Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili poda

poruka: 17
|
čitano: 5.292
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili poda".
7 godina
protjeran
offline
Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili poda

Sto, spremili su ih na serveru 

Barem neka korist od spijuniranja na Windowsima.

Moj PC  
17 0 hvala 0
14 godina
offline
Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili poda

Do koje mjere je odvratno ovo njihovo nametanje updatea nije normalno. 

Ako sam platio software, onda valjda mogu odluciti kad cu i da li cu uopce ikad updateati windows. Sto to Microsoft briga uopce?

I sad ljudi koji imaju sto i jedan posao za odraditi, kojima je svaka minuta bitna, bas imaju vremena i volje nazivati Microsoft i kopati kako da dodju do svojih podataka. 

Apsolutno cu skinuti neku od starijih verzija windowsa 10 gdje se moglo onemoguciti update i cao. Pa nece me jeb. Microsoft vozat kako se sjeti i svako malo neki bug... 

 
9 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili
=XFX=PlayHard kaže...

Do koje mjere je odvratno ovo njihovo nametanje updatea nije normalno. 

Ako sam platio software, onda valjda mogu odluciti kad cu i da li cu uopce ikad updateati windows. Sto to Microsoft briga uopce?

 Nazalost, nisi platio softver, nego si platio pravo da koristis taj softver.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
online
Re: Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili
O_O_O kaže...

Sto, spremili su ih na serveru 

Barem neka korist od spijuniranja na Windowsima.

 Možda će im dati neki undelete alat. Bilo bi dobro da Bug detaljnije ovo istraži.

 

EDIT: Izguglao sam, prvo probaju da nađu restore point kreiran neposredno pred instalaciju updatea, a ako to ne pomogne, onda pokušavaju sa vraćanjem obrisanih fajlova, ukoliko u međuvremenu nešto drugo nije zapisano preko istog dela diska.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 15:52 (Ivan(4)).
7 godina
offline
Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili poda

A živce? Mogu li mi vratiti živce?!

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili
Louis Pluto kaže...

A živce? Mogu li mi vratiti živce?!

 za to i sve ostale dvojbe javi se ovdje

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
neaktivan
offline
Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili poda

kamo sreće što me životna praksa naučila da ništa ne držim na istoj partici;i OS i "ono što je meni bitno"...pa ni nemam šta izgubiti.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 20:57 (Igor150).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili
Igor150 kaže...

kamo sreće što me životna praksa naučila da ništa ne držim na istoj partici;i OS i "ono što je meni bitno"...pa ni nemam šta izgubiti.

 Kad ode disk, džaba ti particija. Onda jedina opcija ostaje ti zamolit NSA. Imaju jedan lijepi data centar u Utahi. Kod njih i Google drži backup zlu netrebalo 

 

 

Only real programmers collect their own garbage.
10 godina
offline
Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili poda

Ja sam isto izgubio podatke Format c. Pa instalirao Win10 poinstalirao sve sto sam imao do sad. Igre i programe sa drugih particija. Jos popio par pivi. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili poda

Tko to još drži podatke u mapi documents?

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
12 0 hvala 0
10 godina
offline
Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili poda

Ja imam pravilo da radim čistu instalaciju kad su u pitanju ovakve velike nadogradnje. 

Ionako na "C" disku imam samo OS i programe instalirane tako da mi nije problem napravit čistu instalaciju.

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili
BlackMoon kaže...

Tko to još drži podatke u mapi documents?

 Baš. Pa opće je poznato da se sve drži na desktopu da ne pobjegne dok se ne gleda. Nema onda "nestali dokumenti". Ja ih stalno nadgledam.
One najbitnije pospremam u onu bin košaricu. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili
BlackMoon kaže...

Tko to još drži podatke u mapi documents?

 

To i ja isto kontam.

Pa sve dokumente držim za posebnoj particiji gdje je sve moje.

Doduše u zadnje vrijeme sve uvezi škole, danas sutra faksa i posla držim na OneDriveu(koji je syncan automatski). 

15 godina
offline
Re: Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili

Imaš verziju Windows 10 koja ne radi update

 

Osim toga:

https://www.windowscentral.com/how-stop-updates-installing-automatically-windows-10

7 godina
protjeran
offline
Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili poda

Jedini Windowsi koji su stvarno napravljeni za profesionalce, koji ne zezaju sa updateima,

koji nemaju hrpu "Live Apps", te rade kako treba su LTSB, no njih se moze dobiti samo u Enterprise obliku,

te krajnjem korisniku nije moguce niti kupiti tu verziju.

 

E sad, dali je moguce nabaviti IoT Enterprise, jer to je zapravo isti OS kao i LTSB, ne znam, nisam istrazivao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili poda

Onako informativno, što ako je mapa My Documents "preusmjerena" na drugu particiju, jesu li i u tom slučaju prilikom nadogradnje obrisane datoteke?

Ili je upgrade zanemario "preusmjerenje" i napravio ponovo My Documents na C:, kao inače prilikom clean installa?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ako ste zbog listopadske nadogradnje izgubili
hrvooje kaže...
Igor150 kaže...

kamo sreće što me životna praksa naučila da ništa ne držim na istoj partici;i OS i "ono što je meni bitno"...pa ni nemam šta izgubiti.

 Kad ode disk, džaba ti particija. Onda jedina opcija ostaje ti zamolit NSA. Imaju jedan lijepi data centar u Utahi. Kod njih i Google drži backup zlu netrebalo 

 

 

 Meni je vecina na drugoj particiji i na gDisku da mi je uvijek pri ruci, jedino par dokumenata koji su mi bas vazni ne stavljam gore za svaki slucaj :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 8:30 (bus).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice