Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

poruka: 59
|
čitano: 27.773
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više".
14 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
Na laptopu imam samo 8 GB ali iskreno za bilo kakav posao kad nisam kod kuće koristim udaljeni pristup i radim na desktopu koji ima 64GB, ali će vjerojatno uskoro nadogradnja na 128.
Što se tiče OSa koristim win10, imam virtualke 7 i 11. Taj Win 11 sam pokrenuo možda dvaput, Win 7 je mnogostruko korisniji. Win 11 je za mazohiste.
Puncu se Win11 naselio na komp jer je stariji čovjek koji samo klika yes i ok ("nadogradnja"), srećom pa komp koristi za news portale i igranje šaha, ali čak niti to nije bez problema.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
Gallu kaže...
I tako... Linux...

 Evo, danas napravio upgrade na:

 

Kernel: 5.15.0-69-generic x86_64 bits: 64 Desktop: Cinnamon 5.6.8 Distro: Linux Mint 21.1 Vera.

 

 

Znaci appovi (chrome...firefox... gimp) se dizu u manje od pola sekunde (doslovno) + sam dobio nove teme / ikonice koje su <3

 

 

Znaci ubili su!

 

 

 

 

 

 

NULL!=NULL
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

jedini browser na linuxu koji vrti netflix kako treba sa najboljom slikom 4K.

 

 

.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Windows 11 je savrsen OS, malo su zdrmali taskbar i start menu, ali zato Windows 12 mogu biti samo bolji, svaka cast microsoftu! Najbolji windows nakon Mileniuma i 7ice!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Pitao sam chatgpt4 koliko ćemo moći kupiti memorije za $100 2050.g. - kaže 512 TB :D

 

 

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
LudaRajcica kaže...

Windows 11 je savrsen OS, malo su zdrmali taskbar i start menu, ali zato Windows 12 mogu biti samo bolji, svaka cast microsoftu! Najbolji windows nakon Mileniuma i 7ice!

Kad vidim ovo označeno onda znam koliko je Windows 11 dobar 

 

Ne pada mi na pamet instalirati ovo sranje od OS-a na komp.

 

Čitam temu Windows 11 od početka i sama sranja na svakoj sranici teme i nakon godine i pol što je službeno izašao OS. Strava.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2023 7:26 (MasterOfDisaster).
14 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Kiristim vindowse od windowsa 95 i po mom iskustvu 11 su odlični windowsi.

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
Pa normalno da treba 8 giga, treba nagurati sav taj cloud, AI i spyware u memoriju.
Nadglednik dina
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
Boris grozni kaže...

Pa kako isssa ti, apple s 8gigi radi ono sto ja na windowsima moram s 32gige

 Eeeee magija, ejpl magija :)

Treba znati prodati a da ljudi ne skuze kako im trpaju.

Pa krenu price, amejzing, kako to dobro radi a ima samo 8GB rama. To sto isti ti korisnici otvore 2-3 taba i koriste fakin drustvene gluposti nije mjerilo dobrog rada no oni su vecina pa se izdizu kao zadovoljnji korisnici.

 

M1 i M2 ne rade dobro sa 8 ali ni sa 16GB rama. Swapa se poprilicno i to kod normalnog rada. Otvori mu 100njak tabova u browseru, pokreni jos 10 apk pa vidi kako radi. Ono o cemu se malo pise je nenormalno zderanje ssd-a u vrlo kratkom roku. Zamjena je naravno nemoguca samom korisniku.

Primjera radi, novi mini M1 je za nekoliko sati rada i podesavanja napravio preko 1TBW, znaci bez ozbiljnijeg rada. U PC-u ssd za cca 4.5god ima 77TBW a koristim ga svaki dan.

 

Win12? Hm, fala ali ne bi ja AI.

2 godine
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
LudaRajcica kaže...

Windows 11 je savrsen OS, malo su zdrmali taskbar i start menu, ali zato Windows 12 mogu biti samo bolji, svaka cast microsoftu! Najbolji windows nakon Mileniuma i 7ice!

Nije još sasvršen. 

Bit će sasvršen kad izađe win 12.. 

 

Tako je uvijek bilo s microsoftom i tako će da budne, za vijeke vjekova amen, tako mi bog pomogao, braćo mučenici.....

 

Ne znam čemu tolike raspre, svađanja, kao da ste poluretardirani, nedaobog... (nema smajlića za ovo)

 

btw..

 

Danas, kad je 16GB ddr 4 toliko jeftino da je to smiješno za vrijeme kad sam ja kupio dvije pločice 2x4 GB ddr4 (taman glupo vrijeme, prijelaz s ddr3 na ddr4, no ja kreten morao sam prijeći) mi vodimo polemiku što će  jebeni win 12 zahtijevati 8 Gb memorije...vauuuu, jaoooo... dobro su se strpili, inače bih popizdio....

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2023 11:04 (Zaporožac).
12 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
john142 kaže...
Boris grozni kaže...

Pa kako isssa ti, apple s 8gigi radi ono sto ja na windowsima moram s 32gige

 Eeeee magija, ejpl magija :)

Treba znati prodati a da ljudi ne skuze kako im trpaju.

Pa krenu price, amejzing, kako to dobro radi a ima samo 8GB rama. To sto isti ti korisnici otvore 2-3 taba i koriste fakin drustvene gluposti nije mjerilo dobrog rada no oni su vecina pa se izdizu kao zadovoljnji korisnici.

 

M1 i M2 ne rade dobro sa 8 ali ni sa 16GB rama. Swapa se poprilicno i to kod normalnog rada. Otvori mu 100njak tabova u browseru, pokreni jos 10 apk pa vidi kako radi. Ono o cemu se malo pise je nenormalno zderanje ssd-a u vrlo kratkom roku. Zamjena je naravno nemoguca samom korisniku.

Primjera radi, novi mini M1 je za nekoliko sati rada i podesavanja napravio preko 1TBW, znaci bez ozbiljnijeg rada. U PC-u ssd za cca 4.5god ima 77TBW a koristim ga svaki dan.

 

Win12? Hm, fala ali ne bi ja AI.

Ovo nije istina da je 8GB dovoljno samo ljudima koji klikaju po društvenim mrežama. Vrtim 1-2 .net core servera i next.js server, vs + vs code i 10-ak tabova u chromeu i to sve radim na tom sirotom m1 airu sa 8gb. Nikad nikakvih problema i štekanja. 

Normalno da kad bi upalio još 10 appova i 100 tabova u browseru da mi ne bi bilo dosta, al' to definitivno ne zvuči kao task za uređaj koji se zove "Air" i košta 1000€ (i još nema ventilator!).

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
Zaporožac kaže...

 

Tako je uvijek bilo s microsoftom i tako će da budne, za vijeke vjekova amen, tako mi bog pomogao, braćo mučenici.....

 

 

 i bogovi s Olimpa su na windowsu.

da su faraoni imali windows, Tutmes treći bi ih nosio u zagrobni život.. ne bi valjda pred Ozirisa došao sa sudo-mudo terminalskim natezanjima.

 

btw možda vlada uz onu kokoš i svinjski vrat, zamrzne cijenu 16gb rama.

 

slava Redmondu!

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
13 mjeseci
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
torrente kaže...
Zaporožac kaže...

 

Tako je uvijek bilo s microsoftom i tako će da budne, za vijeke vjekova amen, tako mi bog pomogao, braćo mučenici.....

 

 

 i bogovi s Olimpa su na windowsu.

da su faraoni imali windows, Tutmes treći bi ih nosio u zagrobni život.. ne bi valjda pred Ozirisa došao sa sudo-mudo terminalskim natezanjima.

 

btw možda vlada uz onu kokoš i svinjski vrat, zamrzne cijenu 16gb rama.

 

slava Redmondu!

 Da sam Nadella, pozvao bi te u Redmond, i stavio bi te cijeli dan u bazen sa magarcim mlijekom. Temperaturu bazena bi regulirali Windowsi.

14 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
kowach kaže...

Pitao sam chatgpt4 koliko ćemo moći kupiti memorije za $100 2050.g. - kaže 512 TB :D

 

 

 očito još ne zna da je Moore umro neki dan.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
Bob Boss kaže...

 Da sam Nadella, pozvao bi te u Redmond, i stavio bi te cijeli dan u bazen sa magarcim mlijekom. Temperaturu bazena bi regulirali Windowsi.

 dapače.. Nado bi odmah naredio da nakucaju app remote jacuzzija za najbolji, ikad napravljeni mobitel kojeg nosim sa sobom.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
9 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
kowach kaže...

Pitao sam chatgpt4 koliko ćemo moći kupiti memorije za $100 2050.g. - kaže 512 TB :D

 

 

Velika količina bespotrebnog rama isključivo je plod windowsa.

 

eto na destkopu vozim..

 

 
rijetko kad zakuham preko 40 Gb, da se bavim nekim filmom ili gejmanjem valjda bi mi i to bilo malo.

Linux taj ram puno bolje iskorisi, dok na M1 sa 16Gb rama još nisam osjetio da išta štuca.

Za kodiranje i puno previše, eto desktop je long term radna stanica, a m1 je stvarno poslovno radni laptop.


Za sve perverzije koje bi mogle zatrebati toliku količnu rama, prebacim posao na desktop.

Dan danas mi je žao što se nisam odmah prebacio full na mac, jer me ovi forsirani updejti ubijaju.

8 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
Zar win 10 ne traži 8 GB ?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

@Wora - Imamo Istu konfu otvoren

 

Meni otvoreni: Gimp, chrome - 4 taba, firefox - 3 taba, adobe audition, signal, Viber, Picard, Audacious...

NULL!=NULL
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
Cordas kaže...
john142 kaže...
Boris grozni kaže...

Pa kako isssa ti, apple s 8gigi radi ono sto ja na windowsima moram s 32gige

 Eeeee magija, ejpl magija :)

Treba znati prodati a da ljudi ne skuze kako im trpaju.

Pa krenu price, amejzing, kako to dobro radi a ima samo 8GB rama. To sto isti ti korisnici otvore 2-3 taba i koriste fakin drustvene gluposti nije mjerilo dobrog rada no oni su vecina pa se izdizu kao zadovoljnji korisnici.

 

M1 i M2 ne rade dobro sa 8 ali ni sa 16GB rama. Swapa se poprilicno i to kod normalnog rada. Otvori mu 100njak tabova u browseru, pokreni jos 10 apk pa vidi kako radi. Ono o cemu se malo pise je nenormalno zderanje ssd-a u vrlo kratkom roku. Zamjena je naravno nemoguca samom korisniku.

Primjera radi, novi mini M1 je za nekoliko sati rada i podesavanja napravio preko 1TBW, znaci bez ozbiljnijeg rada. U PC-u ssd za cca 4.5god ima 77TBW a koristim ga svaki dan.

 

Win12? Hm, fala ali ne bi ja AI.

Ovo nije istina da je 8GB dovoljno samo ljudima koji klikaju po društvenim mrežama. Vrtim 1-2 .net core servera i next.js server, vs + vs code i 10-ak tabova u chromeu i to sve radim na tom sirotom m1 airu sa 8gb. Nikad nikakvih problema i štekanja. 

Normalno da kad bi upalio još 10 appova i 100 tabova u browseru da mi ne bi bilo dosta, al' to definitivno ne zvuči kao task za uređaj koji se zove "Air" i košta 1000€ (i još nema ventilator!).

 A koliko swapa kod takvog rada i koliko ti je pojeo ssd?

Meni se mini jako svidja, malen, brz, necujan, mali potrosan no cinjenica da ne mogu sam nadograditi ram ili ssd mi nije bas naj. Ajde da za ram ne traze hrpu love ali sto sa ssd-om kada vrisne?

 

14 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
WORA kaže...
kowach kaže...

Pitao sam chatgpt4 koliko ćemo moći kupiti memorije za $100 2050.g. - kaže 512 TB :D

 

 

Velika količina bespotrebnog rama isključivo je plod windowsa.

 

eto na destkopu vozim..

  
rijetko kad zakuham preko 40 Gb, da se bavim nekim filmom ili gejmanjem valjda bi mi i to bilo malo.

Linux taj ram puno bolje iskorisi, dok na M1 sa 16Gb rama još nisam osjetio da išta štuca.

Za kodiranje i puno previše, eto desktop je long term radna stanica, a m1 je stvarno poslovno radni laptop.


Za sve perverzije koje bi mogle zatrebati toliku količnu rama, prebacim posao na desktop.

Dan danas mi je žao što se nisam odmah prebacio full na mac, jer me ovi forsirani updejti ubijaju.

 Mozes trajno iskljucit Windows azuriranja kako na Windowsu 10, tako i na Windowsu 11 promjenom Group Policya (ako si na te updejte mislio :) )

14 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Eto kad se ovi hvale svojim super masinama nek vide kak dela 10-ka na masini za koju su zaboravili da je postojala.

veni vidi didici
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
john142 kaže...
A koliko swapa kod takvog rada i koliko ti je pojeo ssd?

 

 

 Kod mene ssd star punih deset godina i konstantno su na njemu windowsi

 

 

2 godine
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
dagoberhr kaže...

Eto kad se ovi hvale svojim super masinama nek vide kak dela 10-ka na masini za koju su zaboravili da je postojala.

 

Ništa čudno..

Kod nas u firmi je (isto win 10+Chrome )još aktualan All in one HP Intel i3 530/ 4GB DDR3/ 250GB HDD. 

Rula nadmoČno, jedino mu nedostaje još 4 GB rama i mogao bi vući još pet godina.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
9 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
Zaporožac kaže...
dagoberhr kaže...

Eto kad se ovi hvale svojim super masinama nek vide kak dela 10-ka na masini za koju su zaboravili da je postojala.

 

Ništa čudno..

Kod nas u firmi je (isto win 10+Chrome )još aktualan All in one HP Intel i3 530/ 4GB DDR3/ 250GB HDD. 

Rula nadmoČno, jedino mu nedostaje još 4 GB rama i mogao bi vući još pet godina.

 

Mislim, vrti se kod mene 10-ka na prastarom T420 i5, valjda 8Gb rama, i za surf i neki rad još uvijek je ok. Štoviše radi bolje na tom procesoru nego inicijalni windows 2k, no i dalje, misim da je to urorota M$-a i proizvođača hardvera.

 

Vrtim dvije instance intellj-a sa po 8Gb rama, nešto nodejs-a, bezbroj browsertabova, i instancu Datagripa, tu i tamo neki docker. Da mogu legalno instalirat MacOS stavio bi ga iste minute.

14 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko

Zaporožac to ti je ovaj na ovome linku dolje, nemas ti tak staro. 

 

HP ProBook 4510s - Notebookcheck.net External Reviews

veni vidi didici
2 godine
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
dagoberhr kaže...

Zaporožac to ti je ovaj na ovome linku dolje, nemas ti tak staro. 

 

HP ProBook 4510s - Notebookcheck.net External Reviews

Nije, kod mene je All in one verzija s tim procesorom kojega sam naveo...

Mislim da je 2010 ili čak 2008 godina...

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
12 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
HoceNece kaže...

 Sorry stari al problem je poprilicno star. Microsoft je sam rekao da je 10tka zadnje sto ce raditi. Konstantno se forsira ajmo ovo ajmo ono, daj pare samo daj. Neki nemaju para, doslovno, neki ne zele iz principa. A MS je kolko puta pogazio rijec. W10 su dovoljni za hrpetinu igara, za web, za zabavu, i uopce nisu trebali nikakve 11, 12 ...

 Windows 10, 11, 12... MacOS Sierra, Mojave, Catalina, Big Sur, Monterey, Ventura... (par preskočenih), zar je bitno kako se zove OS. Je li dobio novu brojčanu oznaku ili su promjene nazvane "nadogradnja", "zakrpa"...

Tako je svejedno hoćeš li na računalu imati Windows 12 ili Windows 10 

15 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko

-osim 13.. koje će preskočiti nekom doskočicom, na 14. .. recimo rimskim brojkama ili nepostojećim winver, pri čemu bi i aktualna verzija imala brojačnu oznaku 6.x da nisu tad pomakli na 9,x-10.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

U današnje vrijeme 16 GB memorije postaje minimum. 

 

Trenutno koristim Windows 11, iako su mi i dalje glupe promjene što se tiće control panela, izbornika... Ovako kao sustav nije loš.

 

Što se tiće najave da će Windows 12 biti na cloudu to me više brine jer trenutno mi draži sustav koji može raditi i bez interneta.

 

Oni koji imaju slabije kompjutore siguno neće imati smisla stavljati Windows 12... Kao što i mnogi danas nemaju još potrebu da se maknu od Windows Xp, Windows 7 ili Windows 10.

 

Osobno znam da Windows 10 na dalje ne vrjedi ako kompjuter nema SSD jer učitavanje sustava traje predugo.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice