Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i bater

poruka: 32
|
čitano: 7.911
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i bater".
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i bater

Ovaj Xiaomi ima 350 modela, od toga 130 izbaci u jednoj godini.

 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i bater

SVAKI prokleti telefon je oko 6 inča a ne zanimaju me one fore tipa "pa to ti je u biti 5 inča samo je ekran preko cijele strane" jer ja to ljudi moji nemam gdje držat 

Ne planiram kupovinu telefona dok ovaj traje ali se nadam da kad budem mjenjao da će barem iphone ostat na 4,7 inča pa neka sam ovca krava ili zebra kad ostali neznaju ponudit ništa normalno

Moj PC  
9 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
Motorino kaže...

SVAKI prokleti telefon je oko 6 inča a ne zanimaju me one fore tipa "pa to ti je u biti 5 inča samo je ekran preko cijele strane" jer ja to ljudi moji nemam gdje držat 

Ne planiram kupovinu telefona dok ovaj traje ali se nadam da kad budem mjenjao da će barem iphone ostat na 4,7 inča pa neka sam ovca krava ili zebra kad ostali neznaju ponudit ništa normalno

 ne bih rekao da je povećanje mobitela trend,praktički se povećavaju otkad postoje. ali jednom će valjda prestati i to jer ćemo inače doći do 10"  sad kad tzv "bezeless"(mislim na prave bezelesse bez debelih rubova niti sa strane ni gore ni dolje) postanu mainstream onda bi mogli dobiti nekakav standard,rekao bih 6-6.5" za manje/normalne mobitele i 7/7.5" za veće. 

 

što se tiče xiaomija,ok je što imaju puno modela jer si lakše odabereš nešto za sebe. ali za ovaj pocophone f1 ne vidim puno prostora na tržištu,baš je negdje između, ni vamo ni tamo, tko hoće nešto bolje/jače i može si priuštiti ići će na Mi 8 ili Mix 2s a tko ima malo manji buđet gledat će Mi 8 SE ili Redmi Note 5 ili sl. Negdje sam pročitao na to da ciljaju da bude najjeftiniji mobitel sa SD 845. Nema amoled display kao Mi 8/Mi 8 SE i pitanje kakva će kamera biti... 

12 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i bater

Xiaomi će na tržištu predstaviti pametni telefon Pocophone F1 koji donosi 5,99-inčni zaslon s notchom, Snapdragon 845 čip, 6 GB RAM-a, bateriju od 4000 mAh te 3,5-milimetarski priključak za slušalice

 

 

Jel to potrebno napomenuti?? 🙄🙄

 
0 6 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
Dex.pwn kaže...

Xiaomi će na tržištu predstaviti pametni telefon Pocophone F1 koji donosi 5,99-inčni zaslon s notchom, Snapdragon 845 čip, 6 GB RAM-a, bateriju od 4000 mAh te 3,5-milimetarski priključak za slušalice

 

 

Jel to potrebno napomenuti?? 🙄🙄

 Pa u današnje vrijeme je....sve manje mobitela s 3.5 mm

15 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i bater

noć, noć, svugdje oko nas noć ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i bater

Ne znam sto kinezima znaci POCO ali meni zvuci kao nesto za djecu, bio je crtani Pocoyo pa ... :-)

 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
Žalosno...
Nabijem na k Apple
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
Dex.pwn kaže...
Žalosno...
Nabijem na k Apple

Notch mi je dobar iskljucivo na Essential Phoneu (cak i pozeljan u tom obliku pod uvijetom da se notifikacijska traka nikada se uportebljava za bilo sto drugo, tj da se zatamljuje), a sve ostalo je zivi ocaj jer smanjuje upotrebljivi prostor.

 

Veci problem su mi izduzeni omjeri stranica koji definitivno jesu sugavi trend. Nadam se da ce proci kao i 3D na TV.

5 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
3D na TV-u je izvrsna stvar, ali samo i jedino na LG OLED telkama!
Pis on ju, tu :P
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
kerum kaže...
Dex.pwn kaže...
Žalosno...
Nabijem na k Apple

Notch mi je dobar iskljucivo na Essential Phoneu (cak i pozeljan u tom obliku pod uvijetom da se notifikacijska traka nikada se uportebljava za bilo sto drugo, tj da se zatamljuje), a sve ostalo je zivi ocaj jer smanjuje upotrebljivi prostor.

 

Veci problem su mi izduzeni omjeri stranica koji definitivno jesu sugavi trend. Nadam se da ce proci kao i 3D na TV.

 

Ma boli me uvce i za notch i za 2:1 omjer(da, 2:1!), kažem zbog izbacivanja 3.5mm jacka.

Prvo su krenuli sa zatvorenim mobitelima, bez mogućnosti vađenja baterije, pa onda polako izbacili 3.5mm jack, pa su krenuli s duplim kamerama...

 

Jedva sam prešao preko tog što Xiaomi koji sam uzeo nema mogućnost "slobodne" promjene baterije. Sad kako mi se čini sljedeći put kad budem kupovao mobitel morat ću i na 3.5mm gledat...

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2018 16:57 (Dex.pwn).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b

Pa 3.5 mm jack se izbacuje jer je vrijeme za noviju tehnologiju.
Ljudi preferiraju 18:9 vise nego jack izgleda...


Nije uopce problem naci telefon sa solidnim ekranom, 3.5mm jackom, microsd, promijenjivom baterijom itd.
Zasto se ograniciti na najnovije telefone, ako ne zelis najnoviju tehnologiju?

 

Nije Apple bio prvi koji je ukinuo jack, vec Motorola. I to je bio korak naprijed.

https://www.hindustantimes.com/tech/moto-z-moto-z-play-smartphones-arrive-in-india/story-6HMVI6dtTKJLr13m0ydNHI.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2018 17:12 (Mitch).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
Mitch kaže...
Pa 3.5 mm jack se izbacuje jer je vrijeme za noviju tehnologiju.
Ljudi preferiraju 18:9 vise nego jack izgleda...


Nije uopce problem naci telefon sa solidnim ekranom, 3.5mm jackom, microsd, promijenjivom baterijom itd.
Zasto se ograniciti na najnovije telefone, ako ne zelis najnoviju tehnologiju?

 

Ma kakva to nova tehnologija može zamjeniti 3.5mm? Nek stave 2.5mm jack ako trebaju više mjesta 

I kakva je to nova tehnologija? Ne možeš punit i slušat pjesme preko 3.5mm jacka u isto vrijeme? Pa jaka ti tehnologija + još kako je krenulo morat ćeš i taj adapter kupit.. jel i to dio nove tehnologije?

 

Zašto kupujem noviiji model mobitela kad ne želim novu tehnologiju? Pa vjerojatno jer stariji modeli nisu podržani, zapeli su na ko zna kojoj verziji Androida i sl... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2018 17:15 (Dex.pwn).
6 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b

Ma nema frke, kupiš apple bluetooth sluške po promotivnoj cijeni od 500$, i bez problema slušaš muziku i puniš mobitel

Trust nobody, become the best !
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
Samo da ima android one a ne sugavi miui...
Samsung Galaxy S9
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
Dex.pwn kaže...

 

Ma kakva to nova tehnologija može zamjeniti 3.5mm? Nek stave 2.5mm jack ako trebaju više mjesta 

I kakva je to nova tehnologija? Ne možeš punit i slušat pjesme preko 3.5mm jacka u isto vrijeme? Pa jaka ti tehnologija + još kako je krenulo morat ćeš i taj adapter kupit.. jel i to dio nove tehnologije?

 

Zašto kupujem noviiji model mobitela kad ne želim novu tehnologiju? Pa vjerojatno jer stariji modeli nisu podržani, zapeli su na ko zna kojoj verziji Androida i sl... 

Zvuk naravno nije nista bolji na USB-C nego 3.5 mm jack. Nema uopce napretka u zvuku.

 

No napredak je s te strane da je ovo prisilno sirenje USB-C konektora. Zivjet ces u svijetu gdje vjerojatno neces trebat niti jedan drugi kabel iducih 10 godina i po meni je to fenomenalno. (rs232 vs USB je bila ista stvar)

 

Takoder tu je greska inzinjera. Umjesto da se fokusiraju na poboljsanje DACa i smanjivanje unutar telefona, njima je lakse potpuno ga izbacit i bacit taj problem na leda proizvodaca slusalica, adaptera itd.

 

Ovo ce sada stvarno otvoriti vece razlike medu slusalicama koje mozda napokon opravdaju visoke cijene, jer sada moraju imati i amp i DAC u sebi.

 

No ako imas adapter s losim DACom nahebo si. Takoder neki telefoni ce zadrzat interni dac jer ide preko usb-ca analogno zvuk do slusalica kao i prije preko 3.5mm.

 

 

To je jednostavno tako...ako zelis ostat u 2015, nitko ti ne brani. No tehnologija i firme zeljne profita nece cekat nikoga.

 

8 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i bater

ne znam kako nekome taj *ebeni 3.5mm može nekome biti toliki dealbreaker, taj priključak mi je zadnji na listi prioriteta kod kupnje moba iako svakodnevno slušam glazbu. zar ekran,kamera,baterija,cpu,ram,kvaliteta izrade nisu bitniji kod telefona? 

Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
dtdtdt kaže...

ne znam kako nekome taj *ebeni 3.5mm može nekome biti toliki dealbreaker, taj priključak mi je zadnji na listi prioriteta kod kupnje moba iako svakodnevno slušam glazbu. zar ekran,kamera,baterija,cpu,ram,kvaliteta izrade nisu bitniji kod telefona? 

 Jbga i meni je bilo nepojmljivo imat mobitel bez 3.5mm jacka, a otkad sam uzeo Mi Note 3 to mi je najnebitnija stvar na telefonu kao i Micro SD card slot.

Prešao sam na Mi Bluetooth in-ear i ne motam se više po kabelima...

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
Mitch kaže...
Dex.pwn kaže...

 

Ma kakva to nova tehnologija može zamjeniti 3.5mm? Nek stave 2.5mm jack ako trebaju više mjesta 

I kakva je to nova tehnologija? Ne možeš punit i slušat pjesme preko 3.5mm jacka u isto vrijeme? Pa jaka ti tehnologija + još kako je krenulo morat ćeš i taj adapter kupit.. jel i to dio nove tehnologije?

 

Zašto kupujem noviiji model mobitela kad ne želim novu tehnologiju? Pa vjerojatno jer stariji modeli nisu podržani, zapeli su na ko zna kojoj verziji Androida i sl... 

Zvuk naravno nije nista bolji na USB-C nego 3.5 mm jack. Nema uopce napretka u zvuku.

 

No napredak je s te strane da je ovo prisilno sirenje USB-C konektora. Zivjet ces u svijetu gdje vjerojatno neces trebat niti jedan drugi kabel iducih 10 godina i po meni je to fenomenalno. (rs232 vs USB je bila ista stvar)

 

Takoder tu je greska inzinjera. Umjesto da se fokusiraju na poboljsanje DACa i smanjivanje unutar telefona, njima je lakse potpuno ga izbacit i bacit taj problem na leda proizvodaca slusalica, adaptera itd.

 

Ovo ce sada stvarno otvoriti vece razlike medu slusalicama koje mozda napokon opravdaju visoke cijene, jer sada moraju imati i amp i DAC u sebi.

 

No ako imas adapter s losim DACom nahebo si. Takoder neki telefoni ce zadrzat interni dac jer ide preko usb-ca analogno zvuk do slusalica kao i prije preko 3.5mm.

 

 

To je jednostavno tako...ako zelis ostat u 2015, nitko ti ne brani. No tehnologija i firme zeljne profita nece cekat nikoga.

 

 

Eto što je problem. Ne to što je tehnologija/kvaliteta zvuka loša, već što firme kao Apple žele što više novca.

 

 

Cromaki kaže...
dtdtdt kaže...

ne znam kako nekome taj *ebeni 3.5mm može nekome biti toliki dealbreaker, taj priključak mi je zadnji na listi prioriteta kod kupnje moba iako svakodnevno slušam glazbu. zar ekran,kamera,baterija,cpu,ram,kvaliteta izrade nisu bitniji kod telefona? 

 Jbga i meni je bilo nepojmljivo imat mobitel bez 3.5mm jacka, a otkad sam uzeo Mi Note 3 to mi je najnebitnija stvar na telefonu kao i Micro SD card slot.

Prešao sam na Mi Bluetooth in-ear i ne motam se više po kabelima...

 

Koristim BT sluške(koje imaju AUX), u autu imam AUX, imam Z906 koje imaju AUX... Kako da mobitel spojim s njima preko BTa? 3.5mm 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
Slazem se da...ali ako je DAC izvan mobitela, onda prakticki pustanje offline glazbe ne bi trebalo trositi bas nista baterije.
Ako se koristi USBC to 3.5 adapter, onda je ista stvar opet...uglavnom glupo, ali hebiga mora se ici prema novijem rjesenju

13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i bater
Dobro, još uvijek ima izbora kome treba 3,5mm. Samsung ga još neće izbaciti, OP i LG se još drže njega. A zanimljivo da većina srednje klase i niže ga imaju.
Razlog zašto ovaj Xiaomi ima, a Mi8 nema je što je primarno namjenjen indijskom tržištu gdje je must have. Zato ga i OnePlus ima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
dtdtdt kaže...

ne znam kako nekome taj *ebeni 3.5mm može nekome biti toliki dealbreaker, taj priključak mi je zadnji na listi prioriteta kod kupnje moba iako svakodnevno slušam glazbu. zar ekran,kamera,baterija,cpu,ram,kvaliteta izrade nisu bitniji kod telefona? 

 

 Neznam, pa eto može.. 3,5mm, FM Radio i IR Blaster su meni must have...

Baterija je poželjn a 4000, naravno 4GB rama u novije vrijeme i Snapdragon.

 

Glazbu ne slušam samo FM.. Antena ili Otvoreni.

 

O kamerama bi mogli 2 mjeseca rasparave vodit.

 

Ekran 5.5 incha FHD... sve preko toga je glupost.. Boli me K za OLED i bijela slova na crnom.

Pritisnem kažiprst na sken i eto sata.

 

Kvaliteta izrade mobitela zavisi.. Šaomi jest aluminjski ali jako tanki poklopac  kučista(stražnja starna) i lako zadobiva udubljenja.

 

Što se tiče ostalog, da radim u kancelariji ili negdje slično furao bi S8+ ili S9+. Čisto radi furke.

Kinezi su zakon za bauštelce, smećare, komunalce, elektra i ostalo(uglavnom šljakeri). I ostala sirotinja.

Jer kad slomiš staklo na flagshipu ode 4kkn, a na kinezu 200kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 16:04 (Zver).
6 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
Zver kaže...

 

Što se tiče ostalog, da radim u kancelariji ili negdje slično furao bi S8+ ili S9+. Čisto radi furke.

Kinezi su zakon za bauštelce, smećare, komunalce, elektra i ostalo(uglavnom šljakeri). I ostala sirotinja.

Jer kad slomiš staklo na flagshipu ode 4kkn, a na kinezu 200kn.

 

 Ovo što si rekao je čista glupost, ja imam redmi note 5, ne zato što si ne mogu priuštiti nešto bolje, flagship, nego zato što mi se sviđa uređaj, jako jednostavno, ne nosim ja mobitel radi drugih koji okolo gledaju kakav tko ima mobitel, nosim mobitel radi sebe, da se mogu javiti, poslat poruku, koristiti koju aplikaciju, zašto ne bi bauštelac koji mjesečno zaradi cca 12k kn (danas fali radnika, bauštelci imaju i veće plaće, naravno oni koji znaju zanat) mogao imati iphone X, ne znam kada je zadnji put netko slomio staklo, kada radiš na baušteli, nemaš ti baš vremena za mobitel, njega držiš u autu

Trust nobody, become the best !
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
Zver kaže...

 

Što se tiče ostalog, da radim u kancelariji ili negdje slično furao bi S8+ ili S9+. Čisto radi furke.

Kinezi su zakon za bauštelce, smećare, komunalce, elektra i ostalo(uglavnom šljakeri). I ostala sirotinja.

Jer kad slomiš staklo na flagshipu ode 4kkn, a na kinezu 200kn.

 

 

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
Mr.ddevil kaže...
Zver kaže...

 

Što se tiče ostalog, da radim u kancelariji ili negdje slično furao bi S8+ ili S9+. Čisto radi furke.

Kinezi su zakon za bauštelce, smećare, komunalce, elektra i ostalo(uglavnom šljakeri). I ostala sirotinja.

Jer kad slomiš staklo na flagshipu ode 4kkn, a na kinezu 200kn.

 

 Ovo što si rekao je čista glupost, ja imam redmi note 5, ne zato što si ne mogu priuštiti nešto bolje, flagship, nego zato što mi se sviđa uređaj, jako jednostavno, ne nosim ja mobitel radi drugih koji okolo gledaju kakav tko ima mobitel, nosim mobitel radi sebe, da se mogu javiti, poslat poruku, koristiti koju aplikaciju, zašto ne bi bauštelac koji mjesečno zaradi cca 12k kn (danas fali radnika, bauštelci imaju i veće plaće, naravno oni koji znaju zanat) mogao imati iphone X, ne znam kada je zadnji put netko slomio staklo, kada radiš na baušteli, nemaš ti baš vremena za mobitel, njega držiš u autu

 

Cromaki kaže...

 

 

 

 

Ja ne gledam ko kakvi mobitel ima i ne zanima me. Niti furam radi drugih.

Da si mogao priuštiti 9+ kupio bi ga sigurno. Simple.

Bauštela je širok pojam, jer ima ekipa koji imaju mobitel sa tipkama, a ima i onih koj imaju sve flagshiove od reda.

 Za čovjeka koj je donedavno radio 20 godina na baušteli i polomio sam nekoliko komada...od prvog Galaxy S do trećeg.

I moj nikad nije bio u autu..U 20 godina poznavah jednog čovjeka koji je držal mob u kombiju/autu.

Nadalje mobiteli redovno lete s visine do poda. sa đepova na pod, puknu u džepu popola ili se presaviju. (džep u hlačama na prsima)

 

 Imaš flagshipova sa razbijenim ekranima koliko očeš.

 

Što se tiće plače na baušteli mnogo brate baljezgaš. Sa 250 sati u ovoj državi nečeš premašiti 10kkn, osim ako si 30 dana na terenu, a ako jesi a nisi otišao van hrvatske tad si glup.Osima ako si glazuraš ili žbuker...Oli ako radiš po m2, i tada češ opet radit po cijele dane, zato se sad sklonih od tog i radim 6-7 sati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 17:08 (Zver).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
Zasto bi ga kupio ako si ga mozes priustiti?

Zar nije bolje uzeti jednako dobar telefon (OP6) i ostavit 1500 do 2000 kn u dzepu?
6 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
Zver kaže...

 

Ja ne gledam ko kakvi mobitel ima i ne zanima me. Niti furam radi drugih.

Da si mogao priuštiti 9+ kupio bi ga sigurno. Simple.

Bauštela je širok pojam, jer ima ekipa koji imaju mobitel sa tipkama, a ima i onih koj imaju sve flagshiove od reda.

 Za čovjeka koj je donedavno radio 20 godina na baušteli i polomio sam nekoliko komada...od prvog Galaxy S do trećeg.

I moj nikad nije bio u autu..U 20 godina poznavah jednog čovjeka koji je držal mob u kombiju/autu.

Nadalje mobiteli redovno lete s visine do poda. sa đepova na pod, puknu u džepu popola ili se presaviju. (džep u hlačama na prsima)

 

 Imaš flagshipova sa razbijenim ekranima koliko očeš.

 

Što se tiće plače na baušteli mnogo brate baljezgaš. Sa 250 sati u ovoj državi nečeš premašiti 10kkn, osim ako si 30 dana na terenu, a ako jesi a nisi otišao van hrvatske tad si glup.Osima ako si glazuraš ili žbuker...Oli ako radiš po m2, i tada češ opet radit po cijele dane, zato se sad sklonih od tog i radim 6-7 sati.

 Prvo mi nije jasan ovaj džep na hlačama na prsima pa eto ako imaš volje pojasni.

E sada sa plaćom, ja sve koje poznajem, nije baš da rade crno na bijelo, ugovaraju posao, rade kuće od temelja kompletno, ali kao što sam rekao, nije crno na bijelo, pa je vjerojatno zbog toga plaća veća

Trust nobody, become the best !
9 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1: Snapdragon 845, notch i b
Mitch kaže...

Pa 3.5 mm jack se izbacuje jer je vrijeme za noviju tehnologiju.
Ljudi preferiraju 18:9 vise nego jack izgleda...


Nije uopce problem naci telefon sa solidnim ekranom, 3.5mm jackom, microsd, promijenjivom baterijom itd.
Zasto se ograniciti na najnovije telefone, ako ne zelis najnoviju tehnologiju?

 

Nije Apple bio prvi koji je ukinuo jack, vec Motorola. I to je bio korak naprijed.

https://www.hindustantimes.com/tech/moto-z-moto-z-play-smartphones-arrive-in-india/story-6HMVI6dtTKJLr13m0ydNHI.html

 Ne sramoti se molim te, quad DAC sa 3.5mm jackom i dalje dere Bluetooth po kvaliteti i stabilnosti. Da ne kazem da svugdje mozes kupiti slusalice pokaze li se potreba. I sto se tocno izbacivanje dobilo? Manjak izbora.

Apple razumijem, oni zele prodavati svoje sluske po top cijeni. Pa onda izmisljaju razne glupave razloge da se opravdaju. Ovi ostali valjda zele ustediti koji dolar.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice