Xiaomi predstavio Mi Router 4 pristupačne cijene

poruka: 11
|
čitano: 6.421
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi predstavio Mi Router 4 pristupačne cijene".
16 godina
offline
Xiaomi predstavio Mi Router 4 pristupačne cijene

Gigabitni ili kita?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio Mi Router 4 pristupačne cije

Gigabitni.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi predstavio Mi Router 4 pristupačne cijene

To je meni i dalje najveca tuga - sto ISP-ovi i dalje daju 10/100 rutere.

 

Primjerice, imam kabelski internet 100/10Mbit + TV FHD reciever,

i sve je to super, ali mi je NAS spojen na ruter, te kopiram sa PC-a na laptop brzinom do 10Mb/s,

zbog rutera koji nije gigabitni.

 

A sto je najgore, WiFi brzine podrzava AC standard, dakle do 200mbit, oko 20Mb/s,

sto bi i dalje bilo duplo bolje od 10Mb/s.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio Mi Router 4 pristupačne cije
Radi toga sam kupil gigabitni switch sve spojil na njega a switch na router. Ok ovaj Mi ima sam dva porta i s tim si nemres bas nekaj posebno pomoci ali bar nije 100 megabita kaj poklanjaju telekomi.
14 godina
offline
Xiaomi predstavio Mi Router 4 pristupačne cijene

Evo malo kvalitetniji "opis" s GizmoChine.

 

Šteta samo, budući je baziran na OpenWRT-u da nema modela s integriranim modemom.

 

Opet, spram ovih krševa koje operateri daju ljudima, ovo je u rangu CERN opreme!

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Xiaomi predstavio Mi Router 4 pristupačne cijene

Dovraga i bestraga, baš sam prekjučer naručio Xiaomijev Router 3. Mislio sam 3C 3G radi gigabitnog Etherneta, ali nisam jer mu je firmware na kineskom jeziku.

 

Mada, pitanje je kad će Router 4 dobiti engleski jezik...

 

Znam da se mogu instalirati alternativni firmwareovi, ali volim kad stvari out of the box rade kak treba. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 1:31 (mbaksa).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio Mi Router 4 pristupačne cije
mbaksa kaže...

Dovraga i bestraga, baš sam prekjučer naručio Xiaomijev Router 3. Mislio sam 3C radi gigabitnog Etherneta, ali nisam jer mu je firmware na kineskom jeziku.

 

Mada, pitanje je kad će Router 4 dobiti engleski jezik...

 

Znam da se mogu instalirati alternativni firmwareovi, ali volim kad stvari out of the box rade kak treba. 

Dovraga i bestraga, ama čak i kad se udaš-oženiš, stvari ne rade OOB, što će reć, treba malo prilagodbe, ta u tome i je sva draž!

 

Ono znaš, drd vamo, drd tamo, pa ovako pa onako, a nije bilo od jabuke, i tako sve u tom tonu...

 

Ih, prokletstvo!

16 godina
moderator
online
Re: Xiaomi predstavio Mi Router 4 pristupačne cije
Jehonan kaže...
Dovraga i bestraga, ama čak i kad se udaš-oženiš, stvari ne rade OOB, što će reć, treba malo prilagodbe, ta u tome i je sva draž!

Nemamo svi iste interese.  Radije ću prilagođavati stvari koje mi je zanimljivo prilagođavati, a ne routere.

16 godina
moderator
online
Xiaomi predstavio Mi Router 4 pristupačne cijene

Mi Router 4 se pojavio na Gearbestu za 60 dolara. Znači, 13 dolara skuplji od 3G. A specke su mu vrlo slične. Jedinu potencijalnu prednost koju vidim je gigabitna WAN i LAN veza (nisam siguran kak je bila fora s 3G - čini mi se da se netko žalio da je imao 100-megabitni WAN, a gigabitni LAN). A gubi USB port. Router 4 možda bolje radi, no to se iz specifikacija ne vidi.

 

I firmware je također na kineskom.

 

Tih 60 dolara se, kad ti lupe PDV i troškove carinjenja, pretvara u cca 540 kuna. Kod nas se za sličnu lovu u dućanu može kupiti ASUS RT-AC1200G+ - router sličnih mogućnosti (zapravo ima dva Ethernet porta više, te ima USB port), s tri godine jamstva.

 

Pa sad... Ako ne završi na carini - OK. Kul gigabitni router za nešto manje od 400 kuna (ako si se spreman maltretirati s kineskim sučeljem ili eventualno instaliranjem alternativnih firmwareova). Ako završi, onda je bolje da si kupio router kod nas u dućanu. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 1:50 (mbaksa).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio Mi Router 4 pristupačne cije
mbaksa kaže...
Jehonan kaže...
Dovraga i bestraga, ama čak i kad se udaš-oženiš, stvari ne rade OOB, što će reć, treba malo prilagodbe, ta u tome i je sva draž!

Nemamo svi iste interese.  Radije ću prilagođavati stvari koje mi je zanimljivo prilagođavati, a ne routere.

Neš ti odgovora na šalu!

 

To tako svi moderatori?

 

Ma neka, nek je bar odgovoreno, a onda kako god!

 

Je da, istina, potpuno se slažem, neka stavtko prilagođava što on želi, tko sam ja da bilo kome velim što oni i kako treba prilagođavati!

 

A čovječe!!!

16 godina
moderator
online
Xiaomi predstavio Mi Router 4 pristupačne cijene

Dovraga i bestraga, Xiaomi Router 3 je sad na akciji na Gearbestu za samo 27 dolara, i to iz europskog skladišta GW5. Baš sam ga u krivo vrijeme naručio... 

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice