave i drže uputa...i grad tj infrastruktura bi trebala pratiti to.

No najlakše je napraviti zakon koji je toliko ograničavajuć da je besmisleno voziti/imati romobil pa se niti infrastruktura ne treba mijenjati.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
7 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij

Svaki zainteresiran građanin može dati svoje kritike i prijedloge predloženih zakonskih promjena kroz e-savjetovanje. Vladino tijelo za zakonodavstvo je dužno odvovoriti svakome tko se uključi. Forum sigurno ne čita nitko od nadležnih tako da tko želi doprinijeti ili utjecati može to kroz e-savjetovanje....

https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/MainScreen?entityId=16990
 
4 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
ihush kaže...
D4rkon3 kaže...

..

Ljudi su stoka..TOČKA...čast iznimkama ali malo nas je...stvarno!

...

......tako dakle ljudi budite ljudi uvijek......

 

 -eto, ispravljeno :)

 Sorry..pjesnički zanos...o_O

2 godine
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Bitanga kaže...
Boris grozni kaže...

Sta mi vrijede sva ta pravila kad mi se kreten zabio uZabraniti trajno jer je to sranje pretesko i preopasno za pjesake za razliku od bicikla. dijete i polomio joj sve trajne jedinice 

 

Moj buraz je u srednjoj školi frendu izbio trajne jedinice jer su se nabacivali u razredu s nečijom kacigom od motora. Zabranit kacige u razredu.

Iskreno nadam se da tako ne misliš, kao što si napisao!...ključno je da romobili,biciklisti nemaju što raditi na nogostupu za njih je biciklistička traka ili ukoliko ne postoji, opcija ali samo opcija da se na nogostupu kreću bez bilo kakvog nametanja i smetanja pješaka..i tu bi te rigorozno napenalio ukoliko bi se kao bosde vozio i ozljedio nekoga...ove sve dramaturgije su radi ekipe koja misli da je sebi svrsi shodna..znam da u Zagrebu nema infrastrukture i da su biciklističke staze u banani i da su kao da ih je neki šizofrenik radio no ako se u Taiwanu mogu dogovoriti tko ide prvi onda se i mi možemo ponašati normalno i po PS-u

 

"Iskreno ne znam šta bi liku učinio da mi je to djetetu učinio....tu povlačim crtu i tu sam majmun..primat.."

2 godine
protjeran
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
D4rkon3 kaže...
Bitanga kaže...
Boris grozni kaže...

Sta mi vrijede sva ta pravila kad mi se kreten zabio uZabraniti trajno jer je to sranje pretesko i preopasno za pjesake za razliku od bicikla. dijete i polomio joj sve trajne jedinice 

 

Moj buraz je u srednjoj školi frendu izbio trajne jedinice jer su se nabacivali u razredu s nečijom kacigom od motora. Zabranit kacige u razredu.

Iskreno nadam se da tako ne misliš, kao što si napisao!...ključno je da romobili,biciklisti nemaju što raditi na nogostupu za njih je biciklistička traka ili ukoliko ne postoji, opcija ali samo opcija da se na nogostupu kreću bez bilo kakvog nametanja i smetanja pješaka..i tu bi te rigorozno napenalio ukoliko bi se kao bosde vozio i ozljedio nekoga...ove sve dramaturgije su radi ekipe koja misli da je sebi svrsi shodna..znam da u Zagrebu nema infrastrukture i da su biciklističke staze u banani i da su kao da ih je neki šizofrenik radio no ako se u Taiwanu mogu dogovoriti tko ide prvi onda se i mi možemo ponašati normalno i po PS-u

 

"Iskreno ne znam šta bi liku učinio da mi je to djetetu učinio....tu povlačim crtu i tu sam majmun..primat.."

 Ne možemo kolega, jer ljudi ne gledaju ja ti kažem da se ja ekipi ne izmanknem

 u šetnji oni bi se bez pardona zabijali u mene, da ne pričam kako se šire kao da je

 nogostup samo njihov ili na ono malo tužne biciklističke staze što imamo

 nebi bilo budala koje svejedno po njoj hodaju unatoč tome što tebe gleda

 iz suprotnog smjera kako se krečeš prema njima. najveći problem je u ljudima

 ne u prijevoznom sredstvu, jer prijevoznim sredstvom ipak upravlja usijala

 balkanska glava.

2 godine
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
mAa+_ kaže...
D4rkon3 kaže...
Bitanga kaže...
Boris grozni kaže...

Sta mi vrijede sva ta pravila kad mi se kreten zabio uZabraniti trajno jer je to sranje pretesko i preopasno za pjesake za razliku od bicikla. dijete i polomio joj sve trajne jedinice 

 

Moj buraz je u srednjoj školi frendu izbio trajne jedinice jer su se nabacivali u razredu s nečijom kacigom od motora. Zabranit kacige u razredu.

Iskreno nadam se da tako ne misliš, kao što si napisao!...ključno je da romobili,biciklisti nemaju što raditi na nogostupu za njih je biciklistička traka ili ukoliko ne postoji, opcija ali samo opcija da se na nogostupu kreću bez bilo kakvog nametanja i smetanja pješaka..i tu bi te rigorozno napenalio ukoliko bi se kao bosde vozio i ozljedio nekoga...ove sve dramaturgije su radi ekipe koja misli da je sebi svrsi shodna..znam da u Zagrebu nema infrastrukture i da su biciklističke staze u banani i da su kao da ih je neki šizofrenik radio no ako se u Taiwanu mogu dogovoriti tko ide prvi onda se i mi možemo ponašati normalno i po PS-u

 

"Iskreno ne znam šta bi liku učinio da mi je to djetetu učinio....tu povlačim crtu i tu sam majmun..primat.."

 Ne možemo kolega, jer ljudi ne gledaju ja ti kažem da se ja ekipi ne izmanknem

 u šetnji oni bi se bez pardona zabijali u mene, da ne pričam kako se šire kao da je

 nogostup samo njihov ili na ono malo tužne biciklističke staze što imamo

 nebi bilo budala koje svejedno po njoj hodaju unatoč tome što tebe gleda

 iz suprotnog smjera kako se krečeš prema njima. najveći problem je u ljudima

 ne u prijevoznom sredstvu, jer prijevoznim sredstvom ipak upravlja usijala

 balkanska glava.

Ma kužim te...potpisujem navedeno..uvijek ima pojedinaca koji marširaju po bicikističkim stazama i na njih sam posebno alergičan, većinu bic staza glupo je zvati ih tim imenom, skužiti će me ekipa koja se vozila Martićevom,Hatzavom..

bilo bi idealno da su bic.staze fizički ograđene/odvojene od pješaka..tj da su svugdje ograđene stupićima i da se vozi po cesti...znam sad će mi ekipa reći,ali ja kad sam na cesti riskiram život..itd...da, ali ako se krećeš dijelom koji je namjenjen pješacima ponašaj se kao da si tamo gost i problem riješen....ono što ja radim kad sam biciklista, gdje je gužva se spuštam se na cestu...kao i uvijek budite ljudi...znam da je teško i da je to utopija ali fakit potrudite se svi,krenite od sebe...znam da piskaram u eter ali složiti ćete se ako,ste normalni da je to tako...no big deal

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Wolverine kaže...
Cogent kaže...

 Kao pješaku mi nije bed predvidjeti gdje ide bicikl/romobil, a mjesta za mimoilaženje uvijek ima.

 a kad ti romobil doleti s leđa? kako ćeš to predvidjeti?

 Imaju zvonce, ako me hoće upozoriti, neka zvoni, ako neće, neka stane, što bi mu ja :)

4 godine
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
bunker kaže...

Svaki zainteresiran građanin može dati svoje kritike i prijedloge predloženih zakonskih promjena kroz e-savjetovanje. Vladino tijelo za zakonodavstvo je dužno odvovoriti svakome tko se uključi. Forum sigurno ne čita nitko od nadležnih tako da tko želi doprinijeti ili utjecati može to kroz e-savjetovanje....

https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/MainScreen?entityId=16990

 Je, ali se tamo moraju predstaviti imenom, prezimenom i OIB-om. I tu prestaje njihova hrabrost. ;-)

9 godina
neaktivan
offline
Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

Sve je to kul ali predviđam da će idućih godina traumatologija biti puna polomljenih "romobilista". Većina koju sam sreo po gradu se vozi prebrzo obzirom na to o kakvom je prometalu riječ, a jedan poznanik je već pao i slomio ruku. Kada bi im brzina bila tvornički ograničena na 30km/h bili bi znatno sigurniji i prihvatljiviji. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Dok vidim da se sire i ne reagiraju, zderem se i da vidis, odmah skok u lijevo... Kakvo zvono. :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
D4rkon3 kaže...
Bitanga kaže...
Boris grozni kaže...

Sta mi vrijede sva ta pravila kad mi se kreten zabio uZabraniti trajno jer je to sranje pretesko i preopasno za pjesake za razliku od bicikla. dijete i polomio joj sve trajne jedinice 

 

Moj buraz je u srednjoj školi frendu izbio trajne jedinice jer su se nabacivali u razredu s nečijom kacigom od motora. Zabranit kacige u razredu.

Iskreno nadam se da tako ne misliš, kao što si napisao!...ključno je da romobili,biciklisti nemaju što raditi na nogostupu za njih je biciklistička traka ili ukoliko ne postoji, opcija ali samo opcija da se na nogostupu kreću bez bilo kakvog nametanja i smetanja pješaka..i tu bi te rigorozno napenalio ukoliko bi se kao bosde vozio i ozljedio nekoga...ove sve dramaturgije su radi ekipe koja misli da je sebi svrsi shodna..znam da u Zagrebu nema infrastrukture i da su biciklističke staze u banani i da su kao da ih je neki šizofrenik radio no ako se u Taiwanu mogu dogovoriti tko ide prvi onda se i mi možemo ponašati normalno i po PS-u

 

"Iskreno ne znam šta bi liku učinio da mi je to djetetu učinio....tu povlačim crtu i tu sam majmun..primat.."

 

Evo, sad sam se vraćao s posla, dugačka široka ulica u mom gradiću, dva mulca šetaju direktno po biciklističkoj stazi. Jedan se maknuo u stranu dok sam im dolazio u susret, a drugi je ostao posred biciklističke staze.

Naravno, ja sam morao skrenut na nogostup da ga zaobiđem (između njih dvojice). Naravno, usporio sam. Jel bih trebao i stati i lijepo ga zamoliti da se makne da ni on ni ja ne kršimo zakon?

 

Nemali broj puta sam sa biciklističke morao i na cestu da zaobiđem mulce koji šetaju džukele na povodcu koje su nepredvidive i moraju zapišavat svako drvo pokraj biciklističke. Ili zbog auta koji se sparkaju nasred nogostupa i biciklističke i otvaraju si dvorišna vrata.

I što sad, ajmo se mlatit za svaku devijaciju od pravila koja su napisana za neku utopijsku državu koja ne postoji.

 

Zabrane nisu nikakvo rješenje niti su ikad bile. Rješenje je edukacija i samo edukacija. 

Najlakše je reć da sve treba zabranit. Ja bih zabranio aute u centru i prepustio sve ceste biciklistima i romobilistima. Tko je odredio da su samo auti i pješaci najbitniji u svemiru?

 

I ponavljam ne znam koji put. Nije isto centar Zagreba, ili prometnice nekog pitomog gradića. Ja doslovno po putu do posla i doma sretnem 3 pješaka. Ako.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
bunker kaže...

Svaki zainteresiran građanin može dati svoje kritike i prijedloge predloženih zakonskih promjena kroz e-savjetovanje. Vladino tijelo za zakonodavstvo je dužno odvovoriti svakome tko se uključi. Forum sigurno ne čita nitko od nadležnih tako da tko želi doprinijeti ili utjecati može to kroz e-savjetovanje....

https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/MainScreen?entityId=16990

 ne vjerujem da postoji uzaludniji posao od pisanja po e-savjetovanju.

isprva te ponese, jer imaš dobar osjećaj da možeš na nešto utjecati, nešto promjeniti. nakon nekog vremena shvatiš tko i kako piše i donosi zakone. 

to e-savjetovanje je obična duda varalica demokracije.

 

ciljan i ograničeno nasilan prosvjed popraćen od medija čuda radi. ne ovo.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
15 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Aux808 kaže...

Sve je to kul ali predviđam da će idućih godina traumatologija biti puna polomljenih "romobilista". Većina koju sam sreo po gradu se vozi prebrzo obzirom na to o kakvom je prometalu riječ, a jedan poznanik je već pao i slomio ruku. Kada bi im brzina bila tvornički ograničena na 30km/h bili bi znatno sigurniji i prihvatljiviji. 

 

Isto tako je i sa trampolinima. Hrpa djece na traumatologiji svako ljeto sa slomljenim rukama i fest uganutim gležnjevima.

No, svakako treba ograničit brzine. Apsolutno nema nikakvog smisla vozit romobil tako brzo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
2 godine
protjeran
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Bitanga kaže...
Aux808 kaže...

Sve je to kul ali predviđam da će idućih godina traumatologija biti puna polomljenih "romobilista". Većina koju sam sreo po gradu se vozi prebrzo obzirom na to o kakvom je prometalu riječ, a jedan poznanik je već pao i slomio ruku. Kada bi im brzina bila tvornički ograničena na 30km/h bili bi znatno sigurniji i prihvatljiviji. 

 

Isto tako je i sa trampolinima. Hrpa djece na traumatologiji svako ljeto sa slomljenim rukama i fest uganutim gležnjevima.

No, svakako treba ograničit brzine. Apsolutno nema nikakvog smisla vozit romobil tako brzo.

 Jer se velika većina vozi bez pripadajuće zaštitne opreme.

15 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
mAa+_ kaže...
Bitanga kaže...
Aux808 kaže...

Sve je to kul ali predviđam da će idućih godina traumatologija biti puna polomljenih "romobilista". Većina koju sam sreo po gradu se vozi prebrzo obzirom na to o kakvom je prometalu riječ, a jedan poznanik je već pao i slomio ruku. Kada bi im brzina bila tvornički ograničena na 30km/h bili bi znatno sigurniji i prihvatljiviji. 

 

Isto tako je i sa trampolinima. Hrpa djece na traumatologiji svako ljeto sa slomljenim rukama i fest uganutim gležnjevima.

No, svakako treba ograničit brzine. Apsolutno nema nikakvog smisla vozit romobil tako brzo.

 Jer se velika većina vozi bez pripadajuće zaštitne opreme.

 

Je, voze se na trampolinu bez kacige i oklopa. Jel znaš šta je trampolin? :-)

 

BTW, ja sam valjda prvi u mom gradu koji je kupio kacigu za romobil. Moram priznat da me svi čudno gledaju :-)

Al neka, odlučio sam pokazat primjerom. Bicikla ne vozim s kacigom osim kad idem van grada, al trebalo bi definitivno i u gradu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
2 godine
protjeran
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij

nadovezao sam se na donji dio rečenice zaboravio naglasiti. :)

4 godine
offline
Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

Slušam radio (HR1). Oslo zabranio iznajmljivanje električnih romobila od 23h do 05h kako bi se smanjio broj ozljeda.

 

Evo, našao sam vijesti na N1: https://hr.n1info.com/svijet/oslo-zabranio-elektricni-romobil-nocu-da-sprijeci-stotine-ozljeda/

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
zelenapaprika kaže...

Slušam radio (HR1). Oslo zabranio iznajmljivanje električnih romobila od 23h do 05h kako bi se smanjio broj ozljeda.

 

Evo, našao sam vijesti na N1: https://hr.n1info.com/svijet/oslo-zabranio-elektricni-romobil-nocu-da-sprijeci-stotine-ozljeda/

 

 

 isto tako, oslo ima najveci broj el. romobila po glavi stanovnika... 

sad zamisli koliko bi se odusevili gradonacelnici velikih gradova poput zg, st, ri, os kad bi im znacajan dio prihoda od parkinga, goriva i ostalih gluposti priko noci UKINIA. 

11 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
mAa+_ kaže...
Bitanga kaže...
Aux808 kaže...

Sve je to kul ali predviđam da će idućih godina traumatologija biti puna polomljenih "romobilista". Većina koju sam sreo po gradu se vozi prebrzo obzirom na to o kakvom je prometalu riječ, a jedan poznanik je već pao i slomio ruku. Kada bi im brzina bila tvornički ograničena na 30km/h bili bi znatno sigurniji i prihvatljiviji. 

 

Isto tako je i sa trampolinima. Hrpa djece na traumatologiji svako ljeto sa slomljenim rukama i fest uganutim gležnjevima.

No, svakako treba ograničit brzine. Apsolutno nema nikakvog smisla vozit romobil tako brzo.

 Jer se velika većina vozi bez pripadajuće zaštitne opreme.

 Oće li i za pješake biti propisana neka minimalna zaštitna oprema?

15 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
telefon 2 kaže...
mAa+_ kaže...
Bitanga kaže...
Aux808 kaže...

Sve je to kul ali predviđam da će idućih godina traumatologija biti puna polomljenih "romobilista". Većina koju sam sreo po gradu se vozi prebrzo obzirom na to o kakvom je prometalu riječ, a jedan poznanik je već pao i slomio ruku. Kada bi im brzina bila tvornički ograničena na 30km/h bili bi znatno sigurniji i prihvatljiviji. 

 

Isto tako je i sa trampolinima. Hrpa djece na traumatologiji svako ljeto sa slomljenim rukama i fest uganutim gležnjevima.

No, svakako treba ograničit brzine. Apsolutno nema nikakvog smisla vozit romobil tako brzo.

 Jer se velika većina vozi bez pripadajuće zaštitne opreme.

 Oće li i za pješake biti propisana neka minimalna zaštitna oprema?

 

I propisana je, ako se kreću na mjestima gdje im prijeti opasnost (npr. gradilišta). 

Tako da, ako postoji potreba, i posebno naglašavam gdje postoji potreba, zašto da ne.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
neaktivan
offline
Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

 

zdravi razum je uvik bolji od puste opreme, puste elektronike i svih mogucih pomagala... 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
telefon 2 kaže...
mAa+_ kaže...
Bitanga kaže...
Aux808 kaže...

Sve je to kul ali predviđam da će idućih godina traumatologija biti puna polomljenih "romobilista". Većina koju sam sreo po gradu se vozi prebrzo obzirom na to o kakvom je prometalu riječ, a jedan poznanik je već pao i slomio ruku. Kada bi im brzina bila tvornički ograničena na 30km/h bili bi znatno sigurniji i prihvatljiviji. 

 

Isto tako je i sa trampolinima. Hrpa djece na traumatologiji svako ljeto sa slomljenim rukama i fest uganutim gležnjevima.

No, svakako treba ograničit brzine. Apsolutno nema nikakvog smisla vozit romobil tako brzo.

 Jer se velika većina vozi bez pripadajuće zaštitne opreme.

 Oće li i za pješake biti propisana neka minimalna zaštitna oprema?

 Oklop. Jer je postalo izuzetno opasno biti pješakom. Uvijek je bilo opasno, ali sada vlada potpuno rasulo u glavama pojedinaca koji misle da smiju raditi baš sve. Evo, čekam p*dera na chopperu da prije spavanja protutnji kvartom. Još je rano. Voli vožnju nakon 23h.

 

 

2 godine
protjeran
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
wifi kaže...

 

zdravi razum je uvik bolji od puste opreme, puste elektronike i svih mogucih pomagala... 

 

Vidi na 2:05 u pozadini.

Osobno smatram da šljem-kacige ne štite previše.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 22:00 (Dex.amx).
15 godina
offline
Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

Znači ni za motore ne trebaju?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Bitanga kaže...

Znači ni za motore ne trebaju?

 

Ako je tvoj odgvor na moj post:

Govorim za šljem kacige. Flip-up, integralne i cross su druga priča.

 

Da me vidiš na ulici s inegralnom kacigom, na bajku, šta bi pomislio?

 

15 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Dex.amx kaže...

Ako je tvoj odgvor na moj post:

Govorim za šljem kacige. Flip-up, integralne i cross su druga priča.

 

Da me vidiš na ulici s inegralnom kacigom, na bajku, šta bi pomislio?

 

 

Hehe, pomislio bih da pretjeruješ.

 

Al ono, niti kod nas skoro nitko ne nosi kacigu kad se vozi po gradu s biciklom. Niti ja ju ne nosim po gradu.

Samo kad idem van grada rekreacijski po šumi i sl. jer ga onda i jako stišćem. Naletiš na rupčagu u cesti i letiš. Trenutak nepažnje i sam si si kriv što stružeš po asfaltu. A onda je bilo što dobro da je između tvoje glave u tla.

No kaciga ti treba i radi drugih, ne samo radi tebe. Koliko puta sam padao s bicikla zbog svojih zajeba (proklizavanje specke na mokrom asfaltu, upadanje kotača u pružni prijelaz na cesti, skretanje u rubnjak, prekasno izvlačenje cipele iz pedale), isto toliko puta sam padao s bicikla zbog tuđih propusta.

A kad padaš s bicikla, ne možeš kontrolirati putanju, možeš glavom završit bilo gdje. Zato je dobro imat kacigu, ne radi 1000 slučajeva kad se ništa nije dogodilo, nego radi onog jednog slučaja kad se dogodilo sranje.

 

Bicikl je jako stabilan i robustan, možeš čuda izvodit i teško ćeš pasti. Ali dogodi se sranje, rijetko, ali se dogodi. Kad si mlad nisi svjestan opasnosti, ali s godinama se čovjek opameti.

No, romobil je neka potpuno druga priča. Svakako treba biti oprezan. 

 

A ove pričice da kaciga ne treba i da povećava agresivnu vožnju, što je onda sljedeće? Ne trebaju dječje sjedalice u autu jer se ljudi previše opuste? Dovoljan je zdravi razum i oprez samo?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 0:02 (Bitanga).
2 godine
protjeran
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Bitanga kaže...
Dex.amx kaže...

Ako je tvoj odgvor na moj post:

Govorim za šljem kacige. Flip-up, integralne i cross su druga priča.

 

Da me vidiš na ulici s inegralnom kacigom, na bajku, šta bi pomislio?

 

 

što je onda sljedeće? Ne trebaju dječje sjedalice u autu jer se ljudi previše opuste? Dovoljan je zdravi razum i oprez samo?

 

A jesi usro dobar post, i to baš na kraju.

 

Ne kažem da ne treba kaciga, kažem da šljemovi ne pomažu previše, to je moje mišljenje.

A osobno mi je glupo nosim integralnu na glavi. Nek netko drugi bude prvi :D

15 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Dex.amx kaže...
 

A jesi usro dobar post, i to baš na kraju.

 

Ne kažem da ne treba kaciga, kažem da šljemovi ne pomažu previše, to je moje mišljenje.

A osobno mi je glupo nosim integralnu na glavi. Nek netko drugi bude prvi :D

 

Ma referirao sam se više na onaj gore video o nizozemcima koji obrazlažu zašto ne nose kacige.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Dex.amx kaže...

 

Vidi na 2:05 u pozadini.

Osobno smatram da šljem-kacige ne štite previše.

 ne kuzim sto tocno na 2:05?

sve ovisi kojim brzinama se kreces... za ove tipicne, do 25km/h triba stvarno koristit pamet... priko je vec velika lutrija...

znam momka koji je od cace dobia novi skuter (50ccm) i doslovce koji dan posli je poginia tako da se zalipia u stablo na potpunom ravnom dijelu gradske ceste s 3 trake u jednom smjeru. kako? zasto? cinjenica je da ga ni pri 50km/h nije spasila kaciga, sto ne znaci da ga nebi spasila da je samo pa s motora i prokliza... 

 

Bitanga kaže...

 

Hehe, pomislio bih da pretjeruješ.

 

Al ono, niti kod nas skoro nitko ne nosi kacigu kad se vozi po gradu s biciklom. Niti ja ju ne nosim po gradu.

Samo kad idem van grada rekreacijski po šumi i sl. jer ga onda i jako stišćem. Naletiš na rupčagu u cesti i letiš. Trenutak nepažnje i sam si si kriv što stružeš po asfaltu. A onda je bilo što dobro da je između tvoje glave u tla.

No kaciga ti treba i radi drugih, ne samo radi tebe. Koliko puta sam padao s bicikla zbog svojih zajeba (proklizavanje specke na mokrom asfaltu, upadanje kotača u pružni prijelaz na cesti, skretanje u rubnjak, prekasno izvlačenje cipele iz pedale), isto toliko puta sam padao s bicikla zbog tuđih propusta.

A kad padaš s bicikla, ne možeš kontrolirati putanju, možeš glavom završit bilo gdje. Zato je dobro imat kacigu, ne radi 1000 slučajeva kad se ništa nije dogodilo, nego radi onog jednog slučaja kad se dogodilo sranje.

 

Bicikl je jako stabilan i robustan, možeš čuda izvodit i teško ćeš pasti. Ali dogodi se sranje, rijetko, ali se dogodi. Kad si mlad nisi svjestan opasnosti, ali s godinama se čovjek opameti.

No, romobil je neka potpuno druga priča. Svakako treba biti oprezan. 

 

A ove pričice da kaciga ne treba i da povećava agresivnu vožnju, što je onda sljedeće? Ne trebaju dječje sjedalice u autu jer se ljudi previše opuste? Dovoljan je zdravi razum i oprez samo?

 tribas razlikovat kako se spremis za voznju - ides li narajcan ili samo zelis, poput nizozemaca otic na posa, u skolu, na veceru? jer i sam kazes, kad ides u sumu, onda i nizozemci se opreme, ali ne za voznju gradom... a to da mozes naletit na rupu, to je istina... ali onda je doista potrebno nosit kacigu i kad pjesacis jer eto, nedavno se mladja zenska prosula po podu dok je gledala u mob umisto di hoda... i bez brige, nije naucila... 

ka dite sam x puta zavrsia na podu s biciklom... ucis se... a potpuno mi je apsurdno vidit dite helikopter roditelja koje na bicikli s pomocnim kotacima opreme ko da ga salju na utakmicu americkog nogometa, kaciga, stitnici posvuda, i onda "polako, polako", jer eto, najbolji nacin za naucit biciklu vozit je "polako"... ono, ozbiljno???? sto je sljedece? opremit dite kad se penje na tobogan ili sprave na igralistima jer eto, moze past... 

a cinjenica je da ljudi i aute sad kupuju van nekih realnih potreba - hrpa SUV-ova, tenkova, auti od po 2, 2ipo tone, za voznju po gradu, i to najcesce solo. normalno da takve nije brige za druge, normalno da ih nije brige ako oduzmu prednost ili rade gluposti, jer realno gledajuc, imaju vise sanse od nekog nezasticenog... a da takve stavis u neku staru kanticu, ili bi dobro vodia racuna, prvenstveno o sebi, pa time i drugima, ili bi izginia u roku odma... svaki put kad vidim idiote s mobitelom za volanom kako se kilave i onda po 5 sekundi gledaju u taj mobitel, dodje mi iscupat ih iz auta i nabit im taj mob u grlo jer to je 30, 50m koje su naslipo odvozili... a ti isti ce se prvi javit kako oni postuju zakon i ne jure... 

 

2 godine
protjeran
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
telefon 2 kaže...
mAa+_ kaže...
Bitanga kaže...
Aux808 kaže...

Sve je to kul ali predviđam da će idućih godina traumatologija biti puna polomljenih "romobilista". Većina koju sam sreo po gradu se vozi prebrzo obzirom na to o kakvom je prometalu riječ, a jedan poznanik je već pao i slomio ruku. Kada bi im brzina bila tvornički ograničena na 30km/h bili bi znatno sigurniji i prihvatljiviji. 

 

Isto tako je i sa trampolinima. Hrpa djece na traumatologiji svako ljeto sa slomljenim rukama i fest uganutim gležnjevima.

No, svakako treba ograničit brzine. Apsolutno nema nikakvog smisla vozit romobil tako brzo.

 Jer se velika većina vozi bez pripadajuće zaštitne opreme.

 Oće li i za pješake biti propisana neka minimalna zaštitna oprema?

 Već postoji kolega, zove se drži smartphone u džepu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice