Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv zaključana tema

poruka: 386
|
čitano: 53.220
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv".
5 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

Nevjerojatno kakvo razmišljanje. Di je sad Veljača da vidi kako pišeš o silovanjima žena?

 

Neću se trpat u daljnje rasprave, ali mislim da curice od 8, 9, 10, pa i 15, 16 godina nisu baš NIŠTA bile krive za ratne zločine svojih otaca i političkih vođa. A i pitanje je koliko su kolektivne krivnje imale sve ostale žene. U svakom slučaju, ja smatram da silovanje nije primjerena kazna za NIŠTA na ovom svijetu.

 

Očito ti misliš da je netko manje vrijedan, samo zato što pripada nekom narodu, pa se moralna i etička pravila ne odnose na te narodnosti.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 13:59 (Filox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Stric_Jura kaže...

 zanimljivo pisanje "rusa" malim početnim slovom , a "Nijemci" velikim ... hmmm, hmm...

 

Hićo je navuko Švabe "ekonomskim" prosperitetom i onda trošio 60+ %  BDP-a na izgubljeni rat (već je potkraj '41 to bilo uklesano u kamen - ZGUBA - nakon protuofenzive kod Moskve i ulaska SADa i gromoglasne Hićine ekstaze pri objavi rata njima)...

 

a o nevinosti civilne populacije - ok za Aušvic, ali hrpe logora su bile u srcu Reicha, ne osjeti se smrad paljenog mesa ?

 

Lakše se bilo praviti ludim...

 Slučajno, ispravljeno.

 

Ma da, curice od deset godina su baš znale sve o Aušvicu...

 

I da, silovanje svih žena redom je opravdano, apsolutno se slažem s tobom. 

 

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

 

Filox kaže...

 

Neću se trpat u daljnje rasprave, ali mislim da curice od 8, 9, 10, pa i 15, 16 godina nisu baš NIŠTA bile krive za ratne zločine svojih otaca i političkih vođa. A i pitanje je koliko su kolektivne krivnje imale sve ostale žene. U svakom slučaju, ja smatram da silovanje nije primjerena kazna za NIŠTA na ovom svijetu.

 Pa napisao sam da je mnogo njih stradalo nedužnih, no u tu situaciju su ih doveli njihovi roditelji, muževi braća i sinovi. Meni je izutetno žao žena koje su bile protiv rata, a na kraju su stradale, no neke žene, koja je ponosno pokazivala sliku svoj sina u uniformi, koji je strijeljao ruske civile ili trpao Židove u vlak mi nije žao.

 

Nisam rekao da je to trebalo napraviti, već da je dio krivice i na njima, tj. velikom broju njih.

 

Filox kaže...

 

Očito ti misliš da je netko manje vrijedan, samo zato što pripada nekom narodu, pa se moralna i etička pravila ne odnose na te narodnosti.

Nisu manje vrijedni nego su umislili da su više vrijedni, pa im je trebalo pokazati da nisu. Nijemci su velika nacija, puna intelektualaca i umjetnika, radišna i pedantna. No da si ne znam kakav ne možeš si dozvoliti neke stvari.

 

Najljepše u cijeloj priči je da su i Nijemci i Japanci jako dobro shvatili lekciju i već su desetljećima pozitivci u svjetskim razmjerima. Neki drugi na žalost nisu ništa shvatili i osuđeni su na ponavljanje pogrešaka.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Visak kaže...

 

Nisu manje vrijedni nego su umislili da su više vrijedni, pa im je trebalo pokazati da nisu. Nijemci su velika nacija, puna intelektualaca i umjetnika, radišna i pedantna. No da si ne znam kakav ne možeš si dozvoliti neke stvari.

 

Najljepše u cijeloj priči je da su i Nijemci i Japanci jako dobro shvatili lekciju i već su desetljećima pozitivci u svjetskim razmjerima. Neki drugi na žalost nisu ništa shvatili i osuđeni su na ponavljanje pogrešaka.

 Je super je to što su shvatili. Jednima je pola države bilo rusko i tu su 50+ godina trajali zločini o kojima se ne zna i ne govori, najgora država koja je ikad postojala, DDR. Naravno da su "shvatili" poruku. Japancima su potaracali 2 grada s atomskim bombama, jedini put u povijesti ljudskog roda. Naravno da su "shvatili" poruku. Ne postoji taj narod koji ne bi tako shvatio poruku.

 

Shvatili su i Nijemci u zapadnoj Njemačkoj, bez da su ih silovali, zatvarali, batinali, nadzirali i kontrolirali Rusi i Stasi. Zamisli. 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Filox kaže...
Stric_Jura kaže...

 zanimljivo pisanje "rusa" malim početnim slovom , a "Nijemci" velikim ... hmmm, hmm...

 

Hićo je navuko Švabe "ekonomskim" prosperitetom i onda trošio 60+ %  BDP-a na izgubljeni rat (već je potkraj '41 to bilo uklesano u kamen - ZGUBA - nakon protuofenzive kod Moskve i ulaska SADa i gromoglasne Hićine ekstaze pri objavi rata njima)...

 

a o nevinosti civilne populacije - ok za Aušvic, ali hrpe logora su bile u srcu Reicha, ne osjeti se smrad paljenog mesa ?

 

Lakše se bilo praviti ludim...

 Slučajno, ispravljeno.

 

Ma da, curice od deset godina su baš znale sve o Aušvicu...

 

I da, silovanje svih žena redom je opravdano, apsolutno se slažem s tobom. 

 

 gdje sam ja to opravdavao silovanja ?!?!?

 

ali znaš onu: tko se mača...

 

apropos tvoje da je Švapčić za kaznu ako je radio sranja dobio Ist. front - samim tim to znači da kad je tamo je sve dozvoljeno ? ah da, pa Hićo je to izrijekom rekao....

 

pogledaj si anti-ratni film "idi i gledaj" pa samo pričekaj kraj i odjavu dok vidiš brojke sela koje su pronositelji mitelojropske kulture  spalili skupa s stanovnicima po Bjelorusiji....

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Filox kaže...
Old Iggy kaže...

Tko je i naveo da su zaslužile?

Nijedna nije zaslužila, ali je to posljedica koja se mogla očekivati, kao i sva druga zvjerstva bilo protiv civilnih bilo vojnih žrtava.

 Post poviše moga, koji sam citirao. Eksplicitno je navedeno da su zaslužile bit silovane. Užasna konstatacija, pogotovo za civile, koji nisu sudjelovali u zločinima, bar ne direktno.

 

A i ti sad, kažeš da se moglo očekivat... Kako to nije bilo baš tako čest slučaj sa druge strane zida? Onaj dio Njemačke koji su Ameri oslobodili? Sigurno je bilo nešto, ali ni blizu strahota koje su proživljavale žene na dijelu Njemačke oslobođene od strane Rusa.

 

Tako da, za očekivat ili ne, nije nešto zanemarivo i Rusi su se tu pokazali u groznom svjetlu. Na stranu Njemačka i ti njihovi civili, za koje kažeš da je bilo za očekivat, a što je sa Poljskom i ostalim državama gdje su Rusi zavladali? 

 

Nema opravdanja za takve stvari, to su sve zločini, jedan gori od drugog. A jedan zločin te ne opravdava da radiš drugi, u ime osvete.

Naravno da nema opravdanja. Samo to treba očekivati. Nema vojske koja je bila apsolutno čista, bilo Rusi u WWII bilo HV u DR.

To su elementi osvete koji su u ljudskoj naravi i ne da ih se "izbrisati" kad stvari u ratu krenu dobro po tvoju stranu.

Jesu li Rusi to kažnjavali? Kao, jesu. Je li to dovoljno za zaštitu stanovništva? Nije i nikad neće biti. Hoće li se Rusi "sramiti" WWII? Neće i ne pada im na pamet.

 

Nijemci nisu imali (toliko) problema s Amerima jer nisu imali kontakta s civilima s njihove strane. No jesu li se i Ameri osvećivali ratnim zločinima? Jesu. Englezi? Francuzi i svi ostali? Naravno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Filox kaže...

 Je super je to što su shvatili. Jednima je pola države bilo rusko i tu su 50+ godina trajali zločini o kojima se ne zna i ne govori, najgora država koja je ikad postojala, DDR. Naravno da su "shvatili" poruku. Japancima su potaracali 2 grada s atomskim bombama, jedini put u povijesti ljudskog roda. Naravno da su "shvatili" poruku. Ne postoji taj narod koji ne bi tako shvatio poruku.

 

Shvatili su i Nijemci u zapadnoj Njemačkoj, bez da su ih silovali, zatvarali, batinali, nadzirali i kontrolirali Rusi i Stasi. Zamisli. 

 Ponavljam, ne kažem da je trebalo napraviti ovo ili ono, već da kada narod velikom većinom odluči raditi zvjerstva, dio krivnje za strahote koje im se dogode kao posljedica snosi sam.

 

Odakle uopće Rusi u Berlinu? Pa nisu došli na maturalac i tamo se razularili, nego su ih Nijemci prvo pobili na milijune u vlastitoj zemlji, pa su ih ovi u nuždi postiskivali sve do Berlina. Pričati o zločestim Rusima van konteksta kako su se tamo našli je besmisleno.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Stric_Jura kaže...

 

a o nevinosti civilne populacije - ok za Aušvic, ali hrpe logora su bile u srcu Reicha, ne osjeti se smrad paljenog mesa ?

 

Lakše se bilo praviti ludim...

 Slučajno, ispravljeno.

 

Ma da, curice od deset godina su baš znale sve o Aušvicu...

 

I da, silovanje svih žena redom je opravdano, apsolutno se slažem s tobom. 

 

 gdje sam ja to opravdavao silovanja ?!?!?

 

ali znaš onu: tko se mača...

 

apropos tvoje da je Švapčić za kaznu ako je radio sranja dobio Ist. front - samim tim to znači da kad je tamo je sve dozvoljeno ? ah da, pa Hićo je to izrijekom rekao....

 

pogledaj si anti-ratni film "idi i gledaj" pa samo pričekaj kraj i odjavu dok vidiš brojke sela koje su pronositelji mitelojropske kulture  spalili skupa s stanovnicima po Bjelorusiji....

 Eno, podcrtao sam ti gdje si što rekao.

 

A ja nisam pisao o švabama na ruskom frontu, to je jedan drugi kolega pisao, vidio sam taj post.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Visak kaže...

 Ponavljam, ne kažem da je trebalo napraviti ovo ili ono, već da kada narod velikom većinom odluči raditi zvjerstva, dio krivnje za strahote koje im se dogode kao posljedica snosi sam.

 

Odakle uopće Rusi u Berlinu? Pa nisu došli na maturalac i tamo se razularili, nego su ih Nijemci prvo pobili na milijune u vlastitoj zemlji, pa su ih ovi u nuždi postiskivali sve do Berlina. Pričati o zločestim Rusima van konteksta kako su se tamo našli je besmisleno.

 Nisam ja mislio pričat o zločestim Rusima i nevinim Nijemcima. Ali kad se priča o strahotama WW2, te poslijeratnim strahotama i patnjama naroda, onda je normalno spomenuti Ruska silovanja Nijemačkih civila, jer to nije bio neki pojedinačni slučaj, nego masovna silovanja svega što hoda.

 

Nisam u niti jednom trenutku umanjivao Njemačka zlodjela, ali mislim da mlade curice nisu ni direktno ni indirektno sudjelovale u zločinima, pa osuđujem silovanja u svakom pogledu.

 

Bilo je silovanja, ubijanja i pljačkanja s Američke i Britanske i Francuske strane, ali ni blizu toliko ko s Ruske strane. I to je sve fino dokumentirano, nisu ovo fantazije ili rekla-kazala.

 

U svakom slučaju, krvožedna rulja s jedne i druge strane, a najebali oni najmanje krivi za to sve. Al to tako očito uvijek bude...

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Filox kaže...
 

Bilo je silovanja, ubijanja i pljačkanja s Američke i Britanske i Francuske strane, ali ni blizu toliko ko s Ruske strane. I to je sve fino dokumentirano, nisu ovo fantazije ili rekla-kazala.

 

U svakom slučaju, krvožedna rulja s jedne i druge strane, a najebali oni najmanje krivi za to sve. Al to tako očito uvijek bude...

 1939. je bila samo jedna krvožedna rulja. Onda je ta rulja 1941. otišla se Rusima u njihovu zemlju napiti krvi, pa smo 1945. imali dvije krvožedne rulje. Nije li to bitno za cijelu priču?

 

Nijemci nisu ni francuskim civilima, a pogotovo američkim ili britanskim radili ono što su radili ruskim. Nije bilo puno američkih gradova i sela spaljeno do temelja zajedno sa stanovništvom.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Visak kaže...
Filox kaže...
 

Bilo je silovanja, ubijanja i pljačkanja s Američke i Britanske i Francuske strane, ali ni blizu toliko ko s Ruske strane. I to je sve fino dokumentirano, nisu ovo fantazije ili rekla-kazala.

 

U svakom slučaju, krvožedna rulja s jedne i druge strane, a najebali oni najmanje krivi za to sve. Al to tako očito uvijek bude...

 1939. je bila samo jedna krvožedna rulja. Onda je ta rulja 1941. otišla se Rusima u njihovu zemlju napiti krvi, pa smo 1945. imali dvije krvožedne rulje. Nije li to bitno za cijelu priču?

 

Nijemci nisu ni francuskim civilima, a pogotovo američkim ili britanskim radili ono što su radili ruskim. Nije bilo puno američkih gradova i sela spaljeno do temelja zajedno sa stanovništvom.

 a unatoč tom disparitetu su Amerikanci rasistički prikazivali Japance i tako ih tretirali da se ovi nisu predavali Amerima nikako (ali Sovjetima se cijela Mandžurijska armija predala ??) - što je recimo i John Houston svjedočio kad je snimao "Zašto se borimo?"...

 

dakle ne vrištati: mi smo najbolji, nabijem sve druge... jer vrč ide na vodu dok se ne razbije...

 

PS: dost mi vas je - KD od mene

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 15:25 (Stric_Jura).
16 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Stric_Jura kaže...
 a unatoč tom disparitetu su Amerikanci rasistički prikazivali Japance i tako ih tretirali da se ovi nisu predavali Amerima nikako (ali Sovjetima se cijela Mandžurijska armija predala ??) - što je recimo i John Houston svjedočio kad je snimao "Zašto se borimo?"...

 

dakle ne vrištati: mi smo najbolji, nabijem sve druge... jer vrč ide na vodu dok se ne razbije...

 

PS: dost mi vas je - KD od mene

Rasizam je bio standardna stvar u prikazima protivnika u WWII.

 

Tehnički, Japanci se nisu predali Rusima (dapače, neke jedinice su se borile i nakon predaje), no realno nisu imali nikakve šanse protiv Rusa (kao ni protiv Amera s druge strane). Na stranu što su se do zadnjeg trenutka pouzdali u pakt s Rusima.

 

Problem s vrčem i jest problem u većini ratova. No malotko je to u stanju priznati prije nego progovore cijevi.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Visak kaže...
Filox kaže...
  1938. je bila samo jedna krvožedna rulja. Onda je ta rulja 1938. otišla se Fincima u njihovu zemlju napiti krvi, pa 1939 otišla u Poljsku Poljacima krvi napiti (tamo Katyn, ovo ono), pa smo 1941. imali dvije krvožedne rulje. Nije li to bitno za cijelu priču?

 

 

 Jesam li te ispravno citirao?

 

 

Jebate, 2021., a budaletine opravdavaju masovna silovanja i ubojstva, jer je dio naroda bio za određen projekat (no ne pravdaju to isto za dio naroda koji je bio uz jedan sličan nacionalističko/ekspanzinistički projekt prije cca 30-35g).

 

Treba nam katastrofa da to ludilo ispari iz glava. Platit ćemo veliuku cijenu zbog ovakvih budaletina koje su (i njihovi koji su ih učili) učeni na mržnji i lažima pola stoljeća.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 17:33 (miro123).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...

 Jesam li te ispravno citirao?

 

 

Jebate, 2021., a budaletine opravdavaju masovna silovanja i ubojstva, jer je dio naroda bio za određen projekat (no ne pravdaju to isto za dio naroda koji je bio uz jedan sličan nacionalističko/ekspanzinistički projekt prije cca 30-35g).

 

Niti sam Branio Ruse za upad u bilo koju zemlju, niti sam rekao da su trebali ikoga silovati. Samo sam rekao da su si Nijemci to sami natovarili na vrat.

 

miro123 kaže...

 

Treba nam katastrofa da to ludilo ispari iz glava. Platit ćemo veliuku cijenu zbog ovakvih budaletina koje su (i njihovi koji su ih učili) učeni na mržnji i lažima pola stoljeća.

 Pa ti si ovdje jedna od većih budaletina koja opravdava mržnju i laži i zbog koje bih ja po istom principu kao Njemačke curice mogao nastradati ni kriv ni dužan ako se dovoljno Hrvata povede za nekim kao ti.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Visak kaže...
miro123 kaže...

 Jesam li te ispravno citirao?

 

 

Jebate, 2021., a budaletine opravdavaju masovna silovanja i ubojstva, jer je dio naroda bio za određen projekat (no ne pravdaju to isto za dio naroda koji je bio uz jedan sličan nacionalističko/ekspanzinistički projekt prije cca 30-35g).

 

Niti sam Branio Ruse za upad u bilo koju zemlju, niti sam rekao da su trebali ikoga silovati. Samo sam rekao da su si Nijemci to sami natovarili na vrat.

 

miro123 kaže...

 

Treba nam katastrofa da to ludilo ispari iz glava. Platit ćemo veliuku cijenu zbog ovakvih budaletina koje su (i njihovi koji su ih učili) učeni na mržnji i lažima pola stoljeća.

 Pa ti si ovdje jedna od većih budaletina koja opravdava mržnju i laži i zbog koje bih ja po istom principu kao Njemačke curice mogao nastradati ni kriv ni dužan ako se dovoljno Hrvata povede za nekim kao ti.

 

 

Ne pratim koja je budaletina prethodno više opravdavala zločine pobjednika. Iste one budletine koje sve ono loše u Oluji gledaju pod povećalom, primjenjuju potpuno druga mjerila.
(Tužiteljstvo je tvrdilo da je oko 320 civila ubijeno u Sektoru Jug. Od tih 320, Raspravno vijeće zaključilo je da ih je 44 ubijeno od strane pripadnika hrvatskih oružanih snaga.
Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/ovo-je-istina-o-oluji-u-haagu-1017310 - www.vecernji.hr).

 

Nijemci su si sami natovarili na vrat, dakle i ta djeca koja su mogla dohvatiti kvaku. I ona su natovarila na vrat. Koja budalaština, koja ludost. Taj govor, to je pravdanje. Oni, Nijemci, su si to natovarili, dakle,...
Ali naši "Nijemci" jel, prije 30-35g to nipošto nisu. Licemjerje u ludosti.

 

Možda sam budaletina, ali ti pokaži prstom gdje sam pravdao mržnju i laži, pa da se složimo o mojoj budalosti. Nemaš, pa izmišljaš nešto što ne postoji. Lažov

Jesam li te ispravno citirao?

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 17:57 (miro123).
16 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...

(Tužiteljstvo je tvrdilo da je oko 320 civila ubijeno u Sektoru Jug. Od tih 320, Raspravno vijeće zaključilo je da ih je 44 ubijeno od strane pripadnika hrvatskih oružanih snaga.
Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/ovo-je-istina-o-oluji-u-haagu-1017310 - www.vecernji.hr).

 

Nijemci su si sami natovarili na vrat, dakle i ta djeca koja su mogla dohvatiti kvaku.

I opet, brojevi. I opet, moramo li se sramotiti Oluje radi zločin HV / ne-HV snaga? I jesu li oni sami to sebi natovarili na vrat?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Old Iggy kaže...

I opet, brojevi. I opet, moramo li se sramotiti Oluje radi zločin HV / ne-HV snaga? I jesu li oni sami to sebi natovarili na vrat?

 

Bile su 44 žrtve HV - Ah brojevi nisu bitni. Zločin je zločin.
1654 - Podatak tužilaštva FNRJ sa suđenja Ljubi Milošu - Ah smanjujete brojeve, umanjujete zločin. Brojevi s onog službenog popisa (naravno, bez oslonca u forenzici) dokazuju monstruoznost. Brojevi su bitni.

Tak, po potrebi i prilici brojevi su važni ili nevažni, stvar se mijenja po potrebi. Kak ti/vam treba.

Ono što se ne mijenja je licemjerje ljevičara. To je konstanta o koju se možemo osloniti. Ne postoji ljevičar, a da nije licemjer.


Glede zločina za Oluje. U populaciji je cca 10% osoba s poremećajem ličnosti, onih s lijeve strane normalne distribucije.
Cca isto toliko ih je u vojsci. Ajde da ih je pola isključeno selekcijom, ostaje 5%.
Rat, oružje, stres, 5% ljudi poremećenih, s oružjem, od kojih neki imaju motiv osvete, neki pljačke, neki svoje sumanute,... Uza sve to minimaln broj civilnih žrtava. I da je jedna, previše je. Ali rat nije kontroliran događaj. To je kaos. Tko hoće razumjeti, jasno mu je. Tko neće,...

16 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...
Old Iggy kaže...

I opet, brojevi. I opet, moramo li se sramotiti Oluje radi zločin HV / ne-HV snaga? I jesu li oni sami to sebi natovarili na vrat?

 

Bile su 44 žrtve HV - Ah brojevi nisu bitni. Zločin je zločin.

Točno.

Razne isprike i opravdanja ih ne pomaže oživiti.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Old Iggy kaže...
miro123 kaže...
Old Iggy kaže...

I opet, brojevi. I opet, moramo li se sramotiti Oluje radi zločin HV / ne-HV snaga? I jesu li oni sami to sebi natovarili na vrat?

 

Bile su 44 žrtve HV - Ah brojevi nisu bitni. Zločin je zločin.

Točno.

Razne isprike i opravdanja ih ne pomaže oživiti.

 

Nemam se što ispričavati za nedjelo neke budaletine.


Rat nije kazališna predstava. Svaki nosi sa sobom nedužne žrtve. Broj istih za Oluje bio je minimalan. Objašnjiv nedjelima budaletina, neobjašnjiv zapovjedanim nedjelima (jer bi broj tada bio bitno veći).


Meni je to jasno, a ti tamburaj svoje. A pokušaj pokazati rat (operaciju tog opsega na području sa civilnim stanovništvom) s manje civilnih žrtava.

12 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Filox kaže...
Old Iggy kaže...
Filox kaže...

One žene koje su živjele u Njemačkoj za vrijeme rata nisu zaslužile da budu silovane. Govorimo o civilnom stanovništvu. Kako možeš uopće nešto ovakvo izjavit, bile su Nijemice, pa su zaslužile bit silovane?

Tko je i naveo da su zaslužile?

Nijedna nije zaslužila, ali je to posljedica koja se mogla očekivati, kao i sva druga zvjerstva bilo protiv civilnih bilo vojnih žrtava.

 Post poviše moga, koji sam citirao. Eksplicitno je navedeno da su zaslužile bit silovane. Užasna konstatacija, pogotovo za civile, koji nisu sudjelovali u zločinima, bar ne direktno.

 

A i ti sad, kažeš da se moglo očekivat... Kako to nije bilo baš tako čest slučaj sa druge strane zida? Onaj dio Njemačke koji su Ameri oslobodili? Sigurno je bilo nešto, ali ni blizu strahota koje su proživljavale žene na dijelu Njemačke oslobođene od strane Rusa.

 

Tako da, za očekivat ili ne, nije nešto zanemarivo i Rusi su se tu pokazali u groznom svjetlu. Na stranu Njemačka i ti njihovi civili, za koje kažeš da je bilo za očekivat, a što je sa Poljskom i ostalim državama gdje su Rusi zavladali? 

 

Nema opravdanja za takve stvari, to su sve zločini, jedan gori od drugog. A jedan zločin te ne opravdava da radiš drugi, u ime osvete.

Delete, krivo adresirano.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 20:26 (BlueMax).
12 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Visak kaže...
BlueMax kaže...
To što su Nijemci u velikoj većini podržavali Hitlera ne znači da su zaslužili silovanja i ubijanja civila.

 To znači upravo to. Kada narod masovno prihvati ideologiju da su drugi narodi i rase manje vrijedni i može ih se istrebljivati, sve što im se poslije dogodi je zasluženo. To ne opravdava počinitelje, ali krivica nije uvijek nužno samo na jednoj strani.

 

Naravno da tada stradaju i nevini ljudi i upravo zato se najviše treba boriti protiv budala u svojim redovima, a ne gledati isključivo susjedu u tanjur, jer su domaće budale i agresivci daleko opasniji za društvo u cjelini.

 

Ne mogu vjerovati da sam ovo pročitao.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Dead kaže...

 S obzirom da se najavljuje revizija hrvatske wikipedije što misliš tko će biti supervisor? Kakvog ideološkog predznaka? S obzirom da je u sve pore Hrvatske ušao antihrvatski element uopće ne sumnjam tko će biti supervisor. Sve hrvatsko se nastoji ponizit, uništit, zgazit. Evo nedavno onaj groteskni, netalentirani redatelj imena O. Sviličić dozvoljava sebi da će na hrvatskom sveučilištu predavati na srpskomiz nekog kaprica?! Brale letija bi mi na glavu kroz ponistru. I našao je razlog u priči u čije detalje uopće nije ušao. U Vukovaru se u školama uče dvije povijesti; hrvatska i srpska s tim da se zna što ova potonja misli o Domovinskom ratu, dr. Tuđmanu, Oluji...?! Pa di to ima? Čim se trudiš propagirat hrvatsko u Hrvatskoj odmah te proglase ustašom, fašistom..., kao mnogi i ovdje. To nije normalno što god ti mislio. Bio sam u mnogo zemalja pogotovo razvijenih. Ljudi znaju kritizirat vlast i žešće od nas, ali takni im se u domovinu .eba si ježa. U stvari, na wikipediji bih zabranio sve što je u vezi s politikom, poviješću...svim što formira ideologija. Tu nema objektivnosti i kao takvo potpuno je beskorisno.

 S ovim se slazem. Baviti se tim profesorom, Liberlandom i slicnim, naizgled nebitnim i bezopasnim pojavama, je posao tajnih sluzbi. Razlika izmedju zemalja o kojima pricas poput SAD, Velike Britanije, Francuske... i Hrvatske je sto ona nema dug kontinuitet vladavine, a samim tim iskustvo i znanje (ljude) potrebno za vodjenje drzave. Ne pomaze ni cinjenica da su do 1990. komunisti imali 50 godina za pobiti i potjerati sve iole pametne i inteligentne koji nisu bili podobni. Pravo cudo je da Hrvatska uopce postoji s obzirom na okolnosti.

 

 

U "ozbiljnim" drzavama postoji konsenzus o nadstranackim interesima nacije, postoje i sluzbe koje neovisno vrbuju i treniraju ljude od interesa. Ljude koji se ne mijenjaju svake 4 godine kad budu novi izbori, vec informiraju i savjetuju najnovijeg "sefa". Koliko god srpske izmisljotine i metode (poput botova na novinskim portalima) bile smijesne i prozirne (cak i prosjecnoj osobi) one ipak pokazuju da u Srbiji barem postoji tajna sluzba, da postoje neki konkretni strateski ciljevi. Hrvatska je neozbiljna drzava koja nema ni to.

 

 

Sad cekam da mi se javi neki licemjerni pseudointelektualac koji se smije ljudima koji vjeruju u cipiranja vakcinom, dok oni sami naivno vjeruju da zivimo u ruzicastom svijetu u kojem je UN donio vjecni mir i prosperitet i da ne treba gurati nos u tudja dvorista. Kad pricamo na razini drzave, nos treba gurati apsolutno svugdje. Jedno pleme planira napasti drugo pleme u Juznom Sudanu? Zanima nas! Wikipedija provjerava tocnost nasih clanaka? APSOLUTNO nas zanima!

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
BlueMax kaže...
Visak kaže...
BlueMax kaže...
To što su Nijemci u velikoj većini podržavali Hitlera ne znači da su zaslužili silovanja i ubijanja civila.

 To znači upravo to. Kada narod masovno prihvati ideologiju da su drugi narodi i rase manje vrijedni i može ih se istrebljivati, sve što im se poslije dogodi je zasluženo. To ne opravdava počinitelje, ali krivica nije uvijek nužno samo na jednoj strani.

 

Naravno da tada stradaju i nevini ljudi i upravo zato se najviše treba boriti protiv budala u svojim redovima, a ne gledati isključivo susjedu u tanjur, jer su domaće budale i agresivci daleko opasniji za društvo u cjelini.

 

Ne mogu vjerovati da sam ovo pročitao.

 A što su to ljudi koji su podržavali Hitlera u njegovim zločinima prema civilima i težnji da istrijebi 'niže' rase zaslužili? Prijekoran pogled, oštar ukor, sto maraka kazne?

 

Ti ljudi su bili neljudi tih šest godina, izgubili su svoju čovječnost i natjerali su druge ljude da izgube svoju. Pravedno je da budu kažnjeni. Jesu li Rusi imali pravo to učiniti - nisu, ali to što je Nijemce stigla kazna je zasluženo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

U principu Visak je već na sve odgovorio, ali i da dadne koju....

 

@Dead


Mrtvi, koje žrtve?

Kaj kada srušiš tiranina i njegove sluge, oni su žrtve? Tebe netko ugnjetava godinama, deseteljećima, stoljećima, te se ti digneš kontra te represije na ustanak, na Revoluciju,
te si ti onda zločinac? A, popovi drže svakoj vlasti stolicu, te i oni zato dobiju po piksi.

Ne brojim žrtve, nemam ti ja toliko vremena. Taj "argument" treba, "antitotaliristima".
Spomnjim ovu hrvatksu stranu i katoličanstvo, zato kaj živim ovdje. Vrlo jednostavo. Čistim ispred svojega praga, ne tuđega.
Kada ti neki dođu na moj prag nepozvani, tako ih se i tretira.

 

Koja "četnička" zemlja?

 

Inače, taj mit o tri zla: komunizmu, nacionalsocijalizmu i fašizmu, dolazi sa strane Crkve koja time pere svoju savjest.
Naime, Crkvi su bili ako bili hilterovci i fašisti, jer su išli zajedno ruku po ruku. Međutim, pravda je pobijedila pa je oružana sila nacifašizma pobijeđena i
bačena na smetlište povijesti. Zato kaj se osjećaju poraženo i kaj su morali biti kuš 45 godina, danas se popovi osjećaju iskompleksirano, pa su eto i komunizam proglasili
za "zlo". Ne znam zakaj nisu i kapitalizam proglasili zlim?

 

Ljudi nisu išli u šumu kao izviđači, nego da spase živu glavu. NOB je epska borba dobra i zla. To je bila borba na život i smrt.
Odite malo sada u šumu kada je zima, pa će te možda moći zamisliti kako je bilo partizanima koji su godine i godine proveli u šumi, u stalnoj borbi i strahu kontra
ustaške kame i okupatora, više gladni nego siti i žedni. Pili su vodu iz kore drveta, te jeli krug od kestenovog brašna.

I sada kada je Revolucija pobijedila, trebalo je izravnati račun. Jel' gle bog ili bogovi možda praštaju, ali ljudi baš i ne.

 

 

@BlueMax

Plavi Maks, gleč kada divanim sa stranicima, ne pričam o ratu. Više volim strankinje, nego strance. Poljaci su u stvari Rusi koji su prihvatili katoličanstvo.
Naime, Vatikan preko svoje vjere radi od dijelova velikih nacija i naroda, one manje, samo kako bi širio svoj utjecaj. Tako su i nastali Hrvati.

 

Dobro si napisao neke stvari o Titu i partizanima, al' Tito nije zločinac. Ako je Tito zločinac, onda su to i onda svi ondašnji vođe Pokreta otpora i svi vođe Saveznika.


Inače ne volim taj vaš "anđeovski" moral, gdje su svi zločinici, a to recimo nije Stepinac, Pio XII, te veliki vođe sa početka '90-ih godina.

Kako je rekao Rade Končar, milost ne tražim niti bih vam je dao.
Da ste ga poslušali ne bi stradili poslije '45. godine.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Problem ustaša i partizana je taj, kaj se luzeri osjećaju iskompleksirani, te žele dobiti rat i bitke koje su davno izgubili.
Taj sukob ustaša i partizana prisutan je i zato kaj narodni neprijatelji na vlasti, jako dobro znaju kako su partizani rješavali problem korupcije i kriminala, te
se boje ti tajkuni-kriminalci da im narod ne sudi.

 

Prvi oni koji bi se trebali žaliti na tretman partizana bi trebali biti upravo oni drugovi koji su odmetnuti od Revolucije.
Partizani su bilo jako strogi ako je netko u ratu kršio pravila zajedništva ili ako su htjeli otići za Staljinom poslije rata.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Visak kaže...

 A što su to ljudi koji su podržavali Hitlera u njegovim zločinima prema civilima i težnji da istrijebi 'niže' rase zaslužili? Prijekoran pogled, oštar ukor, sto maraka kazne?

 

Ti ljudi su bili neljudi tih šest godina, izgubili su svoju čovječnost i natjerali su druge ljude da izgube svoju. Pravedno je da budu kažnjeni. Jesu li Rusi imali pravo to učiniti - nisu, ali to što je Nijemce stigla kazna je zasluženo.

Koji su to ljudi? Svi? Da jedan nije podržavao, jedan nije kriv, jedan ne smije patiti. Krivnja je uvijek individualna, nikad kolektivna. Tko se zalaže za kolektivnu taj je zločinac. Truje.
Dalje, što su ljudi podržavali, konačno rješenje ili ekonomski napredak, dokinuče poniženja zemlje ili ekspanziju na istok ili tko zna što. Kako znamo tko je što podržavao u toj naciji u kojem postotku.
Nije to tako jednostavno, kao tvoj plitki 1/0 sud iz današnje pozicije, svi su krivi, svi su sve znali i za sve se zalagali.
Nema dakle kolektivne krivenje, već samo individualne.
Ako postoji kolektivna, postoji ista ona i za Srbe koji su se glasovima opredijelili uz velikosrpski nacionalistički ekspanzionistički projekt, u praksi fašistički. Po tome svi spadaju u kategoriju koju si postavio za Nijemce. Ovime pravdaš sve šoviniste u Hr, ovime dolijevaš ulje na vatru.

 

"Bili su neljudi..." (neki ili svi)

Tako se dehumanizira, baš terminima koje koristiš. Jednom kada su dehumanizirani, vrlo lako s njima pred zid, u Gulag.

Dehumanizirajući one koji su dehumanizirali, postaješ isti kao prvi.

 

Gotovac je lijepo rekao, najgore što bi nam se moglo dogoditi je da postanemo isti kao i oni koji nas napadaju.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...

Koji su to ljudi? Svi? Da jedan nije podržavao, jedan nije kriv, jedan ne smije patiti. 

 Slažem se, ali za patnju tih koji nisu krivi odgovorni su oni Nijemci koji jesu krivi. To je poanta. Nijemci koji su podržavali Hitlera su krivi za svoju patnju, ali i za patnju ostalih sunarodnjaka uključujući svoje žene i djecu. To je bitan moment koji treba isticati kada nova generacija budala krene huškati na rat. 

 

Da, i Srbi u Krajini su krivi za ono što im se dogodilo. Martić i ostali koji su zakuhali su pobjegli, a starci su ostali i platili ceh.

 

To ne amnestira one koji su zločine nad njima počinili, ali treba biti svjestan da i kod poražene strane ako je radila zvjerstva postoji odgovornost.

 

Razlika je ipak iz koje perspektive to govoriš. Kad bujanec kaže Srbi su izazvali osvetu on time amnestira zločine HV, dok ja i dalje držim da je zločina bilo, kao i kod Rusa. No druga strana isto snosi odgovornost.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Visak kaže...
BlueMax kaže...
Visak kaže...
BlueMax kaže...
To što su Nijemci u velikoj većini podržavali Hitlera ne znači da su zaslužili silovanja i ubijanja civila.

 To znači upravo to. Kada narod masovno prihvati ideologiju da su drugi narodi i rase manje vrijedni i može ih se istrebljivati, sve što im se poslije dogodi je zasluženo. To ne opravdava počinitelje, ali krivica nije uvijek nužno samo na jednoj strani.

 

Naravno da tada stradaju i nevini ljudi i upravo zato se najviše treba boriti protiv budala u svojim redovima, a ne gledati isključivo susjedu u tanjur, jer su domaće budale i agresivci daleko opasniji za društvo u cjelini.

 

Ne mogu vjerovati da sam ovo pročitao.

 A što su to ljudi koji su podržavali Hitlera u njegovim zločinima prema civilima i težnji da istrijebi 'niže' rase zaslužili? Prijekoran pogled, oštar ukor, sto maraka kazne?

 

Ti ljudi su bili neljudi tih šest godina, izgubili su svoju čovječnost i natjerali su druge ljude da izgube svoju. Pravedno je da budu kažnjeni. Jesu li Rusi imali pravo to učiniti - nisu, ali to što je Nijemce stigla kazna je zasluženo.

 1. Čovjek koji kaže kako je žena zaslužila biti silovana je opasan za društvo. Na tome treba poraditi i pravosudni i zdravstveni sustav.

2. Rusija je stoljećima bila imperijalistička država koja je porobila mnoge narode i počinila stravične zločine. Tvojom logikom trebali su biti istrijebljeni prije nego su došli u situaciju silovati Njemica. Jesu li sve Britanke trebale biti silovane zbog zločina počinjenih u ime krune? Talijanke zbog Rimskog carstva? Di je tome kraj?

3. Nisu svi Nijemci bili za Hitlera. Misliš li da su Ruski vojnici okolo hodali s popisom stanovništva i rezultatima izbora? Doslovno pozivaš na silovanje nevinih žena, čak i onih koje su bile protivnice režima (Weisse rose. Ovakvim zaključivanjem ispada da su i sve Hrvatice trebale biti silovane nakon 2. svjetskog rata jer zvanično smo i mi bili pripadnici istog režima.

4. Niko ne dovodi u pitanje je li Njemačka trebala biti kažnjena. I kažnjena je i to gadno. Nikad u povijesti se država nije tako dijelila da zid koji je odvaja prolazi kroz kuće. Da dijeli obitelji na način da 40 godina jedni druge nisu mogli vidjeti. Koliko je ljudi strijeljano, koliko ih je završilo u radnim logorima diljem europe? Koliku je odštetu Njemačka platila? I neka je. Ali pozivanje na zločin je bolesno i izjednačava "osloboditelje" s Hitlerovom Njemačkom. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
BlueMax kaže...
 Doslovno pozivaš na silovanje nevinih žena

 Ne, to je tvoja zlonamjerna interpretacija. Postoje civili koji su odobravali rat i oni su direktno krivi za ono što im se dogodilo, a postoje i potpuno nevini ljudi koji su stradali, a oni su žrtve ovih prvih. Ne govorimo o krivnji predaka, nego susjeda koji su su otišli u Rusiju spaljivati gradove i sela i proizveli reakciju koja je dovela Crvenu armiju u Berlin.

 

Ako BBB pretuče svaki vikend nekog Splićana u Zagrebu i onda ja dobijem batine u Splitu, nisu samo Splićani krivi, krivi su i BBB, a i svi mi u Zagrebu koji trpimo tu bagru i tepamo im kad pale baklje i rade sranja. I ne, volontiranje na Baniji ih ne amnestira od krivnje za sva stranja koja rade.

 

 

Evo što devedesetih godina gorespomenuti Balašević kaže o krivnji:

 

O, nisu krivci primitivci što su pokupili mast
Korov nikne gdi god stigne. Ma, svaka njima čast
Krivi smo mi. Otkud svi ti paraziti što su nam zagustili?
Nemoj stari moj, krivi smo mi što smo ih pustili

 

Ma, šta su znali generali i brkati majori?
Jedino da viču: “Pali!”, ali – nisu najgori
Krivi smo mi! Ni svi ti silni infantilni što su puške sanjali
Ne, ne derane. Krivi smo mi što smo se sklanjali

 

Putuj Evropo, nemoj više čekati na nas
Ne pitaj mnogo, dospećeš i ti na rđav glas
Putuj planeto, super smo se družili.
Nama je lepo, taman kako smo zaslužili

 

Nisu krivci depresivci, lude i psihopate
što su rušili pa sada nama nude lopate. Krivi smo mi
Nisu krivi sedativi što ih nisu sputali
Sorry matori, krivi smo mi koji smo ćutali

 

Putuj Evropo i poš lji nam malo peciva
Nama je dobro – sreća jedna neizreciva
Putuj planeto, ovde se vrag priziva
Nama je lepo. Slika jedna neopisiva

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...

Koji su to ljudi? Svi? Da jedan nije podržavao, jedan nije kriv, jedan ne smije patiti. Krivnja je uvijek individualna, nikad kolektivna. Tko se zalaže za kolektivnu taj je zločinac.

Pravno (i objektivno) krivnja je uvijek individualna. Subjektivno, nije nikad.

Kao što su nama Srbi krivi za rat, tako su i njima Hrvati krivi za zločine.

Problem je što kad rat počne nikog ne zanima što je objektivno, a što subjektivno.

16 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
BlueMax kaže...
Doslovno pozivaš na silovanje nevinih žena, čak i onih koje su bile protivnice režima

Ne znam zašto ovaj Viskov tekst čitate na način "tako im i treba", kada je uredno objasnio da govori "to se moglo očekivati".

Ne znam kako se itko naknadno može praviti da je pobjednička strana gora od gubitničke, kada je ludilo pobjednika upravo uzrokovano maltretiranjem od strane gubitnika.

 

Kada debil Srbin (ili Hrvat) upadne u birtiju punu Hrvata (ili Srba) i jebe im mater hrvatsku (ili srpsku), onda se može očekivati da će ga Hrvati (ili Srbi) nabit.

I bez problema ćete za takvu individualnu krivnju reći da mu tako i treba - no ne treba. I oni koji su ga nabili su krivi i trebaju odgovarati za fizičko nasilje.

Ali - moglo se očekivati.

 

Bilo tko tko misli da me može jebat neko vrijeme (dani, mjeseci, a kamoli godine ubijanja, mučenja, ponižavanja i svakakvog maltretiranja proizvode svakakve reakcije) neka me radije ubije, jer u suprotnom može očekivati triput više sranja nego je on meni napravio. Zašto? Pa zato jer on mene jebe ni krivog ni dužnog, a ja njemu "samo" vraćam milo za drago, ali u komprimiranom vremenu, jer ne mislim kao on neko dulje vrijeme živjeti sa sobom dok radim sranja (i onda još malo, da mu više nikad ne bi palo na pamet radit takve gluposti).

 

I onda kada to skaliraš na države i nacije i svjetske ratove, što mislilš, što ćeš dobiti? Vi ste nas ubijali i mučili pet godina, pa ćemo mi vas ubijati i mučiti 15? Ne, pa nitko normalan ne želi živjeti takav život...

Umjesto toga će se ljudi ispucati u kratkom vremenu, s idejom da nadoknade sve ono što su morali godinama trpjeti i upravo to se i dogodilo.

Može li se to opravdati? Ne. Može li se amnestirati? Naravno da ne. Može li se razumjeti? Da. Može li se predvidjeti? Pa naravno! Može li se očekivati? Oooo, da...

Gledam te!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice