Xiaomi radi na poboljšanju kamera u svojim smartph

poruka: 5
|
čitano: 2.313
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi radi na poboljšanju kamera u svojim smartph".
14 godina
offline
Xiaomi radi na poboljšanju kamera u svojim smartph

Prije neki dan sam kupio xiaomi redmi 5+, i prilično sam zadovoljan što se tiče kamera, naročito stražnjom. Za nekoga koji gotovo uopće ne snima s mobitelom jer smatra da jednostavno nisu baš nešto u odnosu na prave fotoaparate (DSLR i slično), ovo je kvantni skok u razmišljanju. Namjerno ne spominjem Samsunge, Huaweije i ostale flagship modele, jednostavno zato što nisam osobno imao prilike isprobati njihove kamere, pa ne mogu davati sud o njima, osim onoga što sam pročitao u recenzijama. Za mobitel niže srednje klase, slike su (po danu) odlične i vjerujem da ću i s njime snimati više nego prije, ali stari dobri Nikon d5200 je i dalje moj osobni foto-car, dok su mobiteli zgodna igračka kada nemaš ništa drugo pri ruci. Osnivanjem odjela za fotokamere, Xiaomi pokazuje volju i odlučnost da tu napravi značajan pomak naprijed. Ako pri tome cijena ne bude išla previše gore, to će biti veliki pomak naprijed, koristan i firmi i korisnicima.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 11:04 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi radi na poboljšanju kamera u svojim sma
učo kaže...

Prije neki dan sam kupio xiaomi redmi 5+, i prilično sam zadovoljan što se tiče kamera, naročito stražnjom. Za nekoga koji gotovo uopće ne snima s mobitelom jer smatra da jednostavno nisu baš nešto u odnosu na prave fotoaparate (DSLR i slično), ovo je kvantni skok u razmišljanju. Namjerno ne spominjem Samsunge, Huaweije i ostale flagship modele, jednostavno zato što nisam osobno imao prilike isprobati njihove kamere, pa ne mogu davati sud o njima, osim onoga što sam pročitao u recenzijama. Za mobitel niže srednje klase, slike su (po danu) odlične i vjerujem da ću i s njime snimati više nego prije, ali stari dobri Nikon d5200 je i dalje moj osobni foto-car, dok su mobiteli zgodna igračka kada nemaš ništa drugo pri ruci. Osnivanjem odjela za fotokamere, Xiaomi pokazuje volju i odlučnost da tu napravi značajan pomak naprijed. Ako pri tome cijena ne bude išla previše gore, to će biti veliki pomak naprijed, koristan i firmi i korisnicima.

 Ja ćekam primjerak "Xiaomi redmi note 5 " noviji i bolji od 5 plus, bolji procesor, i straga ima dualkameru a mislim da su ostali detalji isti.  I ja se slažem u vezi kamere imam i ja dslr i ništa ga ne može zamjeniti, mogu oni ekperimentirati da softwerski slike budu dobre ali to vam nita ne znači ako je senzor sisučan. Senzor na dslr je veličine nokata. Jednog dana budem prodao taj dslr (pentax k500 (senzor aps-c)  i prešao na neki koji ima full frame :)

 

 

a da se držim teme, ja mislim da će taj odjel pomoči i postoječim smarthoneovima koji su već u prodaji ili koji su bili u prodaji. Mislim da Xiaomiju nedostaje softwersko pobolšanje fotografija a ne hardwersko, mnogi hvale Mi note 3 kao jer ima bolje slike zbog softwerske dorade i optimiziranosti a to fali svim ostalim Xiaomijima.

 

15 godina
offline
Xiaomi radi na poboljšanju kamera u svojim smartph

Po meni, kad ima dodaju bežično punjenje bit će savršeni mobiteli 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi radi na poboljšanju kamera u svojim sma
Markić7 kaže...

 Ja ćekam primjerak "Xiaomi redmi note 5 " noviji i bolji od 5 plus, bolji procesor, i straga ima dualkameru a mislim da su ostali detalji isti.  I ja se slažem u vezi kamere imam i ja dslr i ništa ga ne može zamjeniti, mogu oni ekperimentirati da softwerski slike budu dobre ali to vam nita ne znači ako je senzor sisučan. Senzor na dslr je veličine nokata. Jednog dana budem prodao taj dslr (pentax k500 (senzor aps-c)  i prešao na neki koji ima full frame :)

 

 

 

 Ja sam Nikonoljubac i mjerkam D750, a da je para onda bi legao i D850, mada i ovaj APS-C radi super (D5200). Neka Xiaomi popravi fotografije, ali za važne stvari ide pravi aparat, mada ovi mali mogu ponekad obaviti sasvim dobar posao.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Xiaomi radi na poboljšanju kamera u svojim sma
ivanv000 kaže...

Po meni, kad ima dodaju bežično punjenje bit će savršeni mobiteli 

 https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix_2s-9067.php

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice