Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition stig

poruka: 23
|
čitano: 4.971
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition stig".
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition stig

Moze li jos jedan clanak o Mi 9, malo ih je bilo ovaj tjedan.

Inace slaba baterija i nema audio jack. 

Moj PC  
10 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition stig

Da su unutra nagurali nekako bateriju od 3800-4000 mAh ovo bi bio odlican mobitel. 

Pred neko vrijeme imao sam priliku malo proucit Pocophone f1 ali je na njemu bio custom kernel i  google pixel 3 rom i mogu rec da me odusevio. Software pixela je puno bolji od onog sta dolazi sa f1, cak i kamera na ovaj nacin dobije solidan software upgrade.

Definitivno kad odapne ovaj lg g5 uzimam nekog kineza, ovi ostali su sa cijenama otisli predaleko, a tu cijenu ne opravdavaju nicim.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition
O imas nagrizenu jabuku pa ti je krivo?
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition
toninho kaže...

Da su unutra nagurali nekako bateriju od 3800-4000 mAh ovo bi bio odlican mobitel. 

Pred neko vrijeme imao sam priliku malo proucit Pocophone f1 ali je na njemu bio custom kernel i  google pixel 3 rom i mogu rec da me odusevio. Software pixela je puno bolji od onog sta dolazi sa f1, cak i kamera na ovaj nacin dobije solidan software upgrade.

Definitivno kad odapne ovaj lg g5 uzimam nekog kineza, ovi ostali su sa cijenama otisli predaleko, a tu cijenu ne opravdavaju nicim.

 šteta zbog baterije da... ne kužim ih... u mid range modelima imaju 4000mAh, a u flagship ne mogu ugurat ni 3500

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition stig

S obzirom da su danas ekrani sve veci i veci, smatram da je minimum 3500, po meni optimalno bi bilo radit mobitele sa 4000 mAh ili vise. Isto tako se nadam da ce se uskoro neka pametna glava dosjetit da ukinu prednju kameru, budimo realni kome to uopce i treba. 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition
toninho kaže...

S obzirom da su danas ekrani sve veci i veci, smatram da je minimum 3500, po meni optimalno bi bilo radit mobitele sa 4000 mAh ili vise. Isto tako se nadam da ce se uskoro neka pametna glava dosjetit da ukinu prednju kameru, budimo realni kome to uopce i treba. 

 

 videopozivi? znam hrpu ljudi koja komunicira videopozivima...

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition
toninho kaže...

S obzirom da su danas ekrani sve veci i veci, smatram da je minimum 3500, po meni optimalno bi bilo radit mobitele sa 4000 mAh ili vise. Isto tako se nadam da ce se uskoro neka pametna glava dosjetit da ukinu prednju kameru, budimo realni kome to uopce i treba. 

 

 Meni to mora biti obavezno :D nabacim koji selfie kada se  ošišam. A i povremeno i videopozivi :)

 

Audiojack sam prestao koristiti pa mi ne treba jer sam prešao na bluetooth slušalicu koja mi je postala praktičnija i nema petljanja a žicom.

 

NFC ne koristim,nisam ni pokušao koristiti a čini mi se da je kartica praktičnija od mobitela. Mobitel se pokvari ili se isprazni baterija onda nemaš ništa.

 

 

Također mislim da nebi smijelo biti ispod 4000mah, toliko imam na svojem sadašnjem Redmi note 5. Mislim da je tu največi problem to što mobitel mora biti tanak da bi konkurirao drugima, taj trend je započeo Apple i sad mora to i Xiaomi pratiti na boljim modelima.  Meni ne smeta ako je par mm debliji, to ujedno značida je jači tj manji je rizik od savijanja.

 

13 godina
offline
Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition stig
Što ste svi nabasali na bateriju, a niste niti probali uređaj. I druge stvari utječu na autonomiju - ekran, procesor, softver i ako su te stvari posložene i ova od 3300 će biti više nego dobra za dan heavy usea.
Mi 8 ima 3400 mAh, sad već stariji soC pa mu je baterija odlična, Mix 3 sa 3200 ima iznad očekivanja autonomiju. Ne sumnjam ni za Mi 9 da će biti jako dobra. Xiaomi nikad nije imao lošu autonomiju na svojim modelima, od Redmi pa do Mi serije bez obzira na kapacitet
Moj PC  
6 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition
lllnuclearlll kaže...
toninho kaže...

S obzirom da su danas ekrani sve veci i veci, smatram da je minimum 3500, po meni optimalno bi bilo radit mobitele sa 4000 mAh ili vise. Isto tako se nadam da ce se uskoro neka pametna glava dosjetit da ukinu prednju kameru, budimo realni kome to uopce i treba. 

 

 videopozivi? znam hrpu ljudi koja komunicira videopozivima...

Okrenes mob, stavis ga na stol i obavis videopoziv. Koristim ga i ja za videopozive ali to se najcesce svede na glupiranje, grimase i koristenje filtera. Ako je nesto ozbiljnije u pitanju onda sam ili na kompu ili u nekom privatnijem okruzenju gdje mi opet svejedno sa koje strane mi je okrenut mobitel. Time vise nema ni notcha, ni rupica, ni kliznih mehanizama za kamere.

Danas postoje svakakvi moguci senzori pa eto mogu lako stavit i senzor za selfie iza u obliku ledice ili zvuka tako da znas kad si u vidnom krugu kamere. Drugo je to sta neces vidjet sebe i jel ti filter dobro ispao.  Nek naprave instagram edition mobitele pa nek stave kamere oko cijelog ruba ekrana sta se mene tice. 

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition
zuper kaže...
Što ste svi nabasali na bateriju, a niste niti probali uređaj. I druge stvari utječu na autonomiju - ekran, procesor, softver i ako su te stvari posložene i ova od 3300 će biti više nego dobra za dan heavy usea.
Mi 8 ima 3400 mAh, sad već stariji soC pa mu je baterija odlična, Mix 3 sa 3200 ima iznad očekivanja autonomiju. Ne sumnjam ni za Mi 9 da će biti jako dobra. Xiaomi nikad nije imao lošu autonomiju na svojim modelima, od Redmi pa do Mi serije bez obzira na kapacitet

 Ako imaju takvu autonomiju s tako malim baterijama, onda zamisli kakve bi zvjerke bile sa 4000+ mAh... O tome se radi... Meni par milimetara ne znači ništa na uređaju, čak, malo su postali pretanki zadnjih godina pa dolazi i do problema sa čvrstoćom.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition
toninho kaže...

Okrenes mob, stavis ga na stol i obavis videopoziv. Koristim ga i ja za videopozive ali to se najcesce svede na glupiranje, grimase i koristenje filtera. Ako je nesto ozbiljnije u pitanju onda sam ili na kompu ili u nekom privatnijem okruzenju gdje mi opet svejedno sa koje strane mi je okrenut mobitel. Time vise nema ni notcha, ni rupica, ni kliznih mehanizama za kamere.

Danas postoje svakakvi moguci senzori pa eto mogu lako stavit i senzor za selfie iza u obliku ledice ili zvuka tako da znas kad si u vidnom krugu kamere. Drugo je to sta neces vidjet sebe i jel ti filter dobro ispao.  Nek naprave instagram edition mobitele pa nek stave kamere oko cijelog ruba ekrana sta se mene tice. 

Fulao si koncept videopoziva... Nije fora da netko tebe vidi, fora je da vidiš i ti njega u isto vrijeme... :) 

 

Prednja kamera realno ni meni ne treba, ali očekivat da ju maknu s uređaja, mislim da nema šanse... previše je selfie lovera da bi se to maknulo...

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition
toninho kaže...
lllnuclearlll kaže...
toninho kaže...

S obzirom da su danas ekrani sve veci i veci, smatram da je minimum 3500, po meni optimalno bi bilo radit mobitele sa 4000 mAh ili vise. Isto tako se nadam da ce se uskoro neka pametna glava dosjetit da ukinu prednju kameru, budimo realni kome to uopce i treba. 

 

 videopozivi? znam hrpu ljudi koja komunicira videopozivima...

Okrenes mob, stavis ga na stol i obavis videopoziv. Koristim ga i ja za videopozive ali to se najcesce svede na glupiranje, grimase i koristenje filtera. Ako je nesto ozbiljnije u pitanju onda sam ili na kompu ili u nekom privatnijem okruzenju gdje mi opet svejedno sa koje strane mi je okrenut mobitel. Time vise nema ni notcha, ni rupica, ni kliznih mehanizama za kamere.

Danas postoje svakakvi moguci senzori pa eto mogu lako stavit i senzor za selfie iza u obliku ledice ili zvuka tako da znas kad si u vidnom krugu kamere. Drugo je to sta neces vidjet sebe i jel ti filter dobro ispao.  Nek naprave instagram edition mobitele pa nek stave kamere oko cijelog ruba ekrana sta se mene tice. 

 Pa da!

Poneses i ogledalo i stavis ga ispred mobitela da i ti, neces vjerovati - vidis sugovornika.

 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition
A cekaj sad uguzuju se posto je store stigao...treba privuc reklamatore i test uredaje....
VenAtoR#2231
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition
Brk kaže...
O imas nagrizenu jabuku pa ti je krivo?

 Iskljucivo korisim Windows phone tocnije Lumia 950 XL. Imas li nesto protiv toga provokatoru 

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition
Iskrena sucut.
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition
@ O Ja sam svoju dao zeni
😉 al' ozbiljno. Izgubila je svoju (isto nekad moju) L930, pa sad vozi 950. Steta sto je MS unistio WP...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 17:05 (Brk).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition
lllnuclearlll kaže...
zuper kaže...
Što ste svi nabasali na bateriju, a niste niti probali uređaj. I druge stvari utječu na autonomiju - ekran, procesor, softver i ako su te stvari posložene i ova od 3300 će biti više nego dobra za dan heavy usea. 
Mi 8 ima 3400 mAh, sad već stariji soC pa mu je baterija odlična, Mix 3 sa 3200 ima iznad očekivanja autonomiju. Ne sumnjam ni za Mi 9 da će biti jako dobra. Xiaomi nikad nije imao lošu autonomiju na svojim modelima, od Redmi pa do Mi serije bez obzira na kapacitet

 Ako imaju takvu autonomiju s tako malim baterijama, onda zamisli kakve bi zvjerke bile sa 4000+ mAh... O tome se radi... Meni par milimetara ne znači ništa na uređaju, čak, malo su postali pretanki zadnjih godina pa dolazi i do problema sa čvrstoćom.

 

Moj Poco F1 ima 4000mAh bateriju ... Dva dana puna drži a ako se slabije koristim onda može izdržati i treći do navečer  Xiaomi je zbilja pogodio sa tom serijom!

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 17:33 (faber).
13 godina
offline
Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition stig

Realno sa ovim QC 4+ punjačem se mob napuni za malo više od pola sata. Mislim da nakon prodaje Samsunga S8 mi je ovo idući mob.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition stig

Ja imam 3000 mah na mi 8 se pa mi dura skoro duplo duze od mi 5 koji je imao isto 3000 mah.. fora je u stedljivom chipsetu i amoled ekranu, ovo sad mi je skoro pa idealno, ne bih se zalio na 4000 mah zbog malo debljeg uredaja al uopce nije lose ni ovo, pogotovo jer se brzo puni sto prije redmi sa 4000 mah nije mogao.. uvijek sam za vecu bateriju al ne moze se rec da je ovo slabo za prosjecnog covjeka, onda nekome i tih 4000 moze bit slabo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition stig

Sa ukljucenom Dark modom, nece trebati ni 2000mAh bateriju..radit ce 5 dana i ovako u Dark modu.. 

Amoled stedljiv, SDisto tako, soft.optimiziran. Pa objavljeno je da baterija duze traje od Mix3 i slicnih..

Iskreno bolje da traje jedan dan, nego dan i pol..pa ni tamo ni vamo..

I sa manjom baterijom je laksi mobitel

Xiaomi rulz
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition stig

Mobitel je odlican, minusi samo fiksni fokus na selfie kameri, tko se voli slikati, nema OIS pa ce slike u losijem osvjetljenju biti losije nego na mi8..   iskreno malo i povelik za drzati i raditi jednom rukom u hodu, vožnji itd.

 

Sve ostalo ko bombon za taj novac

Xiaomi rulz
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition
kraic kaže...

Mobitel je odlican, minusi samo fiksni fokus na selfie kameri, tko se voli slikati, nema OIS pa ce slike u losijem osvjetljenju biti losije nego na mi8..   iskreno malo i povelik za drzati i raditi jednom rukom u hodu, vožnji itd.

 

Sve ostalo ko bombon za taj novac

 Ne kužim kako je kamera dobila tako visoku ocjenu, a nema OIS...

 

https://mob.hr/dxomark-ocijenio-kameru-xiaomija-mi-9-s-cak-107-bodova-cime-nadmasuje-neke-od-najskupljih-modela/

 

Mi 8 recimo ima OIS, ne kužim zašto su ga izbacili.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9 predstavljen, Transparent Edition
lllnuclearlll kaže...
kraic kaže...

Mobitel je odlican, minusi samo fiksni fokus na selfie kameri, tko se voli slikati, nema OIS pa ce slike u losijem osvjetljenju biti losije nego na mi8..   iskreno malo i povelik za drzati i raditi jednom rukom u hodu, vožnji itd.

 

Sve ostalo ko bombon za taj novac

 Ne kužim kako je kamera dobila tako visoku ocjenu, a nema OIS...

 

https://mob.hr/dxomark-ocijenio-kameru-xiaomija-mi-9-s-cak-107-bodova-cime-nadmasuje-neke-od-najskupljih-modela/

 

Mi 8 recimo ima OIS, ne kužim zašto su ga izbacili.

 nedostatak ois-a vjerojatno ima veze s senzorom. dxo je izgubio kredibilitet, radi se o marketingu i prilici za zaradu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice