Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

poruka: 116
|
čitano: 22.656
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno ".
16 godina
online
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...

Pitaš gdje si napisao i onda napišeš?!?

 ma nisam mislio tako, mislio sam da odnos raspodjele profita treba ostati najmanje isti ili se povećavati u korist radnika, a to prvenstveno treba osigurati država

nisu niti u 19. stoljeću drage volje poslodavci smanjili radno vrijeme sa 16 na 8 sati, niti su podizali plaće s one razine mizerije od koje su radnici ostajali gladni više nego siti

A zašto bi bio isti?!?

Zamisli da se meni kao poslodavcu duplo poveća posao, zarada, profit.

Hoću li tebi dati duplo veću plaću ili ću zaposliti duplo više radnika, a tebi sve po starom?

8 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...
picajzla0707 kaže...

 gdje sam napisao da radnik treba biti u razini s vlasnikom?

ono što treba biti je da od općeg napretka u jednakom omjeru korist imaju i vlasnik i radnik, dakle ako cijela firma napreduje, da onda jednako napreduju i vlasnik i radnik

Pitaš gdje si napisao i onda napišeš?!?

 ma nisam mislio tako, mislio sam da odnos raspodjele profita treba ostati najmanje isti ili se povećavati u korist radnika, a to prvenstveno treba osigurati država

nisu niti u 19. stoljeću drage volje poslodavci smanjili radno vrijeme sa 16 na 8 sati, niti su podizali plaće s one razine mizerije od koje su radnici ostajali gladni više nego siti

 

dakle, radi ovog sve većeg "wealth gapa" treba reagirati država, a ne ostavljati isključivo poslodavcima i tržištu da određuje uvjete rada u okvirima zakona donesenih prije 80 godina i da sami dijele korist od financijskog napretka cijelog društva 

ako se mijenaj situacija i profit raste, a raste zahvaljujući napretku u tehnologiji i svemu ostalom, onda država treba mijenjati zakone koji uređuju odnos poslodavca i radnika

naravno da to ne treba mijenjati na svakoj fluktuaciji tržišta, no kad se taj wealth gap tako drastično mijenja posljednjih par desetljeća, onda je vrijeme i za druge promjene

 Radnik s raspodijelom profita nema veze. To imaju vlasnici. Radnik radi za svoju plaću koju je dogovorio sa vlasnikom.

Boldano: Radnički pokreti su ti koji su doveli do uvođenja 8-satnog radnog vremena. Ne država.

6 godina
neaktivan
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

Ne bih nikad radio više od 40 sati tjedno, a i toliko mi je mrsko. Na svu sreću - nisam ambiciozan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Festus kaže...

Ne bih nikad radio više od 40 sati tjedno, a i toliko mi je mrsko. Na svu sreću - nisam ambiciozan.

I sve pet.

11 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Radnički pokreti su doveli do toga, odnosno stvorili dovoljan pritisak, ali samo "uvođenje" je odradila država.
Sasvim nebitno tko će dovesti, a tko uvesti - radno vrijeme treba smanjiti jer je po sve većem gomilanju bogatstva očito da se to može odraditi nauštrb nešto manjeg profita. Recimo - "normalni" radni tjedan se smanji na 35 sati umjesto 40, da bi to pokrio poslodavac na svakih osam radnika treba zaposliti još jednog, malo smanjiti proizvodnju ili štoveć.
Može se reći da bi to izazvalo niz problema, no svakako manjih nego kad smo prelazili sa 14 ili 16 na 8 satni radni dan, pa ako industrija nije propala s takvim drastičnim promjenama, neće niti s ovim manjim. To za početak, nakon 5-10-20 godina dalje nastaviti istim putem dok god to bude održivo, a održivo je očito sve dok se zgrtanje nastavlja.
16 godina
online
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
picajzla0707 kaže...
Radnički pokreti su doveli do toga, odnosno stvorili dovoljan pritisak, ali samo "uvođenje" je odradila država.
Sasvim nebitno tko će dovesti, a tko uvesti - radno vrijeme treba smanjiti jer je po sve većem gomilanju bogatstva očito da se to može odraditi nauštrb nešto manjeg profita. Recimo - "normalni" radni tjedan se smanji na 35 sati umjesto 40, da bi to pokrio poslodavac na svakih osam radnika treba zaposliti još jednog, malo smanjiti proizvodnju ili štoveć.

Svaki poslodavac to može odmah uraditi kad država ozakoni.

Naravno, uz smanjivanje plaće. Što ti je interes?

11 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Ali to treba odraditi bez smanjivanja plaće... ako smo mogli sa 16-satnog radnog vremena doći na 8-satno i to uz rast plaća, onda možemo smanjiti radni dan i za taj jedan sat - tim više jer je vidljivo da je u višedesetljetnom rastu profita već odavno bilo mjesta za to.
16 godina
online
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
picajzla0707 kaže...
Ali to treba odraditi bez smanjivanja plaće...

A tko će im to nametnuti? I na čiji trošak?

11 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Tko im je nametnuo 8-satni radni dan?
16 godina
online
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Zakon i tradicija.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Aha, koja tradicija? Ako se ne varam, prije nego što je izboren 8-satni radni dan tradicija je bila da se radi puno više od 8 sati. Ili sad uvodiš pijam tradicije zato jer se njome može opravdati nastavak 8-satnog radnog vremena, obzirom da to traje generacijama i sad doista jest tradicija.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Antoniio22 kaže...
 Radnik s raspodijelom profita nema veze. To imaju vlasnici. Radnik radi za svoju plaću koju je dogovorio sa vlasnikom.

 

 Moji starci su bili radnici i od profita im firma kupila novi dobar stan na doživotno uživanje...a ako je bilo još viška profita išala je 13. plaća, ljetovanja u odmaralištu za kikirki, svinjske polovice, pilići i sl. ispod cijene itd. Znači sav profit su dobijali radnici a ekstra višak je išao radnicima u manje uspješnim firmama za njihove plaće.

 

Prekovremeni rad je bio izuzetak kao i gubitak posla. Trajalo to nekoliko desetlječa...

7 godina
protjeran
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

Posao koji se radi iz strasti nije problem raditi 100 sati tjedno. Onaj tko ne radi iz strasti ne bi trebao praviti igre. Sve je to normalno.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

Ak tak strastveno uživaju onda mogu raditi i besplatno

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
XXX kaže...
Antoniio22 kaže...
 Radnik s raspodijelom profita nema veze. To imaju vlasnici. Radnik radi za svoju plaću koju je dogovorio sa vlasnikom.

 

 Moji starci su bili radnici i od profita im firma kupila novi dobar stan na doživotno uživanje...a ako je bilo još viška profita išala je 13. plaća, ljetovanja u odmaralištu za kikirki, svinjske polovice, pilići i sl. ispod cijene itd. Znači sav profit su dobijali radnici a ekstra višak je išao radnicima u manje uspješnim firmama za njihove plaće.

 

Prekovremeni rad je bio izuzetak kao i gubitak posla. Trajalo to nekoliko desetlječa...

 I upravljala je država koja se zaduživala kako bi održavala taj privid ideala. To je dovelo do inflacije, redova za namirnice i na kraju, rata. Ono što si zaboravio navesti je upravo taj utjecaj države koja je upravljala svime i način kako je upravljala. Zaduživanje, položaji po partijskoj kartici. Sve mi to danas plaćamo. Sve to zaduživanje i je razlog "uspješnog" poslovanja. Sve to što su tvoji dobivali se sigurno nije moglo isplatiti iz zarade firme, ili bar iz zarade 90% njih. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
XXX kaže...
Antoniio22 kaže...
 Radnik s raspodijelom profita nema veze. To imaju vlasnici. Radnik radi za svoju plaću koju je dogovorio sa vlasnikom.

 

 Moji starci su bili radnici i od profita im firma kupila novi dobar stan na doživotno uživanje...a ako je bilo još viška profita išala je 13. plaća, ljetovanja u odmaralištu za kikirki, svinjske polovice, pilići i sl. ispod cijene itd. Znači sav profit su dobijali radnici a ekstra višak je išao radnicima u manje uspješnim firmama za njihove plaće.

 

Prekovremeni rad je bio izuzetak kao i gubitak posla. Trajalo to nekoliko desetlječa...

 Ah ta opjevana Jugina planska privreda. Zašto se raspala kad je bilo tako bajno? Odakle hiperinflacija kroz cijele 80e?

16 godina
odjavljen
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

Da, jer danas se nitko ne zadužuje i nema ratova

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Antoniio22 kaže...
XXX kaže...
Antoniio22 kaže...
 Radnik s raspodijelom profita nema veze. To imaju vlasnici. Radnik radi za svoju plaću koju je dogovorio sa vlasnikom.

 

 Moji starci su bili radnici i od profita im firma kupila novi dobar stan na doživotno uživanje...a ako je bilo još viška profita išala je 13. plaća, ljetovanja u odmaralištu za kikirki, svinjske polovice, pilići i sl. ispod cijene itd. Znači sav profit su dobijali radnici a ekstra višak je išao radnicima u manje uspješnim firmama za njihove plaće.

 

Prekovremeni rad je bio izuzetak kao i gubitak posla. Trajalo to nekoliko desetlječa...

 I upravljala je država koja se zaduživala kako bi održavala taj privid ideala. To je dovelo do inflacije, redova za namirnice i na kraju, rata. Ono što si zaboravio navesti je upravo taj utjecaj države koja je upravljala svime i način kako je upravljala. Zaduživanje, položaji po partijskoj kartici. Sve mi to danas plaćamo. Sve to zaduživanje i je razlog "uspješnog" poslovanja. Sve to što su tvoji dobivali se sigurno nije moglo isplatiti iz zarade firme, ili bar iz zarade 90% njih. 

 Daj ne seri. Danasnje drzavice su vise duzne nego jugoslavija nekad. I nemozes usporedivati jugoslaviju prije titine smrti i poslije. Neke stvari su bile losije, ali barem si imao neku sigurnost u poslu i studenti su isli u velike firme na praksu koja je bila placena i posao si imao. Danas imas kurac i kartu za njemacku.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Paolo Maldini kaže...

 Zašto se raspala kad je bilo tako bajno? Odakle hiperinflacija kroz cijele 80e?

 Zato jer su kapitalisti počeli izlaziti na svjetlo dana i uzimati radnicima ono kaj su oni zaradili.

8 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje

Jesu, zato što se od jugoslavenske ekonomije nisu maknuli ni malo. Ni političari, ni raja koja za sve zaziva državu. Propada firma, neka država plati. Država plati, to su joj glasovi. Država zapošljava uhljebe nepotrebno, opet odlazi novac. Nije čudno što se zadužuju.

Danas se tvrtke zadužuju pa taj novac ulože i ostvare dobit i vrate dug ili propadnu, kao što treba biti (barem izvan balkana). Država to ni ne gleda niti se obazire na to i ono najbitnije, ne troši novce svojih građana na propale projekte umjesto da im da kvalitetnu javnu uslugu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 18:13 (Antoniio22).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Antoniio22 kaže...

 I upravljala je država koja se zaduživala kako bi održavala taj privid ideala. To je dovelo do inflacije, redova za namirnice i na kraju, rata. Ono što si zaboravio navesti je upravo taj utjecaj države koja je upravljala svime i način kako je upravljala. Zaduživanje, položaji po partijskoj kartici. Sve mi to danas plaćamo. Sve to zaduživanje i je razlog "uspješnog" poslovanja. Sve to što su tvoji dobivali se sigurno nije moglo isplatiti iz zarade firme, ili bar iz zarade 90% njih. 

 Netočno, danas plaćamo ono što je "državotvorna stranka" i njoj bliski radila nakon rata, pa i danas.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Jakovp kaže...
Antoniio22 kaže...

 I upravljala je država koja se zaduživala kako bi održavala taj privid ideala. To je dovelo do inflacije, redova za namirnice i na kraju, rata. Ono što si zaboravio navesti je upravo taj utjecaj države koja je upravljala svime i način kako je upravljala. Zaduživanje, položaji po partijskoj kartici. Sve mi to danas plaćamo. Sve to zaduživanje i je razlog "uspješnog" poslovanja. Sve to što su tvoji dobivali se sigurno nije moglo isplatiti iz zarade firme, ili bar iz zarade 90% njih. 

 Netočno, danas plaćamo ono što je "državotvorna stranka" i njoj bliski radila nakon rata, pa i danas.

 Plaćaš i jedno i drugo. Ta stranka nije ništa drugačije radila nego Titina partija jer drugo nisu ni znali. 

8 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
XXX kaže...
Paolo Maldini kaže...

 Zašto se raspala kad je bilo tako bajno? Odakle hiperinflacija kroz cijele 80e?

 Zato jer su kapitalisti počeli izlaziti na svjetlo dana i uzimati radnicima ono kaj su oni zaradili.

 Dolazili su dugovi na naplatu. Kapitalista kod nas nije bilo ni 90-ih. To su sve stranački rođaci pokupovali, a kapitalizmom se danas ljude plaši upravo zato što bi vladajući ostali bez svega. Prvenstveno bez vlasti. 

11 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
XXX kaže...
Paolo Maldini kaže...

 Zašto se raspala kad je bilo tako bajno? Odakle hiperinflacija kroz cijele 80e?

 Zato jer su kapitalisti počeli izlaziti na svjetlo dana i uzimati radnicima ono kaj su oni zaradili.

ne baš, tih kapitalista baš u 80-ima i nije bilo toliko da bi radnicima otimali plaće, oni su došli kad je sve već propalo 

ta je ideja bila vrlo dobra, nažalost propala je zbog ljudskog faktora - korupcije, nesposobnosti, samozavaravanja i principa podobnosti umjesto sposobnosti

 

bila je jedna firma ovdje u zadru koja je radila po "kapitalističkim" principima, izvozila sve što je proizvela i to dobrim dijelom u zapadne zemlje, a profit dijelila po socijalističkim

sagradili su stanove svim radnicima, davali plaću duplo veću od prosjeka, sagradili su pola zadarske bolnice i hrpu toga po zadru

no kako mi je rekao i sam direktor koji je to ostvario - to je bila jedna od stotinu koja je pokazala da se može, većina drugih je bila zakurac i zato jedinu stvar koju nije htio dati je da se iz njihovog profita financiraju nesposobnjakovići i neradnici u drugim firmama - zato su ga na kraju sjebali

radi se o sas-u

11 godina
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

Rade po 100h tjedno i opet zajebu igre 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje

Odmah sam se zainteresirao i proguglao o čem se radi
https://zadarski.slobodnadalmacija.hr/4-kantuna/clanak/id/447671/velika-ispovijest-legendarnog-direktora-sas-a-1-dio--stanislav-antic-kako-sam-izgradio-zadar--u-jugoslaviji-su-me-rusili-komunisti-a-u-hrvatskoj-hdz
I gle čuda - kako naslov kaže prije 90ih su ga rušili komunisti a iza 90e "reformirani" komunisti koji su prešli u HDZ.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 18:36 (Paolo Maldini).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
picajzla0707 kaže...
XXX kaže...
Paolo Maldini kaže...

 Zašto se raspala kad je bilo tako bajno? Odakle hiperinflacija kroz cijele 80e?

 Zato jer su kapitalisti počeli izlaziti na svjetlo dana i uzimati radnicima ono kaj su oni zaradili.

ne baš, tih kapitalista baš u 80-ima i nije bilo toliko da bi radnicima otimali plaće, oni su došli kad je sve već propalo 

ta je ideja bila vrlo dobra, nažalost propala je zbog ljudskog faktora - korupcije, nesposobnosti, samozavaravanja i principa podobnosti umjesto sposobnosti

 

bila je jedna firma ovdje u zadru koja je radila po "kapitalističkim" principima, izvozila sve što je proizvela i to dobrim dijelom u zapadne zemlje, a profit dijelila po socijalističkim

sagradili su stanove svim radnicima, davali plaću duplo veću od prosjeka, sagradili su pola zadarske bolnice i hrpu toga po zadru

no kako mi je rekao i sam direktor koji je to ostvario - to je bila jedna od stotinu koja je pokazala da se može, većina drugih je bila zakurac i zato jedinu stvar koju nije htio dati je da se iz njihovog profita financiraju nesposobnjakovići i neradnici u drugim firmama - zato su ga na kraju sjebali

radi se o sas-u

 Znam ja to sve jako dobro, na sreću ili na žalost.

 

Kad kažem kapitalisti mislim na one koji su trpali u svoje džepove, naravno ne službeno jer je popustio autoritet Staroga koji je otišao... Dobar kapitalizam je dobar ali također ovisi o ljudskoj savjesti, dobro pisanim pravilima i njihovom provođenju i sankcioniranju. E sad je pitanje kaj je to dobar kapitalizam...

 

Po meni bi bilo idelano kada bi prekovremeno radio onaj tko to želi, a manjak radnika bi poslodavac nadomjestio privremenim zapošlajavnjem a ne tjeranjem na prekovremeni rad pa tko može dobro, tko ne široko mu polje.

16 godina
online
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
picajzla0707 kaže...
Aha, koja tradicija? Ako se ne varam, prije nego što je izboren 8-satni radni dan tradicija je bila da se radi puno više od 8 sati. Ili sad uvodiš pijam tradicije zato jer se njome može opravdati nastavak 8-satnog radnog vremena, obzirom da to traje generacijama i sad doista jest tradicija.

Trenutni zakon kaže četrdeset sati tjedno. Iliti, "klasičnih" 5 x 8, uz sve varijacije.

Uz to do pedeset sati tjedno, s prekovremenim. Godišnje ukupno maksimalnih 180 sati prekovremeno.

Tradicija je da se radi 40 sati tjedno, jednostavno zato jer se malo poslodavaca želi "riješiti" radnih sati, iako takvih ima.

To je ograničenje i za poslodavce (jer im je nekad problem organizacija) i za djelatnike (jer ne mogu zarađivati na prekovremenima).

U mnogim zemljama takvih ograničenja nema - hoćeš raditi više poslova, OK. Hoćeš raditi prekovremeno, OK. Bitno je da ne radiš pod bilo kojom vrstom prisile ili ucjene i da si za to odgovarajuće plaćen.

 

10 godina
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

 

 

Ma, dragi moji forumaši, dajte malo vedrine. 

O.K.. ljudi su puno radili posljednjih par tjedana, i to baš nije dobro, ako to nisu htjeli. Ako je to tako navodno bilo.

Međutim, znam po ljudima da na svaku nepovoljnu promjenu pod sebe, zazivaju narodnu revoluciju, jer eto oni moraju puno raditi.

 

Ima ljudi kojima je problem dugo sjediti u uredu, pa ako to moraju raditi još 8 sati, pet dana u tjednu, te oko 168-184h mjesečno...mislim, čovječe to je "izrabljivanje".

To što neki šljaker odradi 10h bauštele dnevno, hm, da to se njih ne tiče, jer je njima "lako", a ovi kaj sjede je teško...

Tako razmišlja netko tko ne zna cijeniti što ima.

 

Da, bi se netko bavio devom mora to voljeti. Pogotovo game dev.

Crunch time je neizbježan u gejm razvoju, te tko nije na to spreman,. Neka se bavi nečim drugim.

 

Prije nego igra izađe na tržište, ljudi mjesecima, godinama rade na tome, te ulažu svu svoju energiju, vrijeme i zdravlje u taj projekt. Koji ne mora, ali i može polučiti uspjeh.

Pored toga što rade na toj igri, imaju svoje poslove od kojih žive.

To je ono kada nešto radiš, jer to voliš i ne očekuješ da ti se to plati. Radiš kaj voliš.

Zato treba uživati u procesu, a ne u uspjehu koji dođe nakratko, pa onda ode. 

 

Zato je volim hardwork ekipu koja stvara čuda iz ljubavi prema svojem poslu.

Nešto kao fanatici za rad.

 

Zato bi vrlo rado mjenjao svoje sistemašenje za game dev ili neki zanimljiv dev u manjem timu, kompaniji...

Vrlo rado bi bio u koži tih djelatnika Rockstaru koji su bili "izrabljivani".

 

 

Stoga, ako netko ima da je zanimljiv sugovornik, da malo pochatamo na PP. 

 

C/C++ is my love.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Old Iggy kaže...

U mnogim zemljama takvih ograničenja nema - hoćeš raditi više poslova, OK. Hoćeš raditi prekovremeno, OK. Bitno je da ne radiš pod bilo kojom vrstom prisile ili ucjene i da si za to odgovarajuće plaćen.

 

 Da to bi bilo tako jednostavno u savršenom svijetu poštenih ljudi. No na žalost mi živimo u relnom svijetu gdje je određeni dio, a usudio bi se reći i veći dio poslodavaca u najgoru ruku nepošten, a u najbolju ruku neosjetljiv na pitanja radnika.

 

Prvi primjer su oni najgori, konkretno poslodavci koji s namjerom i zlonamjerom izrabljuju svoje radnike iz razloga pohlepe ili oni još gori iz nekih sadističkih, egoističkih pobuda.

 

Onaj drugi dio "najboljih" je neosjetljiv u smislu da možda ne žele sa zlonamjerom izrabljivat radnike, ali ne mogu shvatiti da radnik ne želi raditi 12h dnevno iako ih se plati. Takvi jednostavno imaju drugačije postavljen morlani kompas gdje je rad i/ili novac najvažniji...obitelj, zabava i sve drugo dolazi kasnije (recimo tipičan njemac iz onih viceva i karikatura o predrasudama prema Njemcima). Takvima nije jasno i ne mogu si jednostavno predočiti i shvatiti da netko ne želi zaradit novce i da će rađe šetat sa ženom, igrat ping pong ili otići u kino nego raditi. Drugu stvar koju također takvi ljudi ne mogu shvatiti je da on i njegov radnik ne rade za istu stvar. On radi za profit, radnik za plaću. Jedan dan prekovremeno njemu može donjet par tisuća kuna ili eura, radniku će donijet u najboljem slučaju duplu dnevnicu.

 

Iako postoji određeni broj dobrih poslodavaca koje slučaj i posao spoji sa radnicima koji žele raditi velika većina ostatka svijeta su razne druge nekompatibilne kombinacije. Kako država ne može svakog za ruku uhvatit i posvetis mu se osobno da stvarno provjeri da li on uživa u tome što radi i za koga radi i da ga poslodavac ne vara, ne izrabljuje i na neki drugi način ekonomski ne ucjenjuje onda je donesen zakon da radni tjedan za sve traje toliko i da smiješ u određenim situacijama odraditi još toliko. 

 

Sve drugo se može previše izvrnuti i zloupotrebiti sa vrlo lošim posljedicama za jako velik broj pojedinaca dok posljedice na drugoj strani ne obuhvaćaju toliko velik broj ljudi i ne izazivaju toliko destruktivne posljedice. Zloupotreba može izazvat fizički, psihički i društveni slom pojedinca što onda ako se proširi na veći broj ljudi šteti i društvu dok na suprotnoj strani imaš da možda nekom pojedincu nisu omogućio da zaradi novca koliko on smatra da je mogao.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice