U Zagrebu se zapalio električni romobil i nestao u

poruka: 42
|
čitano: 12.625
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Zagrebu se zapalio električni romobil i nestao u".
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Zagrebu se zapalio električni romobil i nest
nikola kaže...

voze po biciklistickim stazama - di je bed?

 

no *parkiraju ga* - ostave nasred ceste i to poprecke. jel sad jasnije? jel ti parkiras auto nasred raskrsca?

 

 

 ne znam kako je kod tebe (i di je to kod tebe), ali da ti malo nacrtam kako je u ST.

biciklisticke su pojam kojim se politicari onako s vrimena razbacuju (osobito u ovo predizborno doba). ono malo sto ih ima, su biciklisticke za MTB. a i na tom jadu, oznake ne postuju ni pjesaci, ni pasi, ni macke. Jedna od najsredjenijih, frisko asfaltiranih, na Marjanu do Bena, unatoc ludo crvenoj boji i dalje je krcata pjesacima. 

 

sto se auti tice, vidja sam i takve situacije, auto u raskrscu, auto u kruznom toku, auto popriko sporedne ceste... valjda sam navika, pa me rijetko sta moze vise iznenadit... 

5 godina
offline
U Zagrebu se zapalio električni romobil i nestao u

Sve to nije ništa, vodik, plazma ili nekaj slično tome ali Li ion baterije katastrofa a elektromotori pre zaostalo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: U Zagrebu se zapalio električni romobil i nest
Santana kaže...
Keops kaže...

Pa zašto ne bi smjeli na biciklističku stazu? Po meni je to sasvim logično rješenje. Pitanje zašto tako nije u Zakonu.

 Kaj su to biciklisticke staze ?

 

 

Ona farba što se baci po pločniku prije izbora da se može pribrojati kilometraži iste te farbe (biciklističke staze).

16 godina
offline
U Zagrebu se zapalio električni romobil i nestao u

Da se vratim na fenomen tih baterija i elektro pokretanih dvokotača...
Namjeram upiknuti kao treći bic neki električni, i sad me malo frka... ima li slučajeva da i kod njih dolazi do ovakvih havarija, ili je ovdje lako moguće da su baterije mehanički preopterećene od odara i težine vozača na njima, ili su "overclockane"?
Mislim, malo bi mi bilo najblaže rečeno krivo da mi se zapali i e-bicikl, jer su im cijene oko 20 000 kn na više.
S njima je neobična situacija: nema, koliko vidim, niti jednog koji dopušta motornu asistenciju iznad 25kmh, a ono - bic opremljen hidrauličnim kočnicama, dva amortizera, karbonski okviri, doslovno opremljeniji od skutera kvalitetom dijelova.
I onda vidim da ima ovih romobil letvica s dječjim kotačićima bez ikakve amortizacije udara u rupe i neravnine koje vlasnici mogu garit preko 70kmh?! What gives? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: U Zagrebu se zapalio električni romobil i nest
 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: U Zagrebu se zapalio električni romobil i nest
Prij3svih kaže...
gkelekov kaže...

Pa ti kupuj Ching-Chong reciklirane no name kineske baterije i uređaje pokretanje njima.
Normalne baterije koštaju točno koliko cijeli taj romobil, ali nekim čudom one ne eksplodiraju samo tako...

 Lg su baterije . Taj romobil kosta od 1500-2k € .

 

 Kakav fini bicikl se kupi za te novce. Uhh zali boze

 bacenih na to e-sranje.

 

On the other hand

 

 

16 godina
offline
U Zagrebu se zapalio električni romobil i nestao u
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Zagrebu se zapalio električni romobil i nest

e sad nisi moro ovakve horore... nekako baca na dusegupke iz cetrdesetih...

 

meni interno, ako vec moram koristit liftove stoji ono pravilo da nikad ne ulazim u lift sa bilo cijim psom (pse inace jako volim)

 

ako vas zadesi da se zaglavite u liftu s psom koji lako moze dobiti napadaj panike - ako pobere vibe od gazde -

psa treba samo pokriti preko glave - jaknom - bilo cime. mislim da je je davno davno bila jedna epizoda u nepokorenom gradu sa stakorom - princip je isti - panika i bijeg zatocene zivotinje.

usjeklo mi se ime karlo???

 

mada mi je i ovo otvorilo oci i dodalo jos jedno pravilo zombielanda.

12 godina
offline
Re: U Zagrebu se zapalio električni romobil i nest
Što je sa starim mobitelima koji većinom stoje po ladicama - postoji li tu opasnost od samozapaljenja? Posljedice bi bile katastrofalne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: U Zagrebu se zapalio električni romobil i nest

Sve 5, al u ovom liftu je dijete, a ne pas.

7 godina
online
Re: U Zagrebu se zapalio električni romobil i nest
kerum kaže...
Što je sa starim mobitelima koji većinom stoje po ladicama - postoji li tu opasnost od samozapaljenja? Posljedice bi bile katastrofalne.

 Da, lipo baterije planu i puno žešće od ovih kakve su u skuterima i romobilima, samo kaj su puno manje pa...

Ali, ne moraš se brinuti, spontano samozapaljenje baterija je praktički nemoguće (već bi ti se desilo da je takva baterija), praktički uvijek se zapaljenje dogodi kad baterija doživi mehaničko oštećenje.

 

PR ali dobar primjer kak LiPo krasno gori:

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 10:27 (fer-de-lance).
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Zagrebu se zapalio električni romobil i nest
Baterije u mobitelima (laptopima...) se često vremenom napuhnu. Kad se nešto dovoljno napuhne puca. Kad pukne to je mehaničko oštećenje.

Tako da oprez nije naodmet.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice