Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1

poruka: 32
|
čitano: 7.373
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1".
12 godina
offline
Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1

Po cijenama sa GSM Arene, Samsung je jeftiniji za 200 evra, a spec. su im manje više iste. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1

dosadni su više sa tim hrpama novih "istih" modela

 
14 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1

Dvije stvari su mi zanimljive - još se uvijek jasno vidi tko im je "uzor" te činjenica da sve više preuzimaju poziciju Huaweia - tako dugo dok se netko treći ne pozicionira tamo

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova
Ultra bi bila ok da su ukinuli ovu točkicu od kamere na prednjem zaslonu, jer ne vidim razlog čemu to ako imaš zaslon iza za selfie 🙄
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1

Mi Band 6 super, neki leakovi petice su tako izgledali. Bio sam nahypean kad ono izašla samo malo veća četvorka. Sad napokon imam razlog za upgrade.

 

Telefoni su im užas, 100 modela koji imaju jedva primjetne međusobne razlike. Već ako imate 11i, 11x, 11kajgod onda nek barem budu različitih veličina da i mi koji ne želimo nositi Bašćansku ploču u džepu možemo kupiti novi Šjaomi.

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova

Tako je, ocekivao sam da ce ovaj lite biti dostojna zamjena za Mi 9SE. ali ne, morali su dimenzije povecati...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
15 godina
offline
Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1

1200 € 

Moj PC  
3 0 hvala 0
Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1

Jao dakle od predstavljenog Mi Smart Projector 2, vi napisali manje od rečenice o tome a o generičkim ništa posebnim mobitelima čitavi članak. 

 

Ako nekoga zanima projektor, radi se o Full HD rezoluciji, s čak 1300 lumena osvjetljenja (više = bolje), dolazi s podrškom za HDR (1300 projektor lumena je otprilike 380 nita na TVu, nije baš dovoljno za HDR ali OK) i 10W zvučnicima. Ima automatsko podešavanje keystonea, ima Android TV sučelje. Cijena oko 900€, što bi filmofilima moglo biti jako interesantno. 

 

Xiaomi unveils the Mi Smart Projector 2 Pro with Google Assistant, 1300 Lumens - Gizmochina

Moj PC  
7 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova
Kakva se vama drama događa u glavi kad kupite/imate npr Mi11i, a znate da postoji i Mi11x?
Ne možete spavati? Šizofrena cepanja?
Šta je tek onda kad nakon nekog vremena predstave Mi11+? Zamrzite svoj telefon?
 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1

koliko ih brzo klepaju, štancaju i izbacuju još se ti šaomiji i malo kvare.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1

Da li Mi 11 Pro i Mi 11 Ultra dolaze na europsko trziste....nisam to uhvatio u streming prezentaciji na Yt-u

Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova
ludizao kaže...
Envy kaže...

1200 € 

 

Baš to. Za tu paru si kupim skroz dobar laptop, kao backup stroj.

 

Možeš 2 skroz dobra laptopa kupiti za tu cijenu, i to i5 10x generacije / Ryzen 5 s 256gb SSD.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1
Predstavljen je danas i Mix Fold. U Kini će startat za 1300€. Znači ako dođe u Europu, minimalno 1600€ za ovu mrcinu

https://www.gsmarena.com/xiaomis_first_foldable_is_the_mi_mix_fold_it_brings_the_first_liquid_lens_with_330x_magnification-news-48438.php

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1

A bude neki novi TV Stick?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova
zuper kaže...
Predstavljen je danas i Mix Fold. U Kini će startat za 1300€. Znači ako dođe u Europu, minimalno 1600€ za ovu mrcinu

https://www.gsmarena.com/xiaomis_first_foldable_is_the_mi_mix_fold_it_brings_the_first_liquid_lens_with_330x_magnification-news-48438.php

Ne znam, ali osobno su mi foldable telefoni tog form factora totalni promašaj i ne kužim zašto se ljudi na to uopće pale. Z flip mi je jasan i donekle ok, ali ovi veliki fold uređaji... Rasklapanjem dobivaš mali tablet koji sam jednom kupio i nikad više jer mi nije praktičan i većina ljudi kupuje taj form factor tableta radi cijene, a u ovom slučaju te prednosti nema. I na kraju opet dobiješ cigletinu od telefona i crapy tablet u jednom. Tko to ne bi poželio.

 

Zanimljiva stvar je da svi koji ih prodaju iz promo materijala maknu fotke iz profila kad je uređaj zatvoren

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
6 godina
offline
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Jao dakle od predstavljenog Mi Smart Projector 2, vi napisali manje od rečenice o tome a o generičkim ništa posebnim mobitelima čitavi članak. 

 

Ako nekoga zanima projektor, radi se o Full HD rezoluciji, s čak 1300 lumena osvjetljenja (više = bolje), dolazi s podrškom za HDR (1300 projektor lumena je otprilike 380 nita na TVu, nije baš dovoljno za HDR ali OK) i 10W zvučnicima. Ima automatsko podešavanje keystonea, ima Android TV sučelje. Cijena oko 900€, što bi filmofilima moglo biti jako interesantno. 

 

Xiaomi unveils the Mi Smart Projector 2 Pro with Google Assistant, 1300 Lumens - Gizmochina

Kojim to filmofilima bi takav projektor mogao biti zanimljiv, sam si naveo nedostatke (svjetlina, rezolucija)..? Filmofili su po definiciji ljudi koji teže savršenstvu što se tiče iskustva..

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 16:12 (love2ml86).
15 godina
offline
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova
ludizao kaže...
Envy kaže...

1200 € 

 

Baš to. Za tu paru si kupim skroz dobar laptop, kao backup stroj.

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
ludizao kaže...
Envy kaže...

1200 € 

 

Baš to. Za tu paru si kupim skroz dobar laptop, kao backup stroj.

 

Možeš 2 skroz dobra laptopa kupiti za tu cijenu, i to i5 10x generacije / Ryzen 5 s 256gb SSD.

 

Ma šta pričate... za te pare ne mogu dobiti niti par jezgri Intelovog Xeon Platinum 8380HL Processora.

Sva sreća da su spustili cijenu sa 18k USD na 15k USD, komotno od viška novca mogu svima u porodici kupiti po jedan Mi 11 Ultra... valjda u Bosni mi bolje nismo ni zaslužili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1

Dobro ljudi kaj se tolko prepucavate, dal se zna dal Mi 11 Pro i Ultra dolaze u Europu i zasto sluzbeni hrvatski ducani za Xiaomi ne narucuju verzije sa 12 GB rama, wtf....samo neke osnovne modele....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova

Daj mi pliz pojasni što točno radiš da ti 8GB RAM-a na telefonu nije dovoljno?

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1

Ajoj mnogo toga......bio bih zadovoljan i sa 16 GB rama, makar kak su krenuli i to ce postat standard za koju godinu isto ste govorili da netreba 120 Hz ekran, 60 hz  je i vise nego dovoljno pa nije dovoljno, pa onda 90Hz nepotrebno,pa ispalo da i to nije dovoljno i sad 120 Hz standard kao i 5G modem a o 5G mozemo svi sanjati jos koju godinu ali eto nek se nade,kaj nam trebaju kamere od 108Mpx, ne moja od 21 mp radi odlicne slike jbg nemoze bas po noci slikat ali ajde, ljudi traze, kompanije isporucuju,nikad dosta,kao da smo svi odjedanput profesionalni kamermani, a pola idiota nezna i nekoristi pol opcija koje te kamere imaju, samo se naslikavaju u teretanama i rade selfije,za selfie ti netrebaju bolesne kamere, ali evo novi Mi11 Ultra je doskocio i tome sa ekranom odozada, evo samsung sljedecec godine navodno radi kamere od 200 mp, kaj nam treba kaj radimo s tim, nis cisto ku..nje i prestiz, isto je i sa 16-18GB(ja imam u PC-u 16 gb) NUBIA i 144 Hz ekran,jbg,ali kuzim kaj hoces rec, ustvari ako vec placam tolku cijenu za flagship mobitel, onda bih htio da te godine imam najbolje u njemu kaj se nudi, i opet neki future proof, jer ne kupujem mob svake godine.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova

Napisao zid teksta u kojem nisi napisao doslovno ništa. Ponavljam, za što ti treba više od 8GB?

8 godina
offline
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova
Za VM
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova
Zaista, pojasni mi sto ti treba 16 GB RAM na telefonu? Sad sam stvarno znatizeljan. Vidim da se pališ na suhe brojke i da ti nije bitno koliko neki hardver utječe na same performanse, ima puno veze i kako je nešto optimizirano.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova
Šta će Xiaomiju 12 gb rama kad ubija aplikacije u pozadini čim stigne...
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1

Više od 6 gb rama na mobitelu je samo dokaz lijenosti developera. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova
southy kaže...
Zaista, pojasni mi sto ti treba 16 GB RAM na telefonu? Sad sam stvarno znatizeljan. Vidim da se pališ na suhe brojke i da ti nije bitno koliko neki hardver utječe na same performanse, ima puno veze i kako je nešto optimizirano.

 

Na mobitel sučelju vjerojatno nema smisla. Ako se mob koristi kao desktop replacement preko svojevrsnog "desktop sučelja" kakav ima Samsung, onda postoji mogućnost da će više rama biti dobrodošlo:

 

1. koristim web sučelje Officea (outlook, teams, word) već godinama na laptopu i ne planiram imati pune verzije, jer su mi ove čisto dovoljne. Vjerujem da se iste mogu i na mobitelu pokretati.

 

2. postoje razne varijante web uređivača slika (recimo photopea, koji je maltene kao Photoshop, iskreno možda i bolji od Gimpa, tko će znati) koje bi isto možda moglo vrtjeti na mobitelu.

 

3. Virtualna mašina? Na mob sučelju beskorisno, na desktop varijanti ima smisla

 

4. Visual Studio Code je crossplatform alat i može se također pokretati preko web browsera. Dakle opet na mobu ima smisla.

 

5. Plex i raznorazni preglednici videa

 

6. Browser s više tabova otvorenih

 

7. Sva sila business oriented manjih aplikacija koje zaposlenik nažalost mora imati na svome mobitelu, a koje uzimaju performanse. Npr. Microsoft Authenticator. Ili ZABA online banking, QR Code reader, Live Transcribing ili slično.

 

 

Ne treba zaboraviti da desktop sučelje mobitela (DEX na Samsungu) omogućava više aplikacija na ekranu i dosta dobar multitasking, a to sve ždere ram.

Ja tu vidim potrebu za više rama.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
southy kaže...
Zaista, pojasni mi sto ti treba 16 GB RAM na telefonu? Sad sam stvarno znatizeljan. Vidim da se pališ na suhe brojke i da ti nije bitno koliko neki hardver utječe na same performanse, ima puno veze i kako je nešto optimizirano.

 

Na mobitel sučelju vjerojatno nema smisla. Ako se mob koristi kao desktop replacement preko svojevrsnog "desktop sučelja" kakav ima Samsung, onda postoji mogućnost da će više rama biti dobrodošlo:

 

1. koristim web sučelje Officea (outlook, teams, word) već godinama na laptopu i ne planiram imati pune verzije, jer su mi ove čisto dovoljne. Vjerujem da se iste mogu i na mobitelu pokretati.

 

2. postoje razne varijante web uređivača slika (recimo photopea, koji je maltene kao Photoshop, iskreno možda i bolji od Gimpa, tko će znati) koje bi isto možda moglo vrtjeti na mobitelu.

 

3. Virtualna mašina? Na mob sučelju beskorisno, na desktop varijanti ima smisla

 

4. Visual Studio Code je crossplatform alat i može se također pokretati preko web browsera. Dakle opet na mobu ima smisla.

 

5. Plex i raznorazni preglednici videa

 

6. Browser s više tabova otvorenih

 

7. Sva sila business oriented manjih aplikacija koje zaposlenik nažalost mora imati na svome mobitelu, a koje uzimaju performanse. Npr. Microsoft Authenticator. Ili ZABA online banking, QR Code reader, Live Transcribing ili slično.

 

 

Ne treba zaboraviti da desktop sučelje mobitela (DEX na Samsungu) omogućava više aplikacija na ekranu i dosta dobar multitasking, a to sve ždere ram.

Ja tu vidim potrebu za više rama.

 

Sve 5, sa DEX ili bez, ali na računalu koje isto ima multitasking i više aplikacija na ekranu sve vrtim kroz VM i nijedan mi nema više od 8GB RAM i sve radi više nego dovoljno brzo. Problem nastaje radi neoptimiziranosti softvera. Većina nabrojenih alata (osim možda ovog photo editora - nije mi poznat) ne zahtjeva ogromne resurse. Ne padaju mi na pamet alati koji su gladni RAM-a, a ima ih smisla vrtjeti na mobitelu. Druga stvar može eventualno biti ako androidov napredni multitasking treba 16GB da može podnijeti nekoliko ovakvih aplikacija.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova
pqweasdyxc kaže...

Više od 6 gb rama na mobitelu je samo dokaz lijenosti developera. 

Ludo Club npr. na FB platformi i kao zaseban APP... kupio Lenovo Tab 2 8" (mamutrkos trajanje baterije) zaboravio ugasiti App.. iako se ekran ugasio.. dok sam odradio smjenu Ruksak je bio vreo.. i voda i sve u njemu je bila topla a baterija je pala na 20%. 2018. godina.
 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
southy kaže...
Zaista, pojasni mi sto ti treba 16 GB RAM na telefonu? Sad sam stvarno znatizeljan. Vidim da se pališ na suhe brojke i da ti nije bitno koliko neki hardver utječe na same performanse, ima puno veze i kako je nešto optimizirano.

 

Na mobitel sučelju vjerojatno nema smisla. Ako se mob koristi kao desktop replacement preko svojevrsnog "desktop sučelja" kakav ima Samsung, onda postoji mogućnost da će više rama biti dobrodošlo:

 

1. koristim web sučelje Officea (outlook, teams, word) već godinama na laptopu i ne planiram imati pune verzije, jer su mi ove čisto dovoljne. Vjerujem da se iste mogu i na mobitelu pokretati.

 

2. postoje razne varijante web uređivača slika (recimo photopea, koji je maltene kao Photoshop, iskreno možda i bolji od Gimpa, tko će znati) koje bi isto možda moglo vrtjeti na mobitelu.

 

3. Virtualna mašina? Na mob sučelju beskorisno, na desktop varijanti ima smisla

 

4. Visual Studio Code je crossplatform alat i može se također pokretati preko web browsera. Dakle opet na mobu ima smisla.

 

5. Plex i raznorazni preglednici videa

 

6. Browser s više tabova otvorenih

 

7. Sva sila business oriented manjih aplikacija koje zaposlenik nažalost mora imati na svome mobitelu, a koje uzimaju performanse. Npr. Microsoft Authenticator. Ili ZABA online banking, QR Code reader, Live Transcribing ili slično.

 

 

Ne treba zaboraviti da desktop sučelje mobitela (DEX na Samsungu) omogućava više aplikacija na ekranu i dosta dobar multitasking, a to sve ždere ram.

Ja tu vidim potrebu za više rama.

 

Pohvala za post i lijepi primjeri... Samo na žalost, primjeri za PR... kad se radi - sjede se i radi.

Evo ja imam dva Maturalna rada da završim.. kakav online Word i sl.. treba mi Equation, neke sekcije, auto-generirani sasržaj.. cover page.. inser object (nekakav dijagram koje je profesorica dala učenicima) + 2 monitora ogromna po mogućnosti 2560x14400 na jednoj radim rad na drugom izvori i naredba C/P ' podjelim još malo jedan ekran čisto da sam na Bug Onlineu.. ali na stranu sada Bug Online i Discord i u pozadini VIber + WhatsApp... rad jednoj takvog Maturalnog rada zahtjeva stolno računalo. 

Donekle (ako se mora) dolazi u obzir laptop ali DAX i mobilna rješenja.. nemaju šanse nikakve pored punokrvnog Worda.

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova Mi 1

Sta mi treba sta mi treba, sto vama treba 32 GB ili 64 GB rama na PC-u, a nije server, a ima vas dosta po forumu, nije to bitno sto treba, nek se nade za dex, za 10 godina ide ram u mobitelima i na vise od 64 GB budete svi vidli,a kamere i do 500 mp,pitanje je bilo dal MI 11 Pro i Ultra dolaze na europsko trziste.....jbt ram

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 19:15 (Barracuda727).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi mega event – predstavljena četiri nova

Opet argument "više je bolje" bez ikakvog pokrića. To što proizvođači guraju nepotrebne komponente u telefone ne znači da je to po ičemu bolje. Jedini razlog za kupnju telefona s više od 8GB memorije je za kurčenje ostalima koji se pale na specifikacije a ne na stvarne performanse. Kao što je netko već spomenuo, ako imaš OS koji agresivno gasi aplikacije sav RAM svijeta neće napraviti nikakvu razliku.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice