Windows 11 konačno dobio osvježeni indikator glasn

poruka: 13
|
čitano: 8.101
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 11 konačno dobio osvježeni indikator glasn".
10 godina
offline
Windows 11 konačno dobio osvježeni indikator glasn

.. ajme .. zar MS baš nikad ne odstupa od pravila "dva koraka narijed - tri nazad", na kraju smo prisiljeni doslovno slaviti svaku sitnu stavku koju dodaju naknadno ,ako ista lijepo izgleda ili je čak i funkcionalna, kao da se radi o revolucionarnoj ideji .. i tako godinama ..

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 11 konačno dobio osvježeni indikator glasn

da.. čak i kad je korisno-zgodno ili besmisleno, veći je problem 'silovanje' odlukama kao startmeni u w8 pa sad s w11 barem od početka nude izbor osim centralno i lijevo čisto zbog navike juzera.

a jedan od problema silovanja ili previda je npr nepostojeća-nestala opcija prikaza svih aktivnih appleta u systrayu koja je desetljećima bila opcija, sad nema kao i skrivanje sys.prop ekrana postupno od ver19 konačno sad u w11 (ne radi ni poseban shortcut koji radi u w10..).

-da su to neke krucijalne stvari, nešto bitno.. ovako su samo silovanje na koje se naviknemo, no i 'nezadovoljstvo' zbog tog, dok je ekšli samo promjenjena tema-izgled (dok je ostatak više pravno priprema za 2025tu..).

 

-izgleda li win11 'bolje'? -stvar ukusa a o tome se ne raspravlja :) .. ok, recimo bolje-ljepše, no tko to želi može bezbrojnim themama ili ako želi imitirati ostale oseve-izgled.. tak da je to skeendeep-nevažno.

-zašto takve sitnice kao prikaz ikona u systrayu netko odluči onemogućiti kao opciju (prikaži sve..), brinu o ergonomiji? o željama? dokazano je suprotno tj netko u PR odjelu to odluči i gura dok juzer želi nešto drugo pa je tako za w8 meni bio popularan classicshel dok ms napokon nije olabavio forsiranje i vratio meni-funkcionalnost .. tj i dalje se primarno na destkop-pc računalu forsira izgled-ergonomija mobitela pri čemu se ignorira npr različita dimenzija ekrana, način korištenja (prst-miš) itd.. pa i sama orjentacija okomito-položeno dimenzije.

 

-kad će prestati takva rutina? nikad.. lakše je nabaviti vazelina i uživati koliko je moguće :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 11 konačno dobio osvježeni indikator glasn

Ne samo da je to bezvezna značajka koja nije vrijedna posebnog spomena, a kamoli cijeli članak o tome, nego je nespretno i realiziran - po mom mišljenju. Iz slike zaslona se vidi da se taj prozorčić otvara u sredini ekrana, a pretpostavljam da se pojavljuje klikom na ikonu zvučnika koja se nalazi s desne strane. Zašto se pobogu onda prozorčić ne otvori na desnoj strani?!? Možda se MS boji da korisnici ne zakržljaju pa ih tjera da miču miša lijevo desno kad požele prilagoditi glasnoću? Moguće je da sam napravio neki previd pa ne kužim zašto je to tako, ali ako je tako onda je po meni to loše korisničko iskustvo.

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2022 19:25 (tjodalv).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 11 konačno dobio osvježeni indikator glasn

Otkako sam probao Modern Flyouts (imate na Storeu)

https://www.microsoft.com/store/productId/9MT60QV066RP

 

Ne trebaju mi više ružne njihove budalaštine i promjene za koje im trebaju mjeseci.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
online
Re: Windows 11 konačno dobio osvježeni indikator g
tjodalv kaže...

Ne samo da je to bezvezna značajka koja nije vrijedna posebnog spomena, a kamoli cijeli članak o tome, nego je nespretno i realiziran - po mom mišljenju. Iz slike zaslona se vidi da se taj prozorčić otvara u sredini ekrana, a pretpostavljam da se pojavljuje klikom na ikonu zvučnika koja se nalazi s desne strane. Zašto se pobogu onda prozorčić ne otvori na desnoj strani?!? Možda se MS boji da korisnici ne zakržljaju pa ih tjera da miču miša lijevo desno kad požele prilagoditi glasnoću? Moguće je da sam napravio neki previd pa ne kužim zašto je to tako, ali ako je tako onda je po meni to loše korisničko iskustvo.

 ako imas usb slusalice npr. probaj na njima stisnuti tipku za mute ili pojacati/smanjiti glasnocu zvuka... u ljevom gornjem kutu monitora pojaviti ce ti se upravo ovo sto se u clanku spominje.

po novome ce to biti centrirano i thema ce biti win11 a ne 10...

 

imo, dobro dosla izmjena za korisnike uw monitora, kao i centrirani taskbar/start....

2 godine
protjeran
offline
Re: Windows 11 konačno dobio osvježeni indikator g

Iskreno, nadao sam se da će na W10 popraviti taj pop-up gore lijevo.

Em je ogroman, em smara što treba dosta vremena da se pomakne.

15 godina
offline
Windows 11 konačno dobio osvježeni indikator glasn

Jao čime ste vi opterećavate. Te 'sitnice' će se mijenjati na mjesečnoj razini.

Dakle vijest je "U Win 11 dolazi osvježen indikator glasnoće"... Wow. Pa ja uvijek gledam da je na 100% a glasnoću smanjujem i povećavam direktno na Z-5500.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Windows 11 konačno dobio osvježeni indikator g
ihush kaže...
...a jedan od problema silovanja ili previda je npr nepostojeća-nestala opcija prikaza svih aktivnih appleta u systrayu koja je desetljećima bila opcija...

To silovanje totalno nepraktičnog minimalizma je najveće sranje u Win11

Uklanjanje opcije "When taskbar is full" je totalno idijotski i još nekako teško podnosivo, ali uklanjanje "Drag and drop" na taskbaru ne mogu nikako prožvakati.

Srećom vrlo brzo sam naišao na StartAllBack

 

 

tjodalv kaže...

Moguće je da sam napravio neki previd pa ne kužim zašto je to tako, ali ako je tako onda je po meni to loše korisničko iskustvo.

Jesi, ovo je obavijest koja se pojavljuje pritiskanjem fizičke tipke za glasnoći na npr. tipkovnici (trenutno je gore lijevo i potpuno četvrtast)

16 godina
offline
Windows 11 konačno dobio osvježeni indikator glasn

Zaboli me kiflica za popup koji mi možda iskoči jednom u dva mjeseca... za volume up/down imam remote od zvučnika, taman posla da to radim softverski.

Više me smetaju njihove odluke da izbace neke stvari jer se "kose sa njihovim dizajnom". Kao da oni rade na mom kompu pa je njima bitno da je po njihovom dizajnu. A stvar o kojoj pričam je isključivanje grupiranja aplikacijskih tipki na taskbaru  i isključivanje malog prikaza istih. To su doslovno rekli da se više neće moći jer se "kosi sa novim dizajnom"

 

Volim da mi je kao na XP-u da mi uz ikonu stoji i ime aplikacije i da ako imam otvoreno više instanci svaka ima svoju tipku, a ne da moram doći na grupiranu pa onda pikati po dodatnom izborniku...

I onda se čude zašto malo ljudi koristi 11icu, a rade promjene promjene radi i "zbog dizajna". 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 konačno dobio osvježeni indikator g
Solo761 kaže...

..


I onda se čude zašto malo ljudi koristi 11icu, a rade promjene promjene radi i "zbog dizajna". 

 -malo? tek je izašla, dječje bolesti i sl. no usprkos tome je već zastupljeniji od 'popularnih' oseva na desktopu, gdje dominira win +90% neovisno o nazivu-broju, dok je broj 11 ili os zapravo 10 .. +1 onako bezveze. :)

 

-malo? -- više je razlog uvjeti koje ms traži mada nisu stvarno nužni, kao tpm+secboot+uefi.. ali pošto je to isti os naravno da radi i bez tog uvjeta, što će reć klasični ms-oximoronizam i forsiranje (jer imaju svoj cilj koji nije glup.. no mi gledamo sa strane juzera, ne vlasnika). Tim uvjetom ms eliminira računala starija od 2018me (grubo) tj ovisno o generaciji cpu-mbo-bios + postavke jer nije samo stvar da podržava nego mora biti uključeno.. mada ne mora tj os radi i bez tih uvjeta jer ekšli nemaju veze s osom nego čisto željom ms-a tj biznisa. Osu je svejedno uefi ili legacy, svejedno gpt ili mbr, svejedno tpm 2.0 ili bez.. radi jednako jer to nije stvar osa kao što miš ili boja miša nisu povezani s radom osa mada ga koristimo za klikanje.

 

-malo? .. cilj je 2025ta, sad je počela 22ga, tj tranzicijsko doba i recimo da će ove godine statistički cca 30% ili manje biti na w11 dok će već iduće godine vjerojatno dominirati da bi do 25te stvar bila obrnuta po zastupljenosti 10-11. Ms više ne želi ponavljanje xp sindroma, osa kojeg je ubijao godinama.. sad kreću čak ranjie od logično-predvidljivog (što sam ja nagađao za 22-23.. tj i sam izlazak win11 u jesen mjesec dana prije polugodišnje w10 h2 inačice.. je neobičan no sa strane msa kužim da to žele i zašto to rade pa i prije od predvidljivih rokova, npr trebalo je izaći zajedno s w10-h2.. ili sad u proljeće što bi bilo 'normalno' u dosadašnjim ciklusima oseva ms-a.

 

+ jedan 'benefit' kao posljedica, ms napokon odustaje od besmislenog polugodišnjeg ciklusa-verzija i smanjuje na jednu verziju godišnje (uz dva paralelna win10-11..) tj polugodišnji ciklusi su opet imali svrhu samo dovoljno brzo osigurati tranziciju i 'abandati' stare-legacyje iz supporta, kako u kojoj godini-buildu, npr jednom printere, drugi put vga itd.. i to je započeto 17te, do tad je win10 bio os koji radi na svemu sa svime jer je do tad to bila želja-cilj msa tj tad je primarno bilo prebaciti juzere s w7-8 na 10. Tako s w10 imamo dva različita pristupa-osa-kriterija, prvih par godina i posljednjih par.. kao dva različita svijeta-suprotna-kriterija-cilja..

 

-problem, kad dođe 2025ta, kad dođe cloud-usluga, .. plaćat će juzer ili neće imati ništa, dok sad ms recimo dijeli win i đabe tj ne traži licencu-key-aktivaciju, radi.. pri čemu naravno da uvjek želi novac-zaradu pa to ne readi iz altruizma nego kao priprema za 25tu.

 

-tad ovo silovanje ili nove ikone i indikatori glasnoće neće biti važni, kao što ni sad ekšli nisu.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 11 konačno dobio osvježeni indikator g
ihush kaže...

 -malo? tek je izašla, dječje bolesti i sl. no usprkos tome je već zastupljeniji od 'popularnih' oseva na desktopu, gdje dominira win +90% neovisno o nazivu-broju, dok je broj 11 ili os zapravo 10 .. +1 onako bezveze. :)

 

-malo? -- više je razlog uvjeti koje ms traži mada nisu stvarno nužni, kao tpm+secboot+uefi.. ali pošto je to isti os naravno da radi i bez tog uvjeta, što će reć klasični ms-oximoronizam i forsiranje (jer imaju svoj cilj koji nije glup.. no mi gledamo sa strane juzera, ne vlasnika). Tim uvjetom ms eliminira računala starija od 2018me (grubo) tj ovisno o generaciji cpu-mbo-bios + postavke jer nije samo stvar da podržava nego mora biti uključeno.. mada ne mora tj os radi i bez tih uvjeta jer ekšli nemaju veze s osom nego čisto željom ms-a tj biznisa. Osu je svejedno uefi ili legacy, svejedno gpt ili mbr, svejedno tpm 2.0 ili bez.. radi jednako jer to nije stvar osa kao što miš ili boja miša nisu povezani s radom osa mada ga koristimo za klikanje.

 

-malo? .. cilj je 2025ta, sad je počela 22ga, tj tranzicijsko doba i recimo da će ove godine statistički cca 30% ili manje biti na w11 dok će već iduće godine vjerojatno dominirati da bi do 25te stvar bila obrnuta po zastupljenosti 10-11. Ms više ne želi ponavljanje xp sindroma, osa kojeg je ubijao godinama.. sad kreću čak ranjie od logično-predvidljivog (što sam ja nagađao za 22-23.. tj i sam izlazak win11 u jesen mjesec dana prije polugodišnje w10 h2 inačice.. je neobičan no sa strane msa kužim da to žele i zašto to rade pa i prije od predvidljivih rokova, npr trebalo je izaći zajedno s w10-h2.. ili sad u proljeće što bi bilo 'normalno' u dosadašnjim ciklusima oseva ms-a.

 

+ jedan 'benefit' kao posljedica, ms napokon odustaje od besmislenog polugodišnjeg ciklusa-verzija i smanjuje na jednu verziju godišnje (uz dva paralelna win10-11..) tj polugodišnji ciklusi su opet imali svrhu samo dovoljno brzo osigurati tranziciju i 'abandati' stare-legacyje iz supporta, kako u kojoj godini-buildu, npr jednom printere, drugi put vga itd.. i to je započeto 17te, do tad je win10 bio os koji radi na svemu sa svime jer je do tad to bila želja-cilj msa tj tad je primarno bilo prebaciti juzere s w7-8 na 10. Tako s w10 imamo dva različita pristupa-osa-kriterija, prvih par godina i posljednjih par.. kao dva različita svijeta-suprotna-kriterija-cilja..

 

-problem, kad dođe 2025ta, kad dođe cloud-usluga, .. plaćat će juzer ili neće imati ništa, dok sad ms recimo dijeli win i đabe tj ne traži licencu-key-aktivaciju, radi.. pri čemu naravno da uvjek želi novac-zaradu pa to ne readi iz altruizma nego kao priprema za 25tu.

 

-tad ovo silovanje ili nove ikone i indikatori glasnoće neće biti važni, kao što ni sad ekšli nisu.. :)

 

Koliko su to "dječje bolesti", a koliko dizajnerske odluke? A i nije baš da su tek izašli, moglo se nabaviti RC još od ljeta, par mjeseci prije službenog izlaska. Na Win10 sam npr. prešao odmah kada su izašli i nisam imao problema. Dok me Win11 zbog "dizajnerskih odluka" baš i ne privlači. Da nije toga vjerojatno ne bih imao problema sa njima...

Tpm i secboot se mogu zaobići, nisu dealbreaker. Čak kada prebacuješ ISO na USB sa npr. Rufusom imaš opciju da to "sredi". UEFI već 10ak godina nije rijetkost... imam kompove is starije od 10 godina sa UEFIem.

 

Da slušaju ili pitaju za prijedloge od ljudi koji ekšuli i koriste njihov proizvod možda bi bilo i više adoptera. No jebiga, apple diktira svojim korisnicima što i kako smiju i mogu koristiti pa su ovi krenuli starom narodnom "vidjela žaba konja da se potkuje pa digla nogu". Kako rekoh, prelazak sa Win7 na Win10 mi je bio bez problema.
A tu je i ona priča "Windowsi 10 su zadnji windowsi, dalje samo nadogradnje", da bi najednom od nekuda isprdnuli Win11... 

 

Ni meni nisu ikone i indikator glasnoće bitni, bitno mi je kada sa svojim glupostima diktiraju meni promjenu flowa korištenja računala. A izgleda da su to toliko temeljito izbacili iz OS-a da nisam našao ni third party rješenje za enable dotičnih featurea.
Mene zapravo sve manje brine ta 2025ta, smjer u kojemu PC ide, sa besmislenim cijenama grafičkih i đubrenjem određenih proizvođača (kašljuc, nVidia) mi se čini da stvarno neće biti razloga za biti up to date. Igre mi očito neće biti neki faktor. A ako je tako nemam ni neki motiv za upgrade ostaloga. Kako je, tako je i OK je. Više zanimacije će biti sa retro hardverom nego modernim...

Baš neki dan sam dobavio Pentium matičnu ploču, srećom ima i ATX power konektor, ne samo AT, imam 7-8 starih Pentium procesora koje sam dobavio kroz godine. I nevjerojatno da svi rade, od P75 do P166MMX, i jedan AMD K5-PR150, jedino koji mi se nije upalio je bio Cyrix 6x86-PR200. Sa takvim stvarima ću imati više zabave i za manje para nego sa modernim uređajima 

15 godina
offline
Re: Windows 11 konačno dobio osvježeni indikator g

-stvar mišljenja-interpretacije.. :) npr spominješ RC .. preskačem, nije mi struka (njemački ovčar). :))

-cijena vga? pa što i miš može imati cijenu par tisuća kn..

-.. btw, stara računala su beskorisna tj hobistički-vintage-zabava može, dok sve ispod npr 166-mmx je 99% neupotrebljivo npr s modemom koji traži upravo mmx itd.

 

-- da, osim što čuvam ovce i pecam, ponekad nešto kliknem na računalu, nekoliko desetljeća, kao ms partner-insider koji fičere nečeg novog mora znati koju godinu unaprijed prije rc-a kako bi pripremio ostatak tak da ne vidim baš neke potrebe (sarkazam) npr rufus, 'stvarno to može?' .. :)) .. gle, ja to raim ručno ''iz dosa'' :) ali mi je lakše kliknuti u rufusu što nudi cca pola godine, no što da to trebaš recimo prije dvije godine?

 

-da, ''win10 je posljednji win..'' .. osim što sad imamo win11 :) .. no to je klasična priča ms-a ili samo mjena stalna jest.. dok u politici-biznisu nema 'riječi' tj profit je glavni ili ako si jači pa možeš navuči za uši..

 

-win gui ili ui.. krađa-imitacija, počevši od 2012 ubuntu-kubuntu look&feel u win8 čak samom pozadinskom slikom pa s par metara može biti win-lin.

-sad imitacja macosa, čak simpatično recimo izgled ikona u odnosu na w10.. no to tako ciklički rade npr vista-šareno w7-čisto.. ili sad uljepšavaju ikone koje su od osmice poružnili, pri čemu je to meni najsporednije osim nogometa :))

- no to je tako u bizu, tj kad svi vide da je ajfon strašan biz-zarada tad svi žele imati ajfon-zaradu, klonovi.. isto je sa svim robama-uslugama pa i softwareom.

-koliko je navedeni fičer-applet indikator glasnoće bitan? .. postoji odavno recimo na laptopu kao dio drivera kasnije dodano u win kao što je i ostalo vremenom dodavano (zip, video.. support ili app).

-glavna razlika vidljiva je npr orjentacija vodoravno ili okomito.. stara logika-pravilo, visina-okomito .. dok win11 uvodi zaobljene čoškove forme što postoji desetljećima kao mogućnost no normalna app nema nikakve koristi od tog pa ni juzer.. npr postoji i transparentnost forme što bi juzeri više željeli i prisutna je neprimjetno npr fičer kad prenosiš neki prozor po ekranu da vidiš kroz prozor-ispod.. zgodno pa i praktično-korisno, postoji odavno, najsporednije tj os treba biti os, stabilan-čist .. a to je svaki win-lin-mac odavno, dok juzer koristi neke apps koje traže nešto i to je ono što ekšli određuje koji će os juzer koristiti pri čemu je boja i ikona sporedna, no ako se već nešto nudi juzeru tad to može i bez silovanja, opcija-izbor itd.. tj može win ponuditi opciju klasičnih čoškova ili zaobljenih, može glasnoća biti vodoravna-okomita.. može sve, no nekako ms uvjek odluči nešto deseto kao da u test odjelu ergonomije rade marsovci s dugim-tankim prstima ili očima na ramenu.. pandan, da netko ugradi recimo retrovizor ispod sica umjesto na šajbu ispred vozača.. jer eto ima ga (zadovoljen tehnički uvjet-zakon kao i svjetla-pojas..) samo na beskorisnom mjestu ili 'za marsovce'.. tj foriranje juzabilitija s mobitela umjesto s pc-računala-desktopa kao primarnog.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Windows 11 konačno dobio osvježeni indikator glasn

Linus ranta :D

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice