Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

poruka: 229
|
čitano: 96.439
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij".
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Je li se isplati uzet monitor za programiranje? Je li ovaj problem javlja kod više ljudi?

 

Tnx

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Huco23 kaže...

Je li se isplati uzet monitor za programiranje? Je li ovaj problem javlja kod više ljudi?

 

Tnx

 Kod mene još nije, gori barem 10 sati dnevno

everyday i'm shuffling...
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Huco23 kaže...

Je li se isplati uzet monitor za programiranje? Je li ovaj problem javlja kod više ljudi?

 

Tnx

 

https://www.reddit.com/r/ultrawidemasterrace/comments/k23lqc/xiaomi_34_144hz_monitor_black_screen_issue/

 

14 godina
offline
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Imam ovaj monitor godinu dana, nikakvih problema zasad. Preporuke...

just when i thought i got out they pull me back in
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Ako Xiaomi Monitor 27-inch 4K  bude dostupan kod nas mada vjerujem da hoce onda ce biti best buy posto monitor ima HDMI 2.1, a u Kini kosta 3499 CNY ( oko 485 eura)

 

Xiaomi has equipped the monitor with dual HDMI 2.1 ports, a single DisplayPort 1.4 connection and a USB hub with dual USB Type-A ports. Additionally, the monitor can recharge devices at up to 90 W via a built-in USB Type-C port.

 

 

https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-Monitor-27-inch-4K-introduced-with-PANTONE-colour-certification.583276.0.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2022 17:45 (Shazam).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Ekipa, kupio sam ovaj monitor danas nakon čitanja hrpe hvalospjeva po internetima. Nažalost čim sa ga spojio na laptop (m1 macbook air), ostao sam šokiran koliko je blijeda/isprana slika. Sad, nisam nešto iskusan po pitanju panela i ne znam je li to stvar VA panela, ali meni je iskreno puno bolje slika izgledala na običnom 24" 1080p monitoru nego na ovome. Sve djeluje nekako blijedo i kao da nije 109 ppi-a, nego manje (iako je na max rezoluciji postavljen u postavkama. 

 

Crna boja je grozota, više neka siva nego crna. Probao sam se malo igrati sa postavkama, povećati kontrast i saturation i je to malo bolje, ali i dalje meni to sve skupa nekako izgleda kao da gledam u ekran na laptopu od 1500 kn (ne znam bolje usporediti). 

 

Spojio sam kasnije sa DP-om na windows pc (na macbook sam spajao hdmi-em preko docka) u nadi da je možda stvar macbooka, ali i na windows pc-u je to izgledalo dosta loše (iako mrvicu bolje). 

 

E sad, meni ništa od gaming featura nije potrebno, može radit i na 60hz što se mene tiče, ali me bode u oči kvaliteta slike koja je meni ispod svake razine. Inače sam uzeo ovaj monitor jer je jedini do 3000 kn bio ultra-wide 1440p, 34" i imao podesiv po visini stalak. Na papiru je izgledalo sve savršeno. 

 

Stvarno nisam neki previše zahtjevan korisnik, treba mi monitor za developanje i to je to. Do sad sam koristio obični Dell uredski 1080p monitor i bio je super, ali mi je falilo prostora.

 

Dakle, jesam li dobio neki faličan primjerak ili je ovo normalno? Jer ako je ovo normalno onda meni nije neki best buy izbor bez obzira na sve herce, inče i što već nudi taj monitor kad ja ne mogu gledati u tu sliku... Ili ja nešto krivo radim? Help ekipa inače vraćam monitor nazad.

Moj PC  
0 2 hvala 0
3 godine
offline
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Prodi po meniju od monitora ili zovi nekoga tko se kuži u te stvari!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Cordas kaže...

Ekipa, kupio sam ovaj monitor danas nakon čitanja hrpe hvalospjeva po internetima. Nažalost čim sa ga spojio na laptop (m1 macbook air), ostao sam šokiran koliko je blijeda/isprana slika. Sad, nisam nešto iskusan po pitanju panela i ne znam je li to stvar VA panela, ali meni je iskreno puno bolje slika izgledala na običnom 24" 1080p monitoru nego na ovome. Sve djeluje nekako blijedo i kao da nije 109 ppi-a, nego manje (iako je na max rezoluciji postavljen u postavkama. 

 

Crna boja je grozota, više neka siva nego crna. Probao sam se malo igrati sa postavkama, povećati kontrast i saturation i je to malo bolje, ali i dalje meni to sve skupa nekako izgleda kao da gledam u ekran na laptopu od 1500 kn (ne znam bolje usporediti). 

 

Spojio sam kasnije sa DP-om na windows pc (na macbook sam spajao hdmi-em preko docka) u nadi da je možda stvar macbooka, ali i na windows pc-u je to izgledalo dosta loše (iako mrvicu bolje). 

 

E sad, meni ništa od gaming featura nije potrebno, može radit i na 60hz što se mene tiče, ali me bode u oči kvaliteta slike koja je meni ispod svake razine. Inače sam uzeo ovaj monitor jer je jedini do 3000 kn bio ultra-wide 1440p, 34" i imao podesiv po visini stalak. Na papiru je izgledalo sve savršeno. 

 

Stvarno nisam neki previše zahtjevan korisnik, treba mi monitor za developanje i to je to. Do sad sam koristio obični Dell uredski 1080p monitor i bio je super, ali mi je falilo prostora.

 

Dakle, jesam li dobio neki faličan primjerak ili je ovo normalno? Jer ako je ovo normalno onda meni nije neki best buy izbor bez obzira na sve herce, inče i što već nudi taj monitor kad ja ne mogu gledati u tu sliku... Ili ja nešto krivo radim? Help ekipa inače vraćam monitor nazad.

Jesi li prošao savjete iz članka?

 

https://www.bug.hr/recenzije/xiaomi-mi-curved-gaming-monitor-34-izvrsna-vrijednost-za-novac-16720

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Boris grozni kaže...

Prodi po meniju od monitora ili zovi nekoga tko se kuži u te stvari!

Napisao sam da sam prošao po meniju. I javio sam se ovdje, hence zvao sam nekog tko se kuži u te stvari. 

Da. I dalje meni to izgleda jako loše. Uglavnom djelujuju boje jako isprano.

16 godina
online
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Nacelno, to i nije neki monitor.

 

Ok je monitor za one koji nisu spremni potrositi brdo love za veliki ekran i nisu prije imali monitor s kvalitenijim prikazom.

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
3 3 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Kant kaže...

Nacelno, to i nije neki monitor.

 

Ok je monitor za one koji nisu spremni potrositi brdo love za veliki ekran i nisu prije imali monitor s kvalitenijim prikazom.

Onda su ovi reviewi poprilično misleading jer ako monitor dobije skoro sve 10-ke i piše da nema nikakvih mana, onda valjda očekuješ i da kad ga upališ to liči na nešto. 
Ok, igra tu ulogi i moje neiskustvo jer nisam znao što se može dobiti za taj novac, iako doduše meni 3000 kn ne djeluje malo novaca uopće.

 

Kako bito izgledalo na recimo ovom monitoru? Ako je osjetno bolje mislim da bi mi se isplatilo dati još 800 kn.

 

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Cordas kaže...

 

Kako bito izgledalo na recimo ovom monitoru? Ako je osjetno bolje mislim da bi mi se isplatilo dati još 800 kn.

 

 Ja osobno ne volim VA, a čini mi se da i ti imaš taj problem. Monitor s linka je također VA i teško da ćeš biti puno zadovoljniji.

 

Traži IPS display, ali to ćeš morat i platiti dobro.

Koristite blage riječi i jake argumente
12 godina
offline
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Da, izgleda je stvar u tome što sam ja uvijek koristio IPS monitore pa sam se šokirao što VA monitor od 3000 kn izgleda lošije od IPS monitora od 800 kn.

Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna

Probaj još u driverima grafe provjeriti da je full RGB spektar postavljen, da ti nije smanjio raspon. To se zna desiti i onda ti boje izgledaju isprano. A ima sigurno i do toga da na IPS-u boje izgledaju bolje sigurno nego na VA, u tim klasama. Ovaj je 3 puta skuplji od tog tvog starog monitora ne radi "bolje" slike, nego radi veličine te gejmerskih fičera, sve što tebi za developanje i nije bitno.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
itomic009 kaže...

Probaj još u driverima grafe provjeriti da je full RGB spektar postavljen, da ti nije smanjio raspon. To se zna desiti i onda ti boje izgledaju isprano. A ima sigurno i do toga da na IPS-u boje izgledaju bolje sigurno nego na VA, u tim klasama. Ovaj je 3 puta skuplji od tog tvog starog monitora ne radi "bolje" slike, nego radi veličine te gejmerskih fičera, sve što tebi za developanje i nije bitno.

Ma da, zaključak je da je stvar u panelu. Šteta jer build quality je super, ima stand podesiv po visini i taman rezoluciju koja mi odgovara za 34", sve to skupa za ok cijenu. Nisam valjda očekivao takvu razliku u prikazu slike jer ne gejmam pa nisam znao kakav je VA panel. 

A ništa, onda nemam izbora nego ostaviti ovaj monitor jer alternativa ne postoji, osim ako ću dodat još toliko novaca, što ne dolazi u obzir. 


Hvala svima! 

2 godine
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Cordas kaže...

Da, izgleda je stvar u tome što sam ja uvijek koristio IPS monitore pa sam se šokirao što VA monitor od 3000 kn izgleda lošije od IPS monitora od 800 kn.

 "uz spomenute optimalne postavke, uspješno pokriva 100% sRGB prostora boja (85% AdobeRGB, 91% DCI-P3, 82% NTSC)"

Dakle bilo koji Ips koji ima manje brojke od ovoga ima lošiji prikaz a to tebi i vidim jos nekima nije uopce jasno tvoje poimanje boja i kako bi nesto trebalo izgledati ocigledno nema veze s realnošču, a i nebi bilo loše da napišeš o kojem je to monitoru rijec za 800kn koji ti izgleda bolje?

 

Vidim da si prodavao stari Dell P2419H(2500kn neznam dali je to taj od 800kn koji spominjes) taj model ima colour coverage od 97% sRGB and 74% AdobeRGB i Deltu E od 1.85 dok Xiaomi ima od respektabilnih 1,47!

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 11:35 (Kobajagi).
16 godina
offline
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Taj Xiaomi je meni osobno super monitor, ima ga kolega, ali također kaže da bi bio još bolji da je panel IPS.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Jedini problem je onaj filckering ili kako vec da nazovem kad mices mis i vidis da kao blica lagano monitor sa pokretima... Vidi se na tamnoj podlozi najbolje...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Kobajagi kaže...
Cordas kaže...

Da, izgleda je stvar u tome što sam ja uvijek koristio IPS monitore pa sam se šokirao što VA monitor od 3000 kn izgleda lošije od IPS monitora od 800 kn.

 "uz spomenute optimalne postavke, uspješno pokriva 100% sRGB prostora boja (85% AdobeRGB, 91% DCI-P3, 82% NTSC)"

Dakle bilo koji Ips koji ima manje brojke od ovoga ima lošiji prikaz a to tebi i vidim jos nekima nije uopce jasno tvoje poimanje boja i kako bi nesto trebalo izgledati ocigledno nema veze s realnošču, a i nebi bilo loše da napišeš o kojem je to monitoru rijec za 800kn koji ti izgleda bolje?

 

Vidim da si prodavao stari Dell P2419H(2500kn neznam dali je to taj od 800kn koji spominjes) taj model ima colour coverage od 97% sRGB and 74% AdobeRGB i Deltu E od 1.85 dok Xiaomi ima od respektabilnih 1,47!

Pa recimo taj Dell i ostali random 1080p monitori koje koristim na poslu ili kad sjednem kod nekog za računalo, doslovno svugdje izgleda ljepše slika nego na ovom Xiaomiu. 

Mislim, vidim da su se triggerali fanovi, ali ja samo govorim svoje iskustvo. Meni to izgleda jako loše, a možda su gejmeri naviknuti na loš prikaz boja? :) 

Ne želim naravno ekran sa macbooka ni uspoređivati sa ovim, to nema smisla ni spominjati.

14 godina
online
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Kobajagi kaže...
Cordas kaže...

Da, izgleda je stvar u tome što sam ja uvijek koristio IPS monitore pa sam se šokirao što VA monitor od 3000 kn izgleda lošije od IPS monitora od 800 kn.

 "uz spomenute optimalne postavke, uspješno pokriva 100% sRGB prostora boja (85% AdobeRGB, 91% DCI-P3, 82% NTSC)"

Dakle bilo koji Ips koji ima manje brojke od ovoga ima lošiji prikaz a to tebi i vidim jos nekima nije uopce jasno tvoje poimanje boja i kako bi nesto trebalo izgledati ocigledno nema veze s realnošču, a i nebi bilo loše da napišeš o kojem je to monitoru rijec za 800kn koji ti izgleda bolje?

 

Vidim da si prodavao stari Dell P2419H(2500kn neznam dali je to taj od 800kn koji spominjes) taj model ima colour coverage od 97% sRGB and 74% AdobeRGB i Deltu E od 1.85 dok Xiaomi ima od respektabilnih 1,47!

 Ekran na mi34 izgleda isprano, te tu ne pomažne nikakav sRGB ili AdobeRGB pokrivenost, pogotovo prema IPS monitoru.

Gledano od strane običnog korisnika, koji "ne vidi"  Delta E i ostalo.

 

Imam mi34 i Acer X34, tako da vidim razliku o kojo govori kolega, s tim da je x34 nije ni blizu perfektan monitor, ali IPS "ljepše" izgleda, naspram mi34 VA.

2 godine
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
T-bone's kaže...
Kobajagi kaže...
Cordas kaže...

Da, izgleda je stvar u tome što sam ja uvijek koristio IPS monitore pa sam se šokirao što VA monitor od 3000 kn izgleda lošije od IPS monitora od 800 kn.

 "uz spomenute optimalne postavke, uspješno pokriva 100% sRGB prostora boja (85% AdobeRGB, 91% DCI-P3, 82% NTSC)"

Dakle bilo koji Ips koji ima manje brojke od ovoga ima lošiji prikaz a to tebi i vidim jos nekima nije uopce jasno tvoje poimanje boja i kako bi nesto trebalo izgledati ocigledno nema veze s realnošču, a i nebi bilo loše da napišeš o kojem je to monitoru rijec za 800kn koji ti izgleda bolje?

 

Vidim da si prodavao stari Dell P2419H(2500kn neznam dali je to taj od 800kn koji spominjes) taj model ima colour coverage od 97% sRGB and 74% AdobeRGB i Deltu E od 1.85 dok Xiaomi ima od respektabilnih 1,47!

 Ekran na mi34 izgleda isprano, te tu ne pomažne nikakav sRGB ili AdobeRGB pokrivenost, pogotovo prema IPS monitoru.

Gledano od strane običnog korisnika, koji "ne vidi"  Delta E i ostalo.

 

Imam mi34 i Acer X34, tako da vidim razliku o kojo govori kolega, s tim da je x34 nije ni blizu perfektan monitor, ali IPS "ljepše" izgleda, naspram mi34 VA.

VA panel tebi izgleda ispram naspram IPS?

3 godine
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Kobajagi kaže...
T-bone's kaže...
Kobajagi kaže...
Cordas kaže...

Da, izgleda je stvar u tome što sam ja uvijek koristio IPS monitore pa sam se šokirao što VA monitor od 3000 kn izgleda lošije od IPS monitora od 800 kn.

 "uz spomenute optimalne postavke, uspješno pokriva 100% sRGB prostora boja (85% AdobeRGB, 91% DCI-P3, 82% NTSC)"

Dakle bilo koji Ips koji ima manje brojke od ovoga ima lošiji prikaz a to tebi i vidim jos nekima nije uopce jasno tvoje poimanje boja i kako bi nesto trebalo izgledati ocigledno nema veze s realnošču, a i nebi bilo loše da napišeš o kojem je to monitoru rijec za 800kn koji ti izgleda bolje?

 

Vidim da si prodavao stari Dell P2419H(2500kn neznam dali je to taj od 800kn koji spominjes) taj model ima colour coverage od 97% sRGB and 74% AdobeRGB i Deltu E od 1.85 dok Xiaomi ima od respektabilnih 1,47!

 Ekran na mi34 izgleda isprano, te tu ne pomažne nikakav sRGB ili AdobeRGB pokrivenost, pogotovo prema IPS monitoru.

Gledano od strane običnog korisnika, koji "ne vidi"  Delta E i ostalo.

 

Imam mi34 i Acer X34, tako da vidim razliku o kojo govori kolega, s tim da je x34 nije ni blizu perfektan monitor, ali IPS "ljepše" izgleda, naspram mi34 VA.

VA panel tebi izgleda ispram naspram IPS?

 Čitam i nevjerujem

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Pa vi se samo valjuškate i smješkate, a 0 argumenata i prosto proširenih rečenica. Super ste.
Moj PC  
0 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Cordas kaže...
Pa vi se samo valjuškate i smješkate, a 0 argumenata i prosto proširenih rečenica. Super ste.

Argumenti su brojke koje vi ocigledno zanemarujete, ne moze Va panel nikako biti ispraniji ako ima doslovno i po 5x veci kontrast od najboljeg Ips-a, A u ovom slucaju i izmjereni color gamut! Kaj treba nacrtati? Ako je tvoje stručno misljenje da s tim monitorom nešto ne valja pa odnesi ga na servis pa njima reci ovo sto si gore napisao.!

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 14:07 (Boris grozni).
16 godina
offline
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Ubili ste čovjeka, vadite neke brojke i što bi one trebale značiti nekome tko nije creator ili video/foto editor?

 

Vrlo je jednostavno, netko tko 10 godina gleda IPS i odjednom sjedne za VA monitor jednostavno misli da nešto s monitorom nije u redu.

 

To ne znači da monitor ne valja (taj Xiaomi); sve ima svoje prednosti i mane pa tako i VA i IPS, ali kenjati po nečijem subjektivnom odabiru/mišljenju je promašeno.

 

Na slici je vrlo jednostavno prikazano na što je čovjek mislio, bez puno kompliciranja sa brojkama i benchmarcima.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
7 2 hvala 2
12 godina
offline
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Upravo tako, a i plus na ovom monitoru prisutan je taj neki clouding, kao da je sve nekako malo mutno, ne znam baš objasniti, ali evo slučaj kao ovdje:
https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/j0as9p/is_this_normal_for_va_extremely_washed_out/

Ovaj dio dobro objašnjava ono što ja vidim:
"I would describe it as being "cloudy", "washed out", it kinda looks like when you see a monitor from a bad angle, except it's the same no matter the angle. It's like I'm looking at it through some semi-transparent white surface."

 

Jednostavno ne izgleda kako sam naviknut. Izgleda su VA paneli jednostavno takvi i trebat će mi neko vrijeme da se naviknem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 15:23 (Cordas).
Moj PC  
1 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Dodinho kaže...

Ubili ste čovjeka, vadite neke brojke i što bi one trebale značiti nekome tko nije creator ili video/foto editor?

 

Vrlo je jednostavno, netko tko 10 godina gleda IPS i odjednom sjedne za VA monitor jednostavno misli da nešto s monitorom nije u redu.

 

To ne znači da monitor ne valja (taj Xiaomi); sve ima svoje prednosti i mane pa tako i VA i IPS, ali kenjati po nečijem subjektivnom odabiru/mišljenju je promašeno.

 

Na slici je vrlo jednostavno prikazano na što je čovjek mislio, bez puno kompliciranja sa brojkama i benchmarcima.

 Pa brojke govore da ovaj monitor ima odlicne boje, odlican kontrast pa mu nikako slika nemože biti gore od prosiječnog ips pogotovo ne isprana i slicni epiteti neznalica, svakako da su kutovi gledanja nesto losiji no nitko normalan ne bulji u monitor s boka

Čovjek je sam rekao da je niskusan pa prema tome zanemariti sve sto je napisao!

14 godina
offline
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Nekaj ne valja s tim monitorom koji kolega ima, ja ga trenutno koristim, prije njega sam imao Dell i LG, oba IPS, jest da su boje bolje na njima, ali usudim se reći zanemarivo bolje, ovo što kolega opisuje mi više izgleda kao monitor s greškom ili je nešto krivo podešeno u postavkama drivera. Monitor je odličan i boje su odlične ako se ne gleda pod kutem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 15:53 (Reedy).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Cordas kaže...

Da. I dalje meni to izgleda jako loše. Uglavnom djelujuju boje jako isprano.

Gle, nema tu previše filozofije, postoje uređaji (kalibratori) koji mjere određene vrijednosti i prema njima taj monitor ima odlične karakteristike:

100% sRGB, 82% NTSC, prosječni ΔE 1.43, jako dobro osvjetljenje koje ide i do 365 nitsa i standardno visoki kontrast koji je odlika VA panela.

 

Znači kad se te brojke uzmu u obzir slika jednostavno mora biti jako dobra.

Naravno ovo su brojke nakon kalibracije.

 

Što znači da taj tvoj primjerak nije dobro podešen, nije ispravan ili ti očekuješ lažnu sliku umjesto realne.

 

Kada staviš kalibrator na njega i ako on kaže da su boje gotovo savršeno prikazane i podesiš optimalni kontrast i osvjetljenje onda je to to.

 

Ukoliko uspoređuješ IPS sa staklom (glossy) koji ima Macbook i mat display uvijek će ti dojam biti da je verzija sa staklom više "punchy" po pitanju boja i kontrasta.

 

 

Kant kaže...

Nacelno, to i nije neki monitor.

 

Ok je monitor za one koji nisu spremni potrositi brdo love za veliki ekran i nisu prije imali monitor s kvalitenijim prikazom.

Kako si načelno došao do tog zaključka? Uspoređujući ga sa 3-4x skupljim modelima? Načelno je taj monitor za te novce izvrstan i može se nositi i sa daleko skupljim monitorima. Brojke ne lažu, za razliku od naših očiju.

 

Cordas kaže...
Kant kaže...

Nacelno, to i nije neki monitor.

 

Ok je monitor za one koji nisu spremni potrositi brdo love za veliki ekran i nisu prije imali monitor s kvalitenijim prikazom.

Onda su ovi reviewi poprilično misleading jer ako monitor dobije skoro sve 10-ke i piše da nema nikakvih mana, onda valjda očekuješ i da kad ga upališ to liči na nešto. 
Ok, igra tu ulogi i moje neiskustvo jer nisam znao što se može dobiti za taj novac, iako doduše meni 3000 kn ne djeluje malo novaca uopće.

 

Kako bito izgledalo na recimo ovom monitoru? Ako je osjetno bolje mislim da bi mi se isplatilo dati još 800 kn.

 

Taj HP koji si polinkao je osjetno lošiji monitor, a i osjetno skuplji (oko 30%).

 

Review nije misleading ako je Davor lijepo naveo mjerenja koja nije izmjerio od oka već profesionalnim uređajem i ako taj uređaj kaže da monitor precizno prikazuje boje i ostale bitne stavke onda je stvar u tvojim očekivanjima ili tvoj model jednostavno nije dobro kalibriran.

Posudi negdje kalibrator pa ga probaj kalibrirati onda možemo pričati je li monitor loš ili dobar.

 

jocommb kaže...
Jedini problem je onaj filckering ili kako vec da nazovem kad mices mis i vidis da kao blica lagano monitor sa pokretima... Vidi se na tamnoj podlozi najbolje...

Ovo je rijetko problem do monitora, obično su u pitanju driveri, probaj ih nadograditi na zadnju verziju. Ukoliko to ne pomogne probaj drugi miš, moguće da je nekakva interferencija u pitanju.

 

Dodinho kaže...

Ubili ste čovjeka, vadite neke brojke i što bi one trebale značiti nekome tko nije creator ili video/foto editor?

 

Vrlo je jednostavno, netko tko 10 godina gleda IPS i odjednom sjedne za VA monitor jednostavno misli da nešto s monitorom nije u redu.

 

To ne znači da monitor ne valja (taj Xiaomi); sve ima svoje prednosti i mane pa tako i VA i IPS, ali kenjati po nečijem subjektivnom odabiru/mišljenju je promašeno.

 

Na slici je vrlo jednostavno prikazano na što je čovjek mislio, bez puno kompliciranja sa brojkama i benchmarcima.

Kako misliš što bi brojke trebale značiti? Pa one su sve kad je u pitanju mjerenje ispravnog prikaza. To što je oku lijepše vidjeti umjetnu plastičnu presatuiranu i presharpanu sliku je nešto drugo, ali ako se traži preciznost onda su brojke tu glavno mjerilo. Brojke ti kažu ta crvena na tvom monitoru je 99% precizno prikazana, tvoje oko to ne može samostalno procijeniti.

 

Te slike koje si stavio prikazuju dva različito kalibrirana monitora, lijevi je vjerojatno ispod 6500 temp. i automatski baca toplije boje (žučkasto), dok je desni osjetno preko 6500 i ima hladnije boje koje više bacaju na plavičasto. Treba iskalibrirati jedan i drugi pa onda napraviti usporedbu jer monitori iz tvornice stižu sa različitim postavkama, ima proizvođača koji ih tvornički kalibriraju, ali većina to ne radi i podesi ih prema nekakvom svom nahođenju, također često i nebudu isto podešeni, isti monitor, isti model, drugačija slika.

 

Teško je generalizirati IPS je dobar, VA je loš jer imamo različite stupnje kvalitete i kod jedne i druge matrice, vidio sam dosta IPS matrica koje su izgledale užasno i da ne piše u speckama da je IPS mislio bi da je TN, a isto tako radim i koristim vrhunske IPS matrice koje su nebo i zemlja u usporedbim sa ovim jeftinim "IPS" modelima. Isto je i sa VA matricama. Lako ćeš pronaći VA model koji je daleko bolji od IPS modela i obrnuto.

 

Radim trenutno na 34" HP Envy curved modelu koji ima VA matricu i WLED poz. osvj., slika na njemu je nakon kalibracije gotovo identična kao na top Dell modelu koji mi stoji pored njega i koji je IPS matrica, glossy ekran.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Cordas kaže...

Izgleda su VA paneli jednostavno takvi i trebat će mi neko vrijeme da se naviknem.

Nisu VA paneli jednostavno takvi. Kao i kod IPSa ima ih loših i odličnih, ali nisu svi takvi/isti.

 

Pa imam VA i IPS i slika je gotovo identična. Jedan i drugi skuplji modeli, VA viša srednja klasa, IPS viša klasa.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice