Web naručivanje robe izvan EU

poruka: 36
|
čitano: 19.989
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Web naručivanje robe izvan EU".
2 godine
protjeran
offline
Re: Web naručivanje robe izvan EU
Old Iggy kaže...

Nisu Kinezi morali prihvatiti. IOSS je dobrovoljan, trgovci ga prihvaćaju jer će se kupci okrenuti onima koji ga imaju, ne koji nemaju (jer je teoretski veći trošak).

Mi praktički ne platimo poštarinu Kinezu (za "besplatne" pošiljke). Kad bi se uveo isti sustav naplate, drastično bi srezalo sve sitne pakete. Nitko ne bi plaća par desetina dolara robu koju kupuje za dolar.

 

isto tako mogu napraviti i sa poštarinom, pa koji kinez ima tako određeno prilikom kupnje, budeš odlučio dali ćeš platiti tu visinu poštarine. a oni koji kupe bez VAT i poštarine koja neće preko kineza biti regulirana prema državi i hp-u, neka čekaju da im sleti na carinjenje i neka plate šta sve treba.

platiš ti sve kroz artikl, bez obzira kaj kinez stavi da je poštarina free. jer pojam "besplatne" pošiljke i je upravo zato da se kupce privuče.

pa ovim nametom i je za cilj da se drastično smanji promet paketa za dolar. jer na ovaj ili onaj način svaki od kupaca će odvagati, dali da narući jedan artikl za 1$ ili će ih uzeti 10 ili 100.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 13:08 (Zekanje).
16 godina
offline
Re: Web naručivanje robe izvan EU
Zekanje kaže...
Old Iggy kaže...

Nisu Kinezi morali prihvatiti. IOSS je dobrovoljan, trgovci ga prihvaćaju jer će se kupci okrenuti onima koji ga imaju, ne koji nemaju (jer je teoretski veći trošak).

Mi praktički ne platimo poštarinu Kinezu (za "besplatne" pošiljke). Kad bi se uveo isti sustav naplate, drastično bi srezalo sve sitne pakete. Nitko ne bi plaća par desetina dolara robu koju kupuje za dolar.

 

isto tako mogu napraviti i sa poštarinom,

Ne mogu, tu i je problem. Tu i je razlog enormnog povećanja prometa sitnih pošiljki iz Kine zadnjih desetljeća.

Kad je pošta uvela onih 4,5 kn, to je odbijeno radi pravila UPU. Sad je stvar drugačija (jer formalno nije poštarina već špedicija), baš me zanima kako će završiti...

2 godine
protjeran
offline
Web naručivanje robe izvan EU

sve nas zanima, jer je ovo lakrdija na razini EU, a naši samo dotičili bezin na vatru.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Web naručivanje robe izvan EU
Zekanje kaže...

sve nas zanima, jer je ovo lakrdija na razini EU, a naši samo dotičili bezin na vatru.

Nema ti to (kalkulacija transporta) nikakve veze s EU.

2 godine
protjeran
offline
Re: Web naručivanje robe izvan EU
Old Iggy kaže...
Zekanje kaže...

sve nas zanima, jer je ovo lakrdija na razini EU, a naši samo dotičili bezin na vatru.

Nema ti to (kalkulacija transporta) nikakve veze s EU.

 

na tren pomisli čovjek kako si lik koji je ok i onda ga ovako prosereš

13 godina
offline
Web naručivanje robe izvan EU

Može mi netko pomoći?

Koliko bi me okvirno mogla doći narudžba smart lock kvake iz UK-a koja košta 300GBP? Što sve od davanja na to treba platiti?

Hvala!

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice