XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko

poruka: 15
|
čitano: 5.024
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko".
11 godina
offline
XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko

Šteta jer nisu zadržali onaj model izrade kao kod 480GTR, čini se dosta bolje nego ovaj.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko

Krasan omjer cijene i performansi kad je jedna RTX 2060 Phoenix 40% skuplja a preko 50% brza. Umjesto da jeftinije graficke imaju bolji omjer perf/$....

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko

Imam pitanje za iskusne, nisam gamer ali povremeno radim u adobe alatima koji imaju mogučnost GPU akceleracije.

 

Pa imam pitanje, koliko se to isplati, može li adobe iskoristit grafu kako treba ? Da se ne ulaže nepotrebno u skupu grafu kada to isto odradi i neka jeftinija.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko
T700 kaže...

Imam pitanje za iskusne, nisam gamer ali povremeno radim u adobe alatima koji imaju mogučnost GPU akceleracije.

 

Pa imam pitanje, koliko se to isplati, može li adobe iskoristit grafu kako treba ? Da se ne ulaže nepotrebno u skupu grafu kada to isto odradi i neka jeftinija.

 

 Pitanje i odgovor u jednom postu. :)

8 godina
offline
Re: XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko
Kolacic kaže...
 

 Pitanje i odgovor u jednom postu. :)

 Nadao se odgovoru od nekog iskusnog tko je barem testirao to.

7 godina
protjeran
offline
Re: XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko
T700 kaže...
Kolacic kaže...
 

 Pitanje i odgovor u jednom postu. :)

 Nadao se odgovoru od nekog iskusnog tko je barem testirao to.

 I mene zanima to, javi mi kad saznas odgovor.

7 godina
protjeran
offline
XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko

Malo mi je to sa brojevima zbunjujuce, prije su AMD/ATi kartice sa sufixom x9x imale dva chipa,

a ova ima samo jedan. Kuzim da je ovo na novom proizvodnom procesu od Samsunga, ali

je to u biti isti chip kao i 480/580, samo sa boljim taktovima. Trebali su je nazvati 585 ili 580 v2 / Second Edition,

a 590 ostaviti za dvojezgreni model (ako ce ga ikad i biti, al cisto sumnjam, jer bi sami sebi konkurirali Vegi 2).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko

Imam tu grafičku,i mislim da nisam pogriješio sa kupovinom. S obzirom da sam kupovao novu grafičku,cijena mi je sasvim OK. O polovnima ne ulazim u raspravu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko
Čitatelj kaže...

Malo mi je to sa brojevima zbunjujuce, prije su AMD/ATi kartice sa sufixom x9x imale dva chipa,

a ova ima samo jedan. Kuzim da je ovo na novom proizvodnom procesu od Samsunga, ali

je to u biti isti chip kao i 480/580, samo sa boljim taktovima. Trebali su je nazvati 585 ili 580 v2 / Second Edition,

a 590 ostaviti za dvojezgreni model (ako ce ga ikad i biti, al cisto sumnjam, jer bi sami sebi konkurirali Vegi 2).

 Bilo bi lepo kad bi postojala neka trajnija konvencija u označavanju no ne postoji. Poslednja dva x9x rešenja su 290(X) i 390(X), a to su bile single GPU kartice. Zapravo, mislim da nije bilo dual GPU kartice sa trocifrenom x9x oznakom (a da 9 označava dual GPU model). Gledam spisak starih modela i postojala je 295X2, ali je tu bila bitna 5-ica (i dvojka na kraju), a ne 9-ka, jer je to bila dual 290X, zatim 7990 (dual 7970) i 6990 (dual 6970), gde je treća cifra od 4 označavala dual GPU, zatim 5970 (dual 5870) gde se gledala druga cifra od 4, a pre toga su prosto koristili sufiks X2, što je bilo najlogičnije od svega.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
offline
Re: XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko
O_O_O kaže...

 I mene zanima to, javi mi kad saznas odgovor.

Evo još jednog kojeg to zanima... Može li gaming grafa poslužiti kao pojačanje photoshopu, premieru pro ili sličnim programima?

 

Ili za takve stvari treba ipak kupit grafičku za profesionalne namjene?

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko
lllnuclearlll kaže...
O_O_O kaže...

 I mene zanima to, javi mi kad saznas odgovor.

Evo još jednog kojeg to zanima... Može li gaming grafa poslužiti kao pojačanje photoshopu, premieru pro ili sličnim programima?

 

Ili za takve stvari treba ipak kupit grafičku za profesionalne namjene?

 

 naravno, u premieru ce ti encoding biti visesutruko brzi sa grafickom, nego sa procesorom. sto jaca/brza graficka sa sto vise, recimo CUDA core, to brzi encoding

 

tako da se svakako isplati, ako to radis cesto a cijenis svoje vrijeme, ili jos bolje zaradujes na tome

8 godina
odjavljen
offline
Re: XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko
Ružna kartica.
Ružno ime.
...
Onaj tko ju kupi će ju morat poklonit kad je se bude htio riješit ...
 
0 10 hvala 0
13 godina
offline
Re: XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko
Glavas_ZG kaže...
Onaj tko ju kupi će ju morat poklonit kad je se bude htio riješit ...

Nemoj to govoriti. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
offline
Re: XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko
Mitohondri kaže...
lllnuclearlll kaže...
O_O_O kaže...

 I mene zanima to, javi mi kad saznas odgovor.

Evo još jednog kojeg to zanima... Može li gaming grafa poslužiti kao pojačanje photoshopu, premieru pro ili sličnim programima?

 

Ili za takve stvari treba ipak kupit grafičku za profesionalne namjene?

 

 naravno, u premieru ce ti encoding biti visesutruko brzi sa grafickom, nego sa procesorom. sto jaca/brza graficka sa sto vise, recimo CUDA core, to brzi encoding

 

tako da se svakako isplati, ako to radis cesto a cijenis svoje vrijeme, ili jos bolje zaradujes na tome

 U ovom konkretnom slucaju Nvidia kartice su bolja opcija radi CUDa jezgri koje su sposobne preuzeti na sebe dio posla i ubrzati citavu proceduru.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 20:07 (Dr. Vicko).
13 godina
neaktivan
offline
XFX RX 590 FatBoy - Sposobni debeljko

Pitanje veliko.....Da li ko zna slucajno sta moze da bude XFX RX 590 FatBoy 8 g uzeta skoro radi ko mina.Cim se pokrene igrica bilo koja pocne da pisti 

Brka
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice