Zašto moj pametni televizor ne želi reproducirati

poruka: 24
|
čitano: 8.607
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto moj pametni televizor ne želi reproducirati ".
12 godina
offline
Zašto moj pametni televizor ne želi reproducirati

Zašto moj pametni telefon ne može reproducirati video ?

Zato jer je glup.

Moj PC  
12 0 hvala 0
7 godina
offline
Zašto moj pametni televizor ne želi reproducirati

Da, sličan sam problem imao. Kupio HDMI 4K... jedini problem je zvuk

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
tajo1960 kaže...
Neuk kaže...

Da, sličan sam problem imao. Kupio HDMI 4K... jedini problem je zvuk

Problem koji i nije problem, nego manjak svijesti kupca o performansama proizvoda koji kupuje.

 

Moj je susjed nedavno kupio 4k tv. Tražio je (i kupio) 55'' i "što jeftiniji", a sada se ždere što mu tv ne reproducira zvuk iz raznih Dolby, dts i sličnih filmova, Atmos-e itd.

Kod mene gleda i sluša isto 55'' tv, ali, softwareski malo bogatiji tv (kodecima bogatiji, a star 3 godine), pa vidi da moj reproducira sve što mu dam, a njegov ne, jer nema podršku.

Koliko love - toliko i muzike, stara je priča. Nema tu nove i velike pameti.

 

OK, dogodi se da neki prastari avi čak ni noviji tv ne može reproducirati, pa napiše "Format nije podržan", ali, radi se o zaista opskurnim prastarim codecima koje više nitko ne rabi i nisu podržani u večini slučajeva u današnjim televizorima.

No, za novije ljudi često griješe, pa misleći da će uštedom na novcima ipak dobiti reprodukciju svega na televizorima. E, neće!

 
OK.

Imam LG ULTRA HD meni se čini da je oznaka 49UM7000PLA. Tko je rekao da imam problem sa televizorom?

Problem imam sa time što pored HDMI kabla trebam i dodatno kablo koje će prenositi zvuk. GLedati film možeš preko HDMI kabla, ali zvuka nemaš. 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
Neuk kaže...

 pored HDMI kabla trebam i dodatno kablo koje će prenositi zvuk. GLedati film možeš preko HDMI kabla, ali zvuka nemaš. 

 HDMI kabal prenosi zvuk zajedno sa slikom...

16 godina
moderator
online
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
Neuk kaže...
Problem imam sa time što pored HDMI kabla trebam i dodatno kablo koje će prenositi zvuk. GLedati film možeš preko HDMI kabla, ali zvuka nemaš. 

Jesi kao izlazni uređaj u Windowsima odabrao HDMI? U Windowsima 10 kliikneš lijevom tipkom na ikonu zvučnika kraj sata i odabereš uređaj koji nosi HDMI u nazivu.

11 godina
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
Ako već kupuješ pametni TV šteta je da nije Android ili neki drugi OS na koji možeš staviti Kodi. Meni na Sony Android TV Video aplikacija ne može vrtiti sve formate, no zato Kodi može. Android TV+Kodi+NAS je jedna od boljih opcija bez kabela, bez dodatnog kompa, bez dodatnog daljinskog...
 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
Neuk kaže...

OK.

Imam LG ULTRA HD meni se čini da je oznaka 49UM7000PLA. Tko je rekao da imam problem sa televizorom?

Problem imam sa time što pored HDMI kabla trebam i dodatno kablo koje će prenositi zvuk. GLedati film možeš preko HDMI kabla, ali zvuka nemaš. 

 Kako to misliš? Ja uredno sve prenosim HDMI kabelom. HDMI je ditalni prijenos podataka i prenosi i sliku i zvuk. 

 

Pitaš taju tko je rekao da imaš problema s televizorom? Pa evo, ti si upravo to rekao, jer ne možeš zvuk prebacit s HDMI kabelom.   

 

I ne trebaš kablo, nego kabel. Ne prenosiš signal valjda u kantama za vodu?

https://sjedi5.com/kako-se-pise-pravilno-hrvatski/rijec/kabal-ili-kabel-ili-kabl-ili-kabao/

 

 

Live long and prosper.
3 godine
protjeran
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
Neuk kaže...

Problem imam sa time što pored HDMI kabla trebam i dodatno kablo koje će prenositi zvuk. GLedati film možeš preko HDMI kabla, ali zvuka nemaš. 

 dobar nik si odabrao

12 godina
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
ivgrgic kaže...
Ako već kupuješ pametni TV šteta je da nije Android ili neki drugi OS na koji možeš staviti Kodi. Meni na Sony Android TV Video aplikacija ne može vrtiti sve formate, no zato Kodi može. Android TV+Kodi+NAS je jedna od boljih opcija bez kabela, bez dodatnog kompa, bez dodatnog daljinskog...

 Ali uz usporeni i bugoviti Android. 

7 godina
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
mbaksa kaže...
Neuk kaže...
Problem imam sa time što pored HDMI kabla trebam i dodatno kablo koje će prenositi zvuk. GLedati film možeš preko HDMI kabla, ali zvuka nemaš. 

Jesi kao izlazni uređaj u Windowsima odabrao HDMI? U Windowsima 10 kliikneš lijevom tipkom na ikonu zvučnika kraj sata i odabereš uređaj koji nosi HDMI u nazivu.

 
Na laptopu nemam direktan HDMI izlaz nego onaj displayport , pa adapter na HDMI pa HDMI kabal na TV... Koliko su mi rekli preko tog displayporta i ne mogu imati zvuk... Valjda trebam zaseban kabal 3,5 mm


edit: vidim da sam pogrešne informacije dao gore. problem mi je vjerojatno izlazni displayport, to sam zaboravio napomenuti u drugom komentaru. Posipam se pepelom

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 13:08 (Neuk).
7 godina
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
nemrem_stara_mi_sere kaže...
Neuk kaže...

Problem imam sa time što pored HDMI kabla trebam i dodatno kablo koje će prenositi zvuk. GLedati film možeš preko HDMI kabla, ali zvuka nemaš. 

 dobar nik si odabrao

 
Osjećaš li se sada pametno?

13 godina
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
Neuk kaže...


Imam LG ULTRA HD meni se čini da je oznaka 49UM7000PLA. Tko je rekao da imam problem sa televizorom?

Problem imam sa time što pored HDMI kabla trebam i dodatno kablo koje će prenositi zvuk. GLedati film možeš preko HDMI kabla, ali zvuka nemaš. 

 O čemu ti pričaš 

Edit nakon pročitanog zadnjeg komentara: pa daj u startu napiši šta, čime i preko čega spajaš, a ne nakon par komentara reči da spajaš s DP, pa na konverter, pa na HDMI bla bla. 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 13:42 (Sickness).
3 godine
protjeran
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
Neuk kaže...

 
Osjećaš li se sada pametno?

 ne baš... sorry, nhf

 

12 godina
offline
Zašto moj pametni televizor ne želi reproducirati

Jesi li se probao bežično spojiti?

Koji laptop je u pitanju?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 13:37 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
Neuk kaže...

Na laptopu nemam direktan HDMI izlaz nego onaj displayport , pa adapter na HDMI pa HDMI kabal na TV... Koliko su mi rekli preko tog displayporta i ne mogu imati zvuk... Valjda trebam zaseban kabal 3,5 mm

DP podržava audio, samo je pitanje drivera i postavki laptopa. Doduše, neki stariji laptopi možda nemaju tu mogućnost.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
protjeran
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
Neuk kaže...
mbaksa kaže...
Neuk kaže...
Problem imam sa time što pored HDMI kabla trebam i dodatno kablo koje će prenositi zvuk. GLedati film možeš preko HDMI kabla, ali zvuka nemaš. 

Jesi kao izlazni uređaj u Windowsima odabrao HDMI? U Windowsima 10 kliikneš lijevom tipkom na ikonu zvučnika kraj sata i odabereš uređaj koji nosi HDMI u nazivu.

 
Na laptopu nemam direktan HDMI izlaz nego onaj displayport , pa adapter na HDMI pa HDMI kabal na TV... Koliko su mi rekli preko tog displayporta i ne mogu imati zvuk... Valjda trebam zaseban kabal 3,5 mm


edit: vidim da sam pogrešne informacije dao gore. problem mi je vjerojatno izlazni displayport, to sam zaboravio napomenuti u drugom komentaru. Posipam se pepelom

https://www.displayport.org/faq/

 

Does DisplayPort also support audio?

Yes, DisplayPort supports multi-channel audio and many advanced audio features. DisplayPort to HDMI adapters also include the ability to support HDMI audio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 13:57 (nemrem_stara_mi_sere).
7 godina
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
BlueMax kaže...

Jesi li se probao bežično spojiti?

Koji laptop je u pitanju?

 
Nisam. U  pitanju Hp 8570p sa win10. Moram napomenuti win10 jer su sjebali bluetooth modul prelaskom na win10.

Moguće onda da laptop pošto je stariji nema mogućnost slanja  zvuka preko displayporta. Uglavnom slika savršeno ide na TV, zvuka nema pa su mi savjetovali da zvuk ide zasebnim kabElom

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 13:46 (Neuk).
12 godina
offline
Zašto moj pametni televizor ne želi reproducirati

Ako laptop ima samo DP onda taj DP u 99% slučajeva podržava i zvuk.

Koja grafička je u pitanju?

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
Neuk kaže...
BlueMax kaže...

Jesi li se probao bežično spojiti?

Koji laptop je u pitanju?

 
Nisam. U  pitanju Hp 8570p sa win10. Moram napomenuti win10 jer su sjebali bluetooth modul prelaskom na win10.

Moguće onda da laptop pošto je stariji nema mogućnost slanja  zvuka preko displayporta. Uglavnom slika savršeno ide na TV, zvuka nema pa su mi savjetovali da zvuk ide zasebnim kabElom

https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Audio/Sound-through-DisplayPort-on-HP-EliteBook-8440p/td-p/927021

 

nije tvoj lap ali može pomoći

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 14:06 (nemrem_stara_mi_sere).
16 godina
moderator
online
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
Neuk kaže...
edit: vidim da sam pogrešne informacije dao gore. problem mi je vjerojatno izlazni displayport, to sam zaboravio napomenuti u drugom komentaru. Posipam se pepelom

Ovaj lik ima laptop s istom integriranom "grafičkom" (Intel HD 4000) i također ima problema. Pazi što je probao - bootati u Ubuntu, gdje mu radi, a onda nakon restarta radi mu i u Windowsima 10. Ako isključi i uključi računalo pa da odmah uđu u Win 10 - onda ne radi. U njegovom slučaju zaključilo bi se da je u pitanju problem s driverom za Windowse.

 

Možda da i ti to probaš napraviti, da vidiš što će se dogoditi?

 

Također, jesi provjerio u Control Panelu > Sound > Playback imaš li na popisu DisplayProt među uređajima? Ako klikneš desnom tipkom miša - imaš kvačice na Show Disabled Devices i Show Disconnected Devies?

5 godina
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
tajo1960 kaže...
Neuk kaže...

Da, sličan sam problem imao. Kupio HDMI 4K... jedini problem je zvuk

Problem koji i nije problem, nego manjak svijesti kupca o performansama proizvoda koji kupuje.

 

Moj je susjed nedavno kupio 4k tv. Tražio je (i kupio) 55'' i "što jeftiniji", a sada se ždere što mu tv ne reproducira zvuk iz raznih Dolby, dts i sličnih filmova, Atmos-e itd.

Kod mene gleda i sluša isto 55'' tv, ali, softwareski malo bogatiji tv (kodecima bogatiji, a star 3 godine), pa vidi da moj reproducira sve što mu dam, a njegov ne, jer nema podršku.

Koliko love - toliko i muzike, stara je priča. Nema tu nove i velike pameti.

 

OK, dogodi se da neki prastari avi čak ni noviji tv ne može reproducirati, pa napiše "Format nije podržan", ali, radi se o zaista opskurnim prastarim codecima koje više nitko ne rabi i nisu podržani u večini slučajeva u današnjim televizorima.

No, za novije ljudi često griješe, pa misleći da će uštedom na novcima ipak dobiti reprodukciju svega na televizorima. E, neće!

 Nemoj zaboraviti da proizvođači rade raznorazne uštede pri proizvodnji, pa radi istih više ne uključuju određene formate. Npr. Samsung više ne podržava dts u svim serijama TV-a, a prije 3 godine ga je podržavao. Tako da se lako može desiti da stariji TV podržava više formata od novog.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
mbaksa kaže...
Neuk kaže...
edit: vidim da sam pogrešne informacije dao gore. problem mi je vjerojatno izlazni displayport, to sam zaboravio napomenuti u drugom komentaru. Posipam se pepelom

Ovaj lik ima laptop s istom integriranom "grafičkom" (Intel HD 4000) i također ima problema. Pazi što je probao - bootati u Ubuntu, gdje mu radi, a onda nakon restarta radi mu i u Windowsima 10. Ako isključi i uključi računalo pa da odmah uđu u Win 10 - onda ne radi. U njegovom slučaju zaključilo bi se da je u pitanju problem s driverom za Windowse.

 

Možda da i ti to probaš napraviti, da vidiš što će se dogoditi?

 

Također, jesi provjerio u Control Panelu > Sound > Playback imaš li na popisu DisplayProt među uređajima? Ako klikneš desnom tipkom miša - imaš kvačice na Show Disabled Devices i Show Disconnected Devies?

 -kad/ako je problem s driverima to je 'normalno' tj za laptope te generacije (dodatni soft za kontrolu npr led-diode-tipke.. kao glansoća u doba w7 dodatni soft kao i touchpad itd.. a taj soft nije 'kompatibilan' s w10 pa čak i kad je pošto se instalira s driverom jednostavno neće.. a novi driver ga nema.

-sve im je tad pogrešno dok na linux distrama radi outofbox-točno.. npr meni na jednom pogrešnom bojom indikator-ledica cvijetli, crveno-naračnasto umjesto plavo-zeleno kad zvuk normalno radi pod win tj recimo od paljenja.. kad se tipka par puta tapne, mute-unmute.. tad se 'popravi' no pod lin radi točno. To je povezano s trajnim memoriranjem (bios) tj pamti postavku kao nivo glansoće i stanje-mute kao i ostale postavke ali ne kao os nego na nivou biosa-laptop.. a to kontrolira taj soft i moguće je instalirati w7 pa upgrade i tad je i to ok, no nepotrebno jer ekšli radi.. a blentavo je što nije pogrešan driver nego samo taj soft koji iz nekog razloga nešto radi 'naopako' kao da npr zamijeni lijevi-desni kanal zvuka. Sve ostale tipke koje služe f1-12 kao i multimedijalne ili zasebne npr paljenje-gašenje wlana, prikaz na dodatnim ekranima kombinacija lap+monitor jedan-oba clone-dual.. sve to su hotkeysi koje često ima sam os-driver ali ih u ovoj kombinaciji preuzme dodatni soft, kojeg više nema supportanog-updateanog i ne može ga se instalirati (osim upgrade..) a realno je i nepotreban osim što je problem sa slikom 'teži' nego s pogrešnim indikatorom-bojom zvuka. .. no to je recimo 'lako', tj automatika i dovoljno je npr poklopiti ekran.. a vjerojatno je uzrok spojen dodatni monitor i promjena, kao i možda promjena opcije primarni-sekundarni ili kod novijh dual-graphic (intel+radeon/nvidia..) i to je sve povezano s biosom + firmwareom uređaja kao vga (gdje se može i trajno promijeiti primarni.. ili kroz driver koji to napravi u firmwareu-vga..).

-najgori primjer takovg problema je uvođenjem dual gr i promjene u gradaciji levela-podešavanja svjetline.. koja je prije bila 'dosovska' 0-15 podignuto na 0-255 ali bios i driver nisu bili istovremeno nadograđeni i tad je svaka promjena svjetline rezultirala tamnim ekranom (skoro nevidljivo) tj sve je ok dok ne pipneš svjetlinu.. a tad je 'mrak' tj 5% svjetline od crnog. Bug koji je riješen korz par mjeseci za bios.. a sas s win10 imamo te polugodišnje cikluse-buildove i polako gubljenje supporta starijeg hw 5-10-više godina.. i tad često ono što je do jučer radilo, danas ne radi tj nema dirvera ili appsa dok pod starim osom ili linuxom radi i mada je sve kompatibilno i ispravno neće.. tj to bi upgrade wizard morao detektirati i upozoriti no to ne radi.. a krivica je oem-proizvođača koji ne ažurira drivere i bios no nema zaknske obveze po isteku 5-7god kako koja država no stvaro problem radi ms jer izbaci novi build i support drivera tj traži novi dok generički nema potrebne opcije i svakih 6mj nešto takvog napravi. Sve od 1703-1803-nadalje je moguć problem tj pogledajte support npr mbo-drivera i vidjet ćete isti win10-buildove tj driver, koji je ekšli isti tj neke stvari se desetljeće nisu promijenile ali novi build ih striknto traži ili nema installa.

 

-naravno, nije samo ms kriv, tj koristi oem kojem je to ekšli interes tj prodaja novog + dropanje supporta starog što mu je trošak, dok ms time eliminira mogućnost npr korištenja starijeg win kao xp-w7 tj umjetna nekompatibilnost x86 platforme banalnim ispuštanjem opcije kao mbr u biosu što mu oem ispuni kao želju... kretenizam, jer su dos-win-lin-mac.. danas isti hw, x86 platforma, kompatibilno sve sa svime, dok os kao win koji je najpoznatiji po nasljeđivanju-kompatibilnosti upravo radi suprotno i izmišlja nekompatibilnost platforme ali ne kao nekad protiv linuxa nego protiv starog-svog osa.. i zato nema tužbi druge strane itd.

 

-u takovj konstelaciji korisnik nema puno izbora.. ponekad računalo crkne pa je tome kraj, problem je kad radi.. problem je soft, namjeran + nedostatak supprta ili lako rješivo no opet se može ponoviti za 6mj i sve teže je pribaviti driver ili kad se nešto tako blentavog desi krenuti od w7..

-zato ne dozvoliti update baš svega, nikako uefi-bios.. tj kad se to radi bolje ručno + čitati changelog + ne prvi mjesec jer ako ste mogli godinama na starom biosu možete još malo a generacija +5god i starija je pitanje kako koji brand-serija-kategorija ima support ili koliko 'pomažu' msu u nepotrebnim problemima.

 

-zašto to ms radi? nikao ne želi situaciju kao s xp, tj moguće s w7.. i pripremili su plan. GPT je jedan od načina, dodatno bios+driver+soft povezan s uređajem kao printer-skener-zvuk-vga.. koji ne mora raditi ništa pametno, npr hotkeysi.. ili indikator led svjetla.. ali stvore problem kompatibilnosti tj verzije i certificiranja za w10-build koji sad traži strože nego stariji w10 npr 1604..

plan je do 2022 osigurati isključivo bios kompatibilnost s w10 tj onemogućiti w7 (npr kreiranje install medija + patchevi kao npr mbo-asrock.. tj primjer kako proizvođač daje soft-patch-fix da bi install radio, ne da je računalo nekompatibilno, nego je medij-installer nekompatibilan kako god ga napravili npr rufusom.. tj onemogućeno ciljano by ms dok asr samo to ispravi-omogući tim fixom.. tj nije to razbijanje atoma, nego popravak namjernog kvara kao da vam majstor odspoji akumulator u autu i neće paliti..

-od 2022. nadalje tih gluparija ne bi trebalo biti, tj ako do tad eliminiraju mogućnost korištenja xp-w7 .. i tad + malo kašnjenja, do 2023 recimo ide free win-soft (ali ne đabe, usluga, cloud, office..).

-do tad će i najžilavija računala pocrkati.. pa je to zanemariv problem u odnosu na broj korisnika, no peče što je to namjerno, x86.. tj onemogućeno samo zato jer ms ne želi konkurenta koji više nije linux, naprotiv, širi se tamo brže nego što to ikad može npr canonical-ubuntu.. i msu je već sad nevažno koji os korisnik koristi, tj ako koristi nešto od ms platforme, tad je to sve što im treba dok os može netko treći raditi-održavati.

 

-zašto isti laptop pod linuxom radi normalno.. pri čemu su driveri ekšli isti i jedini oni koje proizvede proizvođač čipa, kao i bios.. tj linux ne radi problem jer nema taj razlog-cilj, dok ms ima... pri tome je win10 i dalje odličan os, tj nije to kritika win ili navijanje za lin, nego politika-interes, ms i wintel koji uz oeme siluju i rade ono što im donosi novac, legitimno ili djelomično legitimno.. no nema druge strane koja bi tužila jer nije više onemogućen npr linux. Jedino npr EU u ime korisnika (jer je to ograničavanje..) no nitko nema takvu želju + realno računala-uređaji strare i crkavaju pa i kad rade bacimo ih zbog performansi.. i time problem nestane.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
BlueMax kaže...

Ako laptop ima samo DP onda taj DP u 99% slučajeva podržava i zvuk.

Koja grafička je u pitanju?

 Although the DisplayPort specification does allow for audio transmission over a DisplayPort cable and connection, it isn't always implemented by device manufacturers 

12 godina
offline
Re: Zašto moj pametni televizor ne želi reproducir
Xidrus kaže...
BlueMax kaže...

Ako laptop ima samo DP onda taj DP u 99% slučajeva podržava i zvuk.

Koja grafička je u pitanju?

 Although the DisplayPort specification does allow for audio transmission over a DisplayPort cable and connection, it isn't always implemented by device manufacturers 

 Točno kako sam i napisao. Sam po sebi DP je sposoban prenositi zvuk ali je nekad proizvođač to ne koristi. Ako je DP jedini video izlaz onda u 99% (da ne napišem 100% pa da netko pronađe uređaj koji ne podržava, ja ga nisam sreo) podržava audio.

Ako konkretan uređaj o kojem govorimo daje zvuk preko DP u Linuxu i u Windows 7 a ne daje u Windows 10 onda je očito da je problem u driveru ili problamčić u postavkama.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice