WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana

poruka: 27
|
čitano: 6.231
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana".
14 godina
offline
WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana

Svaki roditelj zna sreću kad dom utihne, a djeca mirno večeraju s crtićima. Stigneš u miru otići na zahod ili se zatvoriti u ormar da malo vratiš mir u sebe. Blaženi TV (do sat vremena). Živjela Peppa prasica.

 
18 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana
Tako su govorili i za svitak, svijeću, knjigu, žarulju, olovku, radio, teve... (nastavi niz)
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana

bolje je, kažu stručnjaci Svjetske zdravstvene organizacije, djecu zabavljati čitanjem i pričanjem priča.

 

A tada dijete ne sjedi? Svašta.

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana
BarbaVeli kaže...

Svaki roditelj zna sreću kad dom utihne, a djeca mirno večeraju s crtićima. Stigneš u miru otići na zahod ili se zatvoriti u ormar da malo vratiš mir u sebe. Blaženi TV (do sat vremena). Živjela Peppa prasica.

A ja mislio da su djeca blago i veselje a kad ono roditelji jedva čekaju da se dom utihne da mogu vratiti mir u sebe. 

16 godina
offline
WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana

Da se njih pita, niti jedno dijete nikada ne pogledalo dugometražni crtani film do kraja.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana

čudo je to koliko je zdrave djece u područjima svijeta gdje nema struje (niti ikakve infrastrukture, zapravo) ili su amiši. nema veze kaj su klinci gladni i/ili po njima padaju granate. važno je da nsiu pred ekranom. ovaj who je na razini milanovićeve supruge, s rezanjem kruha na manje šnite 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana
BarbaVeli kaže...

Svaki roditelj zna sreću kad dom utihne, a djeca mirno večeraju s crtićima. Stigneš u miru otići na zahod ili se zatvoriti u ormar da malo vratiš mir u sebe. Blaženi TV (do sat vremena). Živjela Peppa prasica.

 Peppa kraljica!

Mala gleda Peppu koja je opuštajuća. Sin je gledao Gormite, Chaotic i slična sranja od kojih bi mi glava eksplodirala.

11 godina
protjeran
offline
WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana

Mala mi ima skoro 2 godine, i često traži crtiće, al maksimalno se trudimo joj ne dati, mada tata se smiluje više nego mama.

Doduše naučili smo je na knjigice, i stalno traži čitati, tak da nemamo nekih problema zasad, mada vjerujem da će ih kasnije biti kada će više se kretati među drugom djecom.

Al kada me vidla da igram Crash Bandicoot, od tada me umjesto crtića traži "Vuka paliti", pa joj kliknem twitch, uvijek netko streama, i mala odgleda pol sata i spremna je za spavanje.

 

Ali kad su crtići, Dave i Ava, Sunny Bunnie i sotona Pepa prase.

One na RTL-u i po ostalim kanalima agresivce ne voli gledat, i to me veseli.

 

Što duže gleda bilo kaj na TV-u, to je nervoznija.

 

Vrijeme provodimo na igralištu, ili kad smo u stanu uvijek je nekakva aktivnost kad nisu borbe sa jelom ili kahlicom xD.

 

Veća je opasnost od pretjerivanja sa tehnologijom kod djece starije od 5, a ne mlađe od 5 godina.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana
Kuv kaže...

Da se njih pita, niti jedno dijete nikada ne pogledalo dugometražni crtani film do kraja.

šta ima dijete od 2-5g gledati dugometražne filmove, molim te mi objasni ?

14 godina
offline
WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana

moja mala nas je s 3-4 godine tjerala gledati Ledeno doba 2 bar 5x preko vikenda, znali smo svaku scenu

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana

Ja sam destimulirao gledanje crtića. Odmah na FPS, jer nađu skrivene iteme tamo gdje meni u tri života ne bi palo na pamet tražiti.

 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana

to je iskorištavanje djece, ne gine ti Socijalna...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana
Stric_Jura kaže...

to je iskorištavanje djece, ne gine ti Socijalna...

 Ovaj gamer koji radi u socijalnoj je rekao da je sve ok, nije cheat, više kao team work.

14 godina
offline
WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana

aha, team work, skoro pa razvijanje socijalnih vještina - pohvalno....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana
ante_etna kaže...

Ja sam destimulirao gledanje crtića. Odmah na FPS, jer nađu skrivene iteme tamo gdje meni u tri života ne bi palo na pamet tražiti.

 ovo je neporeciva istina: kad mi je kći bila (bitno) mlađa, sjedila je kraj mene tijekom igranja fps-a i ukazivala mi na propuste. jedan prolaz u stijeni ne bih nikad pronašao bez nje, a i naučila me kako namamiti dušmane da dođu k meni sami pa da ih potamanim gdje meni paše. slava joj i dika. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana
loky4i4 kaže...
Kuv kaže...

Da se njih pita, niti jedno dijete nikada ne pogledalo dugometražni crtani film do kraja.

šta ima dijete od 2-5g gledati dugometražne filmove, molim te mi objasni ?

 Djeca vole crtane. Njima su i namijenjeni. Što ti tu nije jasno?

16 godina
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana
loky4i4 kaže...
Kuv kaže...

Da se njih pita, niti jedno dijete nikada ne pogledalo dugometražni crtani film do kraja.

šta ima dijete od 2-5g gledati dugometražne filmove, molim te mi objasni ?

 Imao sam negdje 4-5 godina kad je Kralj lavova došao u kina. Nije mi djelovalo neprimjereno. Po WHO-u se to ne smije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 15:29 (Kuv).
12 godina
offline
WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana

Oni koji nemaju djecu ne bi trebali komentirati nešto o čemu pojma nemaju.

Dakle imaš dijete od 4 godine i dijete od 6 godina i sam si s njima doma cijeli dan. Vani kiša, ne možeš mrdnut. Oni različitih godina i različitog spola, s totalno različitim afinitetima. Jedino što mogu zajedno bez da se posvađaju je gledanje crtića. Posvetiš se malo jednom djetetu, drugo vrišti jer je zanemareno. Ideš skuhati ručak, oni se pomlate. Ne možeš na hebeni zahod otići da ne nastane nered.

Da, zaboravio sam još jednu stvar u kojoj su složni, iživljavanje na tati (fizičko i psihičko).

Ma ne da im treba crtiće dati, nego nekad jednom jedan mobitel, drugome drugi i moli boga da te puste po sata na miru.

 

 
3 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana
BlueMax kaže...

Oni koji nemaju djecu ne bi trebali komentirati nešto o čemu pojma nemaju.

Dakle imaš dijete od 4 godine i dijete od 6 godina i sam si s njima doma cijeli dan. Vani kiša, ne možeš mrdnut. Oni različitih godina i različitog spola, s totalno različitim afinitetima. Jedino što mogu zajedno bez da se posvađaju je gledanje crtića. Posvetiš se malo jednom djetetu, drugo vrišti jer je zanemareno. Ideš skuhati ručak, oni se pomlate. Ne možeš na hebeni zahod otići da ne nastane nered.

Da, zaboravio sam još jednu stvar u kojoj su složni, iživljavanje na tati (fizičko i psihičko).

Ma ne da im treba crtiće dati, nego nekad jednom jedan mobitel, drugome drugi i moli boga da te puste po sata na miru.

 

Iskreno, nisam roditelj tako da govorim iz guzice, ali čini mi se da to baš i nije rješenje, fali strukture, discipline?

12 godina
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana
To su djeca, nisu vojnici. Disciplinske mjere (uglavnom oduzimanje igračaka) idu kad prijeđu granicu, a kad su zajedno stalno su na granici. Kad su oba roditelja prisutna onda je ok, ali kad je samo jedan onda su crtići i mobitel neizbježni.
6 godina
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana
60 minuta tv.a je previše...a trovanje s religijskim smećem može u neograničenim količinama
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana

"Trenutačno preko 80% adolescenata nije dovoljno aktivno, a zbog nepoštivanja preporuka poput ovih u svijetu godišnje umire preko 5 milijuna ljudi, navodi WHO."

 

Dada, sve to stoji, a zar se ne bi prvo trebalo nabrojiti koliko djece propadne zbog duhana, alkohola i kockanja, mislim da je to više od 5 milijuna godišnje, koliko si djece na taj način uništi život, mislim da je to problem koji bi trebalo prvo srediti

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana
HCMAA kaže...
60 minuta tv.a je previše...a trovanje s religijskim smećem može u neograničenim količinama

 Za bolesnika je hrana smeće ako mu probava ne radi. Ljudi mogu iskoristiti religiju da im pomogne u zaštiti i odgoju djece. Naravno, izbjegavajući ekstremističke poglede, osobe i utjecaje.  Tamo gdje su ljudi više odbacili religiju, djeca su im ranjivija na promiskuitet, drogu, alkohol i ubjeđivanje da im treba operacija za promjenu spola.

15 godina
odjavljen
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana
Mad-Max-X kaže...

 Za bolesnika je hrana smeće ako mu probava ne radi.

Netočno. Kvaliteta hrane je objektivna, a ne subjektivna mjera. Kako će nekom ta hrana pasti za želudac je subjetivna mjera koja kod zdravog čovjeka bez alergija i intolerancija donekle korelira sa kvalitetom hrane (iako ti i kvalitetna hrana može itekako teško pasti ako pretjeraš ili kreneš nešto intezivnije fizički raditi).

 

Mad-Max-X kaže...

Ljudi mogu iskoristiti religiju da im pomogne u zaštiti i odgoju djece. Naravno, izbjegavajući ekstremističke poglede, osobe i utjecaje.

Mogu, ali je praksa pokazala da rijetki to rade.

 

Isto tako, da se vratimo na temu, tako mogu koristiti i ekrane. Nije isto kad dijete skvrčeno tupi u neki glupavi crtić ili kad pleše na pjesmu s youtube-a ili kad gleda neki edukacijski video tipa kako se nešto proizvodi ili kako nešto radi.

 

Mad-Max-X kaže...

Tamo gdje su ljudi više odbacili religiju, djeca su im ranjivija na promiskuitet, drogu, alkohol i ubjeđivanje da im treba operacija za promjenu spola.

Problem s ekstremističkim pogledima je upravo u tome što ih ljudi definiraju relativno u odnosu na vlastite poglede, što si vrlo lijepo demonstrirao.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana
MrBlc kaže...
Mad-Max-X kaže...

Tamo gdje su ljudi više odbacili religiju, djeca su im ranjivija na promiskuitet, drogu, alkohol i ubjeđivanje da im treba operacija za promjenu spola.

Problem s ekstremističkim pogledima je upravo u tome što ih ljudi definiraju relativno u odnosu na vlastite poglede, što si vrlo lijepo demonstrirao.

 

Što je tu ekstremno oko toga što je Mad Max X napisao u toj rečenici?

15 godina
odjavljen
offline
Re: WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana
love2ml86 kaže...

Što je tu ekstremno oko toga što je Mad Max X napisao u toj rečenici?

Optuživanje odbacivanje religije za društvene probleme za koje statistika ne pokazuje neku značajniju korelaciju, a čak tamo gdje je i ima, postoje drugi zajednički faktori, samo po sebi nije ekstremizam, ali je najčešće posljedica ekstremističkih stavova. Teorija zavjere da netki djecu ubjeđuje da im je potrebna operacija promjene spola već puno ozbiljnije koketira s ekstremističkim laprdanjem, iako bi mogla biti i indikacija nekih drugih problema.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
WHO: za djecu svakog dana najviše sat ekrana

a ako je ekran na satu, koliko onda? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice