U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

poruka: 58
|
čitano: 12.500
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više ".
7 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
sami vrh tehnologije po cijeni, a dali je vrh po kvaliteti reprodukcije to je drugo pitanje.
a trece pitanje bi bilo sta je kvaliteta reprodukcije, kad je sve transparentno ili kad je uhu ugodno, mjerenja, ili nesto cetvrto? svakome svoje.

ajmo to zanemarit i svi se slozit da postoje sistemi koji su jednostavno preskupi za ono sta nude nebitno na koji nacin gledate na ove stvari. ebeni audio nije kvantna fizika ni fuzijski reaktor za kucnu upotrebu da bi opravdano ovoliko kostalo. a bogami ni nema djelova koliko ih ima neko auto slicne cjene.
16 godina
offline
U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

Kladim se u dobre novce da 99.999% ljudi ne bude čulo razliku (ono što je najbitnije) između tog sistema i mojeg skromnog Classe 2100 / Sonus Faber Amati Homage u ok tretiranoj sobi.
Nakon neke razine, gdje još igra ulogu "metalurgija" i kvaliteta izrade i materijala, sve poslije je čista subjektiva, no ljudi uvijek, ali uvijek zaborave na najbitniju stvar, vlastitho uho i vlastiti doživljaj (ili gledaju marke ili cijenu)

 

 

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 12:44 (gkelekov).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Mariner kaže...
Pixel kaže...

Mariner , a s cime se to tocno ne slazes, ovako lupati TD bez i jednog komentara, barem reci nesto na ovo sto sam napisao pa onda lupi td

 Jel' to neko pravilo, neka obaveza?!

 Nije ali je po meni  uobičajeno za neku kulturnu raspravu. A i volio bih znati što smatraš da sam krivo rekao jer znam podosta o toj temi , dugo sam u hifi , pa ako imaš neke informacije koje su točnije, dapače, reci.  

15 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
hudo kaže...
Pixel kaže...

 Mislim da ima sasvim dovoljno hifi trgovina i uređaja u svim kategorijama.  Ja opće ne komentoram ako netko želi potrošiti  lovu na hifu i koliko želi potrošiti, osobno sam isto uložio pozamašnu cifru.
Komentiram samo naslov sustav od XXX kuna i tvrdim da cijena  često nema doslovno nikakve veze sa zvukom.
A ovo što si rekao pustiš sustav od 20k i naplatiš 50k , a što misliš da svi hif ishopovi rade .

I dalje ti nije jasno kako se formiraju cijene proizvoda  ? Pa elektronika je  bagatela za proizvesti, topologija uređaja je već odavno poznata i nema već dugo nikakvih noviteta ili nekih drastičnih promjena.
Stvarno misliš da uređaj od 10,000 kn i 100,000 kn imaju bitno drugačije proizvodne troškove ili nabavnu cijenu ?
Što misliš kako ti 100k+ sustavi na rasprodajama idu za ispod  50% cijene često, ono trgovac ide u minus kako bi nešto prodao ? 

Kupci hifi operme su često malo čudni, jer ako jedfino kupe komponentu to sigurno ne može dobro zvučati, mora biti bijesna cifra da bi bila prava hifa. 

Pa kad netko komad žice cijeni 10k eura ti dovolhno govori o psihologiji ljudi koji to kupuju. 
I opet ponavljam , stvarno ne kritiziram na što će netko trošiti svoje novce i niti imam ikakav negativan stav prema tome, ako te to što si kupio veseli onda su po meni novci dobro potrošeni .
Samo komentirma kako se formiraju cijene i kako veze s ničim nemaju.

 

 

Vecina proizvodjaca hifi opreme i ducana jedva prezivljavaju, dokle neki ubiru dosta love.

 

Uzmi zvucnike ili pojacalo od 100k kn. 
Maknes PDV, zaokruzimo da ostane 80k. 

 

Dealer i distributer uzmu 30-tak k (place prodavaca, malo trziste, prodajni prostor, troskovi uvoza i spedicije...), a cesto i vise, znaci ostane 40-50k koliko dobije sam proizvodjac. 
Za zvucnike od 100k MSRP, sama proizvodnja kosta moozda 20-30k, ovisno dali koliko se radi interno (kupovima i proizvodnja alata kosta jako puno) ili se outsourca. Jako ovisi i o volumenu proizvodnje - fixni troskovi veliki te minimalna kolicina narudzbe kod outsourceanja. Racunaj da je trosak prijevoza iz kine, kontejner robe, otisao 5-10x gore, sve se to reflektira u cijeni. 


Marza proizodjacu ostane cca 20-30k, i s time mora pokriti godinu-dve rada ljudi za R&D (place, prostor, sitni troskovi) i buduce investicije, porezi.

 

Kef koristi mrezu dealera, dokle npr Buchardt ide manufacturers direct, pa moze prodavati u skoro pol cijene, a da ima ikakvu zaradu i pokrije sve troskove. 

 

Eto, jel sam gdje fulao? 

 Nisi fulao iako marže podosta ovise o brandu i cijenovnoj kategoriji. 
Da hifi trgovci teško preživljavaju jer se hifi oprema slabo prodaje, čak i ona jeftinija, jako malo ljudi danas želi ili može  potrošiti lovu na  imalo bolji hifi sustav. Znači kupaca jemalo, a kad gledamo ove skupe sisteme ili već komponente koje koštaju preko 20k kn tu je tržište kod nas jako malo.  Znači ostaju audiofili i entuzijasti koji imaju velik višak love. 

15 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v

Pa, poziva nas se da dođemo sa svojom glazbom na prezentaciju kao da je prvi televizor u gradu, kao da ljudi već nemaju čudesa puno skupljih na kraju krajeva (cijena sistema se vrti oko cijene monoblokova koja je izgleda puno prenapuhana). Šta ću ja tamo, viriti nekom tipu preko ramena i praviti se da razumijem ''jezik audiofila''? Volim i ja lijepe uređaje, imao sam ih preko nekoliko, ali čovjek se ili oslobodi nekih ilizija ili ostane vječno zarobljen u svojem svijetu. Ne smijem svoje zvučnike slušati glasnije od 10% (realno), a u gradu pogotovo tu iza 10 dolazi murija.

 

 

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
21 mjesec
protjeran
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Pixel kaže...
Mariner kaže...
Pixel kaže...

Mariner , a s cime se to tocno ne slazes, ovako lupati TD bez i jednog komentara, barem reci nesto na ovo sto sam napisao pa onda lupi td

 Jel' to neko pravilo, neka obaveza?!

 Nije ali je po meni  uobičajeno za neku kulturnu raspravu. A i volio bih znati što smatraš da sam krivo rekao jer znam podosta o toj temi , dugo sam u hifi , pa ako imaš neke informacije koje su točnije, dapače, reci.  

 Samo ću ovo reći i nakon toga end of story. Inače ne volim ovakve teme, ali prisilno... jer sam predugo u hifiju i trenutno imam dva sustava zajedno vrijedna nekih 160.000 kn što bi trebalo biti najmanje bitno. Ovdje je uvijek problem forumskih hohštaplera i prodavača boze, dušebrižnika kojima je tobože stalo do trošenja tuđeg novca kao meni do lanjskog himalayskog snijega. Inicijalno mi je jasno gdje će komentari krenuti jer je to postalo uobičajeno. Znači... čim nešto spada u skupu kategoriju proglašava se snake oilom. Nitko da promisli zašto bi to moglo bit toliko skupo iako... skupo jest, velikoj večini preskupo, ali ko te jebe što je tebi preskupo. Ne uzima se u obzir r&d, egzotični materijali na čije testiranje se potroše godine, a kojih nema ni u tragovima u donjoj i srednjoj klasi, a plaća se i cijena branda što je i razumljivo. Ako Wilson Audio potroši četiri pet godina za razvoj jednog zvučnika ili Sonus faber ima plantažu posebnog drveća koje se potom godinama suši onda bi moglo biti sve jasno. Ali ne... svi ti zli proizvođači su tu da ti isprazne džepove, da te prevare, da te jebu u zdrav mozak... Spomenut ću opet jednog idiota koji me tretirao kao debila koji ne zna upravljati s novcima samo iz razloga što godinama kupujem iPhone. To vrijeđanje mene i sličnih se nastavilo danima. Samo da se taj kreten ne zakaći na ovu temu. Mene zaboli briga što tko misli, ali kad prijeđeš granicu pristojnosti onda braco otfikari u skokovima. Zato mi se ne da diskutirati o toj vašoj stupidnoj teoriji da nešto od deset tisuća nečega zvuči jednako kao i ono od sto tisuća nečega. Da nadolijem ulje na vatru, mijenjajući Monster zvučnički kabel za nešto skuplji AudioQuest jasno sam čuo razliku.

21 mjesec
protjeran
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v

Jednostavno... nećeš doć. Ali zato će netko drugi doć s razlogom.

9 godina
protjeran
offline
U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

Milijun kuna... pih.. Imam i ja Philipsov HI-FI sustav od 3000 kuna pa šta...

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 18:34 (gumifufna).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Logika na vrhuncu, kao ;
Meni moj auto vrijedi 50k eur jer je toliko kostao novi, mozda bi ga i uspio nekom zagriženom ljubitelju uvaliti za 40k a svatko normalan mi ne bi dao 25k za njega kad za 20k kupi bolji..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Mariner kaže...

 Da nadolijem ulje na vatru, mijenjajući Monster zvučnički kabel za nešto skuplji AudioQuest jasno sam čuo razliku.

Testirano u kontroliranim uvjetima ABX testom?

 

:) nemoj odgovarati na to pitanje, mislim da znam odgovor.

 

Nego, zanima me, postoje li nezavisna istraživanja/testiranja o utjecaju tih, kako kažeš, egzotičnih materijala (koliko im je vrijeme poluraspada?) na zvuk i ajmo to tako reći, opravdanost korištenja dotičnih u razvoju recimo zvučnika? I na koje se to točno egzotične materijale misli?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 21:26 (Father_Dougal).
7 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
16 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Father_Dougal kaže...

 

Nego, zanima me, postoje li nezavisna istraživanja/testiranja o utjecaju tih, kako kažeš, egzotičnih materijala (koliko im je vrijeme poluraspada?) na zvuk i ajmo to tako reći, opravdanost korištenja dotičnih u razvoju recimo zvučnika? I na koje se to točno egzotične materijale misli?

 

Vjerojatno berilij i dijamant, ili razni kompozitni materijali. 

Tko bi po tebi trebao raditi ta istrazivanja, i ujedno ih dati besplatno svima? 

 

Naravno da proizvodjaci zvucnih jedinica rade istrazivanja, sigurno ne odu prvom zlataru i kazu da im zdrobi nesto dragog kamenja da ga mogu posut po driveru. I da ih daju onda na free download, svoj konkurenciji? I da bi se ekipa mogla prepirati po forumima iako nema ama bas nikakvog iskustva slusanja i znanja? 
Svaki materijal ima svoje karakteristike, dobre i lose. Focal npr stavlja berilij jer je lagain i cvrst, Bowsersi posipaju prasinom umjetnih dijamanta (ili tako nesto) za vecu cvrstocu, a Scan Speak i Seas koriste isto berilij i dijamant u svojim jedinicma... 
Al da mora biti egzoticni materijal, ne mora, sigurno tu 50% igra ulogu i marketing. 

I super su mi ova pitanja "si radio blind ABX test" na svaku izjavu ala "cuo sam razliku izmedju dva uredjaja". Reci mi da nemas iskustva slusanja bez da mi kazes da nemas iskustva:) 

~~ sound sommelier ~~
21 mjesec
protjeran
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Father_Dougal kaže...
Mariner kaže...

 Da nadolijem ulje na vatru, mijenjajući Monster zvučnički kabel za nešto skuplji AudioQuest jasno sam čuo razliku.

Testirano u kontroliranim uvjetima ABX testom?

 

:) nemoj odgovarati na to pitanje, mislim da znam odgovor.

 

Nego, zanima me, postoje li nezavisna istraživanja/testiranja o utjecaju tih, kako kažeš, egzotičnih materijala (koliko im je vrijeme poluraspada?) na zvuk i ajmo to tako reći, opravdanost korištenja dotičnih u razvoju recimo zvučnika? I na koje se to točno egzotične materijale misli?

 Vidi vidi što si se propeo na zadnje noge. ABX test, kontrolirani uvjeti... nepotrebno u ovom slučaju. Lijevi zvučnik Monster, desni zvučnik AudioQuest, razliku bi vjerojatno i ti čuo s tim tvojim ušima.

15 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Mariner kaže...
Pixel kaže...
Mariner kaže...
Pixel kaže...

Mariner , a s cime se to tocno ne slazes, ovako lupati TD bez i jednog komentara, barem reci nesto na ovo sto sam napisao pa onda lupi td

 Jel' to neko pravilo, neka obaveza?!

 Nije ali je po meni  uobičajeno za neku kulturnu raspravu. A i volio bih znati što smatraš da sam krivo rekao jer znam podosta o toj temi , dugo sam u hifi , pa ako imaš neke informacije koje su točnije, dapače, reci.  

 Samo ću ovo reći i nakon toga end of story. Inače ne volim ovakve teme, ali prisilno... jer sam predugo u hifiju i trenutno imam dva sustava zajedno vrijedna nekih 160.000 kn što bi trebalo biti najmanje bitno. Ovdje je uvijek problem forumskih hohštaplera i prodavača boze, dušebrižnika kojima je tobože stalo do trošenja tuđeg novca kao meni do lanjskog himalayskog snijega. Inicijalno mi je jasno gdje će komentari krenuti jer je to postalo uobičajeno. Znači... čim nešto spada u skupu kategoriju proglašava se snake oilom. Nitko da promisli zašto bi to moglo bit toliko skupo iako... skupo jest, velikoj večini preskupo, ali ko te jebe što je tebi preskupo. Ne uzima se u obzir r&d, egzotični materijali na čije testiranje se potroše godine, a kojih nema ni u tragovima u donjoj i srednjoj klasi, a plaća se i cijena branda što je i razumljivo. Ako Wilson Audio potroši četiri pet godina za razvoj jednog zvučnika ili Sonus faber ima plantažu posebnog drveća koje se potom godinama suši onda bi moglo biti sve jasno. Ali ne... svi ti zli proizvođači su tu da ti isprazne džepove, da te prevare, da te jebu u zdrav mozak... Spomenut ću opet jednog idiota koji me tretirao kao debila koji ne zna upravljati s novcima samo iz razloga što godinama kupujem iPhone. To vrijeđanje mene i sličnih se nastavilo danima. Samo da se taj kreten ne zakaći na ovu temu. Mene zaboli briga što tko misli, ali kad prijeđeš granicu pristojnosti onda braco otfikari u skokovima. Zato mi se ne da diskutirati o toj vašoj stupidnoj teoriji da nešto od deset tisuća nečega zvuči jednako kao i ono od sto tisuća nečega. Da nadolijem ulje na vatru, mijenjajući Monster zvučnički kabel za nešto skuplji AudioQuest jasno sam čuo razliku.

 I zasto onda meni lupas td ? Jesi opce s razumjevanjem procitao sto sam napisao ? Znaci zaista me nije briga na sto ljudi trose novce, i moj sustav j u > 100k kategoriji, nebitno.

A ove bajke o razvoju i ulaganju slobodno vjeruj i dalje. 
Ako cijeli poslovni model temeljis na prodaji par uredaja enormne cijene onda si osuden na propast.


A o trolovima koji pametuju oko iphonea necu niti komentirati, nisu niti svjesni koliko su jadni. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2022 10:00 (Pixel).
16 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
hudo kaže...

 

I super su mi ova pitanja "si radio blind ABX test" na svaku izjavu ala "cuo sam razliku izmedju dva uredjaja". Reci mi da nemas iskustva slusanja bez da mi kazes da nemas iskustva:) 

 

Mariner kaže...

 Vidi vidi što si se propeo na zadnje noge. ABX test, kontrolirani uvjeti... nepotrebno u ovom slučaju. Lijevi zvučnik Monster, desni zvučnik AudioQuest, razliku bi vjerojatno i ti čuo s tim tvojim ušima.

 

Mora se opravdati kupovina skupe žice pred sobom i pred audio kolegama, te obraniti izmišljeni razlog na sve načine. Gle, opravdajte se svojim suprugama, ne meni :)

Kakav ego.

 

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
online
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
volegradele kaže...
Pa cijene u svemu su davnih dana otisle u pm..nezz sto se cudite!
Ovo predstavljeno je sami vrh hifi tehnologije danas..kosta koliko kosta a te price o x puta jeftinijim sistemima objesite macku o rep!Svugdje se dere i u nizim rangovima!
Jebes ga fiat500 i Merc S600 ce me dovest do grada isto..jedan kosta 20K eura drugi 150K…ostavite se koliko sta kosta,jednostavno produzis dalje..

 Znaci ono apsolutno nece nikada i ni u kojem slucaju!

21 mjesec
protjeran
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Father_Dougal kaže...
hudo kaže...

 

I super su mi ova pitanja "si radio blind ABX test" na svaku izjavu ala "cuo sam razliku izmedju dva uredjaja". Reci mi da nemas iskustva slusanja bez da mi kazes da nemas iskustva:) 

 

Mariner kaže...

 Vidi vidi što si se propeo na zadnje noge. ABX test, kontrolirani uvjeti... nepotrebno u ovom slučaju. Lijevi zvučnik Monster, desni zvučnik AudioQuest, razliku bi vjerojatno i ti čuo s tim tvojim ušima.

 

Mora se opravdati kupovina skupe žice pred sobom i pred audio kolegama, te obraniti izmišljeni razlog na sve načine. Gle, opravdajte se svojim suprugama, ne meni :)

Kakav ego.

 

 

 Tebi se opradavat?! Ma tko si ti da ću se tebi opravdavat? Ovo je očekivana reakcija ekipe kojoj je zvučnike dovoljno spojit kabelom od fena za kosu ili miksera. 

7 godina
offline
U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

jedan post opravdava cijenu zbog navodno znanstvenih istraživanja na materijalima i opcenito r&d a iduci post kaze ne zanimaju nas abx testovi.

sta se tice ovog kabela od fena, vjerujem da nisi proba spojit zvucnike s istim, pa kako onda automatski znaš da nevalja? sta se to ne kosi s onim više puta ponovljenim prvo poslušaj pa sudi?

želim vas razumit al nemogu. nhf

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
A niko ne spominje ove Magico na tooloud festu?!
Samo oni 170K €.. dalje da me govorim :-)
Nelosa svirka..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
A niko ne spominje ove Magico na tooloud festu?!
Samo oni 170K €.. dalje da ne govorim :-)
Nelosa svirka..
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2022 14:39 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
dabar_solta_V2 kaže...

jedan post opravdava cijenu zbog navodno znanstvenih istraživanja na materijalima i opcenito r&d a iduci post kaze ne zanimaju nas abx testovi.

sta se tice ovog kabela od fena, vjerujem da nisi proba spojit zvucnike s istim, pa kako onda automatski znaš da nevalja? sta se to ne kosi s onim više puta ponovljenim prvo poslušaj pa sudi?

želim vas razumit al nemogu. nhf

 Pa krivo tumačiš moj post. Nemam ja ništa protiv abx testova niti sam to igdje napisao. Samo sam rekao da u mom slučaju nije bio potreban jer je razlika bila takva da je moja pok. majka primijetila. Što se fena i kabela tiče, pa da, automatski ga odbacujem. Ne trebam sjesti u Trabanta za znati da je lošiji automobil od Audija.

16 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Mariner kaže...

 Ne trebam sjesti u Trabanta za znati da je lošiji automobil od Audija.

 

Jel i Trabanta i Audija voziš ušima? :) promašena usporedba, ali u potpunosti.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
21 mjesec
protjeran
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v

Sjećam se kad je Tajo1961 objavio link na video Bonamasse u kojem je Tina Guo koja je s njim svirala, bila van ritma 20-ak sekundi. To je jedina skladba koja je ponovljena i stavljena u bonus materijal na blue ray izdanju. Kolega je tražio da se otkrije problem u skladbi i ti s tim svojim ušima tj. osjećajem za glazbu nisi uspio. Učiti slušati braco, učiti slušati, a ne samo gledati brojke! Zapitam se često da li likovi poput tebe uopće i slušaju, osjećaju glazbu ili samo zure u suhoparne grafove i brojke koje ja, priznajem, volim pogledati? Što takvim likovima poput tebe uopće predstavlja glazba? Ja bih rekao... ništa. 

 

PS Moja malenkost je odmah uočila problem na spomenutom videu.

7 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
bas suprotno, meni se cini da si ti taj koji gleda samo brojke (cijenu).

isti tajo1961 koji mi je izazva blagi slom zivaca s izjavom da cuje razliku kad okrene fazu i nulu na linearnom trafu u pojacalu?

sry mozda ste vrhunski muzicari i razumite glazbu i imate dobre usi za note, al bacate izjave koje bi trebalo zakonom zabranit. ili bar testirat abx xD
11 godina
online
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
dabar_solta_V2 kaže...
isti tajo1961 koji mi je izazva blagi slom zivaca... bacate izjave koje bi trebalo zakonom zabranit...

 možda sve to uzimaš malkice preozbiljno, nije ti to dobro za zdravlje 

4 godine
offline
U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

Zahuktala se uvijek prisutna rasprava o cijeni High End uređaja.


A o tome odavno ne bi trebalo biti prevelike rasprave jer takvih "nerezonski skupih" stvari ima i u auto indusrtiji i u modnoj industriji i u kozmetici i u ribolovnoj i lovačkoj opremi itd.

A da (do određemne granice) i tu vrijedi ono "koliko para toliko muzike", vrijedi dakako (većinom).

 

Došli su na red tako i audio kabeli.
Onaj tko ih je isprobao zna da svakako postoji razlika u zvuku među analognim kabelima, a na žalost i među digitalnim (Coax AES/EBU, USB....optički baš i ne).

 

Spomenut je i "nesretni" ABX Blind test koji svojim kratotraqjnim prespajanjima može dati uvid u različitost/istovjetnost zvuka dvije komponente, ali ne i valorizaciju razlike u kvaliteti zvuka.
Za spoznati stvarnu kvalitetu zvuka neke A komponente treba je slušati min 1 tjedan, pa onda ubaciti komponentu B u sustav itd...


Otprilike 2 km od mene ima kolega sustav koji  košta preko miion kuna.
Slušao ga naravno više puta. Odlično to zvuči u skoro 90 m2 sobe.
Ima drugi kolega bitno jeftiniji sustav, ali još pažljivije posložen, koji mi još bolje zvuči !
(Opisao sam ga prije 3 tjedna na ovom Forumu u temi "Vaš Audio kutak").
Dakle, nije sve u krajnjoj cijeni (na tim nivoima kompoenti).

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 14:02 (analogni).
 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

Meni je dovoljna situacija gdje mi se kompletna pozornica raspala čim sam zvučnike odmaknuo od zida za jebenih 15cm. Gotovo, vokali se čuju iz svakog zvučnika, basa nema, gitara iz lijevog a doboš iz desnog visokotonca. Vratim zvučike nazad na "normalnih" 25cm do stražnje strane kutija i BAM, zvučnici su nestali u prostoru, vokal se premjestio u sredinu ispred pojačala, gledam u svaki zvučnik i ne mogu koliko god se trudio reć da čujem zvuk da dolazi iz njega upravo jer ih nema, nestali su u prostoru i ostao je samo zvuk. Di onda neće biti razlike između sustava od 5000kn i 50000kn. Samo, mislim da što se cijenom ide više prema gore da je ta razlika sve slabije čujna i da se pretvara u nijanse. Soba na prvom mjestu i zvučnici adekvatni tom prostoru a nakon toga sami karakter i boja zvuka koja slušatelju odgovara a to je sve subjektivno. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
gocc01 kaže...

Meni je dovoljna situacija gdje mi se kompletna pozornica raspala čim sam zvučnike odmaknuo od zida za jebenih 15cm. Gotovo, vokali se čuju iz svakog zvučnika, basa nema, gitara iz lijevog a doboš iz desnog visokotonca. Vratim zvučike nazad na "normalnih" 25cm do stražnje strane kutija i BAM, zvučnici su nestali u prostoru, vokal se premjestio u sredinu ispred pojačala, gledam u svaki zvučnik i ne mogu koliko god se trudio reć da čujem zvuk da dolazi iz njega upravo jer ih nema, nestali su u prostoru i ostao je samo zvuk. Di onda neće biti razlike između sustava od 5000kn i 50000kn. Samo, mislim da što se cijenom ide više prema gore da je ta razlika sve slabije čujna i da se pretvara u nijanse. Soba na prvom mjestu i zvučnici adekvatni tom prostoru a nakon toga sami karakter i boja zvuka koja slušatelju odgovara a to je sve subjektivno. 

 Ja sam imao problem s desnim zvucnikom jer je bio na rubu zida iza kojeg je jos 1/3 boravka+ cijela kuhinja, znaci zvucnika kao da nema, znaci uzas! Tak bi bilo i da bio ovaj od miljon kuna!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice