Vrlo zanimljiv koncept novog Cooler Masterovog kuć

poruka: 7
|
čitano: 2.892
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vrlo zanimljiv koncept novog Cooler Masterovog kuć".
16 godina
offline
Vrlo zanimljiv koncept novog Cooler Masterovog kuć

Interesantno, ali definitivno za drzanje na stolu.

Stavio sam na HAF912 veliki vent za ispuhivanje na "krov".

Uzas, napajanje uvlaci prasinu s poda (bez obzira na filter), a ovaj ju ispuhuje na krovu.

I ne, ne zivim u brlogu. Relativno redovito usisavam, ali prasine se nemoguce potpuno rijesiti.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 10:31 (Chaky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vrlo zanimljiv koncept novog Cooler Masterovog
Chaky kaže...

Stavio sam na HAF912 veliki vent za ispuhivanje na "krov".

Uzas, napajanje uvlaci prasinu s poda (bez obzira na filter), a ovaj ju ispuhuje na krovu.

 nemoguće je da prašinu koju uvlači napajanje preuzima vent na krovu iz jednostavno razloga što je napajanje zatvoreni sustav koji tu prašinu ne baca u kućište da bi ju mogao preuzeti gornji vent, nego je ispuhuje na stražnju stranu

14 godina
offline
Vrlo zanimljiv koncept novog Cooler Masterovog kuć

Pa jel čitaš?

 

napajanje je sprijeda, dakle nikako ne može bacati straga, eventualno unutra ako ne baca naprijed, pa da gornji ventilator baca gore...

a da ima smisla, ima, topli zrak se diže....

 

a propos prvog posta, najbolje je postaviti računalo uz neki zid, da zračne struje  koje idu preko balkona/prozora "odvlače" zagrijani zrak iz okolice..

 

ja uvijek imam bar malo otvorene prozore na južnoj strani, i po zimi i moram imati cirkulaciju zraka...

 

ali da, prašina je tu, stalno se stvara, ali bolje prašina na elektronici, nego vlaga...

 

pitanje: ima gdje za kupiti kakav mali kompresor na 220 V za ispuhivanje (za očistiti PC/laptop) ?

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 10:27 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vrlo zanimljiv koncept novog Cooler Masterovog
picajzla0707 kaže...
Chaky kaže...

Stavio sam na HAF912 veliki vent za ispuhivanje na "krov".

Uzas, napajanje uvlaci prasinu s poda (bez obzira na filter), a ovaj ju ispuhuje na krovu.

 nemoguće je da prašinu koju uvlači napajanje preuzima vent na krovu iz jednostavno razloga što je napajanje zatvoreni sustav koji tu prašinu ne baca u kućište da bi ju mogao preuzeti gornji vent, nego je ispuhuje na stražnju stranu

U pravu si.

Vent s prednje strane mi uvlaci zrak.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
11 godina
offline
Re: Vrlo zanimljiv koncept novog Cooler Masterovog
Stric_Jura kaže...

Pa jel čitaš?

 

napajanje je sprijeda...

 hehe, meni prigovaraš da ne čitam 

a ti ne vidiš da ja kolegi odgovaram za njegov haf912, koje ima klasičnu poziciju za napajanje 

i još sam citirao dio s hafom 

14 godina
offline
Vrlo zanimljiv koncept novog Cooler Masterovog kuć

izvuko' si se s svojim picajzliranjem... 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Vrlo zanimljiv koncept novog Cooler Masterovog kuć
U tekstu piše: "Što se konstrukcije tiče, kućište je izvedeno na način da ima svojstva dimnjaka, odnosno njegovo hlađenje koristi specifičnosti dimnjaka." Koja to svojstva dimnjaka ima ovo kućište i koje su to specifičnosti dimnjaka koje se koriste za hlađenje?
Ovo kućište koristi prirodnu pojavu da topli zrak ide prema gore (zbog manje gustoće) a strujanje je još potpomognuto dodatnim ventilatorima koji upuhuju zrak na najnižoj točci. Ništa inovativno, revolucionarno a dijelom je i pogrešno. Zašto je pogrešno? Jer se upuhivanjem zraka, u kućište koje ima hrpu prepreka, neki dijelovi mogu dovesti u nepovoljnu situaciju (npr kada vrući zrak s jedne komponente oplahuje susjednu i time joj povećavva temperaturu, zaopstajanje džepova vrućeg zraka u kućištu,...). Puno ispravnije rješenje bi bilo s ventilatorima na vrhu koji izvlače vrući zrak iz kućišta te s usmjernicima zraka od najtoplijih komponenti koji onemogućavaju da isti oplahuje druge komponente.
Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice