Zima još nije stigla, a kad će – ne znamo

poruka: 5
|
čitano: 2.966
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zima još nije stigla, a kad će – ne znamo".
15 godina
offline
Zima još nije stigla, a kad će – ne znamo

Što se tiče klime meni je zanimljivo koliko klima utječe na kulturu, kako kod nas tako i u westrosu (što je u zadnjim sezonama potpuno nelogično postalo). 

 

 A to sa sljepo treba vjerovati tome što klimatolozi kažu baš se ne slažem, da če pogoditi kratkoročno je istina, al dugoročne prognoze nisu bile baš najpouzdanije. Naravno danas se puno točnije i  brže može doči do projekcija za prognozu zahvaljujući kompjuterima. Al lako se upada u iskušenje da se previše dramatiziraju i uveličaju dobiveni rezultati (nažalost nije bolje ni u drugim granama znanosti) je ako se želi financiranje ako doneseš mlake rezultate manja je vjerojatnost da če te drugi put financirati (nije svaki put tako al više nego što je poželjno za ovakvu struku).

 

Isto je dobro da se pita dali ima više klimatskih promjena ili se samo više govori o njima? Našao sam zanimljive odgovore i za jednu strani i za drugu, primječujem promjene, al daleko je od onoga što klimatolozi govore i dramatiziraju. 

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Zima još nije stigla, a kad će – ne znamo

možda i njima grof vakula prognozira vrijeme. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zima još nije stigla, a kad će – ne znamo
ivan262 kaže...

 

 A to sa sljepo treba vjerovati tome što klimatolozi kažu baš se ne slažem, da če pogoditi kratkoročno je istina, al dugoročne prognoze nisu bile baš najpouzdanije. 

 

Isto je dobro da se pita dali ima više klimatskih promjena ili se samo više govori o njima? Našao sam zanimljive odgovore i za jednu strani i za drugu, primječujem promjene, al daleko je od onoga što klimatolozi govore i dramatiziraju. 

Pomiješao si klimatske promjene s meteorološkim prilikama. To što je negdje ovih dana hladnije nego inače ne znači da nema globalnog zatopljenja, ili kad meteorolozi "fulaju" prognozu za sljedeći četvrtak ne znači da su klimatski modeli Zemlje netočni... https://en.wikipedia.org/wiki/Climate_change

 

A evo i malo o klimatskim promjenama u formi stripa: https://xkcd.com/1732/

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
12 godina
neaktivan
offline
Zima još nije stigla, a kad će – ne znamo

Neki ljudi su bas bili kreativno dokoni...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zima još nije stigla, a kad će – ne znamo
BLKnez kaže...

Neki ljudi su bas bili kreativno dokoni...

 Ima i gore: https://www.zmescience.com/science/news-science/lembas-bread-fellowship/

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice