Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo topli

poruka: 23
|
čitano: 5.953
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo topli".
13 godina
offline
Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo topli

Ovi nas znanstvenici samo lažu. Po kojoj logici bi, nešto što je tamnije, trebalo biti toplije?

Valjda važi:

-veća svjetlost = toplije

-manja svjetlost = tamnije

 

 

Predsjednik Trump bi se složio sa mnom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2021 8:49 (Dragi Vođa).
 
0 6 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo t
Dragi Vođa kaže...

Ovi nas znanstvenici samo lažu. Po kojoj logici bi, nešto što je tamnije, trebalo biti toplije?

Valjda važi:

-veća svjetlost = toplije

-manja svjetlost = tamnije

 

 

Predsjednik Trump bi se složio sa mnom.

 Mozda si ironican, ali u slucaju da nisi, obuci crnu majicu i prosetaj ljeti po najvecem suncu.

9 godina
offline
Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo topli

 

 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo t
veliki pero kaže...

 Mozda si ironican, ali u slucaju da nisi, obuci crnu majicu i prosetaj ljeti po najvecem suncu.

 + i kakve veze ima svjetlost (nama vidljiva) s toplinom, koja je većinom iznad i u IR dijelu spektra koji ne vidimo.

Znači vidljiva svjetlost apsolutno ništa ne govori o dijelu spektra u kojem je toplina, niđe veze.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2021 9:27 (fer-de-lance).
9 godina
offline
Re: Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo t
fer-de-lance kaže...

 + i kakve veze ima svjetlost (nama vidljiva) s toplinom, koja je većinom iznad i u IR dijelu spektra koji ne vidimo.

Znači vidljiva svjetlost apsolutno ništa ne govori o dijelu spektra u kojem je toplina, niđe veze.

 

 

Istraživanje je pokazalo da je refleksija Sunčeve svjetlosti manja, što znači da se više svjetlosti probije do površine Zemlje i pretvara u toplinsku energiju. To je navedenih pola W razlike po kvadratnom metru i mene zanima zašto nitko nije izračunao kako se to odražava na temperaturi u °C, makar je računica nešto kompleksija zbog zakrivljenosti površine Zemlje, naoblake nad pojedinim područjima. različitog stupnja refleksije svjetlosti zbog karakteristika površine (snijeg ima drugačiji koeficijent refleksije od amazonske prašume) itd.

 

Namjerno sam napisao mjernu jedinicu snage u W jer je naziv Watt ono što sam učio i što si znam protumačit, a ne da razmišljam dal' Fata vata Muju za jaja. 

7 godina
offline
Re: Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo t

Ma znam, jasno mi je to, samo sam odgovarao na onu korelaciju koju je kolega u prvom postu vidio, a koja nema veze s vezom.

Naravno da je kod sunčeva zračenja to poprilično proporcionalno, pa kad u jednom dijelu spektra padne refleksija, padne i u drugima, samo za različit iznos, a sumnjam da se ikako može izračunati promjena u temperaturi zbog toga, jer je to prekompleksni model da bi se uopće mogli ikako uopćiti u neki model, ali je sasvim sigurno da je poprilično, čak i katastrofično puno, jer na toj skali i mala promjena puno utječe, već da podigne za 0.001°C od očekivanog prosjeka, to je užas, a kamoli više...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2021 10:09 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo topli

je, noću je vani tamnije i hladnije ovih dana. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo t
Ajar kaže...

je, noću je vani tamnije i hladnije ovih dana. 

 

 

Kruha i igala...
9 godina
offline
Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo topli

A gle, skuhat ćemo se ovako ili onako. The End is near. 

 

I još kad pogledaš da nas sva silna elektronika ugodno grije. Koliko vidim, nadolazeći Intelov Adler Lake može poslužiti za ugodno prženje i pećenje sa svojih 108°C radne temperature pod opterećenjem:

 

Intel Core i9-12900K Flagship Alder Lake CPU Benchmarks Leak Out Again, Fastest Single-Threaded Chip & Right On Par With AMD Ryzen 9 5950X In Multi-Threaded Tests (wccftech.com)

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo t
Ili još bolje - stavi ruku po ljetnom suncu na crni auto i na bijeli auto.
3 godine
offline
Re: Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo t
Sviđa mi se tvoja logika;
"Manja svjetlost = tamnije" :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2021 10:39 (Gallu).
13 godina
offline
Re: Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo t
veliki pero kaže...
Dragi Vođa kaže...

Ovi nas znanstvenici samo lažu. Po kojoj logici bi, nešto što je tamnije, trebalo biti toplije?

Valjda važi:

-veća svjetlost = toplije

-manja svjetlost = tamnije

 

 

Predsjednik Trump bi se složio sa mnom.

 Mozda si ironican, ali u slucaju da nisi, obuci crnu majicu i prosetaj ljeti po najvecem suncu.

Ili još bolje, stavi ruku na ugašenu žarulju (sa žarnom niti) pa vidi koliko je topla. 

Sada je upali. Koliko ćeš dugo moći držati ruku dok ona svijetli? 

5 godina
offline
Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo topli

To bi sve bilo zgodno i istinito da nas ne lažu - Zemlja ne postoji

 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo t
Brkaš zračenje i apsorpciju.
3 godine
offline
Re: Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo t
Znaš valjda i sam da je ovakvo uspoređivanje fotografija apsolutno besmisleno.
 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo topli

Ne znam kako to nekome nije jasno. Albedo (broj koji pokazuje koliko se svjetlosti reflektira s površine nekoga tijela) Zemlje je oko 30%. U slučaju da je albedo veći, više se sunčeve svjetlosti reflektira, tj. manje Zemlja apsorbira, Zemlja je svjetlija. Primjer: najveći albedo ima snijeg  (oko 90%) i zato su po zimi naše bake bacale pepeo po snijegu i on bi se otopio. Pepeo je crn pa apsorbirao mnogo više sunčeve energije od snjega koji je svjetao. Pošto se tope ledenjaci, otopio se veliki dio Grenlanda, pada sve manje snijega, sve manje je planinskih vrhova pod snijegom za posljedicu imamo da Zemlja apsorbira sve više sunčeve energije i tako se grije. Koliko? To se lako izračuna uz pomoć Stefan-Boltzmannovog zakona. Kome je dosadno neka računa ...

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2021 14:10 (Emilio Estavez).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo topli

Zemlju obuzima tama, to su tvrdili parapsiholozi, potvrdila NASA.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo t
Koja hrpa gluposti.
 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo t
LicemjerniBugCenzorIstine kaže...

 Nisi u toku; već jedno dulje vrijeme je prošlo otkad se je razmontirao mit globalnog zatopljenja, odnosno razotkrila globalistička prijevara. Zato se sad to naziva klimatske promjene. Više nije riječ o otapanju, zatopljenu i kuhanju, sad se govori o olujama koje su postale super-oluje, o super-poplavama, o super-vulkanskim erupcijama, o super-pijavicama i slično. Mediji nas bombardiraju takvim informacijama kao da su sve te pojave od jučer, kao da se prije nisu redovno događale. Čuj, veliki šok, svjetska vijest - poplavilo mjesto koje poplavi valjda svake godine. 

 

Usput - usred Afrike: https://duckduckgo.com/?q=kilimanjaro+2021&t=vivaldi&iax=images&ia=images

 

Za one koji žele znat više: https://apps.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/a333462.pdf

 

A možda i ona hrpetina satelita u orbiti igra neku ulogu u svemu tome? Ipak se svašta nešto novog počelo događat istovremeno, zadnje dvije godine. A sve redom negativne novine. A niste primijetili od ove godine hrpetinu aviona koji se redovno muvaju oko Sunca i stvaraju nekakvu tminu koja ga zaklanja, poput nekakve guste magle ili umjetnih oblaka? Počeo sam to viđat od 7. mjeseca i vidio na desetke puta. Upravo ono šta je Billy-boy nedavno najavio. 

 

Eh, da nas bar ti avioni zasipavaju nekim halucinogenim drogama u prahu, pa da i mi vidimo kak je tebi u glavi 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2021 16:38 (fer-de-lance).
 
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo t

dobre su to droge, pogotovo one koje ti dozvole da gledaš direktno u sunce i uz to još sa vlastitim očima skužiš kako je tamnije.... Šta majka ne rodi !!!

 

Ovo je Trumpova logika kad je SAD zatrpala snježna oluja prije 2 godine kad je izjavio "where is that global warming when you need it" - kad si takav idiot da ne razumješ razliku između vremena i klime onda ti nema baš pomoči.

9 godina
offline
Re: Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo t
LicemjerniBugCenzorIstine kaže...
Emilio Estavez kaže...

Pošto se tope ledenjaci, otopio se veliki dio Grenlanda, pada sve manje snijega, sve manje je planinskih vrhova pod snijegom za posljedicu imamo da Zemlja apsorbira sve više sunčeve energije..

 Nisi u toku; već jedno dulje vrijeme je prošlo otkad se je razmontirao mit globalnog zatopljenja, odnosno razotkrila globalistička prijevara. Zato se sad to naziva klimatske promjene. Više nije riječ o otapanju, zatopljenu i kuhanju, sad se govori o olujama koje su postale super-oluje, o super-poplavama, o super-vulkanskim erupcijama, o super-pijavicama i slično. Mediji nas bombardiraju takvim informacijama kao da su sve te pojave od jučer, kao da se prije nisu redovno događale. Čuj, veliki šok, svjetska vijest - poplavilo mjesto koje poplavi valjda svake godine. 

 

Usput - usred Afrike: https://duckduckgo.com/?q=kilimanjaro+2021&t=vivaldi&iax=images&ia=images

 

Za one koji žele znat više: https://apps.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/a333462.pdf

 

A možda i ona hrpetina satelita u orbiti igra neku ulogu u svemu tome? Ipak se svašta nešto novog počelo događat istovremeno, zadnje dvije godine. A sve redom negativne novine. A niste primijetili od ove godine hrpetinu aviona koji se redovno muvaju oko Sunca i stvaraju nekakvu tminu koja ga zaklanja, poput nekakve guste magle ili umjetnih oblaka? Počeo sam to viđat od 7. mjeseca i vidio na desetke puta. Upravo ono šta je Billy-boy nedavno najavio. 

 Za razliku od tebe, to je moja struka, pa ne da sam u toku, nego se bavim istraživanjima na temu globalnog zatopljenja. A koja je tvoja struka?

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2021 21:02 (Emilio Estavez).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo topli

Avioni koji se muvaju oko Sunca???

WTF??'

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Zbog globalnog zatopljenja Zemlja je ne samo topli

nalazi amera o klimatskim promjenama mi vrijede ko kravlji isprdak

 
1 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice