Xiaomi predstavio mobitele Redmi 6 i Redmi 6A

poruka: 9
|
čitano: 6.474
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi predstavio mobitele Redmi 6 i Redmi 6A".
15 godina
offline
Xiaomi predstavio mobitele Redmi 6 i Redmi 6A

Neka se Samsung, Nokia, Apple, Huawei srame što je Xiaomi počeo puniti naslovnice. To govorim kao dugogodišnji obožavatelj Nokie, pa Samsunga, pa po novom opet Nokie sa 7 plus modelom. 

Imam i Mi A1 i za tu cijenu sam oduševljen telefonom.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio mobitele Redmi 6 i Redmi 6A
Istina, srednji segment puca od izbora, a svi dobri. Sad je na kraju flagship segment postao problem, svi su za Q... ja bas gledam kupiti jedan i ne znam koji je losiji...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio mobitele Redmi 6 i Redmi 6A
Al ih stancaju..pa nema pola godine da je redmi 5 izisao....nesvidja mi se to

Hoce li sad onda i redmi note 6?
 
6 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Xiaomi predstavio mobitele Redmi 6 i Redmi 6A
Mandor kaže...

Neka se Samsung, Nokia, Apple, Huawei srame što je Xiaomi počeo puniti naslovnice. To govorim kao dugogodišnji obožavatelj Nokie, pa Samsunga, pa po novom opet Nokie sa 7 plus modelom. 

Imam i Mi A1 i za tu cijenu sam oduševljen telefonom.

 zasto da se srame? pa xiaomi je dobar proizvodac, mislim da je proslo vrijeme da sve kinesko smatramo losim i jeftinim glupostima.

apple i samsung se sigurno nemaju cega sramit, prodaja im ide najbolje od svih vjerojatno i najvise profita dizu. najvise ne kuzim zasto si huawei ovdje svrstao, isto kineski proizvodac, vjerojatno najbrze rastuci proizvodac mobitela u zadnjih neznam kolko godina, pa na tvu samo njihove reklame gledam, nema reklama za iphone x, samsung za s9 ima nesto malo cak, ali huawei iz pastete iskace kolko je popularan, mislim da nikakvog razloga za sram nema, od mojih kolega na faksu svaki drugi ima huawei mobitel a i firme su ga sve cesce pocele uzimat za sluzbene mobitele, sram ih bilo.

16 godina
offline
Xiaomi predstavio mobitele Redmi 6 i Redmi 6A

ja imam mobitel dok ne ode u vječna lovišta... Tako da ću sa Redmi 1s (2014) prijeći na možda Redmi 10

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio mobitele Redmi 6 i Redmi 6A
GSP kaže...
Al ih stancaju..pa nema pola godine da je redmi 5 izisao....nesvidja mi se to

 Kina je takva zemlja gdje se stalno nešto mora proizvoditi, bilo koja velika kineska firma si ne može dopustiti da izda samo jedan model godišnje jer bi to bila direktna propast.

Konkurencija je jaka i prisiljeni su raditi takve odluke što je i dobro za korisnike jer cijene prijašnjih modela padaju a još su praktički novi.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
13 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio mobitele Redmi 6 i Redmi 6A
I ja ovo pisem sa sluzbenog Huawei P9 Lite (prvi) i najbolji je do sada sto mi je ijedna firma dala. Jedino sto bi mu trebalo 3GB jer stalno reloada u bilokojem browseru kada se vratis iz neke druge aplikacije...
11 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio mobitele Redmi 6 i Redmi 6A
Cromaki kaže...
GSP kaže...
Al ih stancaju..pa nema pola godine da je redmi 5 izisao....nesvidja mi se to

 Kina je takva zemlja gdje se stalno nešto mora proizvoditi, bilo koja velika kineska firma si ne može dopustiti da izda samo jedan model godišnje jer bi to bila direktna propast.

Konkurencija je jaka i prisiljeni su raditi takve odluke što je i dobro za korisnike jer cijene prijašnjih modela padaju a još su praktički novi.

 dosad je bilo cca godinu dana izmedju redmi serija

16 godina
offline
Xiaomi predstavio mobitele Redmi 6 i Redmi 6A

Ne bi bilo loše detaljnije precizirat MediaTek SoC detalje, pa to malo usporedit da se vidi gdje su bitne novosti.

 

Ipak se tu radi o novim Mediatek ARM SoC-evima, koji su ispečeni na vrlo štedljivom 12nm proizvodnom procesu. Xiaomi mobovi su u Hrvatskoj vrlo popularni, pa eto kud češ bolje još su razni modeli dostupni u Hrvatskoj maloprodaji.

 

Redmi 5

 

Qualcomm Snapdragon 450/osam cpu jezgri ARM Cortex A53 CPU 1.8ghz, proizvodni proces 14nm

 

Redmi 5A 

 

- Qualcomm Snapdragon 425/četri cpu jezgre ARM Cortex A53 CPU 1.4ghz, proizvodni proces 28nm

 

Redmi 6

 

- Mediatek Helio P22/osam CPU jezgri ARM Cortex A53 CPU 2ghz, proizvodni proces 12nm

 

https://www.mediatek.com/products/smartphones/mediatek-helio-p22

 

Redmi 6A

 

- Mediatek Helio A22/četri CPU jezgre ARM Cortex A53 CPU 2ghz, proizvodni proces 12nm

 

https://www.mediatek.com/products/smartphones/mediatek-helio-a22

 

Največi napredak je vidljiv kod Redmi 6A, u odnosu na recimo stari Redmi 5A model.Drastično manji proizvodni proces jako puno znači, ili preciznije CPU performanse su 30% više, a potrošnja SoC-a je niža za 48%.

 

Stari 28nm proizvodni proces(TSMC), pa to je več odavno bilo za otpis. Ali eto zbog vrlo niske cijene, taj stari proizvodni proces je i dalje bio dobar za jeftine ili najeftinije mobove.

 

ARM Cortex 64bit A53 je lansiran pod kraj 2012 godine, ali eto i danas se koristi i to s dobrim razlogom.Ipak je to moderan ARM CPU niske potrošnje, reda radi informacije njegov nasljednik je A55. Žuti proc je jeftin a performanse su sasvim dovoljne, ili jednostavnije ako hočeš brži SoC samo dodaj još CPU jezgri.

 

 

Za kraj jedna bitna informacija, A53 CPU nije ranjiv ili rupičast na razne Spectre ili Meltdown glupandarije.Večina ljudi niti ne zna ovaj detalj, i kolko ja pamtim "Bug službeno nikad nije istaknuto ovu nebitnu sitnicu".

 

https://developer.arm.com/support/arm-security-updates/speculative-processor-vulnerability

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 19:34 (rambox).
Moj PC  
4 0 hvala 5
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice