YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

poruka: 132
|
čitano: 19.656
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana".
15 godina
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

Anti vaksere bi trebalo laganini u zatvor na hlađenje glave. Ili još bolje negdje u Indiju da malo vide kako izgleda ekipa gdje nema cijepljenja.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
28 1 hvala 0
8 godina
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

ako je antivax legalan, čemu "cenzura", ako nije zašto nisu zabranjeni kanali?

ono što treba napraviti je kriminalizirati "antivakcerski" pokret i napraviti cijepljenje obaveznim (za koja sve cijepiva, hm...), a ne jednu, nažalost, legalnu stvar cenzurirati.

s druge strane, svi mi koji se ne cijepimo sezonski protiv gripe, a zapravo smo u ogromnoj većini, predstavljamo opasnost za one kojima gripa može i bude naštetila. da li smo onda svi mi antivakceri i treba li i nas na silu cijepiti?

 
1 11 hvala 0
5 godina
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

Koja glupost! Pa najbolje se zarađuje na tupastim ljudima.

 
10 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
bruno1026 kaže...

ako je antivax legalan, čemu "cenzura", ako nije zašto nisu zabranjeni kanali?

ono što treba napraviti je kriminalizirati "antivakcerski" pokret i napraviti cijepljenje obaveznim (za koja sve cijepiva, hm...), a ne jednu, nažalost, legalnu stvar cenzurirati.

s druge strane, svi mi koji se ne cijepimo sezonski protiv gripe, a zapravo smo u ogromnoj većini, predstavljamo opasnost za one kojima gripa može i bude naštetila. da li smo onda svi mi antivakceri i treba li i nas na silu cijepiti?

Nije to cenzura. Iako odbijanje obaveznog, zakonom propisanog cijepljenja nije legalna radnja u državama u kojima je tako propisano.

No YouTube se nije odlučio za cenzuru; umjesto cenzure je odabrao prestanak davanja financijske potpore stavovima koje su suprotni stavovima onoga tko posjeduje financije.

Jednostavno ne žele plaćati ono u što ne vjeruju, ali to ne cenzuriraju - jer svatko ima pravo imati vjerovanja, stavove i mišljenje, samo nema pravo očekivati da će za svoje stavove imati podršku neistomišljenika.

Simple as that.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
6 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
StonedAssassin kaže...

Koja glupost! Pa najbolje se zarađuje na tupastim ljudima.

Tako je. I na prodavanju lažne medicine smrtno oboljelima.
Tko ima želudac da zarađuje na tuđoj nesreći ili na bolesnoj djeci - sretno mu bilo.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
6 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
bruno1026 kaže...

ako je antivax legalan, čemu "cenzura", ako nije zašto nisu zabranjeni kanali?

ono što treba napraviti je kriminalizirati "antivakcerski" pokret i napraviti cijepljenje obaveznim (za koja sve cijepiva, hm...), a ne jednu, nažalost, legalnu stvar cenzurirati.

s druge strane, svi mi koji se ne cijepimo sezonski protiv gripe, a zapravo smo u ogromnoj većini, predstavljamo opasnost za one kojima gripa može i bude naštetila. da li smo onda svi mi antivakceri i treba li i nas na silu cijepiti?

cjepljenje protiv gripe jednostavno nema efekta s obzirom da virus mutira non stop, koliko mi je poznato nema univerzalnog cjepiva protiv gripe, pa cemu se onda cjepiti protiv jednog soja, kada vani vlada neki sasvim drugi, pa treci itd itd

15 godina
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

Cjepivo je smao vrsta pakiranja lijeka, ne govori ništa o tom lijeku ni sastavu. Slično kao što je tableta komprimirani prah, ne govori ništa o sastavu. Može biti djelotvoran i bez nuspojava, a može biti s teškim nuspojavama i upitno djelotvoran. Mi ovdje gubimo povjerenje u liječnike i autoritete općenito, i to daje prostora anti vakserima i sličnome. A zašto gubimo povjerenje? Zato što je zarada preuzela vodstvo nad znanosti. Više nije bitna istina, bitna je zarada. Pa se kupuju liječnici i studije da pričaju ono što ide u prilog zaradi. I obratno, plaćaju se kampanje blaćenja i uništenja liječnika koji posumnjaju u ispravnost nekog lijeka koji se dobro prodaje. A to više nije znanost nego business. U Kini liječnika plaćaju kad je pacijent zdrav, a kad je bolestan ne, dok kod nas sustav motivira prodaju lijeka a izlječenje bi bilo izbubljeni klijent. Poznato je da rezultat mjerenja ovisi o onom tko mjeri. Ako želiš objektivno mjerenje, mora ga obaviti strana koja nije zainteresirana za ovaj ili onaj rezultat. A mi kod mjerenja konkretno cjepiva, rezultat koji ne ide u prilog kvaliteti konkretnog cjepiva jednostavno ne prijavimo. Ako se odlučimo prijaviti, procedura je toliko dugotrajna s tisuću pitanja da ljudi odustanu jer nemaju vremena. Ako netko inzistira da se prijavi, liječnik odbije to zapisati. Ako i zapiše, ne proslijedi. I onda se na temelju tako zabilježenih rezultata temelje znanstvene studije. To za mene nije znanstvena studija, nego ruganje znanosti. A znanost je po meni uzvišenija od novca i svake zarade. Trebali bi nasumične uzorke ljudi stalno anketirati sami liječnici. Evo primjera iz prakse: https://pernar.livejournal.com/2624.html

Dakle, to nije ni anti-vakserstvo ni pro-vakserstvo, jednostavno treba podići kvalitetu provjere i uvesti znanost iznad zarade. Koliko poštujemo liječnike i njihov trud? Kad smo u javnosti pokazali liječnike kao heroje koji se trude raditi svoj posao iznad očekivanja, s ljubavlju i vrhunskom stručnosti?

 
7 11 hvala 0
15 godina
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

Podsjetilo me na naše sudstvo, gdje su odvjetnici plaćeni po radnji. Tako su motivirani da sudski proces traje što dulje, jer ako završi gube zaradu. U Njemačkoj za prvo ročište odvjetnik dobije punu satnicu i svako sljedeće sve manju i manju. Time ih motivira da završi postupak u što manje ročišta. Pogodite čije pravosuđe brže završava slučajeve?

 
19 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video

Anti waxxeri nisu smrtno oboljeli tako da tu nema nikakve moralne dileme.

15 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video

Objasni sto znaci "regresija u autizam".

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
neaktivan
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

Youtube raži što želi jer može. Imaju daleko veći marketshare od konkurencije i mogu raditi gotovo što žele dok je to u pravnim okvirima. Zbog ovog poteza neće ni "antivaxxeri" napustiti yt a kamo li netko drugi.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
Keso kaže...

U Njemačkoj za prvo ročište odvjetnik dobije punu satnicu i svako sljedeće sve manju i manju. Time ih motivira da završi postupak u što manje ročišta. Pogodite čije pravosuđe brže završava slučajeve?

 Koje rociste? Kazneno, prekrsajno ili civilno?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
Pohlepa je konstantni problem društva, a jedini (ali ne uvijek uspješan) način borbe je regulacija. Zato ideje o maloj državi gdje se sve regulira samo tržištem nisu dobre, jer prepuštaju ljude na milost prevarantima.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

kad nestanu iritantne reklame, tek će narod navaliti. 

 

pe se: svojedobno sam pročitao rezultat jednog psihološkog istraživanja na europskim sveučilištima: pitali studoše jesu li za ili protiv. samo to. nešto više od 70% je bilo, jasno, protiv.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
Keso kaže...

Cjepivo je smao vrsta pakiranja lijeka, ne govori ništa o tom lijeku ni sastavu. Slično kao što je tableta komprimirani prah, ne govori ništa o sastavu.

Da se informiraš kod relevantnih izvora, a ne iz Pernarovih trkeljanja, onda bi znao da cjepivo nije vrsta pakiranja lijeka. Niti je svako cjepivo u obliku injekcije, niti je svaka injekcija cjepivo.

 

Cjepiva se mogu dati peroralno (na usta) ili parenteralno (ubodom u mišić - intramuskularno, pod kožu - supkutano, u kožu - intradermalno). Mogu biti monovalentna ili polivalentna, mogu sadržavati oslavbljene žive patogene, mrtve patogene ili karakteristične izlučevine patogena.

 

Cjepivo je naziv za skupinu lijekova koji djeluju na način da potiču stvaranje imuniteta prema ciljanom tipu patogena (i ne samo patogena, postoje i cjepiva koja ciljaju određene vrste raka, obično rađene po izvađenom uzorku pacijenta).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

Youtube je počeo pod normalno uklanjati reklame sa kanala koji se ne uklapaju u viđenje svijeta njegovih vlasnika, tako da ova vijest i nije neka novost.

 

Što se tiče samog cjepiva i cijepljenja, ako je neki medicinski proizvod ili lijek (pa tako i cjepivo) odobreno za stavljanje na tržište, ne znači da je siguran, zdrav i neštetan.

Primjera je bezbroj, a jedan od najpoznatijih je priča o Thalidomidu.

 

 

PSN - DeniZg80
Moj PC  
1 2 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

Ajde onda Berecki, koji je tvoj stav o Huanitu Luksetiću? Jer vidiš, i on je po nekom principu neprijatelj tvoje drage farmacije.

 

To je zamka u koju se BUG-ovo kumče Index uhvatilo, jer u isto vrijeme guraju veliku farmaciju, a ujedno im smeta što je dotični (skoro) završio u zatvoru.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 12:52 (AKosir1990).
 
0 11 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
AKosir1990 kaže...

Ajde onda Berecki, koji je tvoj stav o Huanitu Luksetiću? Jer vidiš, i on je po nekom principu neprijatelj tvoje drage farmacije.

 

To je zamka u koju se BUG-ovo kumče Index uhvatilo, jer u isto vrijeme guraju veliku farmaciju, a ujedno im smeta što je dotični (skoro) završio u zatvoru.

 Ne trkeljaj. Konoplja i marihuana se koriste u medicinske svrhe i medicina ih prizna. Nije to slično onoj situaciji kada su maloumni debili "liječili" autizam industrijskim izbjeljivačem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 12:56 (Paolo Maldini).
12 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
DeniZg kaže...

Youtube je počeo pod normalno uklanjati reklame sa kanala koji se ne uklapaju u viđenje svijeta njegovih vlasnika, tako da ova vijest i nije neka novost.

 

 

 

 Ne, trebaju ravnozemljaškim luđacima i metastazama dati još više prostora sve pod okriljem "slobodnog govora".

 

Ko jebe struku i znavstvene činjenice kad se pojavi debil sa 100 000 pretplatnika.

 

Doc Berecki kaže...
StonedAssassin kaže...

Koja glupost! Pa najbolje se zarađuje na tupastim ljudima.

Tako je. I na prodavanju lažne medicine smrtno oboljelima.
Tko ima želudac da zarađuje na tuđoj nesreći ili na bolesnoj djeci - sretno mu bilo.

 Slažem se, no nije li privatno (medicinski legalno) liječenje i lijekovi isto to ? U globalu mislim...No pun intended.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 13:10 (DarthMarkus).
13 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
Visak kaže...
Pohlepa je konstantni problem društva, a jedini (ali ne uvijek uspješan) način borbe je regulacija. Zato ideje o maloj državi gdje se sve regulira samo tržištem nisu dobre, jer prepuštaju ljude na milost prevarantima.

 Što kad država štiti prevarante?

8 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
Doc Berecki kaže...
bruno1026 kaže...

ako je antivax legalan, čemu "cenzura", ako nije zašto nisu zabranjeni kanali?

ono što treba napraviti je kriminalizirati "antivakcerski" pokret i napraviti cijepljenje obaveznim (za koja sve cijepiva, hm...), a ne jednu, nažalost, legalnu stvar cenzurirati.

s druge strane, svi mi koji se ne cijepimo sezonski protiv gripe, a zapravo smo u ogromnoj većini, predstavljamo opasnost za one kojima gripa može i bude naštetila. da li smo onda svi mi antivakceri i treba li i nas na silu cijepiti?

Nije to cenzura. Iako odbijanje obaveznog, zakonom propisanog cijepljenja nije legalna radnja u državama u kojima je tako propisano.

No YouTube se nije odlučio za cenzuru; umjesto cenzure je odabrao prestanak davanja financijske potpore stavovima koje su suprotni stavovima onoga tko posjeduje financije.

Jednostavno ne žele plaćati ono u što ne vjeruju, ali to ne cenzuriraju - jer svatko ima pravo imati vjerovanja, stavove i mišljenje, samo nema pravo očekivati da će za svoje stavove imati podršku neistomišljenika.

Simple as that.

 danas antivax (zasluženo jer škodi drugima), sutra flat earth (uglavnom bezazleno iako i dalje idiotski), prekosutra nešto treće, za par dana zabrana neistomišljenika hdz-a? nije riječ o cenzuri per se, nego o ograničavanju nečega što je, koliko god retardirano bilo, savršeno legalno.

jednostavno treba kriminalizirat necijepljenje djece i gotovo.

12 godina
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

Meni je i dalje fascinantan Kanye West sindrom. 

 

Narcisoidni turbo glupan sa bipolarnim poremećajem koji u globalu izvali neku retardaciju i onda "njegovi" (čitaj: Trumpovi) fanovi vade neke dubokoumne poučke, a lik je tup ko topola.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
DarthMarkus kaže...
DeniZg kaže...

Youtube je počeo pod normalno uklanjati reklame sa kanala koji se ne uklapaju u viđenje svijeta njegovih vlasnika, tako da ova vijest i nije neka novost.

 

 

 

 Ne, trebaju ravnozemljaškim luđacima i metastazama dati još više prostora sve pod okriljem "slobodnog govora".

 

Ko jebe struku i znavstvene činjenice kad se pojavi debil sa 100 000 pretplatnika.

Imaš pravo, ko je.e slobodu govora.

Pogotovo kad imamo struku koja bi odobrila mrežicu za naranče kao medicinski proizvod.

 

 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 13:39 (DeniZg).
12 godina
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana

Ma samo C vitamin i priroda...bajo moj.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
10 0 hvala 0
11 godina
offline
YouTube uklanja reklame s antivakserskih videokana
PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 14:03 (DeniZg).
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
@axos
Ako država štiti prevarante onda treba mijenjati nešto u državi, a to je nešto što možeš, dok protiv prevaranta ne možeš ništa. Dakle mora postojati mehanizam kontrole svih subjekata, farmaceuta, liječnika, banaka, vozača, mesara, jer pojedinac nije u mogućnosti, niti ima znanje za kontrolirati drže li se oni propisa. Pojedinac ima mogućnost glasanjem ili prosvjedima kontrolirati te kontrolore. To je smisao države, a ne držanje ruke na srcu dok svira himna.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
Paolo Maldini kaže...
AKosir1990 kaže...

Ajde onda Berecki, koji je tvoj stav o Huanitu Luksetiću? Jer vidiš, i on je po nekom principu neprijatelj tvoje drage farmacije.

 

To je zamka u koju se BUG-ovo kumče Index uhvatilo, jer u isto vrijeme guraju veliku farmaciju, a ujedno im smeta što je dotični (skoro) završio u zatvoru.

 Ne trkeljaj. Konoplja i marihuana se koriste u medicinske svrhe i medicina ih prizna. Nije to slično onoj situaciji kada su maloumni debili "liječili" autizam industrijskim izbjeljivačem.

 -ne, medinicina ih ne prizna, nisu lijek, jer ne liječe.. nego ublažuju bol npr. S medicinom pušenje marice nema nikakve veze, pa tako ni argument jednako kao da sad navedem 2+2=4.. i što s tim? :)

-lijek je ono što liječi, cjepljenje je recimo stvar imuniteta ili protuotrova. Nasuprot tome je biznis, prevara, npr posljednje-aktualno trulo meso iz poljske, nezdravo, ali to s normalnim mesom nema veze, nje zbog tog nešto postalo (ne)zdravo nego je to biz-prevara/kriminal i sl. U tom konktekstu antivax imaju dobar argument, tj insterese farmaceutike i novac.. zato ne možemo na slijepo vjerovati ljudima koji su novcem povezani u interesu nrp doktor, koji ima znanje, ali je možda na platnoj listi farmaceutike. KAko mi kao laici/ljudi možemo znati jel nam neki lijek/cjepivo pomaže ili ga propisuje zbog biznisa? Vjerujemo mu.. dok ne otkrijemo trulo meso i sl. jednako kao lokalnom mesaru ili babi s placa.

-lljudi moraju vjerovati jedni drugima.. to je stvar čopora, opstanka, moramo se oslnanjati jedni na druge a tad i postoji rizik recimo prevare-interesa .. a svugdje gdje je velik novac velika je i šansa, osim ako imamo idealan sustav (koji nemamo niti postoji) koji će sve pokušaje prevare (ne samo medicinske) spriječiti.. utopija. Život, biznis, sve.

-ipak, mada ima prevara, idemo doktorima, ponekad i vračevima, ponekad i placebo djeluje .. no kao 2+2 nismo time ništa dokazali niti smo pametniji. Npr pomilovan za maricu nije nevin, nego je pomilovan, nije ni ozdravio, da je, tad bi marica bila lijek i tad ga ni jedan sud ne bi imao moalno pravo osuditi. Nije ni osuđen zato jer je konzumirao, nego zato jer je imao ''previše'' stabljika, no to je arbitražno, jednako kao što na cesti može biti ograničenje 20-50-130.. ako voziš istom brzinom na različitim djelovima/ograničenjima tad si u prekršaju, mada ''radiš istu stvar''.. mada samo po sebi nije kažnjiva ta brzina (nego mjesto, lokalno ograničenje-zabrana, rizik i opasnost za ostatak društva, ali ne brzina kao takva)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 15:43 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
AKosir1990 kaže...

Ajde onda Berecki, koji je tvoj stav o Huanitu Luksetiću? Jer vidiš, i on je po nekom principu neprijatelj tvoje drage farmacije...

 Kod čovjeka je pronađeno 15kg marihuane, svatko tko stvarno vjeruje da je to bilo za "osobne" potrebe je teški debil. Da istu količinu trave nađu kod nekog na granici nitko ne bi trepuno na to što je dobio 2 godine zatvora. To što je netko bolestan/invalid/slijep/gluh ne mora značiti da ujedno nije i teški glupan, kriminalac i jednostavno loša osoba. Nisu svi bolesni i invalidi sveci zbog toga što su bolesni. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube uklanja reklame s antivakserskih video
ihush kaže...

 -ne, medinicina ih ne prizna, nisu lijek, jer ne liječe.. nego ublažuju bol npr.

A lijekovi protiv bolova su avioni, a ne lijekovi!?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice