Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

poruka: 61
|
čitano: 13.862
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n".
13 godina
protjeran
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od najmanje 32 GB

hahahaha abogtejebo, ovo kao rak, samo raste i širi se ...

http://www.soundstream.com/
 
10 3 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

-hardwareovski zahtijevi nisu izmjenjeni više od desetljeća.. nisu ni sad, tj rezervacija slobodnog mjesta nema veze s requirementsima OSa ili ičega osim s još jednom besmislenom MSovom odlukom.. za koju smo već znali u najavama.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
ihush kaže...

-hardwareovski zahtijevi nisu izmjenjeni više od desetljeća.. nisu ni sad, tj rezervacija slobodnog mjesta nema veze s requirementsima OSa ili ičega osim s još jednom besmislenom MSovom odlukom.. za koju smo već znali u najavama.

svaka čast...

čitam "okolo" da više ne braniš njihove apgrejdove i ostala sranja... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

sve je isto osim novine šire rezervacije prostora za update od 7gb.

btw sada podižu ljestvicu i usude se tvrdit da win10 mogu radit na 1gb rama.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

E ovo mi postaje problem za mali laptop s eMMC diskom od 30 GB u sebi. Na njemu je predinstaliran Windows 10 Pro, imam doslovno par programa na njemu, nešto Word, PDF dokumenata, a borim se s prostorom jer mi Windowsi ogroman dio prostora oduzimaju. Koji bi mi Windows preporučili da na njega stavim da što više prostora uštedim ? Inače laptop je dual core, 2 GB RAM-a i neka integruša.

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
soundstream kaže...

Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od najmanje 32 GB

hahahaha abogtejebo, ovo kao rak, samo raste i širi se ...

 Čekaj da metastazira na druge diskove 

***********
10 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
90% ide na temp fajlove, registry i servis za progresivno usporavanje rada.
 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
torrente kaže...

btw sada podižu ljestvicu i usude se tvrdit da win10 mogu radit na 1gb rama.

Ne znam da li je to istina, ali imam doma jedan laptop s 1 GB RAM-a. Zadnji puta kada sam stavljao Windows 10 na njega bio je Creators Update i tada su radili zbilja loše; sve je bilo usporeno i ništa nisi mogao radit na laptopu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
Marko :D kaže...

Ne znam da li je to istina, 

 ne uspijevam vratit film u zadnja tri dana..mislio sam da je softpedia news (inače uvijek pouzdane MS vijesti) ali nije.  idu hvalospjevi da je sljedeće rolanje dosta "lajt" pa tako i sa ramom.

stavi 32bitne na 1gb rama. oni su predviđeni za takve uvjete.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 10:24 (torrente).
9 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
Vec par godina na laptop stavljam samo linux mint ili koristim macbook. Ne mogu podnijeti vise Windows. Ne nudi mi nista a zauzima puno i rama i mjesta a ne koristim niti jedan program na Windows a da ga nema na drugim OSima.
Svakom tko ima ili stariji laptop ili nije heavy user preporucam mint.
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

Samo nek zahtijeva, moj SSD je spreman.

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

Jbt, u 2019. godini je sad kao problem sto nova win verzija zahtjeva 32 gige na disku.

Freak Show Inc.
 
19 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
luckyluke kaže...

E ovo mi postaje problem za mali laptop s eMMC diskom od 30 GB u sebi. Na njemu je predinstaliran Windows 10 Pro, imam doslovno par programa na njemu, nešto Word, PDF dokumenata, a borim se s prostorom jer mi Windowsi ogroman dio prostora oduzimaju. Koji bi mi Windows preporučili da na njega stavim da što više prostora uštedim ? Inače laptop je dual core, 2 GB RAM-a i neka integruša.

 Imama sve isto. Možda je i isti laptop Acer ES1-331-C4TG. Nema ništa veliko na njemu ( čak ni Office), a ima samo 7 GB slobodno . Uz ovu novu nadogradnju, ne znam kako će raditi.

15 godina
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

To je to. Ovdje povlačim crtu i odustajem od Windowsa 10 jer moj Quantum Fireball ne zadovoljava navedene uvjete. Nije neka šteta jer ionako su loše radili s 64MB RAM-a. 

Moj PC  
8 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
nkdz kaže...

To je to. Ovdje povlačim crtu i odustajem od Windowsa 10 jer moj Quantum Fireball ne zadovoljava navedene uvjete. Nije neka šteta jer ionako su loše radili s 64MB RAM-a. 

 I feel you...

Moj bigfoot ne zadovoljava uvjete.

 

Salu na stranu i budimo malo realni.

 

Kakve su ovo gluposti?

Posve je jasno da je ovo nacin da se sprijeci korisnike da na ovakav "workaround"  nacin blokiraju apdejte.

 

Iako nisam preveliki ljubitelj windowsa, posve mi je jasno da programeri u M$-u nisu idioti.

S druge strane svima vama korisnicima Windowsa mora biti jasno da vas M$ smatra idiotima i da na ovakav nacin gura vam niz grlo apdejte, makar vam oni brisali vase podatke (pun inteded!)

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

ne valja baš polugodišnje update opisivat kao neku gomilu zakrpi koje smaraju pošten puk.  OS evoluira kroz dva veća updatea godišnje i implementiraju se nove stvari... opet nekad kozmetičke o kojima svi vole govorit...woow opcija bojanja kursora miša i sl.

tu vojska ljudi nakucava kod i polira OS na osnovu telemetrije jer kako uštelovat 800 miljuna strojeva?

ima li na sceni još kakav OS koji ima fast,slow insajder verzije te da na dnevnoj i tjednoj bazi imaš poliranje sustava i uvođenje novina?

 

Ja isto na jednom prastarom laptopu koristim Mint...jel se tamo događa što spektakularno i vidim li neke velike promjene kao vulgaris korisnik?  Ne vidim.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
syncmaster245b kaže...

S druge strane svima vama korisnicima Windowsa mora biti jasno da vas M$ smatra idiotima i da na ovakav nacin gura vam niz grlo apdejte, makar vam oni brisali vase podatke (pun inteded!)

 

 

 

Nikad u zovotu nisam imao problem sa win update dok sam sa ubuntu imao situaciju da je update rasturio cijeli disk.

Uostalom, koga to MS forsira na update? Poslovni korisnici koji moraju imati win mogu pzljivo birati update. Privatni korisnici - ako im smeta win neka predju na neku od alternativa, ne? Nema tu nikakvog guranja niz grlo.

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

Ukoliko su i sami rekli da je win10 posljedni win, onda je ocekivano da tokom vremena evoluiraju.

Bilo bi uistinu "cudno" i "neocekivano" da 10-15 godina nakon izlaska imamo iste prakticki windoze uz neke sitne promjene.

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
Friday kaže...

Uostalom, koga to MS forsira na update?

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
SamoPitam3 kaže...

Ukoliko su i sami rekli da je win10 posljedni win, onda je ocekivano da tokom vremena evoluiraju.

Bilo bi uistinu "cudno" i "neocekivano" da 10-15 godina nakon izlaska imamo iste prakticki windoze uz neke sitne promjene.

 

 

ljudi vole kudit trivijalne stvari kao što su neki estetski zahvati,a ostalo prolazi ispod radara ili ako neki KB promakne insajderima i pokosi recimo stare Athlone (meni se dogodilo) i doživiš bootloop...e onda treba napisat stotine članaka kako Win 10 uništava ljude...ne KB je uništio nas nekoliko tisuća koji volimo i na starije strojčiće pokrenut win10. Stvar riješena sljedeći utorak.

 

Vjerojatno za 6 mjeseci kad ažuriramo OS dobit ćemo out of the box Edge na chromiumu koji bi mogao posramit sve ostale na chromium šasiji.  Ova Beta je urnebesno dobra...pitanje je jedino hoće li MS u njega natiskat svoje điđe.  Pored takvog Edga bit će zarolano još 3-4 krupnije stvari i već si dobio novi OS koji se i dalje zove Win10 . Ovako nešto izvoditi svako 6 mjeseci bez telemetrije je nemoguće.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
Anđeo bez falinge kaže...
ihush kaže...

-hardwareovski zahtijevi nisu izmjenjeni više od desetljeća.. nisu ni sad, tj rezervacija slobodnog mjesta nema veze s requirementsima OSa ili ičega osim s još jednom besmislenom MSovom odlukom.. za koju smo već znali u najavama.

svaka čast...

čitam "okolo" da više ne braniš njihove apgrejdove i ostala sranja... 

 -branim što? :)) sranja su sranja neovisno branio ih ja ili ne.. :)) .. ali gluposti su uberales, ima pa nema tabove.. najjači fičer notepada!!! .. i onda to abandaju. Ne da mi treba, nego ne znaju jel bi piškili iili kakili a što god najave ispadne suprotno, dok se petljaju oko najnevažnijih fičera ili ovog rezerviranja (koje se spominje već godinu, jer su juzeri ipak samo juzeri ne ne kuže da se u updateima nakupe gigabajti, dok nasuprot tome, upgrade pogubi juzerove dokumente, što je pacerska greška, nedopustiva..)... itd. Radije šutim :))

 

torrente kaže...

sve je isto osim novine šire rezervacije prostora za update od 7gb.

btw sada podižu ljestvicu i usude se tvrdit da win10 mogu radit na 1gb rama.

 -svi OSevi uključujući i xp (koji može i manje) rade na 512MB tj installeri to vide kao minimum, može i na npr 128MB.. no neupotrebljivo-besmisleno, jer OS nije sma sebi smisao nego konkretne apps koje korisnik koristi. Requirementsi appsa su osnovni kriterij, brwoser, igre, office.. ili tetris. OSu je najmanje važno osim umjetnih ograničenja ili evolucije pa je tako danas minimum koji možeš staviti na novo računalo 4GB jer jednostavno nema manje.. minimum chipseta i modula (keksa) RAMa.. nevažan OS.

-stvarni requirementsi su opet oni koji su nužni da bi apps glatko radile npr AERO (tj dx90c+ ili OGL2.1+.. npr probaj minecraft, šah itd..) a to je stvar HWa, ne OSa (koji samo treba ponuditi mogućnosti .. a sve to održavaju proizvođači tj supprot... koji svi žele što prije ugasiti, jer im je beskoristan trošak, suprotno interesu korisnika..).

 

luckyluke kaže...

E ovo mi postaje problem za mali laptop s eMMC diskom od 30 GB u sebi. Na njemu je predinstaliran Windows 10 Pro, imam doslovno par programa na njemu, nešto Word, PDF dokumenata, a borim se s prostorom jer mi Windowsi ogroman dio prostora oduzimaju. Koji bi mi Windows preporučili da na njega stavim da što više prostora uštedim ? Inače laptop je dual core, 2 GB RAM-a i neka integruša.

 -koji win? .. imaš win10.. i za sad je to posljednji win, nema 11.. i radi, dakle, ništa ne trebaš stavljati, osim što ćeš jednog dana ako je računalo laptop-tablet.. preslab, jednostavno baciti ga ili nadorgraditi, hoće li se pokvariti prije tog bacanja.. ista stvar.

-btw, zbog ''krađe'' megabajta tj SI sustava i PCjevskog nominalno se SD memorije (i ostalo..) zapravo ubraja u tu kategforiju o kojoj MS sad govori, tj 32GB .. ne 32GiBija.. a to je cca 27GiBi i ako su na to mislili, tad će to biti OK.. ili neće :)) jer to je MS..

 

Marko :D kaže...
torrente kaže...

btw sada podižu ljestvicu i usude se tvrdit da win10 mogu radit na 1gb rama.

Ne znam da li je to istina, ali imam doma jedan laptop s 1 GB RAM-a. Zadnji puta kada sam stavljao Windows 10 na njega bio je Creators Update i tada su radili zbilja loše; sve je bilo usporeno i ništa nisi mogao radit na laptopu.

 -realni min za korištenje je 2-4GB.. + postavke. Čitaj requiremenste appsa, ako to zadovoljiš, tad možeš očekivati normalan radi.. ako si ispod, tad sporo ili ne radi, igra, browsanje.. ista stvar jer se koriste istim HWom, requirementsima.. kao AERO, NX, x64.. itd.. recmo već +10g je minimum SSE2, to je pravi minimum i bez tog ne možeš ništa..

 

Gogy7 kaže...
Vec par godina na laptop stavljam samo linux mint ili koristim macbook. Ne mogu podnijeti vise Windows. Ne nudi mi nista a zauzima puno i rama i mjesta a ne koristim niti jedan program na Windows a da ga nema na drugim OSima.
Svakom tko ima ili stariji laptop ili nije heavy user preporucam mint.

 .. ok za preporuku, no pogrešna tema, nepotrebno, nije tema koji os tko koristi, nego nadogradnja-promjena u win10 i tiče se samo korisnika win10ke..

 

DiRT kaže...

Samo nek zahtijeva, moj SSD je spreman.

 -isto kao posto iznad.. sad možemo mirno spavati.. :)

 

Friday kaže...

Jbt, u 2019. godini je sad kao problem sto nova win verzija zahtjeva 32 gige na disku.

 -da, biggy.. za 99% nevažno. Upravo zato je sad uvedeno, tj korak prema wintelovom cilju, ubijanja kompatibilnosti unazad, do iduće godine praktički nećeš moći ništa na novi hw od starijeg ms-osa osim w10.. i to 64bit, uefi, gpt..

 

-odnosno, može se, može i dalje, može i sad, ručni install, tj raspakirati wim (esd..) i obaviti ono što inače radi installer-skripta kao kreiranje boota+meni.. no neće više biti u novom hwu izbora osim npr gpt a to znači da ne može bit ini 32bitni.. može ručno ili oem-predinstalirano/tvornički i nakon tog možda pauza od godinu dana i cloud-usluge, free soft...

 

-oni koji žele/trebaju.. w10 (i bilo koji stariji).. se može ručno instalirati (korištenjem drugog funkcionalnog win računala..) tj na hdd/medij (bilo što, SD..) treba osim kreiranja particija i FSa, kreirati boot i raspakirati install, skoro običan copy.. nakon tog je prvo paljenje = oemovsko s dovršavanjem instalalcije-juterskog dijela.. a jedini problem će biti u kojem modu mora biti medij, legacy-mbr ili gpt ovisno o ciljanom računalu (tabletu, uređaju..).

-ograničenja npr Atom cpua na npr 32bita ili 2GB.. i sl. mada je taj dio priče mutan, jer je MS odustao od mobilne platforme ali i dalje ide s roadmapom kao da je to cilj.. ili međukorak do clouda.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
ihush kaže...
ne OSa (koji samo treba ponuditi mogućnosti .. a sve to održavaju proizvođači tj supprot... koji svi žele što prije ugasiti, jer im je beskoristan trošak, suprotno interesu korisnika..).

 amen u očenašu.  i sva bespuća istih tema su svedena na zadnje tri riječi istinske zbilje "suprotno interesu korisnika".  ja bih ovo interesu još prepravio u "željama".

interese bi prebacio u Pro Enerprice segment gdje se vodi računa o klijenteli.  premda će od sada i kućni ljubitelji želja i pozdrava moći blokirati mrski update na 18 mjeseci. (osim ako im voljeni appsi ne krepaju sa razvojem jer ih više ne zanima ništa osim zadnja tri updatea Win10)

 

edit:

tokom dana će se javit @Zechina

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 13:39 (torrente).
6 godina
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

Spremno ću dočekati ove promjene

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

Pa to je strašno, u vremenu kad su diskovi velikih kapaciteta poprilično jeftini ovi se usuđuju zahtijevati 32 GB? Užas.

Know your world.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
escobar_ kaže...

Pa to je strašno, u vremenu kad su diskovi velikih kapaciteta poprilično jeftini ovi se usuđuju zahtijevati 32 GB? Užas.

Ali oduzima prostor za važne modove za GTA V.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

.. nije problem na klasičnom PCju, zdelnacu.. ekipi koja svaki vikend provede pod hubom auta.. PCja.. problem (može biti) za uređaje tipa mob-tablet, ono što je izlazilo posljednjih recimo 5g od w8 nadalje.. i tad bi bili za smeće.. tj neće ići normalan clean-full install kao što smo do sad navikli (no takvi uređaji su ugl oem i dolazili sa softom, prosječan juzer-kupac, ne pc-guru..) .. ili ako netko želi iskoristiti stare-jeftine otpadke (ssd i sl..) kapaciteta do 30gb..

 

-realno, to je bezvezarija, tj nema baš nikakvog razloga da os-build ne bi radio ili da bi bili problemi, štoviše, time se ne rješava problem nedovoljnog prostora, samo ga se cjepka-rezervira za 'smeće' i time oduzima korisniku za npr dokumente.. normalna posljedica (tj problem koji tako žele eliminirati..) je da se potrebno mjesto rezervira, no klasično-glupo od PR/marketing odjela MSa koji ne razumije da time disk od 30gb nije ni za bayt porastao.. ostao je isti, tj time se samo sječe support nadalje za uređaje koji tad ne zadovoljavaju min.req. .. a tek im je par godina (tablet..) i istek jamstva, istek obveze proizvođača za support.. = smeće (jer je tad pitanje dana kad nešto ne radi, java, banking, igre...) i update je mandatoran, a update-upgrade MS više ne razlikuje ni gramatički.

-kranje blentava situacija, na štetu korisnika, mada kao i svaka promo akcija reklamira da je to za juzera, za njegovo dobro i užitak korištenja.. a čak i je, baciš staro, kupiš novo, jače,... radi. Biz as južual, no blentavo jer ... jer se to ne bi smjelo raditi PCju, x86 platformi i kompatibilnosti. (ne, ne postoji zakon, čak ni nepisani.. protiv, a trebao bi...) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 17:38 (ihush).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

Kad se sjetim Widowsa XP, krenuli kad je bilo dovoljno 128 MB RAM-a, SP1 i već si trebao 256 MB, SP2 je tjerao na 512 MM a sa SP3 su korisnici završavali na 1 GB RAM-a.

Ovo sa Wi(n)dows 10 izgleda ide u istom smjeru samo sa diskovnim prostorom. Baj-baj svi Windows 10 tableti i laptopi sa 32 GB eMMC karticama... 

 
3 1 hvala 0
7 godina
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

 

A bećari...pa cilj biznisa je zarada a ne karitativno djelovanje. Već 4 god ms prešutno dozvoljava free korištenje win10. Dogurali su do 800 miliona korisnika. I sad bu vjerojatno polako pritiskali po hardveru kojeg će trebati imati da bi se win10 vrtio glatko, a u toj igri zasigurno s veseljem sudjeluju proizvođači hardvera i dijele profit s ms-om na neki način koji možda i nije vidljiv naprvu.... Neznam koliko bu nas tu linux spasio jer je popis financijera linux foundationa vrlo zanimljiv i to kaj je linux free budu naplatili kroz hardver, struju, internet ( uz te kompleksne tijekove novca, fondova, dionica...teško je više jasno vidjeti ko sve dijeli lovu koju plaćamo za te razne usluge ).

 

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
Meni se cini da se to zove bloatware.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
Da, Chrome OS ima svaku dva tjedna update. I za razliku od MS updete ne sjebe sistem.

Znam da izgleda tebi izvana fascinantno, ali MS update i sistem razvoja jer zastario i nepraktican. Ako te zanima vise o tome imas dobar clanak ispod.

https://arstechnica.com/information-technology/2014/08/how-microsoft-dragged-its-development-practices-into-the-21st-century/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice