Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i cijen

poruka: 32
|
čitano: 8.260
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i cijen".
12 godina
offline
Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i cijen

Još da je na stock Androidu...

 
8 2 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i cijen

Xiaomi kupujem isključivo zbog miui. Tri sam do sada promijenio a uskoro i četvrti redmi note 10 pro. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i cijen

Ja trenutno imam RedMi Note 9S i prvo što sam instalirao je bio Pocolauncher da izbjegnem MIUI .

Mada sam primjetio nakon update-a na Android 10 i novi MIUI da se sada i sa njim može odabrati klasičniji mod funkcioniranja od onog da sve instalirano trpa ne desktop(e).

 

No nisam više siguran da će mi slijedeći mob kojega ću kupovati biti Xiaomi (RedMi). Note serija mi je bila zgodna (imao sam Note 7 i sada imam ovaj spomenuti Note 9S) jer su imali solidne karakteristike i povoljnu cijenu. Juče mi baš na aliexpress-u iskočila promocija za Redmi Note 10 i košta više nego što je koštao ovaj 9S prvi tjedan kada je izašao. Pretpostavljam da je zbog Amoled ekran, a osim tog ekrana baš i nije bolji (npr. 9S ima 6GB rama, a ovaj novi je max 4 GB koliko sam vidio. Tko želi 6GB taj neka doda još $100 za RedMi Note 10 Pro, no barem dobije i NFC što "običan" 10 nema.

Uglavnom, kada ću kupovati novi mob vjerojatno će trenutni model koštati 3000+ kako su krenuli

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
Solo761 kaže...

Ja trenutno imam RedMi Note 9S i prvo što sam instalirao je bio Pocolauncher da izbjegnem MIUI .

Mada sam primjetio nakon update-a na Android 10 i novi MIUI da se sada i sa njim može odabrati klasičniji mod funkcioniranja od onog da sve instalirano trpa ne desktop(e).

 

No nisam više siguran da će mi slijedeći mob kojega ću kupovati biti Xiaomi (RedMi). Note serija mi je bila zgodna (imao sam Note 7 i sada imam ovaj spomenuti Note 9S) jer su imali solidne karakteristike i povoljnu cijenu. Juče mi baš na aliexpress-u iskočila promocija za Redmi Note 10 i košta više nego što je koštao ovaj 9S prvi tjedan kada je izašao. Pretpostavljam da je zbog Amoled ekran, a osim tog ekrana baš i nije bolji (npr. 9S ima 6GB rama, a ovaj novi je max 4 GB koliko sam vidio. Tko želi 6GB taj neka doda još $100 za RedMi Note 10 Pro, no barem dobije i NFC što "običan" 10 nema.

Uglavnom, kada ću kupovati novi mob vjerojatno će trenutni model koštati 3000+ kako su krenuli

 Upravo tako. Najbogatiji Mi 9T Pro koji je bio znatno skuplji od Mi 9 sam kupio za nešto preko 3000kn kad je to bio aktualan model. Sad je Mi 11 skoro duplo skuplji. Xiaomi mi je bio go-to za mobitel s puno muzike za malo para. Sumnjam da će mi idući mob biti Xiaomi.

11 godina
offline
Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i cijen

Dok ne izbace mobitel ispod 6.1" uopće ih ne uzimam u obzir

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
Nadimak_forumaša kaže...

Xiaomi kupujem isključivo zbog miui. Tri sam do sada promijenio a uskoro i četvrti redmi note 10 pro. 

 U užoj obitelji imam dva Xiaomija a u široj valjda 10 komada. Mi A2 i Mi A3 su jedini koji su bez mušica, restartova, freezanja...

A kad MIUI radi opet mi je najgore Android sučelje koje sam isprobao. Naravno da je ovo subjektivno.

9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
Dok sam imao xiaomi, na svaki bih stavio neki custom EU rom koji je imao hrvatski, i bio mi je super, brz, bez bloatwarea, znao je zastekati i gasiti se ali to je tad bilo ok. O optimiziranosti bilo kojeg androida govori njihova kolicina rama. U 3 godine sam promjenio 3 xiaomija, bio zadovoljan, ali iphone i ios su miljama od bilo kojeg androida.
Bez freezanja, stekanja i bloatwarea i to sve s samo 3GB rama.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 16:06 (Gogy7).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
Gogy7 kaže...
Dok sam imao xiaomi, na svaki bih stavio neki custom EU rom koji je imao hrvatski, i bio mi je super, brz, bez bloatwarea, znao je zastekati i gasiti se ali to je tad bilo ok. O optimiziranosti bilo kojeg androida govori njihova kolicina rama. U 3 godine sam promjenio 3 xiaomija, bio zadovoljan, ali iphone i ios su miljama od bilo kojeg androida.
Bez freezanja, stekanja i bloatwarea i to sve s samo 3GB rama.

 Probao Pixel?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
Gogy7 kaže...
Dok sam imao xiaomi, na svaki bih stavio neki custom EU rom koji je imao hrvatski, i bio mi je super, brz, bez bloatwarea, znao je zastekati i gasiti se ali to je tad bilo ok. O optimiziranosti bilo kojeg androida govori njihova kolicina rama. U 3 godine sam promjenio 3 xiaomija, bio zadovoljan, ali iphone i ios su miljama od bilo kojeg androida.
Bez freezanja, stekanja i bloatwarea i to sve s samo 3GB rama.

 Imam Galaxy S8 već 4 godine. Ranije sam barem jednom godišnje kupovao smartphone. Iphone od 2 do 4S a kasnije flagship Androide. Najrađe bi ga promijenio ali nikako da mi da razlog za to. Mobitel nikad zaštucao nije. Supruga je u međuvremenu imala iPhone8 i iPhone XS (r.i.p.), a sad ima Xiaomi Mi A3. E pa taj XS (4GB RAM) se više puta zamrznuo i crashale se aplikacije nego na Xiaomiju s isto toliko RAM-a. Samo Xiaomi ima veliki problem s proximity senzorom.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
Solo761 kaže...

Uglavnom, kada ću kupovati novi mob vjerojatno će trenutni model koštati 3000+ kako su krenuli

Pa stvarno ne znam, meni je ovaj Redmi Note 10 obični i Pro verzija čine super jeftini, a tek su izašli, znači cijena će kroz mjesec dva biti još niža.

Obična verzija iz Francuske se može naći za 1300kn s dostavom, a Pro verzija oko 1800kn.

Daleko je to od 3000kn i po meni jako dobra cijena za ono što se dobije.

 

Kuv kaže...

 Upravo tako. Najbogatiji Mi 9T Pro koji je bio znatno skuplji od Mi 9 sam kupio za nešto preko 3000kn kad je to bio aktualan model. Sad je Mi 11 skoro duplo skuplji. Xiaomi mi je bio go-to za mobitel s puno muzike za malo para. Sumnjam da će mi idući mob biti Xiaomi.

 Mi 9T Pro nije "najbogatiji" model, to je low-budget flagship verzija Redmi brenda, samo Xiaomi voli raditi kupus sa davanjem imena uređajima pa više nikome nije jasno što je koji model. Evo sad imamo i "s" seriju koja je kod njih slabija od obične serije, dok je svugdje taj "s" bio oznaka za jači model.

 

Mi 9 sigurno nisi kupio za 3000kn kad je izašao, jer mu je cijena bila osjetno veća. Mi 10 je podigao ljestvicu sa cijenom, pojačali su display, kamere, zvučnike i sve to donosi i nešto veću cijenu. Mi 11 je kod nas jako skup, ali vani ima pristojnu cijenu, posebno kineska verzija za 4500kn. Uz to taj model je tek stigao na tržište pa je sad cijena najveća, za koji mjesec će biti u granici 3500-4000kn.

 

Xiaomi više nije brend koji se bori za kupce niskom cijenom s minimalnom maržom, sada je to brend koji želi biti u Top 3 proizvođača. Više ulažu u razvoj svih komponenata i to se osjeti i na cijeni, uz to razvili su solidnu after sale podršku, specijalizirane trgovine itd.

 

Realme je sad preuzeo ulogu nekadašnjeg Xiaomija, a u igri je i podbrend Poco.

 

Gogy7 kaže...
Dok sam imao xiaomi, na svaki bih stavio neki custom EU rom koji je imao hrvatski, i bio mi je super, brz, bez bloatwarea, znao je zastekati i gasiti se ali to je tad bilo ok. O optimiziranosti bilo kojeg androida govori njihova kolicina rama. U 3 godine sam promjenio 3 xiaomija, bio zadovoljan, ali iphone i ios su miljama od bilo kojeg androida.
Bez freezanja, stekanja i bloatwarea i to sve s samo 3GB rama.

 Varaš se, i to ti piše netko tko paralelno koristi iPhone i Android. MIUI je svemirski brod za iOS po pitanju mogućnosti, izgleda itd. iOS se isto tako crasha, bloka i slično, ali nije to uvijek do OS-a ima tu i puno loše optimiziranih aplikacija koje rade probleme. Apple tu ima bolju i strožu politiku od Googlea i zato su aplikacije nešto stabilnije.

 

Ne znam po ćemu ti je to iPhone miljama od Androida? Ja pored iPhonea 12 Pro Max više uživam u korištenju Xiaomija i to trenutno imam medium budget Mi Note 10. iPhone 12 Pro Max je njihov najbolji uređaj do sada, fascinira trajanje baterije s obzirom na kapacitet, ali sve ostalo mi je nekako dosadno i ziheraški napravljeno, nema uzbuđenja. Je sve radi ok, ali osjećam se kao da jedem salatu svaki dan. 

 

Sad čekam Mi 11 Ultra pa napravim usporedbu sa iPhone 12 Pro Max.

9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
Iphone mi je super zbog iosa, sve je lako odraditi, sve njihove defaultne aplikacije koristim, na androidu sam promjenio bar deset aplikacija za biljeske, glazbu, kalendar, vrijeme. Sve te obicne aplikacije su mi super i default su. Zatim povezanost s ipadom, satom, macbookom, slusalicama. Sto pocnem na jednom uredaju lako nastavim na drugom. Iskreno ti kazem imam iphone x 3 godine i nikad nisam dozivio crash aplikacije jer ih nemam puno osim ovih navedenih. Ugasio sam mobitel 3 puta u 3 godine, sam se updatea preko noći. Android je ok, ali ios je tako jednostavan, nikad nisam morao razmisljati o postavkama, podesavati nešto. Nekima je zato bolji android jer ga mozes customizirati, meni to ne fali. Android nije loš, ali je ios jednostavniji. Ne trazim milijun mogucnosti, samo da radi sve sto mi treba. Dabe mogućnosti ako ih ne koristim.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 22:41 (Gogy7).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
Gogy7 kaže...
Iphone mi je super zbog iosa, sve je lako odraditi, sve njihove defaultne aplikacije koristim, na androidu sam promjenio bar deset aplikacija za biljeske, glazbu, kalendar, vrijeme. Sve te obicne aplikacije su mi super i default su. Zatim povezanost s ipadom, satom, macbookom, slusalicama. Sto pocnem na jednom uredaju lako nastavim na drugom. Iskreno ti kazem imam iphone x 3 godine i nikad nisam dozivio crash aplikacije jer ih nemam puno osim ovih navedenih. Ugasio sam mobitel 3 puta u 3 godine, sam se updatea preko noći. Android je ok, ali ios je tako jednostavan, nikad nisam morao razmisljati o postavkama, podesavati nešto. Nekima je zato bolji android jer ga mozes customizirati, meni to ne fali. Android nije loš, ali je ios jednostavniji. Ne trazim milijun mogucnosti, samo da radi sve sto mi treba. Dabe mogućnosti ako ih ne koristim.

 To ti sve ovisi, ako imaš cijeli Apple ekosistem onda normalno da je sve savršeno povezano, meni je isto super povezanost Macbooka, iPhona i iMaca, sat nemam. Ali zato osnovne stvari poput prijenosa podataka između različitih uređaja je za popi*diti. Mac sistem je jednostavno drugačiji, evo ti MacOS pitaj korisnike kad nešto instaliraju gdje to ode, 90% ih nema pojma, s druge strane kad netko dođe sa Windowsa i želi imati punu kontrolu nad svim to će ga izluditi, slično je i usporedba Android - iOS.

 

Što se tiče ovih osnovnih aplikacija za bilješke, kalendar... sve to imaš u Google aplikacijama, imaš recimo Keep za bilješke koji se automatski sinkronizira sa svim uređajima, isto kao i kalendar. Uz to ima google drive za sinkronizaciju podataka, nešto kao iCloud. Ma na kraju je to sve slično i sve je samo stvar navike. Što će ti bolje odgovarati ovisi o tome kakav si tip korisnika.

 

Ne smeta ti što iOS i dalje nema multitasking i radi nekakav "fejk" mt samo za nativne sistemske aplikacije? Mene nakon što sam se na to navikao na Androidu na iOSu baš smeta.

Imao sam iPhone X do nedavno, solidan uređaj, ali baterija mu je koma, nakon godinu dana mi je kapacitet toliko pao da sam ga punio 1-2x dnevno.

 

Samsung recimo ima DEX što je super stvar, a slično sad priprema i Xiaomi.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
Solo761 kaže...

Ja trenutno imam RedMi Note 9S i prvo što sam instalirao je bio Pocolauncher da izbjegnem MIUI .

Mada sam primjetio nakon update-a na Android 10 i novi MIUI da se sada i sa njim može odabrati klasičniji mod funkcioniranja od onog da sve instalirano trpa ne desktop(e).

 

No nisam više siguran da će mi slijedeći mob kojega ću kupovati biti Xiaomi (RedMi). Note serija mi je bila zgodna (imao sam Note 7 i sada imam ovaj spomenuti Note 9S) jer su imali solidne karakteristike i povoljnu cijenu. Juče mi baš na aliexpress-u iskočila promocija za Redmi Note 10 i košta više nego što je koštao ovaj 9S prvi tjedan kada je izašao. Pretpostavljam da je zbog Amoled ekran, a osim tog ekrana baš i nije bolji (npr. 9S ima 6GB rama, a ovaj novi je max 4 GB koliko sam vidio. Tko želi 6GB taj neka doda još $100 za RedMi Note 10 Pro, no barem dobije i NFC što "običan" 10 nema.

Uglavnom, kada ću kupovati novi mob vjerojatno će trenutni model koštati 3000+ kako su krenuli

 
Redmi Note 10 je vise nasljednik Redmi Note 9, s toga ta cijena, a Note 10 Pro je nasljednik tvog 9s, isto tako i 9s ima modela s 4GB rama cini mi se.

Peruneph kaže...

Dok ne izbace mobitel ispod 6.1" uopće ih ne uzimam u obzir

 
a koga uzimas u obzir?

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
Peruneph kaže...

Dok ne izbace mobitel ispod 6.1" uopće ih ne uzimam u obzir

To i ja kazem, kud su svi otisli u te tablet velicine. Samo iphone ima 'normalne' velicine ekrana, ali je preskup.

Kaj ne mogu napraviti mob ok performansi sa 4-5 inchnim ekranom ?!

Na kraju se vecini korisnika svodi koristenje moba za slanje poruka, pogledat brzinski mail i 'posearchat' web kad komentiras nesto s nekim na kavi "E koje je godine nesto bilo..."

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
coldGT kaže...
Peruneph kaže...

Dok ne izbace mobitel ispod 6.1" uopće ih ne uzimam u obzir

To i ja kazem, kud su svi otisli u te tablet velicine. Samo iphone ima 'normalne' velicine ekrana, ali je preskup.

Kaj ne mogu napraviti mob ok performansi sa 4-5 inchnim ekranom ?!

Na kraju se vecini korisnika svodi koristenje moba za slanje poruka, pogledat brzinski mail i 'posearchat' web kad komentiras nesto s nekim na kavi "E koje je godine nesto bilo..."

 Galaxy S10e ili Pixel 5 od skupljih, A40 od jeftinijih. Jednostavno premala potražnja za takvim uređajima.

4 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
Kuv kaže...
Solo761 kaže...

Ja trenutno imam RedMi Note 9S i prvo što sam instalirao je bio Pocolauncher da izbjegnem MIUI .

Mada sam primjetio nakon update-a na Android 10 i novi MIUI da se sada i sa njim može odabrati klasičniji mod funkcioniranja od onog da sve instalirano trpa ne desktop(e).

 

No nisam više siguran da će mi slijedeći mob kojega ću kupovati biti Xiaomi (RedMi). Note serija mi je bila zgodna (imao sam Note 7 i sada imam ovaj spomenuti Note 9S) jer su imali solidne karakteristike i povoljnu cijenu. Juče mi baš na aliexpress-u iskočila promocija za Redmi Note 10 i košta više nego što je koštao ovaj 9S prvi tjedan kada je izašao. Pretpostavljam da je zbog Amoled ekran, a osim tog ekrana baš i nije bolji (npr. 9S ima 6GB rama, a ovaj novi je max 4 GB koliko sam vidio. Tko želi 6GB taj neka doda još $100 za RedMi Note 10 Pro, no barem dobije i NFC što "običan" 10 nema.

Uglavnom, kada ću kupovati novi mob vjerojatno će trenutni model koštati 3000+ kako su krenuli

 Upravo tako. Najbogatiji Mi 9T Pro koji je bio znatno skuplji od Mi 9 sam kupio za nešto preko 3000kn kad je to bio aktualan model. Sad je Mi 11 skoro duplo skuplji. Xiaomi mi je bio go-to za mobitel s puno muzike za malo para. Sumnjam da će mi idući mob biti Xiaomi.

 pošto reklamiraju mi store hrv za 4300 iako kad kliknes na link nejde ispod 6300.
 ali dobro valjda ce imati i model za 4300 kad uzmes u obzir specke opet solidna cijena.

 za takav hw, međutim tko nije ocekivao vise cijene ? pa i huawei je bio jeftin u pocetku
 da komentiram uopce one plus ? xiaomi ce se dici na nivo huawei-a i onda ce im svjetski policajci
 ameri zakeljit samarcinu kao i huaweiu i onda cemo svi preci na oppo i onda ce i oppo dobit pljusku :D

 jer svaki kurac koji malo jace prdi od amera je prijetnja njihovoj nacionalnoj sigurnosti.
 dok od njih nema postenijeg naroda :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
coldGT kaže...
Peruneph kaže...

Dok ne izbace mobitel ispod 6.1" uopće ih ne uzimam u obzir

To i ja kazem, kud su svi otisli u te tablet velicine. Samo iphone ima 'normalne' velicine ekrana, ali je preskup.

Kaj ne mogu napraviti mob ok performansi sa 4-5 inchnim ekranom ?!

Na kraju se vecini korisnika svodi koristenje moba za slanje poruka, pogledat brzinski mail i 'posearchat' web kad komentiras nesto s nekim na kavi "E koje je godine nesto bilo..."

Pogrešno je suditi o dimenziji uređaja prema dijagonali displaya iz više razloga. Prvo je što smo nekada oko displaya imali okvir 1cm sa svake strane, a sada na istu dimenziju uređaja stane 1" veći display, pa je nekadašnji 4-5" gotovo jednako današnjim 5-6". Drugi razlog je što se promijenio omjer displaya pa je sada on izduženiji i daje prividno veću dimenziju u inčima, ali je u naravi ta razlika daleko manja.

 

I za kraj, Apple je izbacio Mini. Kupci su kukali kako žele manji uređaj, ali za čudo taj Mini se prodaje najlošije od svih njihovih modela. Očito ljudi pričaju jedno, a rade drugo.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
mzopg kaže...
coldGT kaže...
Peruneph kaže...

Dok ne izbace mobitel ispod 6.1" uopće ih ne uzimam u obzir

To i ja kazem, kud su svi otisli u te tablet velicine. Samo iphone ima 'normalne' velicine ekrana, ali je preskup.

Kaj ne mogu napraviti mob ok performansi sa 4-5 inchnim ekranom ?!

Na kraju se vecini korisnika svodi koristenje moba za slanje poruka, pogledat brzinski mail i 'posearchat' web kad komentiras nesto s nekim na kavi "E koje je godine nesto bilo..."

Pogrešno je suditi o dimenziji uređaja prema dijagonali displaya iz više razloga. Prvo je što smo nekada oko displaya imali okvir 1cm sa svake strane, a sada na istu dimenziju uređaja stane 1" veći display, pa je nekadašnji 4-5" gotovo jednako današnjim 5-6". Drugi razlog je što se promijenio omjer displaya pa je sada on izduženiji i daje prividno veću dimenziju u inčima, ali je u naravi ta razlika daleko manja.

 

I za kraj, Apple je izbacio Mini. Kupci su kukali kako žele manji uređaj, ali za čudo taj Mini se prodaje najlošije od svih njihovih modela. Očito ljudi pričaju jedno, a rade drugo.

 Prodaje se najlošije jer su ljudi kupili SE 2020 koji je izašao par mjeseci prije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 23:02 (PlayMaker10).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
PlayMaker10 kaže...

 Prodaje se najlošije jer su ljudi kupili SE 2020 koji je izašao par mjeseci prije.

 

https://www.macrumors.com/2021/01/05/iphone-12-mini-sales-lackluster-cirp/

 

Nisu ni za SE verzijom baš poludili.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 0:46 (mzopg).
4 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
PlayMaker10 kaže...
mzopg kaže...
coldGT kaže...
Peruneph kaže...

Dok ne izbace mobitel ispod 6.1" uopće ih ne uzimam u obzir

To i ja kazem, kud su svi otisli u te tablet velicine. Samo iphone ima 'normalne' velicine ekrana, ali je preskup.

Kaj ne mogu napraviti mob ok performansi sa 4-5 inchnim ekranom ?!

Na kraju se vecini korisnika svodi koristenje moba za slanje poruka, pogledat brzinski mail i 'posearchat' web kad komentiras nesto s nekim na kavi "E koje je godine nesto bilo..."

Pogrešno je suditi o dimenziji uređaja prema dijagonali displaya iz više razloga. Prvo je što smo nekada oko displaya imali okvir 1cm sa svake strane, a sada na istu dimenziju uređaja stane 1" veći display, pa je nekadašnji 4-5" gotovo jednako današnjim 5-6". Drugi razlog je što se promijenio omjer displaya pa je sada on izduženiji i daje prividno veću dimenziju u inčima, ali je u naravi ta razlika daleko manja.

 

I za kraj, Apple je izbacio Mini. Kupci su kukali kako žele manji uređaj, ali za čudo taj Mini se prodaje najlošije od svih njihovih modela. Očito ljudi pričaju jedno, a rade drugo.

 Prodaje se najlošije jer su ljudi kupili SE 2020 koji je izašao par mjeseci prije.

 S20Fe je jedan do vecih promasaja prosle godine.

 a mini se ne prodaje zbog cijene, a ne jer su se kupci naglo

 predomislili 😃

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i cijen

Nije da nema manjih mob ja imam meizu 16th 128 6 amoled stereo za 1400 kn. Mislim da ne moze bolje od toga. Jedina mana je baterija ali napuni se u pola sata pa to nije problem. I flyme je skroz ok nikad nisam imao problema s njim (jedino kome smeta nema nove verzije androida) a to ne ubrajan pod minus jer azuriranjem mobiteli prije bi postali neupotrebljivi...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 7:20 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
bloodborne kaže...

 S20Fe je jedan do vecih promasaja prosle godine.

 a mini se ne prodaje zbog cijene, a ne jer su se kupci naglo

 predomislili 😃

 Ja bi ipak rejao da su se naglo predomislili. Nema u kojoj temi nije bilo pojedinaca koji su govorili kako im je 6"+ preveliko i kako bi volili isti hardware s manjim ekranom. To su i dobili, čak i sa nižom cijenom. Međutim dobili su i bateriju od 2230mAh i to je presudilo. Da uređaj ima normalnu bateriju ja bi za istu cijenu rađe uzeo njega nego obični 12 ali s ovom baterijom ga ne bi da mi ga netko poklanja.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
BlueMax kaže...
Gogy7 kaže...
Dok sam imao xiaomi, na svaki bih stavio neki custom EU rom koji je imao hrvatski, i bio mi je super, brz, bez bloatwarea, znao je zastekati i gasiti se ali to je tad bilo ok. O optimiziranosti bilo kojeg androida govori njihova kolicina rama. U 3 godine sam promjenio 3 xiaomija, bio zadovoljan, ali iphone i ios su miljama od bilo kojeg androida.
Bez freezanja, stekanja i bloatwarea i to sve s samo 3GB rama.

 Imam Galaxy S8 već 4 godine. Ranije sam barem jednom godišnje kupovao smartphone. Iphone od 2 do 4S a kasnije flagship Androide. Najrađe bi ga promijenio ali nikako da mi da razlog za to. Mobitel nikad zaštucao nije. Supruga je u međuvremenu imala iPhone8 i iPhone XS (r.i.p.), a sad ima Xiaomi Mi A3. E pa taj XS (4GB RAM) se više puta zamrznuo i crashale se aplikacije nego na Xiaomiju s isto toliko RAM-a. Samo Xiaomi ima veliki problem s proximity senzorom.

 

Ja sam bio skeptičan oko Xiaomi-a, htio sam zapravo neki iz A serije sa čistim androidom, kolegica na poslu je imala par. Muž joj ih kupi jer nisu toliko skupi, a ona ih prilično brzo skrcka :D, i koliko sam vidio (i mjenjao stakla na njima da muž ne skuži :D) čisto su OK radili. No uvijek nekako kaskali sa komponentama za ostalim Xiaomi-ima.
Tako da sam nakon što sam imao Galaxy S6 4 godine rekao ajmo probati i kupio Xiaomi RedMi Note 7. Mobitel je bio super, nikakvih problema, smrzavanja ili rušenja nisam imao. Zamjenio sam ga sa 9S praktički iz obijesti, na Note 7 mi je baterija trajala solidno, a 9S je imao još veću bateriju pa rekoh jednom se živi.
Taj Note 7 je i dalje u upotrebi, kod osobe koja ga koristi daleko više nego ja i isto nije imala takviih problema. A njoj je čak i ispao, više nego jednom.

 

mzopg kaže...
Solo761 kaže...

Uglavnom, kada ću kupovati novi mob vjerojatno će trenutni model koštati 3000+ kako su krenuli

Pa stvarno ne znam, meni je ovaj Redmi Note 10 obični i Pro verzija čine super jeftini, a tek su izašli, znači cijena će kroz mjesec dva biti još niža.

Obična verzija iz Francuske se može naći za 1300kn s dostavom, a Pro verzija oko 1800kn.

Daleko je to od 3000kn i po meni jako dobra cijena za ono što se dobije.

 

Sada imam Note 9S sa 6/128 GB verziju. Kupio sam ga u četvrtom mjesecu prošle godine za $262.47 ~ 1700 kn.

 

Goldway vidim da je nabrijao cijene pa njega neću uzeti kao primjer nego ću sellera kod kojega sam kupio i 9S, Mi Global Store, DHL dostava i kod njih radi da nema dodatnog poreza/carine. Gledao sam na neki koji bi bio upgrade na ovaj mooj trenutni. 

 

Note 10 otpada, najjači je koliko vidim 4/128, procesor klasu ispod, kamera manje više ista, NFC isto nema kao moj i ima nešto manji ekran. Znači što se rama, procesora i veličine ekrana tiče bi bio downgrade, jedino što ima Amoled ekran vs IPS na mom. Trenutno košta $236 (mob + kaljeno staklo, sličan kombo sam uzeo i za 9S, samo što je uz staklo bila i dodatna maskica) + $28 poštarine = $264 ~ 1700 kn.
Znači košta cca kao što je ovaj moj koštao, a nije da možemo reći da su si tu negdje nego je više downgrade, amoled ekran mi nije baš toliki plus vs sve ovo drugo.

Note 10 Pro ima varijantu 6/128, ima noviju reviziju procesora, više megapiksela na kameri (mada opet po defaultu radi 12MP slike kao i moj i Note 10, samo što umjesto da spoji 4 piksela u 1 on spaja 8 pa radi bolje slike u uvjetima lošije osvjetljenosti), amoled ekran i ima NFC. Košta $306 + $28 = $334 ~ 2120 kn. To je ipak 400kn više od cifre koju sam platio za 9S tek kada je izašao. OK, on je upgrade pošto ima amoled i NFC, ali da li taj upgrade vrijedio 400kn?

A i kako rekoh, kada ću kupovati slijedeći mob, vjerojatno će Note 1x, koji će već biti onda, koštati 3000+...

 

Indestructible kaže...

 
Redmi Note 10 je vise nasljednik Redmi Note 9, s toga ta cijena, a Note 10 Pro je nasljednik tvog 9s, isto tako i 9s ima modela s 4GB rama cini mi se.

 

I tu je najveći Xiaomi problem, imenovanje modela . 9S sam kupio prvi tjedan kada se model pojavio. Inicjalno su rekli da je 9S verzija za globalno tržište, na kineskom i indijskom tržištu su imali 9 i 9 Pro, a ovaj 9S ima specse od 9 Pro, samo što je prilagođen za globalno tržište. Da bi za par mjeseci izdali globalnu verziju 9, 9 Pro i 9T i više nitko nije znao što je što .

Da, imali su dvije verzije 4/64 i 6/128, sada su stavili da su svi 10 4 GB rama, a 10 Pro 6 GB rama, bez obzira da li je 64 ili 128 storage.

No ono što mi je bio glavni smisao njurganja je da sam ovaj 9S platio isto kao Note 7 godinu dana prije njega. Kod Note-a 7 je bilo manje komplikacija sa nazivima. Globalna verzija je imala samo Note 7, a samo je na kineskom i indijskom tržištu bilo Note 7 i Note 7 Pro, globalni Note 7 je imao specifikacije kao njihov Note 7 Pro.

A sada ono što je nasljednik ovog mog modela je dobilo solidan bump u cijeni.

coldGT kaže...
Peruneph kaže...

Dok ne izbace mobitel ispod 6.1" uopće ih ne uzimam u obzir

To i ja kazem, kud su svi otisli u te tablet velicine. Samo iphone ima 'normalne' velicine ekrana, ali je preskup.

Kaj ne mogu napraviti mob ok performansi sa 4-5 inchnim ekranom ?!

Na kraju se vecini korisnika svodi koristenje moba za slanje poruka, pogledat brzinski mail i 'posearchat' web kad komentiras nesto s nekim na kavi "E koje je godine nesto bilo..."

 

Lakše je tipkati po virtualnoj tipkovnici na većem ekranu, veće su tipke :). Tako da je baš za to veći ekran prednost :).

 

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
Solo761 kaže...

 

Ja sam bio skeptičan oko Xiaomi-a, htio sam zapravo neki iz A serije sa čistim androidom, kolegica na poslu je imala par. Muž joj ih kupi jer nisu toliko skupi, a ona ih prilično brzo skrcka :D, i koliko sam vidio (i mjenjao stakla na njima da muž ne skuži :D) čisto su OK radili. No uvijek nekako kaskali sa komponentama za ostalim Xiaomi-ima.
Tako da sam nakon što sam imao Galaxy S6 4 godine rekao ajmo probati i kupio Xiaomi RedMi Note 7. Mobitel je bio super, nikakvih problema, smrzavanja ili rušenja nisam imao. Zamjenio sam ga sa 9S praktički iz obijesti, na Note 7 mi je baterija trajala solidno, a 9S je imao još veću bateriju pa rekoh jednom se živi.
Taj Note 7 je i dalje u upotrebi, kod osobe koja ga koristi daleko više nego ja i isto nije imala takviih problema. A njoj je čak i ispao, više nego jednom.

 

 

 :) iz istog razlga moja žena danas koristi Xiaomi. Ona je teški rob navika i mjesec dana je gunđala, no valjda je shvatila da tri do ćetiri iPhonea godišnje nema nikakvog smisla. Uceo sam A3 računajući kako je to stock Android s dosta dobrim specifikacijama i s te strane je uređaj stvarno odličan. Međutim ima problem za koji sam smatrao da će se riješiti nadogradnjama no ništa od toga. Ne znam jel se ekran pali za vrijeme razgovora ili se registriraju dodiri na ugašenom ekranu, ali kad s njom razgovaraš u otprilike 50% slučajeva te stavi na čekanje, izgasi zvuk, prebaci na zvučnik ili prekine poziv. To je tolikoiritantno da sam joj ponudio kupiti novi mobitel ali ona se sad navikla na ovog i nema šanse da ga zamijeni dok mobitel radi. Čak sam razmišljao i o nekakvoj diverziji.

Djeca imaju svoje mobitele. Sinov je svetinja i to se ne dira ali kćerkin slži isključivo za youtube, fotografiju i video pa sam predložio da se ona i supruga zamijene za mobitel i obje su me odbile.

PS, žena još nije uništila mobitel pa se pitam je li to stvar sreće, kvalitete uređaja ili i ona ima nekog "servisera" ;)

 

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
Pali se ekran (i onda reagira na dodite) jer je proximity senzor los. Jedino rjesenje je odmah nakon javljanja pritisnuti power tipku i tako ugasiti ekran, u tom slucaju ce ostati ugasen tijekom cijelog razgovora. Ako je potrebno, ekran se opet upali klikom na power...
12 godina
offline
Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i cijen

punica uzela xiaomi poco x3 za 200 eura. koja mobitelcina za sicu ostao sam iznenaden u toj mjeri da se razmisljam i sebi uzet neki mob do 200 - 300 eura i odyebat bacanje love na flagshipe posto mi uskoro dolazi vrijeme za zamjenit mob.

 

poanta price je da xiaomi i dalje ima super bang 4 buck mobitele u donjem i srednjem segmentu, a flagship ocito postaje rezerviran za entuzijaste.

 

sad koliko ce im to proc ostaje za vidjeti, svjestan sam zasto ljudi negoduju.. i ja bi da biram izmedu VW ili Kia za iste novce odabrao VW. sto ne znaci da je kia losa nego jednostavno etabliraniji brend ce uvijek privuci vise povjerenja, a samim time i novca od kupaca..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i cijen

Ja imam vec preko 3 god Mi A1, s LineageOS 17.1 koji i dalje ima tjedne updateove za moj model. Radi ko urica, baterija i dalje drzi 2 dana, nema ni ogrebotine, jedino je u zadnje vrijeme poceo tu i tam malo zastekavat - al pazi, tek nakon 3 godine koristenja dokad bi vecina ljudi vec 3 moba promijenila :)

 

Cura je bila na Redmi Note 4 isto 3 godine, pa kupila Redmi Note 9 Pro; al vise iz obijesti nego sto je bilo prave potrebe, samo je htjela bolju kameru. 

 

Sad ne znam doduse na koji bi iduce isao, al skoro sigurno ce to opet biti Xiaomi. Mislim da mi se najvise svida Poco F2 radi pop up selfie kamere tj nema prokletog notcha :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i c
BlueMax kaže...

 :) iz istog razlga moja žena danas koristi Xiaomi. Ona je teški rob navika i mjesec dana je gunđala, no valjda je shvatila da tri do ćetiri iPhonea godišnje nema nikakvog smisla. Uceo sam A3 računajući kako je to stock Android s dosta dobrim specifikacijama i s te strane je uređaj stvarno odličan. Međutim ima problem za koji sam smatrao da će se riješiti nadogradnjama no ništa od toga. Ne znam jel se ekran pali za vrijeme razgovora ili se registriraju dodiri na ugašenom ekranu, ali kad s njom razgovaraš u otprilike 50% slučajeva te stavi na čekanje, izgasi zvuk, prebaci na zvučnik ili prekine poziv. To je tolikoiritantno da sam joj ponudio kupiti novi mobitel ali ona se sad navikla na ovog i nema šanse da ga zamijeni dok mobitel radi. Čak sam razmišljao i o nekakvoj diverziji.

Djeca imaju svoje mobitele. Sinov je svetinja i to se ne dira ali kćerkin slži isključivo za youtube, fotografiju i video pa sam predložio da se ona i supruga zamijene za mobitel i obje su me odbile.

PS, žena još nije uništila mobitel pa se pitam je li to stvar sreće, kvalitete uređaja ili i ona ima nekog "servisera" ;)

 

 

Mislim da je jedan od razloga što ovi jeftiniji Xiaomi-i nisu šminkerski pa su robusniji :). Kako rekoh, moj stari Note 7 već skoro godinu dana živi čitav u rukama nove vlasnice, a ona ih je isto poprilično skrckala. Čak i uz kaljena stakla na ekranu. Npr. Galaxy S6 je u neka dva mjeseca na mrtvo, kaže ispao joj je na pod i to je bilo to. Vidim na ekranu da je puknuo, ima crtu po sredini (baš LCD, touch je čak ostao čitav), ali ne daje znakove života, spojiš na komp, ne registrira uopće uređaj, LED-ica koja je indikator za punjenje žmiga kao u disku... A ovaj Note 7 je pao već nebrojeno puta, čak je skrckala maskicu, ali on sam još uvijek radi bez problema i ništa nije puklo :).

Ovo za proximity senzor ne znam što bih rekao. Nisam imao tih problema. Možda je stvar u klasi uređaja. Čini mi se čak da oni uopće nemaju proximity senzor nego je tu ulogu preuzela selfie kamera i možda je do toga, ovi koji imaju nešto bolju selfie kameru ili nemaju tih problema ili ih imaju puno manje.

 

neznalica90 kaže...

punica uzela xiaomi poco x3 za 200 eura. koja mobitelcina za sicu ostao sam iznenaden u toj mjeri da se razmisljam i sebi uzet neki mob do 200 - 300 eura i odyebat bacanje love na flagshipe posto mi uskoro dolazi vrijeme za zamjenit mob.

 

poanta price je da xiaomi i dalje ima super bang 4 buck mobitele u donjem i srednjem segmentu, a flagship ocito postaje rezerviran za entuzijaste.

 

sad koliko ce im to proc ostaje za vidjeti, svjestan sam zasto ljudi negoduju.. i ja bi da biram izmedu VW ili Kia za iste novce odabrao VW. sto ne znaci da je kia losa nego jednostavno etabliraniji brend ce uvijek privuci vise povjerenja, a samim time i novca od kupaca..

 

 Tako nekako, samo što je Mi serija trebala biti flagship (i je), a RedMi serija iz koje je ovaj Note kojega spominjemo je trebao biti mid range, a sada i njega polako dižu na isti cjenovni rang kao Mi seriju :/.

Btw. vozim Kiu :D, prije 11 godina sam kupio prvog Ceeda, apsolutno nikakvih problema, tenkiraj, servisiraj redovno i vozi. Prije tri godine sam ga kupio novog i ista stvar. Mada bih mogao reći da je ista priča kao sa Xiaomi-em, digli cijene u nebesa, trenutni model sa opremom koju ima taj kojega sam kupio (novog u salonu) prije tri godine sada košta 30 - 40 000 kn više. Tako da slijedeći mislim da neće biti Kia, razlog zašto sam kupio njega, a ne neki od popularnijih brandova na našem tržištu je bila upravo cijena. A ako sada mogu birati između EU brandova da za iste pare dobijem njih sa istom opremom... Sorry korejac... Mada si iz Slovačke...

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i cijen

Do sada sam bio zadovoljan s Xiaomijem, ali više ne. Prvo je žena imama 4ku i dali smo ga mlađem sinu (2 god) da uči programiranje u javi. Kćer (9 god) ima 7cu i dobar je za igranje robloxa. Žena nedavno kupila 9 pro. Živa katastrofa. Nasumično se resetira. Sve sam probao. Pomaže jedino safe mode, ali onda većina aplikacija ne radi. Prekjučer se sjebala PBZ aplikacija. Sad mora opet do banke radi instalacije. Nešto definitivno ne štima, ali ko će ga znat.

 

Sljedeći put ću razmisliti o Xiaomiju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 9:15 (Mnghwa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 11 stigao u Hrvatsku, poznate su i cijen

Dali ste sinu od dvije godine mobitel da uči programirati u Javi?

 
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice