Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj

poruka: 22
|
čitano: 5.567
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj".
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj

Pametno. Jedna tvrtka od mnogobrojnih koja nudi odlične uređaje za puno niže cijene od ostalih. Iskreno i trebali su otvoriti trgovinu već prije.

 
6 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj

Pametno dok ih naši ne opletu s porezima i prirezima i porezima na poreze i prireze 

 
8 0 hvala 0
12 godina
online
Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj

da, nažalost živimo u hrvatistanu i vjerojatno će i dalje najpovoljnija opcija biti naručivanje izvana.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj

Da, ali ti nije isto slati na servis (uz garanciju) u Kinu ili tu. Mislim da se već neko vrijeme prodaju ovdje, u Gundulićevoj (Zg) i da se i sevisiraju, ne znam za garancije.

 

Hehehe, kao novopečeni vlasnik Mi A2 Lite (Redmi 6 Pro?), kojeg sam ubro za Dan samaca sa Aliexpressa za 195$ uz DHL dostavu iz Francuske za 2 dana, toplo pozdravljam ovaj potez.

Čitava obitelj mi se šaomizirala btw.

 

edit: kad već kakam: Super je tulifon, baterija 4000mAh, dobio i silikonsku maskicu free of charge, čak i zuba (notch) koji ovdje čak ima funkciju (ekran je uži a duži, fino leži u ruci unatoč nabrijanom 5.84" fullhd ekranu i mega bateriji). Nije hibrid već pravi dual-sim + midro sd card, i 64/4GB za tu paru. Android One je osvježenje (ikone baš i ne, furaju na iFuj), a razumijevanje govornog rvackog kojeg real-time pretipkava je nevjerojatno (pazite na nehotične psovke!). Google Assistant je odličan ali samo ingleški za sad.
Žao mi je jedino da sam uzeo žohar crnu boju, bilo mi glupo uzimati "plavu" - koja je u stvari mat metalična s tek plavim odsjajem (jbg, nisam pogledao, a bilo za istu paru). 

https://www.gsmarena.com/xiomi_mi_a2_a2_lite_hands_on-review-1793.php

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 22:59 (Zechina).
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj
darkborg kaže...

da, nažalost živimo u hrvatistanu i vjerojatno će i dalje najpovoljnija opcija biti naručivanje izvana.

Da ako ti je logika okvirno na razini obične Žabe.Zašto kupovat izvana, kad je cijena u Hrvatskoj niža od recimo Geebuying ponude+imaš dvogodišnju garanciju u Hrvatskoj?

 

https://neutrinomobile.hr/smartphone/brand/xiaomi.html

 

https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-6A-5-45-Inch-2GB-16GB-Smartphone-Blue-399084.html

 

Jedan primjer je dosta, najeftiniji model Redmi 6A 127 dolara/830kn, ili u Hrvatskoj maloprodaji 800kn.Dakle identičan model na Geebuying i u Hrvatskoj, a cijena se valjda vidi i to je to.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/xiaomi-predstavio-mobitele-redmi-6-redmi-6a/259331.aspx?page=0&jumpto=5686940&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/top-5-najboljih-jeftinih-mobitela-2018-predstav/259731.aspx?page=0&jumpto=5698618&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 21:44 (rambox).
8 godina
offline
Re: Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj
rambox kaže...
darkborg kaže...

da, nažalost živimo u hrvatistanu i vjerojatno će i dalje najpovoljnija opcija biti naručivanje izvana.

Da ako ti je logika okvirno na razini obične Žabe.Zašto kupovat izvana, kad je cijena u Hrvatskoj niža od recimo Geebuying ponude+imaš dvogodišnju garanciju u Hrvatskoj?

 

https://neutrinomobile.hr/smartphone/brand/xiaomi.html

 

https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-6A-5-45-Inch-2GB-16GB-Smartphone-Blue-399084.html

 

Jedan primjer je dosta, najeftiniji model Redmi 6A 127 dolara/830kn, ili u Hrvatskoj maloprodaji 800kn.Dakle identičan model na Geebuying i u Hrvatskoj, a cijena se valjda vidi i to je to.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/xiaomi-predstavio-mobitele-redmi-6-redmi-6a/259331.aspx?page=0&jumpto=5686940&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/top-5-najboljih-jeftinih-mobitela-2018-predstav/259731.aspx?page=0&jumpto=5698618&sort=asc&view=flat


Sve 5, ali nađi mi A2 Lite 64GB za <200€ u Hr. Kao što rekoh, ja ga ubo za <200$ (moglo i jeftinije, ali DHL za 2 dana + EU storage = nema carine/pdv/drkica itd).

Evo, sad je opet Black Friday sale, trenutno je 197.49$ kakav sam ja ubro (170$ iz Čine):
https://www.aliexpress.com/item/In-Stock-Global-Version-Xiaomi-Mi-A2-Lite-4GB-64GB-Mobile-Phone-5-84-Full-Screen/32897871317.html

edit: tvoj link gore ("neutrino", pa još na akciji, cijena za cash):
https://neutrinomobile.hr/xiaomi-mi-a2-lite-64gb-4gb-dual-black.html

1569Kn umj 1295Kn - 274Kn više ili 21,16%.

 

edit2: ČUVAJTE RAČUN + PAKIRANJE JER 2 GODINE GARANCIJE VAŽI I U HR, MAKAR GA KUPILI I U ČINI.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 23:04 (Zechina).
9 godina
offline
Re: Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj
Zechina kaže...

...a razumijevanje govornog rvackog kojeg real-time pretipkava je nevjerojatno (pazite na nehotične psovke!)...

 Na kaj se točno ovo odnosi, to preko neke aplikacije ili? Imam isto A2 Lite..

 

BTW mogla se naći u hrv za oko 1300/1400kn verzija 4/64 sad zadnjih dana..

8 godina
offline
Re: Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj

Misim da nije, Pevec je prodavao, imao navlakušu za valjda 5 komada, ostali su bili 3/32 a ne 4/64.

Imaš foru da upališ mikrofončić na tipkovnici, malo drugačije radi sa SwiftKey od Android vulgaris tipkovnice, ali obje odlično rade. Samo, treba ti internet (WiFi npr).

Umjesto da tipkaš diktiraš, trenutno ti prepoznaje i utipkava, učinkovitost 100% (bar meni). Googleova neuralna mreža ("AI") ako se ne varam.

Ugl., dok diktiraš poruku / mail, uhvatit će ti svaki "jeb*te ludila" sa strane i ubaciti u tvoj tekst (prepoznavanje "prostih riječi" se može isključiti u postavkama ali mi je glupo da me cenzurira).
Jedini je problem za točka / zarez / novi red, to nisam dobro ubro, nekad mi radi i na eng. i na hr, nekad ne (npr ispiše ti "zarez" umjesto da stavi zarez).


Ima još jedna dobra fora sa mailom, ali ne znam je li samo za eng.: odlično predviđa unaprijed što želiš reći. Možeš skucati ozbiljan povelik mail za par sekundi.

 

Btw: kuži i kajkavski, a parla i dalmatinski. Sve bez greške.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 22:39 (Zechina).
13 godina
offline
Re: Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj
Treba imati hrvatski jezik u postavkama?
13 godina
offline
Re: Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj
Treba imati hrvatski jezik u postavkama?
6 godina
protjeran
offline
Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj

opet kod vas u Hrvatskoj netko nešto otvara. 

kad će doći na red Slavonija, Dalmacija, Istra itd ?!

 

iznajmit ćemo od vas Bandića na godinu dana da se i mi malo oporavimo a mi ćemo vama poslati usahlog i nesposobnog  Vrkića.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj

Pa naravno. Ne možeš imati mandarinski i očekivati da ti prepoznaje npr mađarski. Ali možeš imati dvojezične kombinacije, ali ne radi to baš kako treba.

Meni je danas memori karticu evo ga opet preveo na ovo što je sada  - memorijska kartica sam ovdje izgovorio na engleskom a on napravi memori karticu ali ovo ostalo radi zarez kao što vidiš ovo ne zarez.

 

8 godina
offline
Re: Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj
Anđeo bez falinge kaže...

opet kod vas u Hrvatskoj netko nešto otvara. 

kad će doći na red Slavonija, Dalmacija, Istra itd ?!

 

iznajmit ćemo od vas Bandića na godinu dana da se i mi malo oporavimo a mi ćemo vama poslati usahlog i nesposobnog  Vrkića.

 Bandića bi ti poklonio, čak i dao paru pride.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj
Anđeo bez falinge kaže...

opet kod vas u Hrvatskoj netko nešto otvara. 

kad će doći na red Slavonija, Dalmacija, Istra itd ?!

 

iznajmit ćemo od vas Bandića na godinu dana da se i mi malo oporavimo a mi ćemo vama poslati usahlog i nesposobnog  Vrkića.

 Realno mozemo biti zadovoljni ako neki svjetski brand uopce otvori trgovinu u Hrvatskoj bilo gdje. Od 28 drzava EU mi smo 26. drzava po bogatstvu gledajuci BDP per capita (25. Poljska je par stotina $ ispred nas, a 27. Rumunjska je par stotina $ iza nas, 28. je Bugarska)  i 21. drzava EU po broju stanovnika.   Dogodine cemo vjerojatno porast za 1 mjesto po bogatstvu i sigurno za 1 po stanovnistu nakon sto Velika Britanija napusti EU, i broj drzava se smanji sa 28. na 27. Osim u slucaju ako nas Rumunjska ekonomski prestigne, onda ostajemo 26 bez obzira na brexit. Po stanovnistvu nas sigurno nitko nece prestici, tu cemo sigurno napredovati za 1 mjesto nakon izlaska UK.

 

I naravno ovu trgovinu ne otvara Xiaomi, nego (kao sto u tekstu pise) hrvatska firma Bijelic CO, iz Osijeka su, i zastupnik su Xiaomija za HR i jos par drzava.

Sto se mene osobno tice, fizicka trgovina mi nije toliko bitna (mogu narucit preko interneta vise nego sto ce ikad imati u bilo kojoj trgovini) ali je jako bitna podrska, servis, jamstvo, popravak, zamjena...za bilo koji brand. Bilo bi idealno da Xiaomi servis u HR prizna jamstvo Xiaomi uređaja kupljenog bilo gdje na svijetu.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj
Radi se o tvrtki Bijelić CO koja je ovlašteni distributer Xiaomija za Hrvatsku i neke susjedne zemlje. I ono što znam je da ne vrijedi garancija na uređaje kupljene iz Kine (prepoznaju po serijskim brojevima) , već samo na one koji su iz njihove ovlaštene lokalne distribucije.
Vinko Krištić | BUG Marketing
12 godina
offline
Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj

Ne rade linkovi iz teksta na Bijelić CO...  :/

 

EDIT: Netko je na forumu rekao da je njegova rođakinja kupila Xiaomi kod Bijelića ali službena stranica koju nađoh uopće nema cijene i ostalo , samo fotke i specifikacije...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 21:29 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj
vincimus kaže...
Radi se o tvrtki Bijelić CO koja je ovlašteni distributer Xiaomija za Hrvatsku i neke susjedne zemlje. I ono što znam je da ne vrijedi garancija na uređaje kupljene iz Kine (prepoznaju po serijskim brojevima) , već samo na one koji su iz njihove ovlaštene lokalne distribucije.

 

Ako je to istina, onda će spušiti licencu. Jbt, Xiaomi bombardira Europu sa France eu-storageom i dumpingom na cijenu dostave, a onda da moraš slati natrag mob u Činu. Mislim da čak i onaj Smartson u Gundulićevoj prima te garancije (kod njih možeiš i kupiti Xiaomije iirc), baš ću pitati kad sam u prolazu.
Garanciju izdaje proizvođač, a ne lokalni šlep-komerc.

5 godina
offline
Re: Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj
Zechina kaže...

 

Ako je to istina, onda će spušiti licencu. Jbt, Xiaomi bombardira Europu sa France eu-storageom i dumpingom na cijenu dostave, a onda da moraš slati natrag mob u Činu. Mislim da čak i onaj Smartson u Gundulićevoj prima te garancije (kod njih možeiš i kupiti Xiaomije iirc), baš ću pitati kad sam u prolazu.
Garanciju izdaje proizvođač, a ne lokalni šlep-komerc.

Ne gube se te licence tako olako. Ukoliko je to istina, onda je iza toga ugovor izmedju njih dvoje. Uostalom, kako servisiraju Xiaomi mobitele u Europi, ispada bolje poslati u Kinu na servis

15 godina
offline
Re: Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj
SamoPitam3 kaže...
Zechina kaže...

 

Ako je to istina, onda će spušiti licencu. Jbt, Xiaomi bombardira Europu sa France eu-storageom i dumpingom na cijenu dostave, a onda da moraš slati natrag mob u Činu. Mislim da čak i onaj Smartson u Gundulićevoj prima te garancije (kod njih možeiš i kupiti Xiaomije iirc), baš ću pitati kad sam u prolazu.
Garanciju izdaje proizvođač, a ne lokalni šlep-komerc.

Ne gube se te licence tako olako. Ukoliko je to istina, onda je iza toga ugovor izmedju njih dvoje. Uostalom, kako servisiraju Xiaomi mobitele u Europi, ispada bolje poslati u Kinu na servis

 Gdje servisiraju mobitele u HR? Ja sam svog moral poslati u Kinu? Prije cirka 2mj., jos ga nema natrag. 

8 godina
offline
Re: Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj
ivanec kaže...

 Gdje servisiraju mobitele u HR? Ja sam svog moral poslati u Kinu? Prije cirka 2mj., jos ga nema natrag. 

 Smartson, Gunduilićeva 7, Zg. Šalju u Agramservis vjerojatno (a o njima ne bih, stvarno ).

15 godina
offline
Re: Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj
Anđeo bez falinge kaže...

iznajmit ćemo od vas Bandića na godinu dana da se i mi malo oporavimo a mi ćemo vama poslati usahlog i nesposobnog  Vrkića.

 kakve to veze ima sa banditom, pa on samo radi fontane, kupuje plasticne stupice po soma kuna, premjesta krizeve 300-400 metara za milju kuna ... i to normalno ne iz svog dzepa nego za proviziju

ako si to mozete priustiti slobodno ga nosite, mada nije on blesav, da je sposoban iz nicega napraviti nesto vec bi on nesto napravio u zabiti iz koje je doso, al zna on da nema alkemije

6 godina
protjeran
offline
Xiaomi uskoro otvara trgovinu u Hrvatskoj

off topic je ali vidim da pratiš postove a to je dobro ako želiš kupitinovi tv... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice