Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

poruka: 78
|
čitano: 22.162
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako ".
12 godina
neaktivan
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

Apple, ohh jabuko prokleta. Samo da se zna, radio sam za Apple ove godine (direkt kod njih, nikakav vendor ili nešto slično) i to mi je bilo najgore iskustvo u životu. 

Dobra stvar kod Apple-a je kvaliteta izrade kućišta, odličan trackpad i super ekrani, to je to. Matične su im krampovi s kojih uklanjaju stvar i stvari svakom novom generacijom (sad su toliko napredni da ne možeš ni do podataka ak ne ovisiš o njihovim backupovima, a ako se mašina zaguši sa sranjima da OS radi sporo - što se pre često desi, onda taj njihov famozni backup ju vrati točno u to usrano stanje iz kojeg želiš izać na prvom mjestu). Apple je lopov prema svojim korisnicima i često ćete dobit "refurbished" model iz njihovog apple dućana ak dođete reklamirat trenutni uređaj. Sada su na novim macbookovima proveli i taj predivni sustav da ne možeš ni ekran više zamjenit bez da se komp brickne, a onda moraš kod apple-a i njihova filozofija je popravka je "kupi novi" jer i ak su voljni popravit koštat će gotovo kao novi, makar kvar bio govno od muhe na punjaču. Apple je do izlaska iPhone 5 još i bio dobar, ali otkak ga je Cook preuzeo njima je samo cilj lova lova i lova. Apple najuspješnija tvrtka jer imaju najviše para i ogromnu bazu korisnika? I HDZ je dobio izbore previše puta, a pogledajte nam stanje. Ti korisnici su odani apple-u i neće ga zamjenit makar im tim cook osobno došao i uzeo sve novce kaj imaju, još će mu lizat cipele dok im krade novce iz zadnjeg džepa. Apple odličan i stabilan? Radim u servisu za kompove i ne mogu vam nabrojat koliko ljudi sa macovima dođe k meni upomoć jer ih je njihov pre dragi apple odjebao. MacOS? Ha, koristim ga zadnja 3 mjeseca uz Win i Linux i jedina prednost koju vidim u tom čudu je za obradu glazbe, što je da je, odličan je tu i jako stabilan (windowsi imaju često problema sa ASIO driverima za audio interface, ali jedan Cubase radi jednako na winsima i na macu isto kao i photoshop). Vrijede li toliko njihovi proizvodi? Ha ljudi moji, treba platit 900€ dizajnerske stolice na kojima svi u apple-u sjede (sjedio sam i ja, moja stara uredska fotelja za 300kn iz peveca je i dalje udobnija moram priznat). Oh, prije neg kaj me netko napadne da nikad nisam koristio nešto od apple-a, pišem ovo s MacBook Pro sa SSD-om, ali sa windowsima jer jebemu sve radi brže i stabilnije od mac OS-a, nikad mi nisu zatrzali na ovom, a MacOS stalno trebam čekat i gledat onu šarenu lizalicu kak se vrti na najosnovnijim stvarima. 

 
9 2 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Imam na svježe 2017 model jer su sad cijene pale (da ne reklamiram mogu ti poslati u inbox). Tipkovnica mi je ok, već godinu i nesto imam i MacBook 12 privatno pa sam se naviknuo. Do sad sam imao 2013 model, a na novome je ekran još bolji, a SSD je nevjerojatno brz. Najveca gnjavaza mi je zapravo USB-C. Ako uzmes gen 2015 neces pogrijesiti, a manje je gnjavaze s adapterima.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
@dead ti si se našao pametovati, a ne znaš razliku između"ć" i "č"?!
 
0 7 hvala 1
14 godina
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

Hm, preskupi i to ??  .... neznam koliko ekipa ovdje ima godina, ali moja prva racunala one bež neugledne kutije su bile cca 4-5 milja DM ufff

 

druga stvar sta su pc laptopi i kompovi poprilicno jeftini danas... i ono pogledas ove premijum mobitele, apple, samsung... ma sve... mozes 2 laptopa kupiti za te novce

 

a apple, da ima vrhunski dizajn, brzinu, kvalitetu... ok, ima i gresaka... ali ima i odlican OS i cijeli eko sustav koji radi tip-top

 
0 4 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
bus kaže...

Hm, preskupi i to ??  .... neznam koliko ekipa ovdje ima godina, ali moja prva racunala one bež neugledne kutije su bile cca 4-5 milja DM ufff

 

 Cijene PC-a su dosta pale od tada do prije par godina kada su opet otišle gore. Procesori i grafičke. Gledam najnoviji i5 i i7, pa nemogu doći sebi koliko je to bezobrazno skupo.

 

Laptopi. Šrot je jeftin. Ispod 2000 kuna. Ono što vrijedi košta trostruko toliko ili više.

 

 

7 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Dead kaže...

 E a vidiš nije ni meni problem, ali iz principa jest. Onda neka promijene pravilo Foruma. Na kraju krajeva koji k... će mi čirilica u životu. 

 Jel'? A ispravljaš li riječi pisane engleskim po forumu? Ćirilica a ne čirilica.

Dead kaže...

 Može se iskoristiti i studentski popust. Ja sam moj MacBook Pro 2014. dobio za 9500 kn umjesto 12000. Iskoristio kćerin indeks. 

 Eto, kćerku (a ne kćerin) si zakinuo za dobar PC kupujući sebi uređaj za predrkavanje po brodu što činiš i po forumu.

Dead kaže...

Imam MacBook Pro 13” iz mid 2014. Uređaj je i danas izvrstan. Pošto mi je na brodu sve na Windowsima morao sam na eksternom ssd-u staviti Desetku odakle je bootam. Ekran je fantastičan, trackpad bez greške, ssd brz, baterija i danas drži dobrih 8 sati filmova, lagan kao perce i praktičan za transport. Jedino mi je žao što nisam uzeo 250 GB ssd, ali bila mi je prevelika razlika u cijeni. Ali moram reći da ga se XPS ne srami. 

 Pa što ne kupiš 250 gb ssd pa ga ne ugradiš u book, zar je to tako teško?

Dead kaže...

 Ne znam braco u ćemu je tvoj problem?

 ...u čemu je tvoj problem?

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 22:53 (Louis Pluto).
 
2 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Dead kaže...

 Slušaj ostavi mi ta kozmopolitska sranja. Moralizira mi faca koja me uopće i ne pozna. Otkud ti faco znaš čemu mi služi laptop na brodu? Oladi. Da imaš pojma o čemu pričaš onda bi zna da se u mid 2014 MacBook Pro 13” ssd ne može promijenti. A kćerka je već imala laptop tako da ne turaj kljuku di joj nije misto. 

 Kakva kozmoplitska sranja? Tvoji postovi po forumu dostatni su da se zaključi tko si i što si... Skupi laptop koji ne dolazi s predinstaliranim windowsom koji je kažeš "svugdje po brodu", služi predrkavanju, pogotovo ako znamo da si kćerku zakinuo za studentski popust na koji ima pravo, kupujući sebi uređaj na kojem sredstvo za rad dižeš s vanjskog diska a unutarnji ne možeš promijeniti jer se to ne može na uređaju koji košta 12000 kuna minus ukradeni popust... sramota i jad!

 

Kupi si normalan laptop i ostavi kćer da si kupi štogod pametno i korisno...

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 23:33 (Louis Pluto).
 
3 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Dead kaže...
Louis Pluto kaže...
Dead kaže...

 

 Slušaj ostavi mi ta kozmopolitska sranja. Moralizira mi faca koja me uopće i ne pozna. Otkud ti faco znaš čemu mi služi laptop na brodu? Oladi. Da imaš pojma o čemu pričaš onda bi zna da se u mid 2014 MacBook Pro 13” ssd ne može promijenti. A kćerka je već imala laptop tako da ne turaj kljuku di joj nije misto. 

 Polako na brodu lako ode mozak, cuvaj se vjetrova i lose volje.

 
0 3 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Dead kaže...

 Apsolutno me ne zanima što će meni nebitni lik kao što si ti zaključiti na temelju mojih postova. Jedino ne mogu shvatiti kako se netko može usuditi tako olakotno donositi zaključke, a da nema pojma i uvid u stanje. Nemaš pojma kad mi treba macOS i zašto mi treba Windows, pogotovo nemaš pojma zašto sam iskoristio kćerkin (fuckin k je inače bilo u planu) popust. To je već pitanje pristojnosti i odgoja pa prekidam ovu retardiranu diskusiju. 

 Zašto te toliko brine s kim razgovaraš? Ti mene uopće ne zanimaš, raspravljam s napisanim a ako želiš dalje raspravljati potrudi se izguglati što je to od softvera povezano s brodarstvom, pomorskim prometom i sličnim poslovima koji se rade na brodu a ne postoji za winse već samo za mac... točno, pitanje je pristojnosti, morala i poštovanja koristiti se nečim na što nemaš pravo... i na što točno misliš kad spominješ kozmopolitska sranja?

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 0:19 (Louis Pluto).
 
1 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

Procesori u iphonu su brži od desktop procesora? Ovom garant frizer daje informacije o tehnologiji 

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
ridealong kaže...
bus kaže...

Hm, preskupi i to ??  .... neznam koliko ekipa ovdje ima godina, ali moja prva racunala one bež neugledne kutije su bile cca 4-5 milja DM ufff

 

 Cijene PC-a su dosta pale od tada do prije par godina kada su opet otišle gore. Procesori i grafičke. Gledam najnoviji i5 i i7, pa nemogu doći sebi koliko je to bezobrazno skupo.

 

Laptopi. Šrot je jeftin. Ispod 2000 kuna. Ono što vrijedi košta trostruko toliko ili više.

 

 

 

Nisam mislio ove od 2k... za 4-5 k. Mozes naci super laptope... koji su duplo jeftiniji od nekih flagship smartfona..sve se izokrenulo, al to je tako, ako mozes nesto prodat za masne pare... deriii

14 godina
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

bus Sjećam se kad je novi VW Golf koštao 12500 DM, a IBM PC 15000 DM :-) Dobro, tad sam bio klinac i zbog podatka iz prethodne rečenice osuđen na 8-bitne mikrokompove. Vremena se mijenjaju, nekad je krava bila najvrijednije dobro u kući, danas ju nitko više nema. 

-------------------
Naravno da će svi iskoristiti svoj položaj na tržištu da zarade što više, kao i da što više ucjenjuju partnere i rade budalu od kupca. Tko god je potpisivao ikakav ugovor s Apple inc. ili bio uključen u taj proces može se samo nasmijat ovome da je ZAMP postavljao uvjete Appleu... LOL. Apple je vjerojatno rekao: "želimo da nam ZAMP plati da te pjesme budu na iTunesu" jer to ja način na koji oni nastupaju. Mi smo božanstvo i svi morate jesti naša govna. Ako kažete istinu da naše govno nije čokolada raskidamo ugovor uz penale. Ako ne pristanete na taj uvjet ništa od posla. Vjerojatno i ova dvojica iz Petricovog interviewa imaju takav ugovor pa se uprkos tome što žive od Appleovaca može čovjek samo nasmijati na neke od izjava. No što je s onima koji ne žive od Applea već Apple živi od njih? To mi dođe nešto poput nogometnih navijača-huligana koji štede roditeljski džeparac kako bi išli na utakmicu gdje će izazvat nerede, dobit batine i završiti u pritvoru (umjesto da kupe litru vina i paket kondoma kao svaki normalan tinejdžer). 

 

Applemanija je poput religije: ljudi daju pare u zamjenu za bajke koje im stvaraju privid ljepšeg života. 99% Appleovih prednosti su očigledna besmislica ali je zaluđenog teško u to uvjeriti ma koliko jasno to bilo kao što su besmislica Adam i Eva, Gaino rođenje kiklopa, budističko desetljetno gladovanje ili Kaaba. Ako kažeš takvima da su u zabludi ispasti ćeš pokvaren i zloban, a na kraju nikakve koristi od ispravljanja krivih Drina. Pustimo appleovce da budu appleovci.

Moj PC  
7 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
southy kaže...
Imam na svježe 2017 model jer su sad cijene pale (da ne reklamiram mogu ti poslati u inbox). Tipkovnica mi je ok, već godinu i nesto imam i MacBook 12 privatno pa sam se naviknuo. Do sad sam imao 2013 model, a na novome je ekran još bolji, a SSD je nevjerojatno brz. Najveca gnjavaza mi je zapravo USB-C. Ako uzmes gen 2015 neces pogrijesiti, a manje je gnjavaze s adapterima.

 Ciljao sam i na Macbook 12 pošto su odlični, Lightroom je brz i fluidan kao i Final Cut, kao što sam već spomenuo ranije. USB-C mi je najmanji problem, čak mi je i drago jer mi je i mob USB-C pa lagano već i prelazim na to. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t

ajmo kazat ovako.Oduvijek je bila priča šta nudi Apple? Šta je Ubuntu? Šta su windowsi? ...ja oduvjek gledam ovako: Apple i Ubuntu su više u smjeru posla iliti poslovnog rješenja.Ako misliš peglat igre naravno windovsi,nećeš ni Apple još manje Ubuntu i obratno.Generalno nemogu favorizirat a još manje pljuvat  niti jedno ovdje jer nisam probao niti išta Apple-ovo;žalosno jeste što sve ima svoje mane i prednosti.Činjenica jeste da su im proizvodi skupi,za naše pojmove.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 13:30 (Igor150).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
@footballer
Ne znam kako ova dva programa rade jer ja koristim Mac za development, ali MacBook 12 me je ugodno iznenadio, ali nemoj slučajno model 2015 nego 2016 ili 2017, m5 ili m7. Vrlo dobro radi, a jedina mana koju sam do sad našao je da nema Thunderbolt 3 nego samo USB-C. Još kad bi u njega stavili A12 procesor sa iPad Proa to bi bila jako jako opaka zvijer
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

Vrijedi li Lamborghini tih novaca? Konsenzus oko toga ne postoji. Skupo ili jeftino je nesto individualno ovisno o kupovnoj moci. 

 

 

Cinjenica je da je Apple najvrijednija korporacija na svijetu. Ocito nesto rade dobro, jel. Sve ostalo su salonske gluposti.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
dado kaže...

Vrijedi li Lamborghini tih novaca? Konsenzus oko toga ne postoji. Skupo ili jeftino je nesto individualno ovisno o kupovnoj moci. 

 

 

Cinjenica je da je Apple najvrijednija korporacija na svijetu. Ocito nesto rade dobro, jel. Sve ostalo su salonske gluposti.

 Dobro potkradaju kupce laganjem da je šteta veća nego što je, zapljenjuju KUPLJENE baterije uz pomoć carine, guraju kupce prema kupnji novog modela lažući da je cijene popravka ogromna itd itd.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
7 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
@EZY-E
Kako ce Apple zaplijeniti kupljene baterije? Ne kontam
15 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t

Ukratko, appleove baterije su intelektualno vlasnistvo i nisu namjenjene da se prodaju izvan osim od strane njihovog servisa kada ih mijenja, sto uskracuje ljudima pravo na popravak.. Ubrzo ce poceti raditi to da ce se,ukoliko macbook prepozna drugu ili zamjensku bateriju, brickati laptop i neces ga vise moci koristiti, pod izlikom da je "fire hazard" bila zamjenska baterija appleova ili ne
Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
15 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t

android doublepost

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 21:03 (LUNAT1C).
15 godina
neaktivan
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

Dao bi za apple i levi bubreg, barem bi me štitio od drugih morbidnih spodoba. U tom je poanta eppla. 

Smeće od branda ali gets the underground job done.  

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
dado kaže...

Cinjenica je da je Apple najvrijednija korporacija na svijetu. Ocito nesto rade dobro, jel. Sve ostalo su salonske gluposti.

HDZ je najbiranija stranka
Nestle je najveća prehrambena kompanija u Europi

Boko Haram je najveća teroristička organizacija
Talijanska mafija je vjerojatno najveći gospodarski holding u Europi

svi oni očito "nešto rade dobro".

16 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
jozef kaže...
dado kaže...

Cinjenica je da je Apple najvrijednija korporacija na svijetu. Ocito nesto rade dobro, jel. Sve ostalo su salonske gluposti.

HDZ je najbiranija stranka
Nestle je najveća prehrambena kompanija u Europi

Boko Haram je najveća teroristička organizacija
Talijanska mafija je vjerojatno najveći gospodarski holding u Europi

svi oni očito "nešto rade dobro".

 

Mislim da je to ipak Crkva d.d.

 

16 godina
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

Ne!

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

Jebote dvoje ljudi "otkrilo" Louisa i sad svi spominju u svakom postu, valjda pola je pogledala max dva videa... ali bitna je pljuvačina.
 
OT: nekome vrijedi nekome ne... Ja za XPS nebi dao 13k kn, za mac sam dao prvenstveno radi macOSa.Netko bi napravio obrnuto i to je sasvim ok.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Syke kaže...

Jebote dvoje ljudi "otkrilo" Louisa i sad svi spominju u svakom postu, valjda pola je pogledala max dva videa... ali bitna je pljuvačina.
 
OT: nekome vrijedi nekome ne... Ja za XPS nebi dao 13k kn, za mac sam dao prvenstveno radi macOSa.Netko bi napravio obrnuto i to je sasvim ok.

 Bitno da si ti za njega znao od uvijek i da si prije uzeo mac nego xps 

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
14 godina
offline
Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi tako

Trebalo bi linkati pol youtubea na ovu temu, da se malo razabere *bullshit from the ice cream* ali evo par random zanimljiv linkova:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ topla preporuka uz kokice sve od Luis Rossmana, skoro bilo koji video koji se bavi Apple proizvodima :D

 

 

 

i za kraj jedna vrlo primjenjiva misao na stanje današnje Apple korporacije iz usta samog tatice Steva :

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
Syke kaže...

Jebote dvoje ljudi "otkrilo" Louisa i sad svi spominju u svakom postu, valjda pola je pogledala max dva videa... ali bitna je pljuvačina.
 
OT: nekome vrijedi nekome ne... Ja za XPS nebi dao 13k kn, za mac sam dao prvenstveno radi macOSa.Netko bi napravio obrnuto i to je sasvim ok.

 "Otkrio" sam louisa kada sam u 2014 gledo online kako popravit Macbook koji je bio godinu dana star (backlight nije radio, uspio sam popravit i prodat laptop), od tad ga pratim..

ok je ako nebi dao za xps 13k kn, tvoji novci..

dat za mac novce prvenstveno radi macOS je smijesno, kupis bilokoji laptop i instaliras si OS koji hoces.. (

), to je kao da kazes kupio sam labo samo radi volana

XPS je dosao u raspravu samo zato sto sam ja rekao da su poceli radit istu stvar s dijelovima (ne prodavat rezervne dijelove) kao apple...

Mislim da je apple daleko ispred sto se tice video editinga, ali prvenstveno na desktop masinama, na mjesecnoj bazi koristim apple kojih 3-4 puta iskljucivo radi posla.. u privatne svrhe nikad nebi kupio računalo koje toliko varira u cijeni (ne govorim da bilo koji drugi laptop ne varira u cijeni), svako ima pravo koristit racunalo koje hoce ali evo da malo detaljnije objasnim ono sa čime sam se susreo do sad...

prva stvar koju gledam kad kupujem laptop gledam da bez prevelike melodrame mogu sam popraviti ukoliko dođe do nekog kvara (sa zalemljenim ramom, procesorom i gpu-om na laptopu je to tesko napravit bez da mijenjas mbo osim ako nisi elektricar).. kao sto sam vec ranije rekao, imao sam i jednih i drugih racunala, konkretno od prijenosnika, macbook mi se svidio jer su tanji, lakši i ljepši laptopi, od windows/linuks mašina sam ima oxps 13, xps 15, ux360, trenutno sam na xps 15 i planiram ga mijenjat kad istekne garancija, ne iz razloga jer mi je potrebno nego jer mi je dosadio i zato što mi se smanjio battery life.. od developera (backend) osim ljudi koji rade u swiftu, ili ljudi koji rade ios aplikacije, nisam sretao nikoga tko koristi macbook u poslovne svrhe, ima ih tu i tamo koji ih koriste privatno, većina će ih izjavit da koriste radi enviromenta sa mobitelima i sl. ali budimo realni, trenutno najviše poslova se nudi za .Net, do nedavno je to bila Java iz razloga odljeva mozgova i održavanja starih sustava, dosta firmi prelazi na kotlin, jedine firme koje imaju, rade i forsiraju rad sa apple računalima su degordian (iako oni nude između macbooka i xps-a za odabir), nanobit, infinum i trickoder (ne govorim da nemaju apple racunala govorim da ih svaki developer koristi na day to day razini)

ps. poslovno ne koristim windows..

pps. prosjecan mac user kojeg ja znam izgleda tako da nakon 15 godina profesionalnog koristenja windows masina kupe macbook air i odjednom zaborave kako se služi ista drugo osim apple products, to očito hoće kad dvojezgrena mašina košta 10000+ kn..

ppps. iphone ima smisla u tom pogledu da je os pisan u jeziku drugom nego android (c++ vs java) kada se pogledaju macos/windows/linux stvar je drukcija sa objective c i c++/c++/c, ovisno svakako o verziji.. zašto govorim ovo? iz razloga što izvršavanje java koda troši dosta radne memorije, hence zašto androidi dolaze sa dosta vise memorije od iphonea (and i respect that, al i dalje koristim android), u drugu ruku kod desktopa je drukcija situacija, tj. situacija je viđe sličnija, u nekim stvarima apple ima bolju optimizaciju, u drugima "ostala dva"...

što se tiče snage procesora, grafike i svega drugoga osobno to nebi vrtio na prijenosnom računalu, za to služe desktopi neovisno o os-u.

čisto za usporedbu, nedavno smo identičnu aplikaciju (cross platform) sa istim builderom buildali na tri različita računala, xps 15, lenovo thinkpad L480, macbook pro 13" i macbook pro 15", sva računala stara manje od godinu dana i performansi sa uključenim punjačima (bila oklada između sistemaša u firmi i frontendaša koji koriste mac).. ishod je bio takav da je za jednu sekundu macbook 15 bio brzi od lenova i della, dok je 13" trebalo tri puta vise vremena nego 15" (dual core pa je jasno zašto), ne govorim da mac nije bolji za neke ljude, ne govorim da windows/linux nije bolji za neke ljude, kao niti ti, ja osobno nebi dao duplo više love za računalo koje radi isti posao kao i neko drugo, nebitno o marki i operacijskom sustavu, pogotovo ne samo zato što ima macos..

pppps. sve buildove za ios radim preko hockeyapp-a i brži su nego na macu, macbook-u ili kojem sustavu već hoćete.. (do sad sam napravio dvije aplikacije za ios tako da je i dalje takva vrsta korištenja jako rijetka pojava)..

 

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 1:07 (LUNAT1C).
6 godina
protjeran
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t
LUNAT1C kaže...
Syke kaže...

Jebote dvoje ljudi "otkrilo" Louisa i sad svi spominju u svakom postu, valjda pola je pogledala max dva videa... ali bitna je pljuvačina.
 
OT: nekome vrijedi nekome ne... Ja za XPS nebi dao 13k kn, za mac sam dao prvenstveno radi macOSa.Netko bi napravio obrnuto i to je sasvim ok.

 "Otkrio" sam louisa kada sam u 2014 gledo online kako popravit Macbook koji je bio godinu dana star (backlight nije radio, uspio sam popravit i prodat laptop), od tad ga pratim..

ok je ako nebi dao za xps 13k kn, tvoji novci..

dat za mac novce prvenstveno radi macOS je smijesno, kupis bilokoji laptop i instaliras si OS koji hoces.. (

), to je kao da kazes kupio sam labo samo radi volana

XPS je dosao u raspravu samo zato sto sam ja rekao da su poceli radit istu stvar s dijelovima (ne prodavat rezervne dijelove) kao apple...

Mislim da je apple daleko ispred sto se tice video editinga, ali prvenstveno na desktop masinama, na mjesecnoj bazi koristim apple kojih 3-4 puta iskljucivo radi posla.. u privatne svrhe nikad nebi kupio računalo koje toliko varira u cijeni (ne govorim da bilo koji drugi laptop ne varira u cijeni), svako ima pravo koristit racunalo koje hoce ali evo da malo detaljnije objasnim ono sa čime sam se susreo do sad...

prva stvar koju gledam kad kupujem laptop gledam da bez prevelike melodrame mogu sam popraviti ukoliko dođe do nekog kvara (sa zalemljenim ramom, procesorom i gpu-om na laptopu je to tesko napravit bez da mijenjas mbo osim ako nisi elektricar).. kao sto sam vec ranije rekao, imao sam i jednih i drugih racunala, konkretno od prijenosnika, macbook mi se svidio jer su tanji, lakši i ljepši laptopi, od windows/linuks mašina sam ima oxps 13, xps 15, ux360, trenutno sam na xps 15 i planiram ga mijenjat kad istekne garancija, ne iz razloga jer mi je potrebno nego jer mi je dosadio i zato što mi se smanjio battery life.. od developera (backend) osim ljudi koji rade u swiftu, ili ljudi koji rade ios aplikacije, nisam sretao nikoga tko koristi macbook u poslovne svrhe, ima ih tu i tamo koji ih koriste privatno, većina će ih izjavit da koriste radi enviromenta sa mobitelima i sl. ali budimo realni, trenutno najviše poslova se nudi za .Net, do nedavno je to bila Java iz razloga odljeva mozgova i održavanja starih sustava, dosta firmi prelazi na kotlin, jedine firme koje imaju, rade i forsiraju rad sa apple računalima su degordian (iako oni nude između macbooka i xps-a za odabir), nanobit, infinum i trickoder (ne govorim da nemaju apple racunala govorim da ih svaki developer koristi na day to day razini)

ps. poslovno ne koristim windows..

pps. prosjecan mac user kojeg ja znam izgleda tako da nakon 15 godina profesionalnog koristenja windows masina kupe macbook air i odjednom zaborave kako se služi ista drugo osim apple products, to očito hoće kad dvojezgrena mašina košta 10000+ kn..

ppps. iphone ima smisla u tom pogledu da je os pisan u jeziku drugom nego android (c++ vs java) kada se pogledaju macos/windows/linux stvar je drukcija sa objective c i c++/c++/c, ovisno svakako o verziji.. zašto govorim ovo? iz razloga što izvršavanje java koda troši dosta radne memorije, hence zašto androidi dolaze sa dosta vise memorije od iphonea (and i respect that, al i dalje koristim android), u drugu ruku kod desktopa je drukcija situacija, tj. situacija je viđe sličnija, u nekim stvarima apple ima bolju optimizaciju, u drugima "ostala dva"...

što se tiče snage procesora, grafike i svega drugoga osobno to nebi vrtio na prijenosnom računalu, za to služe desktopi neovisno o os-u.

čisto za usporedbu, nedavno smo identičnu aplikaciju (cross platform) sa istim builderom buildali na tri različita računala, xps 15, lenovo thinkpad L480, macbook pro 13" i macbook pro 15", sva računala stara manje od godinu dana i performansi sa uključenim punjačima (bila oklada između sistemaša u firmi i frontendaša koji koriste mac).. ishod je bio takav da je za jednu sekundu macbook 15 bio brzi od lenova i della, dok je 13" trebalo tri puta vise vremena nego 15" (dual core pa je jasno zašto), ne govorim da mac nije bolji za neke ljude, ne govorim da windows/linux nije bolji za neke ljude, kao niti ti, ja osobno nebi dao duplo više love za računalo koje radi isti posao kao i neko drugo, nebitno o marki i operacijskom sustavu, pogotovo ne samo zato što ima macos..

pppps. sve buildove za ios radim preko hockeyapp-a i brži su nego na macu, macbook-u ili kojem sustavu već hoćete.. (do sad sam napravio dvije aplikacije za ios tako da je i dalje takva vrsta korištenja jako rijetka pojava)..

 

 Zar nije razlog zašto iphone ima manje rama od androida u tome što više GB rama košta koji $ više od manje GB rama?

15 godina
offline
Re: Vrijede li zaista Apple i Appleovi proizvodi t

 Zar nije razlog zašto iphone ima manje rama od androida u tome što više GB rama košta koji $ više od manje GB rama?

 U načelu ne, zamisli iPhone kao dizelaša a Android kao benzinca, Apple može stavit više rama u iPhone ali nema potrebe kad se sve vrti fluidno, Android ovisi od kompanije do kompanije ali u pravilu troši više rama radi JVM (Java virtual machine), Android koristi JVM iz razloga što su htjeli napravit os na kojemu se može koristit skoro bilo koji procesor, da bi to postigli koriste Javu, kako se nebi za svaki sistem posebno morale pisati aplikacije koristi se JVM koja hendla kod i prevodi ga tako da ga hardware razumije.. cijena toga je visok ram usage na android uređajima, što te ne sprječava da staviš 6/8 gb rama u mobitel i budeš miran.. osim toga Android koristi i garbage collection te aplikacijama dopušta da koriste koliko got rama im je potrebno, tako da sve dovodi do toga da trebaš više resursa..

ios je u tom aspektu bolji jer se znaju točne specifikacije uređaja, ne koristi se Java niti JVM pa cijeli taj proces košta manje..

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice