Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bateriju

poruka: 23
|
čitano: 4.958
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bateriju ".
Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bateriju

 

Svaka ćas, ali ne bi li bilo pametnije u tom slučaju puniti mobitel do maksimalno kojiih 80%? 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Svaka ćas, ali ne bi li bilo pametnije u tom slučaju puniti mobitel do maksimalno kojiih 80%? 

 

 

 Pa bilo bi, možda da stave neku aplikaciju sa kojom možemo odrediti maksimun, da se iskljući kad dojde do 80 ili 90% . Ja bi to koristio tako ali bi povremeno punio do 100% kad dojdu oni dani, recimo putovanje itd. 

Ako bi postojala takva aplikacija onda bi si kupio više punjača,. recimo podlogu za u auto, na poslu i jednu za u sobi. Kad sam negdje da si nakratko stavim na punjenje i dopunim ako treba budući da litij ionskoj bateriji ne smeta dopunjavanje. 

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bateriju

Možda sam konzervativan, ali baš me zanima kako ovakvi punjači i takvo brzo punjenje djeluju na životni vijek baterije? 80 W mi se čini monstruozno, to je na razini punjača za laptope

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater

To dosta skracuju vijek baterije.

 

Bateriju je "najzdravije" puniti na 1c, znaci npr ako baterija ima kapacitet 4000mAh, ja ju punim sa 4A, i treba joj oko 1h za napuniti od 0-100%. 2-3 c je jos ok (8A / 12A), preko toga se previse grije, i skracuje se zivotni vijek.

 

 

No eto, nije naodmet imati i takvu opciju na raspolaganju, ako ti je hitno.

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
CalvinRi kaže...

To dosta skracuju vijek baterije.

 

Bateriju je "najzdravije" puniti na 1c, znaci npr ako baterija ima kapacitet 4000mAh, ja ju punim sa 4A, i treba joj oko 1h za napuniti od 0-100%. 2-3 c je jos ok (8A / 12A), preko toga se previse grije, i skracuje se zivotni vijek.

 

 

No eto, nije naodmet imati i takvu opciju na raspolaganju, ako ti je hitno.

 

 

Znajući da je prosječni vijek uporabnosti jednog smartphonea otprilike 2-3 godine, vjerojatnost jest da brzi punjač neće napraviti puno štete.

 

4 godine
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
southy kaže...

Možda sam konzervativan, ali baš me zanima kako ovakvi punjači i takvo brzo punjenje djeluju na životni vijek baterije? 80 W mi se čini monstruozno, to je na razini punjača za laptope

 Oduševljen sam brzim punjenjem. Jednom kada sam dobio priliku imati takav mobitel i takav punjač, ne bih se rado vratio na sporo punjenje. Moj punjač nudi max. 18W, dok noviji mobiteli nude 33, 45 i više Watta. Baterija se promijeni kada prestane funkcionirati, tako da me to ne brine.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
A da bi promijenio bateriju moraš raskopati cijelo smartphone. Bolje da poduzmu neke stvari oko toga radi lakše izmjene baterije.
7 godina
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
kbenzema kaže...
A da bi promijenio bateriju moraš raskopati cijelo smartphone. Bolje da poduzmu neke stvari oko toga radi lakše izmjene baterije.

 Kako će onda ljudi kupiti novi model svake godine?

4 godine
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
kbenzema kaže...
A da bi promijenio bateriju moraš raskopati cijelo smartphone. Bolje da poduzmu neke stvari oko toga radi lakše izmjene baterije.

 To ovisi o proizvođaču. Dva stara mobitela, prvi nisam raskopao, jer bih doslovno trebao raskopati cijeli mobitel, a to mi se nije dalo, a drugi jesam raskopao i dvaput mijenjao bateriju jer je bila pri površini mobitela. Predzadnji mobitel sam ipak dao u servis. Promijenili bateriju. Na mobitelu se apsolutno ništa ne vidi. Super su to napravili. I sada čekam proljeće-ljeto 2021. jer će tada najnovijem mobitelu biti 2 godine otkako sam ga kupio, pa me zanima koliko će još baterija izdržati.

4 godine
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
It'sMe932 kaže...
kbenzema kaže...
A da bi promijenio bateriju moraš raskopati cijelo smartphone. Bolje da poduzmu neke stvari oko toga radi lakše izmjene baterije.

 Kako će onda ljudi kupiti novi model svake godine?

 Marketing proizvođača će ih uvjeriti.

10 godina
offline
Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bateriju

Ja imam Huawei p40 lite sa 40W punjač, napuni se za 50min 100%. Prednost takvog brzog punjenja je ako ti se žuri, ali sam isto tako primjetio da se puno brže baterija prazni kad se napuni na brzom punjaču.

A kad se puni sa 1A onda zna trajat i po 3/4 dana.

 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali...
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 19:40 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
kbenzema kaže...
A da bi promijenio bateriju moraš raskopati cijelo smartphone. Bolje da poduzmu neke stvari oko toga radi lakše izmjene baterije.

 Njima nije u cilju da ti zamjeniš bateriju nakon nekog vremena, nego da kupiš novi mobitel, ne samo Xiaomiju nego svim proizvođačima smartphona.

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali...
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 23:42 (CPU).
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
southy kaže...

Možda sam konzervativan, ali baš me zanima kako ovakvi punjači i takvo brzo punjenje djeluju na životni vijek baterije? 80 W mi se čini monstruozno, to je na razini punjača za laptope

 zato apple stavi bateriju od 2000mAh i ne treba ti brzo punjenje 

13 godina
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
A kaj velite onda na Mi 10 ultra i njegovih 120w 20V/6A punjenja za 4500mah bateriju?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Svaka ćas, ali ne bi li bilo pametnije u tom slučaju puniti mobitel do maksimalno kojiih 80%? 

 

 

U načelu ne. Danas većina poznatijih proizvođača ostavlja "rezervu" za min i max punjenje, tako da kad se uređaj ugasi na 1% on je u biti na puno većem postotku kako bi se zaštitila baterija isto vrijedi i za 100% kad je voltaža čelija maksimalna. Postoje razni zaštitni mehanizmi koji se brinu za to, tako da korisnici mogu biti u miru.

 

T700 kaže...

 Pa bilo bi, možda da stave neku aplikaciju sa kojom možemo odrediti maksimun, da se iskljući kad dojde do 80 ili 90% . Ja bi to koristio tako ali bi povremeno punio do 100% kad dojdu oni dani, recimo putovanje itd. 

Ako bi postojala takva aplikacija onda bi si kupio više punjača,. recimo podlogu za u auto, na poslu i jednu za u sobi. Kad sam negdje da si nakratko stavim na punjenje i dopunim ako treba budući da litij ionskoj bateriji ne smeta dopunjavanje. 

Uglavnom nema potrebe, iznad sam napisao objašnjenje.

 

southy kaže...

Možda sam konzervativan, ali baš me zanima kako ovakvi punjači i takvo brzo punjenje djeluju na životni vijek baterije? 80 W mi se čini monstruozno, to je na razini punjača za laptope

Moraš računati da tehnologija napreduje. Evo za primjer 120W i Mi 10 Ultra prema Xiaomiju će na 800 punjenja izgubiti svega 10% kapaciteta, dok je to kod većine dosadašnjih baterija bilo i do 60% na 400 punjenja.

Jednostavno drugačija tehnologija, proces punjenja, materijali koji se koriste u bateriji, hlađenje, više "jedinica" unutar jedne baterije...

 

CalvinRi kaže...

To dosta skracuju vijek baterije.

 

Bateriju je "najzdravije" puniti na 1c, znaci npr ako baterija ima kapacitet 4000mAh, ja ju punim sa 4A, i treba joj oko 1h za napuniti od 0-100%. 2-3 c je jos ok (8A / 12A), preko toga se previse grije, i skracuje se zivotni vijek.

 

 

No eto, nije naodmet imati i takvu opciju na raspolaganju, ako ti je hitno.

To je nekada vrijedilo, sada postoji cijeli mehanizam koji o tome brine umjesto korisnika.

 

kbenzema kaže...
A da bi promijenio bateriju moraš raskopati cijelo smartphone. Bolje da poduzmu neke stvari oko toga radi lakše izmjene baterije.

Mislim da to nećeš tako skoro gledati, ne samo zbog tjeranja korisnika na kupovinu novog uređaja, jer bateriju ti može zamijeniti bilo koji ovlašteni servis, već prvenstveno zbog daleko veće fleksibilnosti kod konstruiranja uređaja. Zamjenjiva baterija mora biti u "čvrstom" kućištu, jer li-ion lako postane opasan prilikom savijanja i spajanja čelija, a takva baterija ima problem s hlađenjem i zauzima puno više mjesta, uz to mijenja cijelu konstrukciju i određuje gdje će biti pozicionirana.

 

dax-lax kaže...
A kaj velite onda na Mi 10 ultra i njegovih 120w 20V/6A punjenja za 4500mah bateriju?

Za sada super zadovoljan, u ovo malo koliko sam ga koristio. Ta baterija u biti ima dvije "jedinice" od 2250mAh, a samo punjenje je daleko kompleksnije i voltaža i struja se dijeli preko posebnih konvertera. Baterija koristi i grafen za bolju provodljivost. 34 zaštitne mjere se brinu da sve radi kako treba. Uz to ima napredne algoritme koji se brinu o naponima u čelijama.

 

Ako nekoga zanima kako je Xiaomi to izveo, tu može pročitati detaljno objašnjenje:

https://en.gizchina.it/2020/08/xiaomi-mi-10-ultra-120w-55w-explained/

6 godina
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
E to je pravo objašnjenje. Svaka čast
PS4 account - nattvindens
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
neampojma kaže...
southy kaže...

Možda sam konzervativan, ali baš me zanima kako ovakvi punjači i takvo brzo punjenje djeluju na životni vijek baterije? 80 W mi se čini monstruozno, to je na razini punjača za laptope

 zato apple stavi bateriju od 2000mAh i ne treba ti brzo punjenje 

I traje duže nego većina androida. Sad si zamisli koliko je android optimiziran i koja sve sr***a vrti u pozadini.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
7 godina
online
Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bateriju

Inače, jedna od prednosti plosnatih lipo baterija i je kaj je lako izvesti da imaju veliki charge i discharge rate, zato kaj je jednostavno spojiti sve "ploče" (bakrene i aluminijske folije) cijelom dužinom, a ne samo tab na kraju kao kod cilindričnih baterija.

Naravno, izvedba je obično kod baterija za rc igračke takva da imaju ogroman discharge rate, a dosta spor charge rate, jer se traži čim veći kapacitet po masi, a onda se to dvoje balansira.

Proizvođači mobitela pak gađaju više na stranu još većeg kapaciteta, uz dosta mali discharge  rate, i spor charge rate, jer im na taj način baterija ispadne jeftinija i manja.

Xiaomi se odlučio malo više to gurnuti na kontra stranu, tak da ova baterija ima malo veći charge rate, ali je gustoća energije manja, što nije problem u takvoj cigli od mobitela.

BTW, jeste vidjeli Tesline tabless 4680 plosnate baterije?

Zanimljivo da nikome do sad nije nekaj takvo palo na pamet, a tak jednostavno rješenje.

Toliki znanstvenici rade na baterijama, a nikome ne padne na pamet tak jednostavna ideja...

 

Kruha i igala...
 
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
southy kaže...
neampojma kaže...
southy kaže...

Možda sam konzervativan, ali baš me zanima kako ovakvi punjači i takvo brzo punjenje djeluju na životni vijek baterije? 80 W mi se čini monstruozno, to je na razini punjača za laptope

 zato apple stavi bateriju od 2000mAh i ne treba ti brzo punjenje 

I traje duže nego većina androida. Sad si zamisli koliko je android optimiziran i koja sve sr***a vrti u pozadini.

 a zamisli koliko bi trajala da ima dupli kapacitet, al jbg to nije potrebno za apple korisnike 😂

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
southy kaže...
neampojma kaže...
southy kaže...

Možda sam konzervativan, ali baš me zanima kako ovakvi punjači i takvo brzo punjenje djeluju na životni vijek baterije? 80 W mi se čini monstruozno, to je na razini punjača za laptope

 zato apple stavi bateriju od 2000mAh i ne treba ti brzo punjenje 

I traje duže nego većina androida. Sad si zamisli koliko je android optimiziran i koja sve sr***a vrti u pozadini.

Pa nije baš tako, ja sam tek na jedanaestici imao dobru bateriju i to na Pro Max koji ima 4000mAh, do njega mi je uvijek bilo punjenje iphonea na kraju dana, što recimo kod većine Xiaomi modela nemam i baterija mi traje 2-3 dana bez problema.

 

Uz to računaj da iOS još uvijek nema pravi multitasking koji Android ima, tako da iOS većinu aplikacija ugasi, a one "sretne" zamrzne, sve to utječe na optimizaciju i trajanje baterije.

 

iPhone SE 2020 ima užasnu bateriju, mislim da oni koji ga kupe će nakon godinu dana kukati što su ga kupili, tu je Pixel 4a daleko bolja opcija.

Općenito kod iPhonea mi baterija jako brzo degradira + njihovo smanjivanje kapaciteta preko iOSa = uređaj stalno na punjaču.

 

Sve je to još i ok dok ne probaš neki od boljih Android uređaja, onda tek vidiš koja je razlika u trajanju baterije.

 

Baš me zanima kako će se baterija ponašati kod dvanaestice koja ima novi 5nm SoC, ali i 5G podršku.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
mzopg kaže...

Pa nije baš tako, ja sam tek na jedanaestici imao dobru bateriju i to na Pro Max koji ima 4000mAh, do njega mi je uvijek bilo punjenje iphonea na kraju dana, što recimo kod većine Xiaomi modela nemam i baterija mi traje 2-3 dana bez problema.

 

Uz to računaj da iOS još uvijek nema pravi multitasking koji Android ima, tako da iOS većinu aplikacija ugasi, a one "sretne" zamrzne, sve to utječe na optimizaciju i trajanje baterije.

 

iPhone SE 2020 ima užasnu bateriju, mislim da oni koji ga kupe će nakon godinu dana kukati što su ga kupili, tu je Pixel 4a daleko bolja opcija.

Općenito kod iPhonea mi baterija jako brzo degradira + njihovo smanjivanje kapaciteta preko iOSa = uređaj stalno na punjaču.

 

Sve je to još i ok dok ne probaš neki od boljih Android uređaja, onda tek vidiš koja je razlika u trajanju baterije.

 

Baš me zanima kako će se baterija ponašati kod dvanaestice koja ima novi 5nm SoC, ali i 5G podršku.

XS obični ima ok bateriju, a 11 ima jako dobru bateriju. Koristim telefon poprilično kroz dan i na kraju dana mi je još uvijek u nekoj sigurnoj zoni. E sad, ja se ne igram i ne gledam tijekom dana baš previše video ili nešto slično što bi trošilo više bateriju, no po tom pitanju ništa bolje nije ni na androidu. Za SE ne znam jer nisam isprobao. Što se tiče degradacije, battery health mi je nakon 2 godine na 86% što uz to koliko koristim i nije loše. Zadnjih većih problema sam imao na 6-ici, tamo je nakon 3 godine baterija znatno degradirala i morao sam je mijenjati. Xiaomi ne koristim osobno, ali kupovao sam za ukućane i na npr. Redmi 6 baterija i nije baš nešto posebno.

 

A što se tiče MT-a kao na androidu - hvala, ali takav MT ne želim. Nadam se da ako i promijene model u budućim verzijama da će se moći kontrolirati postavkama jer trenutno sve aplikacije koje mi trebaju raditi u pozadini uredno rade.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
mzopg kaže...
southy kaže...
neampojma kaže...
southy kaže...

Možda sam konzervativan, ali baš me zanima kako ovakvi punjači i takvo brzo punjenje djeluju na životni vijek baterije? 80 W mi se čini monstruozno, to je na razini punjača za laptope

 zato apple stavi bateriju od 2000mAh i ne treba ti brzo punjenje 

I traje duže nego većina androida. Sad si zamisli koliko je android optimiziran i koja sve sr***a vrti u pozadini.

Pa nije baš tako, ja sam tek na jedanaestici imao dobru bateriju i to na Pro Max koji ima 4000mAh, do njega mi je uvijek bilo punjenje iphonea na kraju dana, što recimo kod većine Xiaomi modela nemam i baterija mi traje 2-3 dana bez problema.

 

Uz to računaj da iOS još uvijek nema pravi multitasking koji Android ima, tako da iOS većinu aplikacija ugasi, a one "sretne" zamrzne, sve to utječe na optimizaciju i trajanje baterije.

 

iPhone SE 2020 ima užasnu bateriju, mislim da oni koji ga kupe će nakon godinu dana kukati što su ga kupili, tu je Pixel 4a daleko bolja opcija.

Općenito kod iPhonea mi baterija jako brzo degradira + njihovo smanjivanje kapaciteta preko iOSa = uređaj stalno na punjaču.

 

Sve je to još i ok dok ne probaš neki od boljih Android uređaja, onda tek vidiš koja je razlika u trajanju baterije.

 

Baš me zanima kako će se baterija ponašati kod dvanaestice koja ima novi 5nm SoC, ali i 5G podršku.

 nemoj tako o best buy uređaju SE 2020, on je predviđen da radi 5-10 godina kao prvog dana 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi: Bežično punjenje od 80 W koje će bater
southy kaže...

XS obični ima ok bateriju, a 11 ima jako dobru bateriju. Koristim telefon poprilično kroz dan i na kraju dana mi je još uvijek u nekoj sigurnoj zoni. E sad, ja se ne igram i ne gledam tijekom dana baš previše video ili nešto slično što bi trošilo više bateriju, no po tom pitanju ništa bolje nije ni na androidu. Za SE ne znam jer nisam isprobao. Što se tiče degradacije, battery health mi je nakon 2 godine na 86% što uz to koliko koristim i nije loše. Zadnjih većih problema sam imao na 6-ici, tamo je nakon 3 godine baterija znatno degradirala i morao sam je mijenjati. Xiaomi ne koristim osobno, ali kupovao sam za ukućane i na npr. Redmi 6 baterija i nije baš nešto posebno.

 

A što se tiče MT-a kao na androidu - hvala, ali takav MT ne želim. Nadam se da ako i promijene model u budućim verzijama da će se moći kontrolirati postavkama jer trenutno sve aplikacije koje mi trebaju raditi u pozadini uredno rade.

 Redmi 6 je low-budget uređaj nema ga smisla uspoređivati sa iPhone uređajima, jedan košta 1000kn drugi 7000kn.

 

Pogledaj malo što multitasking radi na MIUI 12.

Tamo negdje od 16. min. ide prezentacija MIUIa.

26. min. splitanje displaya i ostale sitnice.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice