Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

poruka: 50
|
čitano: 11.885
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz ".
13 godina
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

Nemojte me krivo shvatiti, niti da želim obmanuti rad znanstvenika, ali ovako laički rečeno, u trenutku prolaska, asteroid je trebao biti jako dobro obasjan Suncem jer se nalazio suprotno Suncu.

Ili je animacija putanja pogrešna ili su im opravdanja za to što ga nisu primijetili - pogrešni 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

Koliko vidim po animaciji, mi se brže krećemo, znači da bismo mi njega udarili. :) I ne bi nam ništa bilo, Zemlja promjer 13 000 km, asteroid 100 m. Mačji kašalj. :) Ok, par mrtvih, al jbga. U odnosu na 7-8 milijardi...

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
Bilo bi zanimljivo za vidjeti kaj bi se desilo da takav meteor padne negdi pa zakaci par nuklearnih elektrana. Tak neki asteroid bi digel jako puno prasine i sa radioaktivnim cesticama iz nuklearke bi lako pobilo milijarde.
10 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se

..onoliko "milijardi" kao u Černobilu .

15 godina
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

Meni ova slika izaziva pravu jezu...

 

 

 

 

Zemlju je već pogodio sličan asteroid 1908. godine, kada je pao na područje Tunguske, Rusija. Bio je sličnog promjera 50-190 metara i sva sreća pa je pao na vrlo slabo nastanjeno područje jer je poravnao 2000+ km2šume. 

Tunguska event

A newer finding suggests the explosive power may have been around 20–30 megatons.[10]

The 15-megaton (Mt) estimate represents an energy about 1,000 times greater than that of the atomic bomb dropped on Hiroshima, Japan—roughly equal to that of the United States' Castle Bravo (15.2 Mt) ground-based thermonuclear detonation on 1 March 1954, and about one-third that of the Soviet Union's Tsar Bomba explosion on 30 October 1961 (which, at 50 Mt, is the largest nuclear weapon ever detonated).[11]

It is estimated that the Tunguska explosion knocked down some 80 million trees over an area of 2,150 km2 (830 sq mi), and that the shock wave from the blast would have measured 5.0 on the Richter magnitude scale. An explosion of this magnitude would be capable of destroying a large metropolitan area,[12].

 

Također ne treba zaboraviti mnogo veći asteroid ili komet tzv. Chicxulub (100 milijuna puta jači od Tsar bombe) koji se smatra odgovornim za izumiranje dinosaura i ujedno jedno od 5 velikih izumiranja u istoriji. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
boxer kaže...

Zemlju je već pogodio sličan asteroid 1908. godine, kada je pao na područje Tunguske, Rusija. Bio je sličnog promjera 50-190 metara i sva sreća pa je pao na vrlo slabo nastanjeno područje jer je poravnao 2000+ km2šume. 

Tunguska event

A newer finding suggests the explosive power may have been around 20–30 megatons.[10]

Ne želim zalaziti dublje u temu Tunguske Katstrofe, ali nije sa 100% sigurnošću razjašnjen taj misterij.

Dobro je znana činjenica da je u to vrijeme Tesla ima laboratorij koji je bio u funkciji prije 30.7.1908. (sutrašnji dan, lol).

Pitanje je, je li nas uopće pogodio jedan veliki komet/asteroid ili ih je bilo više koji su uništeni Teslinim zrakama

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 15:13 (sudy_freak).
16 godina
moderator
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
Lisica kaže...
danen kaže...
Nemam baš najbooje mišljenje o preperima, pa ni o onima koji ocjenjuju njihove sposobnosti preživljavanja. Nikakve zalihe ne mogu pomoći! Treba naučiti živjeti u prirodi, u divljini znati naći hranu i zaklon - kao što su ih znali naći naši pretci. Nedostaje nam svako iskustvo života u takvim uvjetima. Pitaju ljude koje bi tri stvar ponijeli na pusti otok? Vele knjigu, strip, laptop... A ne kažu ono što treba: upaljač, sjekiru i šatorsko krilo.

 To sto si opisao su takodjer preperi. Ne spremaju svi konzerve, neki cine upravo to si opisao.

 

 

Točno. Preperi idu od primjera enormno pretilih Amerikanaca koji jedva hodaju i okolo se voze u onim električnim kolicima i prepping im se svodi na trpanje zaliha hrane u podzemna skloništa, preko fitness/survival/self-defense frikova kao što je ovaj James Yeager (https://www.youtube.com/channel/UCh6iq_mOy33ZPp2EMhqQOeA/featured) meni simpatično lud, do legende preppera, Bosanca s nickom "Selco" koji je na prepperskim forumima stekao kultnu sljedbu (http://www.shtfplan.com/emergency-preparedness/a-survival-q-a-living-through-shtf-in-the-middle-of-a-war-zone_10252011). 

 

BTW, za preživljavanje u šumi je daleko praktičnija i korisnija sklopiva pila, nego bilo kakva sjekira - ono što nas četvorica izrežemo u pola sata "smjenskog rada" s pilom oštrice 30-tak cm, sa sjekirom bismo "sjekirali" dobar dio dana. 

This space for rent!
15 godina
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

Dinosauri nisu skroz izumrli, evoluirali su u kokoši! :)   (fun fact)

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
danen kaže...
Nemam baš najbooje mišljenje o preperima, pa ni o onima koji ocjenjuju njihove sposobnosti preživljavanja. Nikakve zalihe ne mogu pomoći! Treba naučiti živjeti u prirodi, u divljini znati naći hranu i zaklon - kao što su ih znali naći naši pretci. Nedostaje nam svako iskustvo života u takvim uvjetima.

Nakon većine katastrofa preživljavanje je značajno otežano u odnosu na preživljavanje naših predaka neki dulji ili kraći period. Primjerice, nakon pada meteora, u slučaju nastanka tsunamija (kontaminacija tla slanom vodom) i duljim periodom oblaka (zbog dignute prašine i tekućine u atmosferu), biljnom svijetu može trebati dulje vrijeme da se oporavi, a tada bi pronalazak hrane predstavljao problem i našim precima. Također, kod većine katastrofa treba računati i na naoružane skupine ljudi koje će svoje preživljavanje temeljiti na pljački, pa situacija u kojoj su oni ispucali streljivo koje imaju značajno doprinosi šansama za opstanak.

 

Međutim, da, često se dugoročno preživljavanje zanemaruje.

 

danen kaže...
Pitaju ljude koje bi tri stvar ponijeli na pusti otok? Vele knjigu, strip, laptop... A ne kažu ono što treba: upaljač, sjekiru i šatorsko krilo.

To pitanje je poprilično nedefinirano jer je bitno na koliko dugo: ako će biti spašeni za dan - dva, konzerva hrane, 5l vode i neka knjiga su ok. Za preživljavanje više od dva dana ipak prioritet ima alat, dok za doživotno ostajanje tamo prioritet ima tableta cijan-kalija jer djeluje ugodnija alternativa od gubitka razuma.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 18:08 (MrBlc).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
dankodr kaže...
Ne smijem ni pomisliti šta bi se dogodilo velim gradovima u slučaju nestanka struje na mjesec dana - pa to bi bilo gore nego na divljem zapadu

Ko '94. kad su u LA imali blackout, pa su građani zvali policiju da su neka čudna svjetla na nebu...

 

Drago kaže...

BTW, za preživljavanje u šumi je daleko praktičnija i korisnija sklopiva pila, nego bilo kakva sjekira - ono što nas četvorica izrežemo u pola sata "smjenskog rada" s pilom oštrice 30-tak cm, sa sjekirom bismo "sjekirali" dobar dio dana. 

To je točno, međutim, samo dok je pila oštra. S tupom pilom baš i ne biste previše posla obavili, a oštrenje pile je zahtjevnije od oštrenja sjekire (koju je u biti bolje i ne oštriti, već samo prekovati). Sjekira je općenito daleko trajniji alat, a i lakše posluži za samoobranu, pa čak i lov od pile.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
sudy_freak kaže...
boxer kaže...

Zemlju je već pogodio sličan asteroid 1908. godine, kada je pao na područje Tunguske, Rusija. Bio je sličnog promjera 50-190 metara i sva sreća pa je pao na vrlo slabo nastanjeno područje jer je poravnao 2000+ km2šume. 

Tunguska event

A newer finding suggests the explosive power may have been around 20–30 megatons.[10]

Ne želim zalaziti dublje u temu Tunguske Katstrofe, ali nije sa 100% sigurnošću razjašnjen taj misterij.

Dobro je znana činjenica da je u to vrijeme Tesla ima laboratorij koji je bio u funkciji prije 30.7.1908. (sutrašnji dan, lol).

Pitanje je, je li nas uopće pogodio jedan veliki komet/asteroid ili ih je bilo više koji su uništeni Teslinim zrakama

Zrake iz Teslina laboratorija uništavale asteroide?????

 

 :-)

 

Molim te reci da se šališ...

8 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
Tesla je imao sva cuda koja mi danas nemamo i koja danasnja znanost nije u stanju replicirati. Mi znamo da je imao laserske zrake, ali zapravo nemamo dokaz za to. Kuzis, Dexter's laboratory je picin fim naspram Tesla's laboratory. :D
 
1 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
Kaze Washington post da je promjer 127 m i da su ga otkrili tjedan ranije, no nisu dobro procijenili dimenzije. Ne spominje se da je isao iz smjera Sunca...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
rex251 kaže...
sudy_freak kaže...
boxer kaže...

Zemlju je već pogodio sličan asteroid 1908. godine, kada je pao na područje Tunguske, Rusija. Bio je sličnog promjera 50-190 metara i sva sreća pa je pao na vrlo slabo nastanjeno područje jer je poravnao 2000+ km2šume. 

Tunguska event

A newer finding suggests the explosive power may have been around 20–30 megatons.[10]

Ne želim zalaziti dublje u temu Tunguske Katstrofe, ali nije sa 100% sigurnošću razjašnjen taj misterij.

Dobro je znana činjenica da je u to vrijeme Tesla ima laboratorij koji je bio u funkciji prije 30.7.1908. (sutrašnji dan, lol).

Pitanje je, je li nas uopće pogodio jedan veliki komet/asteroid ili ih je bilo više koji su uništeni Teslinim zrakama

Zrake iz Teslina laboratorija uništavale asteroide?????

 

 :-)

 

Molim te reci da se šališ...

Šalim se

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
bruno1026 kaže...
Tesla je imao sva cuda koja mi danas nemamo i koja danasnja znanost nije u stanju replicirati. Mi znamo da je imao laserske zrake, ali zapravo nemamo dokaz za to. Kuzis, Dexter's laboratory je picin fim naspram Tesla's laboratory. :D

 

Čovjek je skočio s kišobranom s krova kuće da isproba padobran 

6 godina
protjeran
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
Keops kaže...

 

Čovjek je skočio s kišobranom s krova kuće da isproba padobran 

 zato ni nije uspio završiti fakultet... dobio je keca iz fizike 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

Šteta

Dirty dosen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
sudy_freak kaže...

Dobro je znana činjenica da je u to vrijeme Tesla ima laboratorij koji je bio u funkciji prije 30.7.1908. (sutrašnji dan, lol).

Pitanje je, je li nas uopće pogodio jedan veliki komet/asteroid ili ih je bilo više koji su uništeni Teslinim zrakama

Zra

 Ma on je u svom laboratoriju u, tamo oko New Yorka ja mislim, radio eksperimente sa bežićnim prijenosom električne energije, direktno kroz zemlju, pa je Tunguska event zapravo bio kao izboj električne energije, kao ono uspješan rezultat jednog od njegovih eksperimenata, koji su jednom i cijeli grad ostavili bez struje, a ne pad asteroida.

 

 

Nisam znao da postoji ta teorija :)

Baza/fora je.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 16:21 (KIKI3ooo).
5 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
Koliki je uopće kapacitet svjetskih šuma...koliko bi se ljudi uopće uspilo prehraniti u toj prvoj godini....500 milijuna...možda milijarda....A ima nas 7 milijardi...s obzirom na pop-kulturu...medije... Hollywood...svi bi krenuli u "divljinu"....svi misle na Hollywood divljinu...sve puno pitke vode..voća...divljači u izobilju....u stvarnosti to je...PAIN IN ASS...s obzirom da sam ja pomalo u duši preppers....ja bi čekao prvu godinu u gradu...već sada u kući imam...bolje imati A ne trebati...nego trebati A nemati:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

Frend čuva onaj prastari plug koji vuče konj. Kaže nikad neznaš kad može zatrebati.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice