Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

poruka: 78
|
čitano: 22.164
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako ".
16 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Ocekivao bih i nekog ne-apple lika radi razlicitosti misljenja. Kad sam skontao goste, odustao od gledanja.
 
21 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t

Ima ga samo je engleski spelling u pitanju. Pogledaj pod Christian Zibreg

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

nisam čuo da li mogu peglat minecraft na AIRu

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

Vrijede li ???? 

 

Meni koji “ga želim imati” vrijedi! 

U Hrvatskoj, koja nebi trebala biti mjerna jedinica za kupovati  gadgete, imati takvo nešto je  najčešće shvaćeno da se ima za na šank! 

Kao da ništa drugog se ne može naći na šanku?! 

 

Da su u Hrvatskoj prosječne plaće ranga 2000.00€, ovakvo pitanje nikome nebi palo na pamet pitati! 

ATJ Lučko
Moj PC  
9 13 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

Ako moje misljenje nekome moze pomoci bit ce mi jako drago

Pratim BUG odkad znam za sebe, i zahvaljujuć njima nisam volio Apple

Zašto, jer stalno bruje: nemože se igrat igrica, skup, za te pare mogu kupit Folcigu...

 

Apple vrijedi svake kune, jer ono šta je bitno su detalji, kvaliteta, iskustvo, izdržljivost i zadržavanje vrijednosti

To što je kod nas Apple skup to se treba zapitati na drugom mjestu zašto...

 

Svi gameri kupite sebi kutiju sa 100GB rama itd... i igrajte igrica, apple nije za dangube, apple je za kreatore ljude željne napredka i znanja

Kad to shvatite sve negativne komentare BUG-a i ostalih ljudi shvaćat ćete kao ljubomoru (kako to da je Apple najuspješniji a nevalja ništa?? - baš kako to, zapitajte se sami da li je moguće da nešto šta nevalja bude najbolje na svijetu...)

 
0 60 hvala 0
15 godina
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

sad ću ponovo biti malo omo što mi je osnovna struka: cijena nije mjerilo vrijednosti. vrijednost je stvar osobne perepcije, dok je cijena instrument tržišnog pozicioniranja, odn. u funkciji cilja. dakle, nekome je epl kraj svijeta, meni ne vrijedi ni aluminijsku lipu (kao proizvod ili statusni simbol). i tu se nema što s ikime razgovarati o tome. stvar ne može biti jednostavnija. (ne, nisam gledao video, jer bi to bilo besmisleno) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 15:13 (Ajar).
Moj PC  
50 0 hvala 5
15 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
vickokill kaže...

Ako moje misljenje nekome moze pomoci bit ce mi jako drago

Pratim BUG odkad znam za sebe, i zahvaljujuć njima nisam volio Apple

Zašto, jer stalno bruje: nemože se igrat igrica, skup, za te pare mogu kupit Folcigu...

 

Apple vrijedi svake kune, jer ono šta je bitno su detalji, kvaliteta, iskustvo, izdržljivost i zadržavanje vrijednosti

To što je kod nas Apple skup to se treba zapitati na drugom mjestu zašto...

 

Svi gameri kupite sebi kutiju sa 100GB rama itd... i igrajte igrica, apple nije za dangube, apple je za kreatore ljude željne napredka i znanja

Kad to shvatite sve negativne komentare BUG-a i ostalih ljudi shvaćat ćete kao ljubomoru (kako to da je Apple najuspješniji a nevalja ništa?? - baš kako to, zapitajte se sami da li je moguće da nešto šta nevalja bude najbolje na svijetu...)

 ocito nisi pogledo niti jedan review na appleove proizvod ili video od recimo Louisa Rossmann-a,
natrkeljo si toliku kolicinu gluposti da je to nevjerojatno..

nisam apple fan, nisam niti windows fan, to da mislim da apple ima bolji software (konkretno mislim na enviroment izmedju iPhone-Macbook) stvarno ima, i na windowsima se mos slikat sa 3rd party appovima s kojima nece bit ono nesto..

ali kad gledam da mi na novom novcatom laptopu prestane radit tipka enter, i da moram mijenjat cijelu maticnu kako bi se taj problem napravio sva ta tvoja kvaliteta pada u vodu (Macbook pro 13 s touchbarom, cijena preko 15000kn), i prvi put kao osoba koja zivi od racunala (developer) sto cu napravit kad racunalo ne mogu koristit narednih 14-30 dana je da cu ga prodat..

promijenio sam mašina i mašina, trenutno imam XPS 15 koji mi zadovoljava sve moje potrebe (osim te da baterija odlazi lagano iako je laptop star godinu dana, ali to je iz razloga što gori 0-24)..

Apple je nekad bio jako dobar kad pogledas kvalitetu izrade i software... sada to na žalost nije, od tipki koje prestanu radit radi prašine, do odbijanja garancije radi promjene boje indikatora za vodu iako je matična čista (indikatori promjene boju radi količine vlage u zraku) isl..

jedini razlog zasto bi i sam bio vlasnik mac-a je development za ios i to je to.. 

Link za reference: https://www.macworld.co.uk/feature/mac/macbook-pro-keyboard-problems-3653458/
Louis Rossmann: https://www.youtube.com/user/rossmanngroup/videos

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 15:32 (LUNAT1C).
7 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t

ja sam gledao video i to mi nije promijenilo mišljenje da je apple smeće koje proporcionalno većem bogatstvu sve više smrdi i pokazuje najgadnije lice kapitalizma, bahato, gramzljivo i odvratno...

ravna zemlja i šupalj mjesec
15 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t

Nebi nikad kupio njihov proizvod kad sam vidio kako muljaju sa servisom.
Naime sitne kvarove njihov servis procjeni kao totalnu štetu i neisplativo za popraviti,tj. savjetuju vam da kupite novo.
Trebalo bi im naplatiti još koju miljardu dolara za kaznu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 18:22 (zzz).
Moj PC  
13 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Vrijednost je relativan pojam, ono što meni vrijedi nekom drugom možda neće vrijediti tako da je to pitanje u samome startu besmisleno. Sa druge strane materijalnu vrijednost nekog predmeta ili usluge određuje tržište pa je stoga i o ovome besmisleno raspravljati.
Dragane.... možeš ti to puno bolje, tehnologija napreduje strahovitom brzinom, izbor interesantnih tema za slijedeću emisiju je tako reći beskonačan, treba samo trunka inspiracije 😉
 
3 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Ajar kaže...
sad ću ponovo biti malo omo što mi je osnovna struka: cijena nije mjerilo vrijednosti. vrijednost je stvar osobne perepcije, dok je cijena instrument tržišnog pozicioniranja, odn. u funkciji cilja. dakle, nekome je epl kraj svijeta, meni ne vrijedi ni aluminijsku lipu (kao proizvod ili statusni simbol). i tu se nema što s ikime razgovarati o tome. stvar ne može biti jednostavnija. (ne, nisam gledao video, jer bi to bilo besmisleno) 

 
Slažem se, a još bi malo proširio tu izjavu s Apple-ovom maržom i njihovom tendencijom testiranja tržišta dizanjem cijene u zadnjih nekoliko godina (5 i više godina). Komponente u njihovim proizvodima nisu toliko skupe, ali uračunaj i development te ekstenzivni marketing. Oni troše jako puno na marketing određenih proizvoda (ponajviše iPhone-a, iPada i Macbookova) a imam osjećaj i da u zadnje vrijeme dižu cijene samo da vide kako će potrošači reagirati na njih, odnosno koja je gornja cjenovna granica koju su kupci spremni dotaknuti za proizvode. I izgleda da im testiranje daje rezulate. 

"After the markets closed in New York on Tuesday, the Cupertino, California-based iPhone giant reported an $11.5bn profit for the three months ending in June, up 32% from the same period a year ago. Sales increased 17% to $53.3bn, a new record for its fiscal third quarter." Izvor. 

 

Sad samo treba čekati izvješća da se vidi kako kupci reagiraju na (pre)skupe iPhone ove godine. 

 

No opet, rekao bih da većini potrošača ni ta vrijednost nema nekakvog značaja, pošto većina njih ne zarađuje isključivo preko njihovih proizvoda odnosno nisu "prosumeri", kao ja npr. Iako koristim laptop za posao svakodnevno, svejedno mi nije nikakva razlika da li je taj laptop Apple-ov ili ne-Appleov, nego je to moja preferenca operativnog sustava. Ja jednako tako mogu koristiti isti software na Windowsima, ali preferiram MacOS, i to je otprilike to. Vrijednost odnosno isplativost Appleovog proizvoda vidim samo kao nešto što je bitno samo osobama koji zarađuju koristeći software koji je ekskuzivan na MacOS-u/iOS-u ili koji zarađuju toliko da jednostavno kupe Mac jer im se sviđa i nije ih briga za cijenu. Ostatak više-manje ili kupuje ono što mogu priuštiti ili, nažalost, ulaze u dug samo da kupe nešto što im služi, kao što si spomenuo, kao lažni statusni simbol. 

Možda je sad moje mišljenje krivo, ali ja to na taj način vidim. Ako ne zarađuješ od nekog proizvoda ili imovine, ona je trošak i ne ulazi u definiciju neke "isplativosti". Zato mi nekad bude smiješno kad čujem ljude da pitaju isplati im se kupiti PS4 ili Xbox haha

8 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
zzz kaže...
Nebi nikad kupio njihov proizvod kad sam vidio kako muljaju sa servisom.
Naime sitne kvarove njihov sdrvis procjeni kao totalnu štetu i neisplativo za popraviti,tj. savjetuju vam da kupite novo.
Trebalo bi im naplatiti još koju miljardu dolara za kaznu.

 Kada bi oni bili jedini servis na svijetu, složio bih se s tobom. Automobili su puno važnija roba pa ljudi baš ne idu u ovlaštene servise kada im istekne jamstvo. Jer znaš da će te tamo oderati.

Ja rekoh
13 godina
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

jel vrijede? Da, vrijede.

 

eto 

Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

Ako nemaš neke direktne koristi od toga (npr. da time zarađuješ za život) - realno govoreći, ništa ne vrijedi tih novaca, pogotovo Apple proizvodi. Ne samo kod tehničke robe, nego i kod vozila i sl.
Eventualno jeftileni i niža-srednja klasa ili ako kupiš polovno za puno manje love.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Naravno da ne vrijede, pogledajte si malo kanal od Louisa Rossmana gdje i on sam kaze dok god bude bilo glupih ljudi koji kupuju to za tolike novce ovi ce i dalje proizvodit precijenjene uredjaje. O njihovoj politici popravka i nabijanju cijene za iste je jos jedna lijepa priča.
Ako nesto vrijedi duplo vise onda mi mora dat duplo vise brzine, duplo vise izdrzljivosti, duplo vise necega uglavnom.
I nemojte pocinjat sa semantikom pod vrijednim se u biti misli ovo ma ovo ma ono, naravno da onaj tko ima novaca na bacanje ne gleda neke stvari, a vecina populacije nije ni dovoljno informirana niti strucna kad kupuje racunala i slicno, ah Apple je mega brand ne mogu falit s njima bla bla.
Ma dobro da ne duljim, uglavnom svatko tko je upoznat s tematikom zna da ne vrijede te pare, samo pitanje je smijesno...
 
8 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Dead kaže...

Jezik i pismo - Službeno pismo foruma je hrvatska latinica, a službeni jezik hrvatski.

Ovo se odnosi na prvi post i pitam se gdje je moderator. 

 nonsens. ima ih tu koji pišu i bosanski i dalmatinski i srpski i winnetou i marsijanski i svaštanešto. rijetko itko piše na standardnom hrvatskom. meni ćirilica nije nikakav problem (u neka bolja doba se učila u školi kao savršeno pismo - za svaki glas poseban znak), kao ni jezici. ne bi ti kruna s glave pala da naučiš ćirilicu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
25 3 hvala 3
15 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Feudalac kaže...
zzz kaže...
Nebi nikad kupio njihov proizvod kad sam vidio kako muljaju sa servisom.
Naime sitne kvarove njihov sdrvis procjeni kao totalnu štetu i neisplativo za popraviti,tj. savjetuju vam da kupite novo.
Trebalo bi im naplatiti još koju miljardu dolara za kaznu.

 Kada bi oni bili jedini servis na svijetu, složio bih se s tobom. Automobili su puno važnija roba pa ljudi baš ne idu u ovlaštene servise kada im istekne jamstvo. Jer znaš da će te tamo oderati.

 Da,ali aple nedaje rezervne djelove serviserima,nego oni skidaju sa starih ursđaja ili nabavljaju kineske djelove svakakve kvalitets.

8 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
zzz kaže...
Feudalac kaže...
zzz kaže...
Nebi nikad kupio njihov proizvod kad sam vidio kako muljaju sa servisom.
Naime sitne kvarove njihov sdrvis procjeni kao totalnu štetu i neisplativo za popraviti,tj. savjetuju vam da kupite novo.
Trebalo bi im naplatiti još koju miljardu dolara za kaznu.

 Kada bi oni bili jedini servis na svijetu, složio bih se s tobom. Automobili su puno važnija roba pa ljudi baš ne idu u ovlaštene servise kada im istekne jamstvo. Jer znaš da će te tamo oderati.

 Da,ali aple nedaje rezervne djelove serviserima,nego oni skidaju sa starih ursđaja ili nabavljaju kineske djelove svakakve kvalitets.

 Samo zato što u većini svijeta postoje zakoni koji im to uvjetuju...

Ja rekoh
6 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
vickokill kaže...

 i igrajte igrica, apple nije za dangube, apple je za kreatore ljude željne napredka i znanja

Kad to shvatite sve negativne komentare BUG-a i ostalih ljudi shvaćat ćete kao ljubomoru (kako to da je Apple najuspješniji a nevalja ništa?? - baš kako to, zapitajte se sami da li je moguće da nešto šta nevalja bude najbolje na svijetu...)

 Hmm... Ja sam primjetio da su ljudi koji u najvećoj mjeri koriste apple uređaje u mojoj blizini uglavnom mamini i tatini sinovi i kćerkice kojima služi da opale sliku u klubu sa par boca ili na bazenu svoje vile. Zaključio bi da su to veliki kreatori

12 godina
odjavljen
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Me morate gledati. Ne vrijede.
 
2 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
MacBook Pro je definitivno najbolji laptop koji sam koristio i ni XPS 15 kojem sam dao nekoliko prilika nije ni blizu. Brzina rada (posebno SSD) i fluidnost, ekran, macOS, trackpad, ... za sve to ne postoji ekvivalent medu konkurentima. Često spominjani problemi sa tipkovnicom nisu ni priblizno ucestali kao sto se prica, a postoji program zamjene 4 godine od kupnje koji to pokriva. E sad, cijena je bezobrazno skupa, ali moze se poci jeftinije ako se priceka sa kupovinom ili kupi rabljeno. Ameri ne postavljaju takva pitanja jer ne rade za kikiriki ko mi Hrvati.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
10 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Louis Pluto kaže...

ja sam gledao video i to mi nije promijenilo mišljenje da je apple smeće koje proporcionalno većem bogatstvu sve više smrdi i pokazuje najgadnije lice kapitalizma, bahato, gramzljivo i odvratno...

 Obiće im se to o glavu jednog dana.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
A kolko dodje dell xps koji je neka kategorija ko i macbook pro?
Jesu i xpsu performanse duplo bolje od nekog dosta jeftinijeg plasticnog buce slicnih specifikacija?

Usporeduju se kruske i jabuke kao i obicno..
premium ultrabook kategorija je uvijek kostala radi se o pc ili macu a specikacije slabije od nekih jeftinijih debelih plastiša.deal with it
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

Klasična epizoda bugTV-a pitam se jeli itko u redakciji napravio factcheck prije emisije ili je pravilo da gosti pričaju štogod samo kako bi se popunilo vrijeme? A sad malo o T2 chipu, osim enkripcije on je tu da onemogući 3party servisima popravak apple uređaja.

Dakle ako vam je istekla garancija ili kvar nije pokriven u garanciji možete se slikat, prisiljeni ste platiti appleu ultraskupi servis.

 

https://mashable.com/article/apple-t2-chips-make-third-party-repairs-impossible/?europe=true#tGWEe_QNfgqg

https://9to5mac.com/2018/10/04/third-party-mac-repairs-t2-chip/

https://appleinsider.com/articles/18/10/04/apple-diagnostics-software-blocks-third-party-repairs-of-2018-macbook-pro-and-imac-pro

Moj PC  
9 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Tako je - svaki drugi laptop bez T2 cipa odnes lokalnom svaseru da ti prelemi koji element na maticnoj ploci - 5min posla i porcija cevapa.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Cri.Lu99 kaže...
vickokill kaže...

 i igrajte igrica, apple nije za dangube, apple je za kreatore ljude željne napredka i znanja

Kad to shvatite sve negativne komentare BUG-a i ostalih ljudi shvaćat ćete kao ljubomoru (kako to da je Apple najuspješniji a nevalja ništa?? - baš kako to, zapitajte se sami da li je moguće da nešto šta nevalja bude najbolje na svijetu...)

 Hmm... Ja sam primjetio da su ljudi koji u najvećoj mjeri koriste apple uređaje u mojoj blizini uglavnom mamini i tatini sinovi i kćerkice kojima služi da opale sliku u klubu sa par boca ili na bazenu svoje vile. Zaključio bi da su to veliki kreatori

 

Dobro si zaključio. Kod svih nas u ovoj regiji je slična stvar, ili su mamini i tatini sinovi i kćerkice, ili ekipa koja nema al vodi se onim "fake it 'till you make it". 

Sa strane toga što je kolega vicko mislio, vjerujem da govori većinom za kreatore koji koriste Apple exclusive software, najčešće se priča o Final Cutu i Logic Pro software-u. Final Cut je miljama ispred ostalih video editing programa, a jedino ga je moguće imati na MacOS računalima, dok je Logic Pro program za glazbenike koji također nudi mnogo opcija, ni sam ne znam koliko pošto nisam baš upućen, no ovo što znam je stvarno impresivno. Final Cut je toliko dobro optimiziran da na 12" Macbooku možeš bez transcodinga editirati 4K footage, a svi znamo koliko je taj laptop jak (čitaj: slab). Znači content kreatori u smislu glazbenika i videografa, pa čak i fotografa. Njegovo izražavanje je malo li-la, pošto mu je glavna premisa da ljudi koji ne vole Apple imaju samo ljubomoru kao motiv, a daleko je od toga. Svi znamo za što je Mac bolji i za što je Windows mašina bolja. 

 

southy kaže...
MacBook Pro je definitivno najbolji laptop koji sam koristio i ni XPS 15 kojem sam dao nekoliko prilika nije ni blizu. Brzina rada (posebno SSD) i fluidnost, ekran, macOS, trackpad, ... za sve to ne postoji ekvivalent medu konkurentima. Često spominjani problemi sa tipkovnicom nisu ni priblizno ucestali kao sto se prica, a postoji program zamjene 4 godine od kupnje koji to pokriva. E sad, cijena je bezobrazno skupa, ali moze se poci jeftinije ako se priceka sa kupovinom ili kupi rabljeno. Ameri ne postavljaju takva pitanja jer ne rade za kikiriki ko mi Hrvati.

 

Imaš jedan od 2016.-2018. modela? Pošto je mom MBP-u ubrzo deseta godišnjica, i iako s High Sierra funkcionira odlično s SSD-om, mislim da je vrijeme za upgrade, ali ciljam na upgrade koji će mi trajati barem 5-6 godina. Većinom bi koristio Lightroom i Final Cut Pro. Kakva su ti iskustva dosad? 

15 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
southy kaže...
MacBook Pro je definitivno najbolji laptop koji sam koristio i ni XPS 15 kojem sam dao nekoliko prilika nije ni blizu. Brzina rada (posebno SSD) i fluidnost, ekran, macOS, trackpad, ... za sve to ne postoji ekvivalent medu konkurentima. Često spominjani problemi sa tipkovnicom nisu ni priblizno ucestali kao sto se prica, a postoji program zamjene 4 godine od kupnje koji to pokriva. E sad, cijena je bezobrazno skupa, ali moze se poci jeftinije ako se priceka sa kupovinom ili kupi rabljeno. Ameri ne postavljaju takva pitanja jer ne rade za kikiriki ko mi Hrvati.

Koliko se ne slažem s tobom toliko se i slažem, XPS nije best buy koji možeš za te novce dobit, i odnos s dellom mi je nekako love-hate.. nisam uspoređivao s Macbook Pro 15, nego sa 13, i brzina je neizmjerno brža na XPS-u, kada bi razriješio kesu za 15 inch macbook možda bi promijenio mišljenje ali ovako dell je bolji i jeftiniji od 13" Macbook Pro-a. (moje mišljenje jer sam imao samo probleme svaki puta kada sam kupovao macbooke)
A sad malo o Dellu, direktiva je da se i na njima gura zamijena za novi uređaj nakon što istekne garancija (tipa baterije za XPS se više ne mogu kupit kod della, ali situacija nije toliko rigorozna kakva je kod Apple-a), ali u drugu ruku na XPS 13 zamjena matične mi je bila napravljena isti dan, došao je čovjek sa zamjenskom matičnom 2 sata nakon poziva i predamnom rastavio i složio laptop (to je cijela politika della)..

sad kada razmišljam vjerojatno bi si uzeo LG Gram čisto da isprobam jer sam čuo od par ljudi da je super (baterija pogotovo), i nakon toga Lenovo P1.. u svakom slučaju uzet jedan od ta dva plus macbook air novi mi je jeftinija solucija za potrebe koje imam iako ne radim aplikacije za ios

ps cijena XPS 15 256gb ssd i 8gb je 17500kn, dok je cijena macbook pro 15 256gb touchbt 24000kn, cijena lenovo p1 16gb ram 256gb ssd i quadro p100 grafe je 15000kn..

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 19:58 (LUNAT1C).
15 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t

Problem sa tipkovnicama nije toliko učestao... ok, možda nije ali...

 

Kad platiš top dolar za top uređaj onda ne očekuješ problem sa tipkovnicom. I ako bude problem, očekuješ da ga riješe, a ne da ti predbacuju da si ti kriv za to i tek naprave program zamjene pod prijetnjom tužbi.

Imao sam nekoliko laptopa koji su premašili 8 godina, a ne 4 i imali su problem sa ekranom, sa šarkama, sa memorijom, ali nikad sa tipkovnicom.

Mogla je najbogatija firma na svijetu dati doživotno jamstvo za takvu blamažu, ane 4 godine nakon pripreme tužbe ne priznajući isprva problem.

Kupce koji su platili top dolar opskrbljuje ne top uređajima i podrškom. O tome se radi.

 

To je u novije vrrijeme. Nekad su bili vrh.

10 godina
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

 

Nema, šta - konstruktivna rasprava.
Ne sviđaju mi se rasprave nestručnih sudionika iste, što je čestp slučaj na Internetu.
Stoga, volim provjerene izvore stručnosti, kao što je naš BUG, koji uvijek donosi pravu informaciju bez farbanja.

 

 

Zašto Apple-ovi proizvodi toliko dođu? Hm, pa zato što mogu imati takvu cijenu, vrlo jednostavno.

To je tržište. Dal' je ta cijena opravdana? Hm, pa svaki krajnji korisnik bi trebao znati za što mu treba mobitel
i na koji način će ga koristiti.

 

Osobno, lajkam Apple, al' me cijena još uvijek drži podalje. Možda, ako će karijera ići u smjeru ka Apple tehnologiji
budem više imao iskustva sa Apple-om.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 22:13 (PzKpfw).
Moj PC  
1 4 hvala 0
6 godina
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

Za đavla se vi prepirete oko Macbookova kad je to za jabukicu marginalni proizvod kako možete i vidjet na linku ispod.

https://www.statista.com/chart/13710/apple-revenue-by-product-group/

 

Za Apple postoji večinom samo Iphone i sve drugo je tu reda radi, što znaju svi koji poznaju Apple prije iPhone ere kada skoro pa nisu ni postojali. Zašto ih toliko skupo prodaju, vrlo jednostavno, zato što mogu. Dok ima ovaca koji će mobitele kupovat za 1500 eura zašto im ga ne prodat, pa to nije važno jeli jabuka ili samsung ili bilokojidrugi proizvođač jer istu strižu ovce. Vrijednost aparata se uvik određivala prema volji kupca do kojeg se iznosa spremna iskeširat a ne proizvodnoj vrijednosti aparata. Za mene nisu idioti oni koji mogu iskeširat 1500 eura za takav mobitel nego oni koji 2 godine odplačuju taj telefon i sami sebe lažu da se isplatilo žrtvovat tolike pare, ali to sam ja.

Moj PC  
3 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice