Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

poruka: 123
|
čitano: 19.323
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj".
8 godina
neaktivan
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

I naplačivati ih 6,50kn po paketu nedjeljom?

 
26 1 hvala 0
14 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

mislite ceduljice ce ostavljat i nedjeljom

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
62 1 hvala 1
15 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Srećom, kolektivni ugovor omogućava pravedno povećanje plaće za rad nedjeljom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Trebat će to uvesti tijekom cijele godine jer im nekad samo za pisma (račune) iz Zagreba u Zagreb treba više od tjedan dana. Očito im i to predstavlja velike operativne izazove...

 
9 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Neka te seljačine u pošti srede sortiranje paketa automatskim putem a ne da bezveno zajebavaju ionako retardirane poštare (vikao mi je preko cijele pošte napuši mi se k*****e i to nije sve... pa imam pravo to reći) i nedjeljom. Nije problem u dostavi pošte nedjeljom problem je u tome što paket dođe iz kine u hrvatsku u tjedan dana i onda mu treba barem 2 tjedna do moje kuće jer paketi kada stignu u hrvatsku kao da ih proguta crna rupa.

 
38 1 hvala 0
14 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Slažem se, evo ja naručio 26.11. iz USA, Oregon, tracking kaže 6.12. stiglo u Zagreb. Ja paket još nisam dobio, čuči na pošti već 12 dana. I onda se oni "hvale" da će eto raditi i nedjeljom.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Jel se ikad pitate zašto dobivate te papiriće? Jel zapitate koliko je ljudi otišlo iz Pošte i koliko ih se sprema na odlazak?

 

Ove godine uživajte u paketima nedjeljom, a dogodine ko zna kad ćete ih dobivati.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 18 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Evo najzio sam se na samu pomisao da postar vise ne zeli biti postar....
15 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Mislite, ostavljati žute papire?

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Ne. Trebali bi natrpati cijeli kamion tim vašim pifdarijama i razvoziti vam po kućama. Dignite malo dupe od neta i odite si po paket sami. Ionako je samo vama i bitan.
 
2 49 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
memulica kaže...

Jel se ikad pitate zašto dobivate te papiriće? Jel zapitate koliko je ljudi otišlo iz Pošte i koliko ih se sprema na odlazak?

 

Ove godine uživajte u paketima nedjeljom, a dogodine ko zna kad ćete ih dobivati.

 

 Jesmo li platili koliko su rekli da kosta? Sto ja imam s njihovom nesposobnom kadrovskom? Jesublibse oni zapitali koliko im je ljudi otislo??

15 godina
neaktivan
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

4,50kn se naplacuju samo iz razloga jer onaj kinez koji vam napiše free shipping taj isti shiping nikad i ne plati jer kina subvencionira slanje paketa i HP od tog vašeg paketa tj od kineza (države) ne dobije niti 1 cent tako da zahvalite kinezima što ne placaju poštarinu pa su pošte primorane naplatiti svoju uslugu jer ju kina ne placa.

A i svi se k..... kako je sve mukte vani pa vam je 4,50 kn problem najednom platit za mukte robu.

 
4 16 hvala 0
15 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Problem je 4.5kn jer ako si platio taj paket 1$ to je automatski 100% veci trosak, nije nista besplatno. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost

Te četiri ipo kune platite zato što paket nema tracking number. To sam skužio, bar je kod mene tako.

8 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
ivan599 kaže...

4,50kn se naplacuju samo iz razloga jer onaj kinez koji vam napiše free shipping taj isti shiping nikad i ne plati jer kina subvencionira slanje paketa i HP od tog vašeg paketa tj od kineza (države) ne dobije niti 1 cent tako da zahvalite kinezima što ne placaju poštarinu pa su pošte primorane naplatiti svoju uslugu jer ju kina ne placa.

A i svi se k..... kako je sve mukte vani pa vam je 4,50 kn problem najednom platit za mukte robu.

 A kad se svojevremeno iz HR slalo milijune razglednica po Europi?

Jel tad Švabo naplacivao marku ipo dostavu razglednice na adresu?

15 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Za taj small packet šta šalju kinezi poštarina je plačena samo do HR, dostava do aerodroma na Plesu, dalje preuzima HP i naplati 4.5kn

 

Oni sa tracking nisu small packet pa se zato za njih ne plača 4.5kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 1:35 (.delboy).
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Kill Frenzy kaže...
Vi sto branite postu nemojte kakit. Platim tih 4-5kuna i dobijem ceduljicu. Dobijam ceduljice vec godinama sto je bilo i prije iseljavanja. A ovog dilbera gore sto kaze da je moj paket samo meni bitan necu ni kometirat jerbo je totalni kreten.

 Ne branim nikoga i proces smanjivanja radnika je počeo puno prije egzodusa, a slijedećih godina će biti sve gore i gore.

 

Jel još netko dobio u sandućić onu njihovu žutu brošuru sa prijavom za posao? Prije se moglo u Poštu zaposliti samo preko debele veze, a sad traže radnike po ulici.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Tih 4, 5 jadnih kuna taman i vrijedi što dopješači do vaše lokacije i napiše vam i ostavi obavijest. Što bi trebo? Uprtiti 50-100 paketa i nosit ih okolo? Pa dobro jeste vi normalni? Gospoda velika, a hebali bi se za tih jadnih 4, 5kn. Odite sim budem vam ih ja dao.
 
4 28 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
memulica kaže...

Jel se ikad pitate zašto dobivate te papiriće? Jel zapitate koliko je ljudi otišlo iz Pošte i koliko ih se sprema na odlazak?

 

Ove godine uživajte u paketima nedjeljom, a dogodine ko zna kad ćete ih dobivati.

 

 Naći će se već netko ko će to raditi profesionalno i profitirati.

14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Memulica slabo nalaze radnike jer je slaba lova a puno posla. Poštari pod normalno rade po 2 terena, znači dupli posao jer nema ljudi a lova ista kao da rade samo svoj teren. Ma zahebi to. Sad pogotovo po ovoj zimi.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 1:56 (Oldy).
 
2 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Ma kao da je problem dostaviti paket, problem je organizacija poste,pa to prebace na radnike, radio sam u njemackoj kod dpd i istina je da se naradis, dok jedan poznanik radi direktno za dhl I nema ama bas nikakvih problema jer je sve dobro organizirano. I da free shipping pakete dobim doma na kucnu address bez ikakvih dodatnih troskova, i ne vidim zasto bih ja nesto posebno placao te pakete. To sta je HP nesposoban i zeli se naplatiti od gradana je totalna glupost, neke se dogovore sa kineskom postom za posiljke a ne da se obicno kao i sve kod nas prebacuje na gradane.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 9:28 (Patrick_cro).
8 godina
neaktivan
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Nije uopće problem u tome što poštar ostavi papirić, problem je u tome što na papiriću piše. Rade od ljudi budale, ne možeš mi ostaviti poruku da si pokušao uručiti paket kada ga nisi ni ponio.

 

Isto tako nije ni najmanji problem otići po taj paket u poštu, međutim kada dođem tamo sa papirićem žena mi kaže da dođem drugi dan. Ne razumijem di je onda taj paket ako ga poštar nije ni uzeo sa sobom. Zar je toliki problem dostaviti paket u lokalnu poštu i nakon toga ostaviti obavijest. Obavijest na kojoj piše da je stigao paket i da ga se dođe preuzeti a ne ona generička glupost da nikoga nije bilo doma.

 

Zbilja ne krivim poštare za ovakve gluposti jer dok god u operativi ili di vec rade nepismeni uhljebi mislim da se ništa neće promijeniti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 3:00 (igor01).
 
19 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
memulica kaže...

Jel se ikad pitate zašto dobivate te papiriće? Jel zapitate koliko je ljudi otišlo iz Pošte i koliko ih se sprema na odlazak?

 

Ove godine uživajte u paketima nedjeljom, a dogodine ko zna kad ćete ih dobivati.

 

 Ja cu ti odgovoriti kao njihov bivsi zaposlenik, radio tamo 20 godina. Zute papirice vecina postara ispise prije nego uopce krene na dostavu, znaci paket, paketic, knjigu ili bilo sta drugo sta mu se ne nosi on odmah pise cedulju. Ljudi odlaze iz poste zbog uvjeta rada i place, desava se da ti je sef osoba sa zavrsenom osnovnom skolom za koju osobno znas gdje je kupio papire za srednju i faks. Sljedece, u sektoru sortiranja gdje je potrebno najvise radnika tamo ih ima najmanje i stalno se vrsi pritisak na one koji savjesno obavljaju svoj posao dok neradnici i nis koristi rade sta hoce uz odgovor kontrolora, a sta cu s njim on to ne zna ili slicno. Mobing je svakodnevnica. U kancelarijama su rodjaci, npr. jedna od administratorica je mesar po struci dok nam djeca sa Ekonomskim faksom ostaju nezaposleni. Imas primjer da u jednoj kancelariji gdje u osam sati nema posla za jednu osobu, sjedi njih sest. Uglavnom, tamo je sve otislo k vragu. Nekad, kad sam ja poceo, bio sam postar prvih sest godina i mi smo sve nosili na dostavu iako je znalo biti posla preko glave, vise nego danas, tada su ljudi jos dosta pisali cestitki za ove blagdane.

 

Znaci, uprava u kojoj sjede nesposobni, neskolovani ili rodjaci, biraj sto ti pase. I tako na dole sve do onog najmanjeg sefa. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 3:51 (qwertz123456).
10 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Oldy kaže...
Ne. Trebali bi natrpati cijeli kamion tim vašim pifdarijama i razvoziti vam po kućama. Dignite malo dupe od neta i odite si po paket sami. Ionako je samo vama i bitan.

 Da trebali bi. Pogotovo HP ekspres jer sam ja za taj ***eni paket platila dostavu od 30kn da mi dostavi doma a ne da lik moje pakete skupa sa još deset paketa uredno istovari u poštanski ured koji mu je najkomotniji  pa da još plaćam 40 kn kartu da dođem do te pošte. Ne živimo svi u centru grada. Da to neka druga dostavna služba napravi završili bi taj čas u novinama ali pošta...e oni su mogu dozvoliti svašta.

 

A što se tiče dostave nedjeljom od strane lokalnih poštara ne znam samo koji poštar bi mi to mogao dostavit pošto mi našeg poštara više nemamo. Dali mu otkaz prije par mjeseci i sad našu poštu raznosi poštar iz druge općine i  drugog poštanskog ureda. Bitno da su nas prije par godina tjerali da svoju adresu prebacujemo na drugi poštanski broj jer kao sad imamo svoju poštu. Imamo drek. Sad nam poštu raznosi poštar iz one iste pošte kojoj više ne pripadamo koji tri puta tjedno dođe i pokupi svu poštu i raznese ju po selima. Tak da čisto sumnjam da će išta dolazit nedjeljom.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
igor01 kaže...

Nije uopće problem u tome što poštar ostavi papirić, problem je u tome što na papiriću piše. Rade od ljudi budale, ne možeš mi ostaviti poruku da si pokušao uručiti paket kada ga nisi ni ponio.

 

Isto tako nije ni najmanji problem otići po taj paket u poštu, međutim kada dođem tamo sa papirićem žena mi kaže da dođem drugi dan. Ne razumijem di je onda taj paket ako ga poštar nije ni uzeo sa sobom. Zar je toliki problem dostaviti paket u lokalnu poštu i nakon toga ostaviti obavijest. Obavijest na kojoj piše da je stigao paket i da ga se dođe preuzeti a ne ona generička glupost da nikoga nije bilo doma.

 

Zbilja ne krivim poštare za ovakve gluposti jer dok god u operativi ili di vec rade nepismeni uhljebi mislim da se ništa neće promijeniti.

 Točno tako. 

Osim toga, OLDY, ako je problem u kineskim paketima, zašto ne dostave one koji su slani iz Hrvatske?

Daj ne kaki gluposti, molim te lijepo!

 

Meni iz Bjelovara priritetna pošta papiri za registraciju auta garantirana dostava do 12 sati. Uzeo godišnji taj dan i čekam. U 12 osvane žuti papir. 

Trčim u poštu, nema toga. Lovim 2 sata poštara po cesti, zovem ga 20 puta dok se nije javio. Naravno ne čuje mobitel, nije mu to za zamjeriti.

Kog vraga je govno ostavilo papir u sandučiću? Imao je vremena to ispunjavati, a nije imao vremena pozvoniti? Koji K?

 

Dakle OLDY, kakiš bezveze!

Ako je nešto plaćeno onda je plaćeno. Ne piše na paketu poste restante, ne piše poštanski pretinac, piše vražja ulica i vražji broj koji je vražje isti kao na vražjoj kući. 

To što su poštari preopterećeni, to moraju riješiti sa svojim poslodavcem i to se mene ne tiče!

Jesmo li se razumjeli?

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 7:59 (Mandor).
14 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Što očekivati od pošte koja u mom gradu dostavlja dva puta tjedno, a gdje ne možeš preuzeti pošiljku, prije nego poštar ostavi žuti listić, iako znaš po trakingu da je pošiljka stigla. Primjerice, ako je pošiljka stigla u utorak, dostavit će se tek petak, a da ne govorimo o pošiljkama koje nikad ne stignu.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
idoh kaže...

Trebat će to uvesti tijekom cijele godine jer im nekad samo za pisma (račune) iz Zagreba u Zagreb treba više od tjedan dana. Očito im i to predstavlja velike operativne izazove...

 tjedan ?
pa to je brzo...
meni su American Express račune donosili nakon 20 dana (nakon roka za plačanje)
A na kuverti lijepo žig da je American Express poslao račun 1. u mjesecu, a on meni u ruke dođe 20.
(imali smo "lijepe razgovore" ja i Amex oko toga) zato su i uveli on-line kontrolu računa.

15 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

mogu oni radit i 24 sata dnevno, nece im pomoci.

 

jos jedna socijalna ustanova kojoj je primarna svrha da ljudi nisu na birou nego da se prave da nesto rade i naplacuju taj rad iz djepova poreznih obveznika.

 

direktorima je bolje da ne postoje, management su rodjaci koji i ne znaju koji i m je posao a ostale radnike boli neka stvar.

 

al i dalje postoje prozvani koji ili tamo rade ili im neki bliznji rade,pa stite takvu ustanovu...

tipicna Hrvatska realnost,bez obzira koliko je dokazano da nevalja taj sustav, i dalje ce se naci neki koji ce ih opravdavat

 

Moj PC  
20 0 hvala 2
13 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Meni osobno je najviše problem moje vrijeme koje moram potrošiti da odem do pošte, čekam u redu po pola sata da bi dobio paketić koji mi stane u džep. Na svim paketima koje naručim piše moja adresa dostave, a ne adresa poštanskog ureda. I ovo šta je netko napisao, prave budalu od mene kad mi na ceduljici napišu da su mi pokušali uručit paket a nisu.

A što se tiče 4.5kn, ja bi rađe platio i 10 ili 20kn da mi dođe na adresu a samo da ne moram ić do pošte i gubit vrijeme čekajući u redu.

 
14 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Oldy kaže...
Tih 4, 5 jadnih kuna taman i vrijedi što dopješači do vaše lokacije i napiše vam i ostavi obavijest. Što bi trebo? Uprtiti 50-100 paketa i nosit ih okolo? Pa dobro jeste vi normalni? Gospoda velika, a hebali bi se za tih jadnih 4, 5kn. Odite sim budem vam ih ja dao.

Po tvojim postovima dalo bi se zaključit da si ili ti poštar ili ti je netko blizak poštar, jer si ti jedini na ovoj temi koji ih braniš. I ne slažem se s tobom niti malo. Dakle koji je osnovni posao poštara...dostavljati pisma i pakete, zar ne?

Ako treba neka ide u nekoliko navrata u poštu po pakete, kada već ne može 50-100 paketa odjednom nositi. Misliš da nekog radnika u skladištu itko pita jel može podići nekakav teret? To mu je posao i to i radi. Ali to je sad više filozofiranje i ne da mi se ulaziti u preveliku raspravu o tome što bi poštar trebao raditi.

 

Meni je u kvartu poštarica uredno prije pakete nosila, ma koliko oni bili veliki. A u zadnih 6 mjeseci niti jedan put nije došla na vrata i pozvonila, a sve su bili mali paketići i u vrijeme "pokušaja" isporuke paketa je u 90% slučajeva netko bio doma.

Ono što mene najviše boli je činjenica da na onom jebenom papiriću piše da je pokušana isporuka, a jebeno nije i onda me samo naživcira sa jebenim lažima koje nam serviraju. Zašto onda na tom jebenom papiriću ne napišu nešto tipa "Paket vam je stigao u područni ured i možete ga podići tad i tad", a ne mi lagat da su pokušali isporuku!? I kao paket se može se podići od idućeg radnog dana.

E a onda ja odem isti dan tamo i kažem da ne izlazim iz pošte dok mi ne daju paket. Naravno uvijek je priča da je paket kod poštarice i da ga oni u pošti nemaju, a kada im ja kažem da sam bio doma i da mi nitko nije zvonio na vrata, već je ostavljena samo ceduljica odmah se magično paket pojavi u pošti. 

 

Eto sve se nadam da će i ta jebena Pošta propasti da se nađe netko normalan tko će raditi posao kako treba.

Bit će!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice