Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za screensh

poruka: 36
|
čitano: 9.770
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za screensh".
15 godina
offline
Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za screensh

'Ajde, bolje ikad nego nikad.

 

Ovakve sitnice koje puno znace u svakodnevnom radu su trebale biti u Windowsima odavno.

Ponekada imam osjecaj da kao da sami developeri Windowsa ne koriste vlastiti proizvod.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za screensh

Bas sam out-of-date. Jos uvijek koristim kombinaciju (Alt)+PrtScr i onda paste u Paint.net (ok, ranije je to bilo u Irfan View). :)

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
knight kaže...

Bas sam out-of-date. Jos uvijek koristim kombinaciju (Alt)+PrtScr i onda paste u Paint.net (ok, ranije je to bilo u Irfan View). :)

 se sramiš? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
knight kaže...

Bas sam out-of-date. Jos uvijek koristim kombinaciju (Alt)+PrtScr i onda paste u Paint.net (ok, ranije je to bilo u Irfan View). :)

 

U mene kad pritisnem PrtScr odmah dobijem sliku u OneDriveu.

11 godina
offline
Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za screensh

Lightshot je Bog za tu namjenu.

 
12 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
syncmaster245b kaže...

Ponekada imam osjecaj da kao da sami developeri Windowsa ne koriste vlastiti proizvod.

Microsoft employee installs Chrome mid-presentation because Edge keeps crashing 😁

15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
Dex.pwn kaže...
knight kaže...

Bas sam out-of-date. Jos uvijek koristim kombinaciju (Alt)+PrtScr i onda paste u Paint.net (ok, ranije je to bilo u Irfan View). :)

 

U mene kad pritisnem PrtScr odmah dobijem sliku u OneDriveu.

 Baš htjedoh napisati.

Doduše, postoje ljudi koji ne koriste onedrive s windowsima, što mi je baš nejasno, no svako zna svoje razloge.

morrisoN
10 godina
offline
Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za screensh

Uuuum pa kaj ne postoji od Windows 8 opcija Winkey+PrtSc i screenshot se odmah sprema u Pitcures mapu pod imenom Screenshot? Meni to radi već godinama a radilo je i na desetki do sad najnormalnije. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
 
5 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
morrisoN kaže...

Doduše, postoje ljudi koji ne koriste onedrive s windowsima, što mi je baš nejasno, no svako zna svoje razloge.

Ne razumijem, što ti nije jasno? Google nudi 2x više prostora i neograničenu pohranu fotografija u potpunosti besplatno. Jednostavno ne vidim prednost OneDrive-a, a i ne volim koristiti nešto što mi se konstantno nabija na nos.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 16:23 (Marko :D).
16 godina
offline
Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za screensh

U nekim budućim verzijama Windowsa 10 za snimanje sadržaja ekrana neće, dakle, trebati pokretati posebnu aplikaciju, nego će se ova funkcija pozivati na neki od predviđenih načina: pritiskom na tipku Print Screen na tipkovnici, kombinacijom tipki Win+Shift+S, "klikom" na stylusu, ili pak posebnom "Screen snip" tipkom u Action Centeru.

 

Ovaj shortcut radi od prvog releasea Windowsa 10, apsolutna nikakva novost 

Potemkinhr#2800
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
Marko :D kaže...
morrisoN kaže...

Doduše, postoje ljudi koji ne koriste onedrive s windowsima, što mi je baš nejasno, no svako zna svoje razloge.

Ne razumijem, što ti nije jasno? Google nudi 2x više prostora i neograničenu pohranu fotografija u potpunosti besplatno. Jednostavno ne vidim prednost OneDrive-a, a i ne volim koristiti nešto što mi se konstantno nabija na nos.

 

Neka hvala

16 godina
moderator
online
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
Silent horror1992 kaže...

Lightshot je Bog za tu namjenu.

 To mi je jedna od prvih stvari koju instaliram na novi PC.

...
13 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre

To je doslovno jedini program, lagan za korištenje s opcijom brzinskog uređivanja screenshotova.

15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
Marko :D kaže...
morrisoN kaže...

Doduše, postoje ljudi koji ne koriste onedrive s windowsima, što mi je baš nejasno, no svako zna svoje razloge.

Ne razumijem, što ti nije jasno? Google nudi 2x više prostora i neograničenu pohranu fotografija u potpunosti besplatno. Jednostavno ne vidim prednost OneDrive-a, a i ne volim koristiti nešto što mi se konstantno nabija na nos.

 Ko priča o googleu? Ko je rekao da ne treba koristiti google drive? Čitaj pažljivije šta sam pisao. Dakle, o googleu nisam napisao riječ.

Dakle, boldano! Nešto postoji u samim windowsima, nudi se mukte, radi savršeno u windowsima (na više mašina, što mi savršeno služi za sinhronizaciju između PC-a kod kuće i laptopa na poslu) i na androidu... daje podosta besplatnog prostora u oblaku. I tvoj odgovor na to zašto ne treba koristiti onedrive je jer je googleova usluga bola. Drago mi je zbog vas dvoje.

morrisoN
11 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
Marko :D kaže...

To je doslovno jedini program, lagan za korištenje s opcijom brzinskog uređivanja screenshotova.

 

I sa jednim klikom imaš već upanu sliku sa linkom spremnim za šeranje. 

 

13 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
morrisoN kaže...

 Ko priča o googleu? Ko je rekao da ne treba koristiti google drive? Čitaj pažljivije šta sam pisao. Dakle, o googleu nisam napisao riječ.

Dakle, boldano! Nešto postoji u samim windowsima, nudi se mukte, radi savršeno u windowsima (na više mašina, što mi savršeno služi za sinhronizaciju između PC-a kod kuće i laptopa na poslu) i na androidu... daje podosta besplatnog prostora u oblaku. I tvoj odgovor na to zašto ne treba koristiti onedrive je jer je googleova usluga bola. Drago mi je zbog vas dvoje.

Rekao si kako ne razumiješ ljude koji ne koriste OneDrive; ja sam ti samo rekao zašto ga ljudi ne koriste (jer konkurencija nudi više i to besplatno). Osim toga, sjeti se kako je Microsoft nekoliko puta smanjivao prostor na OneDrive-u. 😉

Silent horror1992 kaže...
Marko :D kaže...

To je doslovno jedini program, lagan za korištenje s opcijom brzinskog uređivanja screenshotova.

 

I sa jednim klikom imaš već upanu sliku sa linkom spremnim za šeranje. 

 

+ s opcijom spremanja screenshota na disk. 😄

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 16:48 (Marko :D).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
syncmaster245b kaže...

'Ajde, bolje ikad nego nikad.

 

Ovakve sitnice koje puno znace u svakodnevnom radu su trebale biti u Windowsima odavno.

Ponekada imam osjecaj da kao da sami developeri Windowsa ne koriste vlastiti proizvod.

Pa jos od Viste postoji Snipping Tool, ovo je modernizirana verzija istog 

 

Osim toga sam Screen Sketch app postoji u Win10 vec neko vrijeme (od verzije 1607), samo treba ukljucit Windows Ink u taskbaru.

6 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
knight kaže...

Bas sam out-of-date. Jos uvijek koristim kombinaciju (Alt)+PrtScr i onda paste u Paint.net (ok, ranije je to bilo u Irfan View). :)

 Ja još uvijek koristim Print Screen i Irfan View. Nenadomjestivo.

5 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
Silent horror1992 kaže...

Lightshot je Bog za tu namjenu.

bome, odlično. nisam ni znao za taj programček. do sad sam koristio FastSone Capture ali ovaj je još jednostavniji.

ni ja ne kopčam zašto win developers nisu napravili nešto tako zgodno ili platili tom čovjeku koji je napravio taj Lightshot ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 17:54 (Dipsomaniac).
5 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
ddarknessfairyy kaže...

Uuuum pa kaj ne postoji od Windows 8 opcija Winkey+PrtSc i screenshot se odmah sprema u Pitcures mapu pod imenom Screenshot? Meni to radi već godinama a radilo je i na desetki do sad najnormalnije. 

 a....meni treba samo komad slike a ne cijeli ekran.

15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
nathan.fake kaže...

Pa jos od Viste postoji Snipping Tool, ovo je modernizirana verzija istog 

 

 

 Nisi skuzio, mada i u tekstu pise. Snipping Tool je zasebna aplikacija koju prije SS moras pozvati.

 

Ima jos tih stvarno sitnica koje iritiraju.

Npr. zasto prozor od registry editora ili group policy-a nikad ne upamti zadnje postavke (velicinu, raspored lijevog desnog panela) tako da ga uvijek moram rastezati (stvari postaju jos iritantnije preko RDP-a), lose rjesene elevated privileges.... samo par ovako iz glave sto sam se sjetio.

 

Zato sam i rekao da ponekada pomislim da developeri ne koriste vlastiti proizvod, jer mi logika nekako nalaze da ako ga i on koristi, jednako ce biti bio iziritiran tim doslovno glupostima pa bi onda to twekao malo.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
offline
Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za screensh

Jos jedan od nepotrebnih appova, koji cu morati disable i uninstall

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
Luka123 kaže...

Jos jedan od nepotrebnih appova, koji cu morati disable i uninstall

 Zavisi kako kome, meni recimo koji administriram bankarsku aplikaciju sa 500+ korisnika ovo je jedna od najkorisnijih aplikacija.

 

Mada u pravu si, aplikacija je preogromna tako da će ti tih par kb prostora koje ćeš uštedjeti brisanjem odlično doći.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 17:59 (malina22).
15 godina
offline
Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za screensh

Fora, mada mi na prvu sučelje preloše izgleda.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
ridealong kaže...
knight kaže...

Bas sam out-of-date. Jos uvijek koristim kombinaciju (Alt)+PrtScr i onda paste u Paint.net (ok, ranije je to bilo u Irfan View). :)

 Ja još uvijek koristim Print Screen i Irfan View. Nenadomjestivo.

 Hehehe, i ja. Ali - na Linuxu.

Doduše, gThumb mi je malo brži od Irfana (a također ima crop, resize itd), a za finese tu je odličan Shutter. No stvar je navike iz dana Windoza. 

15 godina
offline
Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za screensh

Također bi bilo korisno i snimanje videa na istu foru (npr kao QuickTime player), oznacis samo dio screena i tapnes record. Naravno da postoje appovi za to ali ovakve osnovne funkcije bi trebale biti dio OSa.

 

A sto se tice screenshotova, bilo bi super kad bi bilo kao na macu opcija da uzmes screenshot cijelog screena, samo odredjenog dijela screena ili highlightanog prozora, i da mi se png/jpg pojavi odmah na desktopu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre

Meni aplikacija netreba, ako tebi treba to je druga stvar.

Ali zasto bi forsirali novim buildom instalaciju aplikacije koju nezelim?

Zato sam rekao "jos jedna od one koje cu morati disable/uninstall". Jer ce biti 99% forsirana u buildu.

A i tih par kb brzo ce porasti kad se slike budu skupile i aplikacija se pocne azurirati etc.

Isto je sa svim drugim app-ovima koje imaju.

 

Sto ce meni candy crush app na windows 10 pro??? Samo primjer... 

everyday i'm shuffling...
13 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre

Ti još ne kužiš zašto aplikacije trećih strana dolaze s Windowsima?

 

Da ti objasnim - to su sponzorirane aplikacije. Developeri plaćaju Microsoftu da njihove aplikacije dolaze s desetkom. Osim toga, za svaku kupnju što napraviš u aplikaciji, novce dijele Microsoft i autor aplikacije. To je i jedan od razloga zašto se Windows 10 dijelio šakom i kapom besplatno, te zašto su forsirali korisnike na instalaciju. Zato Microsoft i želi da što više računala prijeđe na Windows 10. Enterprise također dolazi sa sponzoriranim aplikacijama (točnije sva izdanja, osim LTSB), pa čak i da si kupio Windows za 200$, opet bi Microsoft zaradio na tebi.

 

Svaka instalacija Windowsa 10 = More money!! 💰💰

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 9:17 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za scre
Luka123 kaže...

Meni aplikacija netreba, ako tebi treba to je druga stvar.

Ali zasto bi forsirali novim buildom instalaciju aplikacije koju nezelim?

Zato sam rekao "jos jedna od one koje cu morati disable/uninstall". Jer ce biti 99% forsirana u buildu.

A i tih par kb brzo ce porasti kad se slike budu skupile i aplikacija se pocne azurirati etc.

Isto je sa svim drugim app-ovima koje imaju.

 

Sto ce meni candy crush app na windows 10 pro??? Samo primjer... 

 Iz istog razloga iz kojeg se sav onaj silni bloatware instalira na telefone...

 

Ali očigledno da nisi pročitao članak. Ništa se neće skupljati sem ako ti ne budeš snimio sam. Sve ide u privremenu memoriju koja se nakon restarta briše. A i ovo se ne može porediti sa Candy Crush sagom. Ovo je MS aplikacija nije third party aplikacija, koja uz to je i korisna za razliku od CC sage.

 

 

13 godina
protjeran
offline
Windowsi 10 uskoro donose i bolji alat za screensh

i sad ce zbog ovoga svi kupit windows 10

http://www.soundstream.com/
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice