Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao vlast

poruka: 18
|
čitano: 5.655
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao vlast".
15 godina
offline
Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao vlast

Nadam se da je xiaomi naučio nešto iz ovoga.By by miui.

Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao vlast

Sve je to do korisnika, meni je osobno skin na čistom Androidu bezveze i dosadan je, uostalom koja svrha svih tih proizvođača ako će svi imat isto sučelje i 95% istih funkcionalnosti? Svi bi koristili Snapdragon procesor, slične kamere i tako dalje. Onda bi se komotno svi mogli spojit u jednu tvrtku.

 
16 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao vlast

Definitivno MIUI. Ali sve je to stvar kako se čovjek privikne. Nakon 2-3 godine na MIUI sve mi je bilo čudno na A1 i baš mi je nedostajao MIUI. Tako da sam se vratio na njega. 

 

Al opet kad se sjetim prvih dana na MIUI dok ništa nisam mogao pronaći... 

 
11 1 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao vlast

MUI mi je bolji nego android default sučelje. Više je integriran sa aplikacijama i u većini slučajeva skrati broj "klikanja". Naravno nije savršen i treba ga još dobro ispolirati, ali kad u potpunosti sazrije, biti će fantastičan.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao vlast

Nedostaje mi par stvarčica što je imalo MIUI sučelje, ali sada na android one na oreu, posebno kada nema više one zelene ružne boje u ui, mi je odlično.

...................................... funny facts
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao vlast

MIUI-em sam zadovoljan, premda sam uvijek za AOSP, što jasno govori da su napravili odličan posao.

Osim par stvari koje jako živciraju (ali daju se isključiti).

Uglavnom, Xiaomi jako dobro posluje u zadnje vrijeme pa bi bio red da konačno outsourceaju razvoj softvera kamere nekoj firmi koja zna kaj radi....

MIUI im je najmanji problem.

 

 

 

 

 

Kruha i igala...
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao vlast

Meni pak stock Android nikako ne odgovora, previše mi je limitiran i meni osobno ružno izgleda.

Iz tog razloga prodajem Mi A1 i uskoro se vraćam na Mi Note 3.

 

U stvari koliko sam čitao po forumu, korisnicima najviše fali notification system sa stock androida koji se može implementirati u MIUI i onda bi to trebalo biti to.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 11:58 (Cromaki).
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao vlast

MIUI sam imao na Mi4, Redmi Pro i masu jos drugih Xiaomi uredaja koje sam koristio, jednostavno je bio ocajan. Bugovit, sa manjkom funkcija i slicno. Koristio sam MIUI 9 na Mi Note 3 i bio mi je vrh vrhova. Par sitnih jos stvari da su ispeglali i super. Ali stock android preferiram prije svake verzije Androida.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao vlast

ovaj moj redmi 3x s miui 9 je čist ok. tarzan hepi. frendica je dobila a1 s androidom jedan (prije je imala redmi 3s) i zgubila se u izbornicima. još se traži. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao v
Ajar kaže...

ovaj moj redmi 3x s miui 9 je čist ok. tarzan hepi. frendica je dobila a1 s androidom jedan (prije je imala redmi 3s) i zgubila se u izbornicima. još se traži. 

 Razina gorcine 10,000. Promjeni kavu.

7 godina
offline
Re: Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao v
Definitivno miui. Jednostavniji nego stock android, kad sam ga pocel koristit je u odnosu na android 4 imal hrpu vise funkcija, izmedu ostalog one hand mode i permission manager (i bio neko vrijeme bez chat headsa na messengeru dok nisam skuzio permission manager :D ), sad tesko da bi se vratio na stock android. Po meni nije to to imati xiaomi bez miuija... Kak svaki drugi proizvodac ima svoj neki izgled, isto tak i xiaomi ima. Pitam se kak bi zavrsila takva anketa nekog drugog proizvodaca, npr samsunga :D
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao vlast

Imao sam Mi6 prvo sa MIUI 8, pa MIUI 9 i samo sučelje mi je bilo ok, brzo i fluidno bez nekih zamjerki ALI....notifikacije koje jednostavno nisu radile kako treba bez obzira na masu podešavanja (od onih osnovnih pa sve do onih u developer options) su me otjerale od MIUI-ja na stock Android, gdje instaliraš apk i stvar jednostavno radi. Najviše je patio Viber (vrtio sam 3 mjeseca staru verziju koja je djelomično radila, a novije nikako) i WhatsApp koji je radio kako kada. Čekao sam 6 mjeseci na neki AOSP rom dovoljno stabilan da bude daily driver (par bugova bi mi bilo prihvatljivo) ali ništa...većini developera nije bio zanimljiv i počeli su napuštati svoje projekte, pa sam i ja bio prisiljen na zamjenu...

Inače sam mob je bio pravo iznenađenje kvalitetom izrade, s odličnim "iznutricama" za skroz pristojnu cijenu i sa te strane bravo za Xiaomi. Ali ako porade na agresivnoj politici štednje baterije i notifikacijama, mogao bi se bez problema vratiti na neki njihov mob u budućnosti...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao v
Goli Android mi je uvijek bio koma, ne vidim kako se isplati izgubiti veliki broj funkcionalnosti proizvođača zbog malo bržeg reagiranja sučelja. Pogotovo prije Andr. 8 kad nemaš brojčani info iznad ikona itd.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao v
Cromaki kaže...

 

 

U stvari koliko sam čitao po forumu, korisnicima najviše fali notification system sa stock androida koji se može implementirati u MIUI i onda bi to trebalo biti to.

upravo to.

ne razumijem zasto i cemu izmisljati toplu vodu i napraviti nesto losije od onog sto je po defaultu fantasticno i radi bez greske..

isti slucaj je i sa huawei

 

iance uvijek preferiram stock na bilo cemu, pa onda po zelji nek si instalira tko sta zeli

16 godina
offline
Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao vlast

Družio sam se MIUI-em cca godinu dana (RN3+) i mogu reći da mi je bio dobar toliko da nisam imao osjećaj nedostatka i nebrige zbog izostanka nadogradnje na noviji Android. Sve ima što treba uz česte nadogradnje za ispravke bugova.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao v
digitall kaže...
Cromaki kaže...

 

 

U stvari koliko sam čitao po forumu, korisnicima najviše fali notification system sa stock androida koji se može implementirati u MIUI i onda bi to trebalo biti to.

upravo to.

ne razumijem zasto i cemu izmisljati toplu vodu i napraviti nesto losije od onog sto je po defaultu fantasticno i radi bez greske..

isti slucaj je i sa huawei

 

iance uvijek preferiram stock na bilo cemu, pa onda po zelji nek si instalira tko sta zeli

 Taj notification system je koma na miui, ne mozes odgovorit direktno sa lockscreena, kad povuces status bar dolje mozes prosirit notifikaciju ali ne i odg iz te notifikacije, zasto su pobogu prckali po tome.. kao i heads up notifikacije, na aosp sa samo pomaknuo prema gore da se utisa na 1 minutu a ovdje toga nema.. to je po meni jedna od stvari koje bi u novoj verziji miui-a trebale bit ispravljene

6 godina
offline
Re: Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao v
Imam redmi note 4 sd625 i mia1, dakle oboje, svaki ima svoje prednosti. Miui daje vise funkcija i dalje je brz i fluidan, al zezne npr sa notifikacijama i pokoji bug. MiA1 je ipak fluidniji bez grešaka, al opet fale neke funkcije. U svakom slučaju xiaomi je odličan za cijenu. Best buy.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi nakon neočekivanih rezultata, povukao vlast
Nekad ako otvaram iz lockscreena poruku baloncic se otvara 5s koliko steka, kao da mu procesor radi na najmanjem mogucem taktu, oce se nekad tako zblesirat a nekad radi tako brzo da imam osjecaj kao da sam napravio tvornicko resetiranje.. cudan je taj miui, ima tu jos posla da ga ispoliraju s obzirom da imam sd 820, na cistom androidu nisam imao takvih problema ali jbg kad miui ima ono nesto sto mi se svida
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice