Završena javna rasprava o ljetnom računanju vremen

poruka: 30
|
čitano: 7.369
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Završena javna rasprava o ljetnom računanju vremen".
15 godina
offline
Završena javna rasprava o ljetnom računanju vremen

vot da fuk?! em im treba "nekoliko tjedana" za analizu (čega? odgovora da ili ne?), em nakon toga opet nastaje cirkus jer si svatko narihta kak hoće. čemu onda uopće sve to? nikad nisam bio za članstvo u EU ali se držah neutralno. sad sam već opako protiv. kreteni birokratski. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 14:08 (Ajar).
Moj PC  
12 7 hvala 2
11 godina
offline
Završena javna rasprava o ljetnom računanju vremen

Duboko se nadam da ce ukinuti pomicanje sati dva puta godosnje a RH usput odabrati +2 zonu, odnosno ljetno racunanje vremena tijekom cijele godine.

Jedina druga mogucnost je ostajanje na trenutnom sustavu!

 
28 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Završena javna rasprava o ljetnom računanju vremen

a što misli ostalih 700 milijuna stanovnika to nikoga nije briga.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
9 3 hvala 0
6 godina
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
Anđeo bez falinge kaže...

a što misli ostalih 700 milijuna stanovnika to nikoga nije briga.

Cijela Europa ima skoro 750 milijuna stanovnika, EU nesto preko 500 milijuna.

Kada se radi anketa se uzima reprezentativni uzorak.

Ovo nije bio referendum.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 14:24 (love2ml86).
12 godina
offline
Završena javna rasprava o ljetnom računanju vremen

Svi koji su htjeli glasati, mogli su. U Bugu je bio link na stranicu za glasanje. To što je glasalo samo 4,6 milijuna problem je onih koji su mislili da će drugi glasati umjesto njih.

 
12 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Završena javna rasprava o ljetnom računanju vremen

Kada smo kod toga, eto nekih odgovora iz Crne Gore :

 

– A jeste dosadni svako malo o pomjeranju kazaljki. Naravno da treba ukinuti!!!
-Pa zamisli da mi to ukinu, kako bih onda podesio sat na tačno vrijeme. Eto šta su u stanju da urade ovom narodu. Strašno…
– Treba ukinuti sat
– Svejedno mi je,vrijeme je ionako iluzija.
– Neka se pomjeraju granice… Vrijeme i ne postoji. 😎
– Da, da nam dan bude malo duži, a ne u 4 ure je već mračno
– Ostaviti ljetnje računanje vremena. I ovako obudalismo.
– Naše pravo računanje vremena je zimsko
– Sad će izbori i za to koje vrijeme da ostane

 

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
Lijepo ukinuti to ljetno pomicanje vremena i ostati na ljetnom, GMT+2. Zimi vise svjetla poslije posla, a ljeti ne svice u 3:30. Jedino je ujutro po zimi duze mrak, al i sad idem po mraku na posao, dakle nikakve promjene.
 
11 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
Koje je računanje najbliže stvarnom vrimenu...ozbiljno pitam
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
Ajar kaže...

vot da fuk?! em im treba "nekoliko tjedana" za analizu (čega? odgovora da ili ne?), em nakon toga opet nastaje cirkus jer si svatko narihta kak hoće. čemu onda uopće sve to? nikad nisam bio za članstvo u EU ali se držah neutralno. sad sam već opako protiv. kreteni birokratski. 

Neke zemlje clanice su zapocele diskusiju jer im ne odgovara pomicanje sata. Mislim da je Finska najvise inzistirala. I sad je zapocet postupak utvrdivanja zelje stanovnika cijele EU. Reci kako bi ti obavio taj proces? Ili da samo tebe pitaju i sute. Ako bi se utvrdila zelja ljudi da se to ukine tada bi drzave same odlucile koje racunanje hoce zadrzati. Ako ti znas za demokratskiji nacin donosenja odluka, svakako ga iznesi na sljedecem sastanku europske komisije.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
HCMAA kaže...
Koje je računanje najbliže stvarnom vrimenu...ozbiljno pitam

 Zimsko. Problem je da ako ostanemo za zimskome racunanju onda ljeti rano svice ali i rano sunce zalazi. Navecer oko 21 je vec mrak. Ljeti je to problem jer su ljudi naviknuti da idu na setnje, pice, sladoled... uglavnom trosenje para a mrak bi ih prije potjerao kuci. Ako predjemo na ljetno racunanje zimi onda je ujutro problem jer je dugo mrak. Zimi se i onako racuna da su uvjeti vani losiji, a duzi mrak to jos potencira.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
Rain Man kaže...
HCMAA kaže...
Koje je računanje najbliže stvarnom vrimenu...ozbiljno pitam

 Zimsko. Problem je da ako ostanemo za zimskome racunanju onda ljeti rano svice ali i rano sunce zalazi. Navecer oko 21 je vec mrak. Ljeti je to problem jer su ljudi naviknuti da idu na setnje, pice, sladoled... uglavnom trosenje para a mrak bi ih prije potjerao kuci. Ako predjemo na ljetno racunanje zimi onda je ujutro problem jer je dugo mrak. Zimi se i onako racuna da su uvjeti vani losiji, a duzi mrak to jos potencira.

 Zimi je tako lijepo poštelan sat da kada ideš na posao ti u facu svjetli sunce koje sviće a kada ideš s posla ti svjetli sunce koje zalazi :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
Zamijeni si stan/kucu s nekim tko putuje na posao s drugog kraja prema tvom smjeru🤣
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
bubimir5 kaže...
Rain Man kaže...

 Zimsko. Problem je da ako ostanemo za zimskome racunanju onda ljeti rano svice ali i rano sunce zalazi. Navecer oko 21 je vec mrak. Ljeti je to problem jer su ljudi naviknuti da idu na setnje, pice, sladoled... uglavnom trosenje para a mrak bi ih prije potjerao kuci. Ako predjemo na ljetno racunanje zimi onda je ujutro problem jer je dugo mrak. Zimi se i onako racuna da su uvjeti vani losiji, a duzi mrak to jos potencira.

 Zimi je tako lijepo poštelan sat da kada ideš na posao ti u facu svjetli sunce koje sviće a kada ideš s posla ti svjetli sunce koje zalazi :)

Ne bih se slozio - zimi po mraku idem na posao, po mraku se vracam s posla, a dok je vani dan, camim u uredu. I onda se cude ko pura dreku zasto ljudi imaju manjak vitamina D i boluju od depresije.

 

PS ovo se odnosi na zemlje zapadnije i sjevernije od HR.

15 godina
offline
Završena javna rasprava o ljetnom računanju vremen

Mislim da nitko ne želi izlazak sunca u 03:30h, a još manje zalazak u 19:30h u sred ljeta. Što se mene tiče ili ljetno cijelu godinu ili neka ostane pomicanje.

 

Trenutno (s pomicanjem vremena):
Prosinac:   7:00 - 16:00      (+1h)
Lipanj:      4:30 - 20:30      (+2h)

Zimsko cijelu godinu (+1h):
Prosinac:   7:00 - 16:00      (+1h)
Lipanj:      3:30 - 19:30      (+1h)

Ljetno cijelu godinu (+2h):
Prosinac:   8:00 - 17:00      (+2h)
Lipanj:      4:30 - 20:30      (+2h)

Moj PC  
21 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
Rain Man kaže...

Neke zemlje clanice su zapocele diskusiju jer im ne odgovara pomicanje sata. Mislim da je Finska najvise inzistirala. I sad je zapocet postupak utvrdivanja zelje stanovnika cijele EU. Reci kako bi ti obavio taj proces? Ili da samo tebe pitaju i sute. Ako bi se utvrdila zelja ljudi da se to ukine tada bi drzave same odlucile koje racunanje hoce zadrzati. Ako ti znas za demokratskiji nacin donosenja odluka, svakako ga iznesi na sljedecem sastanku europske komisije.

 kao šesto, demokracija je najstrašniji oblik vlasti jer forsira mediokritete (ili još gore - budale) koji čine većinu. meni je to užas (na bilo kojoj razini). mislim da je prosvijećeni apsolutizam bolji (i rim je opstao dok je bio carstvo, a propao kad je postao republika). kao jedanaesto, postoji nešto pod nazivom CET (srednjeeuropsko vrijeme), koje bi trebalo biti jednako u svim članicama unije i ekipi okolo (s aspiracijama pridružbe ili sa bez). ako dozvole anarhiju tj. demokraciju), ode sve u mp3. EK mora diktatom nametnuti koje će vrijeme svima biti zajedničko (s pomicanjem kazaljaka ili ama ne), što znači i jednaka vremenska zona. ako je E zapravo U. ako nije, onda niš. nisam svoj prvi post napisao bez promišljanja, iako je možda prekompliciran for simple minds. ovo je sad pojašnjenjenjenje. ovkors, to je moj stav te je neobvezujući (čak i za komentiranje). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Završena javna rasprava o ljetnom računanju vremen

Moje misljenje je da zima ima vece probleme ako se predje na ljetno racunanje cijele godine nego obrnuto. Ako i iskljucimo ove koji samo putuju na posao u urede jos uvijek ima hrpa ljudi koji bi ujutro duze radili po mraku. Utovar, istovar robe, sva dostava robe po trgovinama, manje kupaca ujutro. Klinci koji idu u skolu po mraku, smetlari i postari koji rade po mraku. Građevinarcima ce biti duze mrak, sumarima. Navodno da i produktivnost u uredima poraste s dnevnim svjetlom u odnosu na zarulje. Ima jos sigurno hrpa industrija koje se sad ne mogu sjetiti a da cekaju kada svane.

 

Ne znam koji bi bio utjecaj na industriju, stvarno bi to trebalo dobro istraziti prije promjene, a svakako prije promjene na ljetno cijele godine.

 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
1. EU niti danas nije jedna vremenska zona (vidi npr. Sofia i Porto). Imamo 3 zone ako se ne varam.

2. SAD nisu jedna vremenska zona, ali cak nemaju niti jednake zakone o promjeni vremena na cijelom teritoriju (Arizona npr. ne mijenja vrijeme - ali Navajo rezervat koji je dijelom u Arizoni mijenja, itd.)

3. Ako Finskoj ovo sto imamo danas ne odgovara, onda sigurno Italiji, Spanjolskoj, Grckoj, nama i slicnima financijski ne odgovara zimsko.

Oko ostalog sto kazes za EU i birokratima se apsolutno slazem. Neodrzivo!

🤐
15 godina
neaktivan
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
Ajar kaže...
Rain Man kaže...

Neke zemlje clanice su zapocele diskusiju jer im ne odgovara pomicanje sata. Mislim da je Finska najvise inzistirala. I sad je zapocet postupak utvrdivanja zelje stanovnika cijele EU. Reci kako bi ti obavio taj proces? Ili da samo tebe pitaju i sute. Ako bi se utvrdila zelja ljudi da se to ukine tada bi drzave same odlucile koje racunanje hoce zadrzati. Ako ti znas za demokratskiji nacin donosenja odluka, svakako ga iznesi na sljedecem sastanku europske komisije.

 kao šesto, demokracija je najstrašniji oblik vlasti jer forsira mediokritete (ili još gore - budale) koji čine većinu. meni je to užas (na bilo kojoj razini). mislim da je prosvijećeni apsolutizam bolji (i rim je opstao dok je bio carstvo, a propao kad je postao republika). kao jedanaesto, postoji nešto pod nazivom CET (srednjeeuropsko vrijeme), koje bi trebalo biti jednako u svim članicama unije i ekipi okolo (s aspiracijama pridružbe ili sa bez). ako dozvole anarhiju tj. demokraciju), ode sve u mp3. EK mora diktatom nametnuti koje će vrijeme svima biti zajedničko (s pomicanjem kazaljaka ili ama ne), što znači i jednaka vremenska zona. ako je E zapravo U. ako nije, onda niš. nisam svoj prvi post napisao bez promišljanja, iako je možda prekompliciran for simple minds. ovo je sad pojašnjenjenjenje. ovkors, to je moj stav te je neobvezujući (čak i za komentiranje). 

Ajar, dal ti sebe citas? Prvo ako sam dobro zapamtio trebao bi biti dovoljno star da pamtis kakvo je blagostanje NEdemokracija donjela nasem teritoriju. Nismo pri vrhu europe nego smo po hrpu pokazatelja pri dnu. Bar sad imamo pravo da biramo one koji su u zadnjih 4 godina manje krali. Najbogatije zemlje na svijetu su demokracije i ako njima funkcionira trebalo bi i nama. A ako i ne, opet nisu oni krivi nego smo si sami.

 

I sad ako imas odluku koju treba donjeti unutar hrpe drzava naravno da ce vecina njih upotrijebiti sistem koji je do sada savrseno funkcionirao. Znaci demokratski odluciti o sljedecem koraku. Posto smo u EU ta demokratska odluka ukljucuje i tebe. Ako se ti sam ne ukljucis to je samo tvoja krivnja, na cijele EU.

 

Prvi komentar ti je bio kako europska birokracija prisiljava zemlje clanice na nesto, sto je upravo suprotno od demokratskog misljenja koje su trazili od svih clanova EU. A sad si okrenuo pricu 180 da bi ta ista birokracija trebala PRISILITI zemlje clanice na jedan sistem. Kako je to sad postenije? I to naravno na isto racunanje vremena u cijeloj EU sto je naravno nemoguce zbog velikih udaljenosti među istocne i zapadne granice EU.

 

I smijesni su mi svi ovi komentari o birokraciji. Zivimo u zemlji s ogromnom birokracijom u odnosu na velicinu ekonomije. Ako iskljucimo policiju, vojsku, skolstvo i zdravstvo, znaci sluzbe koje bi rasle s brojem stanovnika, ostatak drzavnog aparata nam je dosta velik da, ukoliko efikasan, mogao bi upravljati drzavom 20 puta vecom. Ali ne, sad ce neki iz tamo nekog uhljebistana govoriti kako neka tamo EU ima previse mrtvog ljudskog tereta da uskladuje poslovanje u regiji od 500 milijuna ljudi. Vec ako mislite raditi ciscenje, pocnite pred svojim pragom. Da smo toliko sposobni sami mogli smo vec prestici Norvesku pa bi nam danas bilo svejedno sto od nas hoce EU jer mozda ni ne bi bili unutra.

16 godina
neaktivan
offline
Završena javna rasprava o ljetnom računanju vremen

Daju anketu za pomicanje jebenog sata, a ne npr. za trgovinske ugovore sa Kanadom, SAD-om itd. Što je sljdeće, upit za odabir novog Hajdukovog predsjednika ...

Only real programmers collect their own garbage.
 
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Završena javna rasprava o ljetnom računanju vremen

12h bi uvijek trebalo biti oko podne , jer koji je inače smisao? Ljudi su se nekad prilagođavali sunčevom vremenu, dakle pomicali početak radnog vremena ljeti i zimi.

A onda su se sjetili da ne pomiču radno vrijeme već koliko je sati, pa ljeti podne (pravo sunčevo podne) više nije u 12h...

To je imalo smisla u vrijeme kad je bilo teško mijenjati tekst radnog vremena na trgovinama, ali danas ga ionako mijenjaju svakih par mjeseci kako se kojoj upravi / vlasniku svidi...

 

 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr

zasto se jednostavno ne nadju na sredini +1.5h, to fiksiraju i bok....

5 godina
protjeran
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
HCMAA kaže...
Koje je računanje najbliže stvarnom vrimenu...ozbiljno pitam

 Najgore je što to ovisi od države do države.

Ako 'fiksiraju' vrijeme to će biti dobro za sjever Europe, ali što se više ide na jug to će biti živi užas.

Nama odgovara 'pomicanje'.

14 godina
offline
Završena javna rasprava o ljetnom računanju vremen

Treba ostaviti normalno računanje vremena, znači, podne je kad je Sunce u zenitu, a to je po "zimskom" računanju, najpribližnije točno. Ako treba ljeti više vremena, onda radno vrijeme treba početi u pet, odnosno šest sati, kad svane, odnosno kad izađe sunce. Ne postoji ni zimsko, ni ljetno računanje, nego prirodno računanje, a koje je izvorno uvedeno, na osnovu položaja Sunca.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
Rain Man kaže...

 Da smo toliko sposobni sami mogli smo vec prestici Norvesku pa bi nam danas bilo svejedno sto od nas hoce EU jer mozda ni ne bi bili unutra.

 s ovime se moram složiti. iz jedne smo zajednice država/naroda uletjeli u drugu a jedino što smo postigli je potonuti dublje u govno. vojno-selekcijski formulirano - neograničeno smo nesposobni. politikom se bave samo oni koji nisu sposobni ni za što korisno. od bivšeg sustava pokupili smo samo najgore (nedodirljivu birokraciju, subnor model za "veterane", zakone koje nitko ne poštuje itd.). možda sam se pogrešno zarazio: meni nije bistro kako to da su nas htjeli primiti u EU (osim ako tamo nisu još veće budale na vlasti nego tu ili nešto mutno kalkuliraju - treći razlog ne postoji). rekli bi ovdje - rvacka nikad neće biti norveška! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
hrvooje kaže...

Daju anketu za pomicanje jebenog sata, a ne npr. za trgovinske ugovore sa Kanadom, SAD-om itd. Što je sljdeće, upit za odabir novog Hajdukovog predsjednika ...

 pa to ti je demokracija i ekonomska sloboda :) 

kada su u pitanju gluposti/folklor onda te se pita jer si, eto, dovoljno "inteligentan" da te se pita! 

Ali ti bi da te se pita o trgovinskim paktovima? pa ne znas ti dovoljno tajni i potrebnih informacija da das kvalitetan i smislen odgovor na to a niti takve informacije zele da dospiju do tebe :)

 

 

to ti je ta demokracija :D di se svi uplicu u tvoj zivot, koliko pijes, koliko zenu tuces, koliko se drogiras i koliko djecu maltretiras :) al nikoga ne znaima sto ti mislis o trgovinskom paktu, uvijetima na radnom mjestu, ocijeni svojih nadredjenih, ocijeni nesposobnih profesora u skoli koju djeca pohadjaju! jbga :) za to smo se borili, pardon, za to su se borili  i od 25. godine su u penziji, uzivaju na plazama, maltretirajuci svoju zenu, djecu a i susjede :) W branitelji! :D W demoskroacijos :) W drzava propalitet, drzava nesposobnih i nepodobnih :)))

 

btw. upute vec odavno znamo sljediti. Ne kazu ti bezveze, evo ili ovo potpisi ili moš doma! :D

 

11 godina
online
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
Ajar kaže...

 kao šesto, demokracija je najstrašniji oblik vlasti jer forsira mediokritete (ili još gore - budale) koji čine većinu...

pobrkao si lončiće 

 

demokracija daje jednake šanse svima - što si više iznad mediokriteta (ili još gore - budala), valjda su ti i veće šanse doći na vlast ili uspjeti u nečem drugom

da, mediokriteti biraju, ali valjda su oni pametniji dovoljno pametni da bi se pred mediokritetima lakše dokazali od istih mediokriteta s kojima se bore za vlast

ako pametni ipak popuši od budale, najprije se treba zapitati koliko je ustvari pametan ako ga je pobijedila budala

 

nedemokratski režimi su daleko strašniji, jer način dolaženja na vlast i pitanje uspjeha često uključuje nasljeđivanje, što nikako ne garantira da na vlast neće doći i ostati doživotno mediokritet ili budala

ako nije nasljeđivanje, onda je pak jednopartijski sustav u kojem je opet najveći faktor uspjeha podobnost, a ne sposobnost

7 godina
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
ivo454 kaže...

Treba ostaviti normalno računanje vremena, znači, podne je kad je Sunce u zenitu, a to je po "zimskom" računanju, najpribližnije točno. Ako treba ljeti više vremena, onda radno vrijeme treba početi u pet, odnosno šest sati, kad svane, odnosno kad izađe sunce. Ne postoji ni zimsko, ni ljetno računanje, nego prirodno računanje, a koje je izvorno uvedeno, na osnovu položaja Sunca.

 S ovime se slažem u potpunosti.

Premda, nek oni samo ostave radno vrijeme kak je i sad - 8-16...

Naime, kak imam radno vrijeme kak želim, prvo sam počeo u ovoj firmi raditi od 7:30, pa od 7, pa od 6:30, a sad sam od 6.

I to je stvarno najidealnije.

Prije 6 u Zagrebu prometa skoro bi nema (ima u određenim dijelovima grada nekaj malo), a i u 14 isto jako malo u odnosu na 16 h.

Uglavnom, nije da mi igra neku ulogu, ionak bicikliram, ali baš promatram kak se parkirališta lijepo napune od 7-8, a tko radi od 6 ima mjesta za parkiranje gdje god pogleda.

Htio sam reći, baš ovako kaj je kolega rekao, neka po ljetu radno vrijeme počinje od 6, ja ću rado radit i od 4 😁 (ionak mogu programirano spavat kad god poželim, nemam unutarnji sat).

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2018 10:03 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Završena javna rasprava o ljetnom računanju vremen

Točno tako

Lakše je svakih mjesec dana prilagoditi radno vrijeme, nego vrijeme dva puta godišnje mijenjati na svim satovima, pa se negdje zaboravi slučajno ili namjerno, pa prilikom pregledavanja logova moraš računati u koje je to vrijeme stvarno bilo itd...

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Završena javna rasprava o ljetnom računanju vr
Zar je toliko teško donijeti odluku da se stavi vrijeme po suncu. Za pokretanje rata odmah su tamo
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Završena javna rasprava o ljetnom računanju vremen

upravo na radiju dojaviše kako je više od 80% građana, seljaka i poštene inteligencije EU glasalo za ukidanje ljetnog vremena ali i pomak od dva sata u odnosu na greenwich.veli onaj juncker da sad to ide u "proceduru" pa onda i ukidačinu. yesssss ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice