Je li život doista nastao iz valova?

poruka: 17
|
čitano: 5.257
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li život doista nastao iz valova?".
6 godina
protjeran
offline
Je li život doista nastao iz valova?

I meni je jednom prilikom poslo za rukom na plazi stvoriti zivot.

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Je li život doista nastao iz valova?

stare babe, koje se u to razumiju, kažu da je zemlja stara pribl. 4 milijarde, a da se prvi dokazi površinske vode (u stijenama) pojavljuju samo 200 milijuna godina poslije. ovo će, pak, reć' da je život imao skoro 3,8 milijardi (u đuture, jasno) godina za nastanak, razvoj i dejstva po neprijateljskoj živoj sili i fortifikacijskim objektima. nažalost, negdje je zapelo pa je inteligentan život još uvijek najrjeđi spoj na zemlji. možda je "puhnul vetar, zel ga vrak"?  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Je li život doista nastao iz valova?

Sta ce vam ta inteligencija toliko? Da mene sad neko pita bi li proveo noc sa nikolom teslom ili scarlett johannson....

 

Mislim, svaka cast Tesli, ali on mi je vise onako, za razgovor uz kavu popodne.

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 11:56 (Gorstak79).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li život doista nastao iz valova?
Gorstak79 kaže...

Sta ce vam ta inteligencija toliko? Da mene sad neko pita bi li proveo noc sa nikolom teslom ili scarlett johannson....

 scarlett ti ionako ne bi dala...

11 godina
offline
Re: Je li život doista nastao iz valova?
Gorstak79 kaže...

Sta ce vam ta inteligencija toliko? Da mene sad neko pita bi li proveo noc sa nikolom teslom ili scarlett johannson....

 

Mislim, svaka cast Tesli, ali on mi je vise onako, za razgovor uz kavu popodne.

A dan, s kim bi proveo dan? 

42
6 godina
protjeran
offline
Je li život doista nastao iz valova?

Dan bih proveo na bug forumu, jer bug rula nadmocno...

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Je li život doista nastao iz valova?

Što nastane kad komet pun organskih spojeva padne na te jalove valiće?

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Je li život doista nastao iz valova?
memulica kaže...

Što nastane kad komet pun organskih spojeva padne na te jalove valiće?

 

 

nista, kometi su premaleni da bi imali utjecaja, vecina ih izgori u atmosferi i samo komadici padnu, gotovo svakodnevno...

Salt n Pepa - Push It
6 godina
offline
Re: Je li život doista nastao iz valova?
U razgovoru s Teslom....mozda bi ti on rekao ze neki nepoznati izum...onda ti kasnije unovčiš taj izum....zaradiš milijune....mozda padne i nobel...i onda imas scarletta na lopate
16 godina
offline
Re: Je li život doista nastao iz valova?
Gorstak79 kaže...
memulica kaže...

Što nastane kad komet pun organskih spojeva padne na te jalove valiće?

 

 

nista, kometi su premaleni da bi imali utjecaja, vecina ih izgori u atmosferi i samo komadici padnu, gotovo svakodnevno...

 Bome, da nam komet uleti u atmosferu, bilo bi tu svega... Ovo o čem ti pričaš su meteori... 

8 godina
offline
Je li život doista nastao iz valova?

Kad komet ili veće svremirsko tijelo padne u atmosferu toliko je ugrije da u njoj započnu kemijske reakcije. Danas većinom nastaju dušikovi oksidi, no kada u atmosferi još nije bilo kisika natajao je cijanovodik, HCN. Koliko i kako, ovisi o sastavu atmosfere, veličini nebeskog tijela i td. Čini se da su ti udari imali bitan utjecaj na sastav prvotne atmosfere, a onda i sintezu prvih organskih spojeva - bilo preko valova, bilo nekako drugačije.  

 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Je li život doista nastao iz valova?
lllnuclearlll kaže...
 Bome, da nam komet uleti u atmosferu, bilo bi tu svega... Ovo o čem ti pričaš su meteori... 

 

Je, imas praf, mozak mi ne radi kak spada....doduse znam samo za halleyevu kometu i ako je moje veliko izdanje u boji Zagora tocno, onda u nekoj mocvari na nekom brodu ozive pirati kad ona prodje, mislim svakih 60 godina...

 

u mom sicusnom mozgu su kometi bili oni malecni, a asteroidi oni veliki....sve mi se izmisalo...

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 23:27 (Gorstak79).
12 godina
online
Re: Je li život doista nastao iz valova?
Gorstak79 kaže...

Dan bih proveo na bug forumu, jer bug rula nadmocno...

 Violation of copyright. You ve been reported. 

8 godina
offline
Je li život doista nastao iz valova?

Kometa ima na milijarde u Sunčevom sustavu. Nalaze se u Orthovim oblacima i Kuiperovom pojasu daleko iza planeta. Tu i tamo kojem se destabilizira putanja i on poleti prema Suncu. Kad mu se približi, zagrije se te djelomično ispari. Tako nastaje karakterističan rep ("zvijezda repatica"). Ovisno o putanji može početi kružiti oko Sunca te se periodično pojavljivati na nebu, poput Halleyevog kometa. No može se susresti i sa Zemljinom potanjom, a onda jao si ga nama! Zadnji takav susret završio je kao Tunguska eksplozija (Tunguski meteorit). Budući da je tijelo kometa od vrlo rahlog materijala i većinom sastavljeno od vode, ekspodirao je u atmosferi, a od njega nije nastao krater niti se moglo pronaći ikakav meteorit, dakle njegov kameni ostatak. Pad kometa na Jupiter bio je pak događaj koji su prije desetak godina astronomi promatrali i potanko istražili. Eto, toliko da na brzinu odgovorim čitatelju. 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Je li život doista nastao iz valova?

U prirodi postoji masa raspadnute organske tvari, koju svaki dan lupaju valovi, gromovi, zračenja, kemikalije...itd itd... pa ne znam što još fali? Zilijun godina? Da tako je, za svaku teoriju koja ne drži vodu tajni sastojak "zilijun godina" daje da "održi vodu".

 

Ako život ne nastaje iz obilja organske tvari, zašto bi nastao iz oskudne "čarobne lokvice" u koju se polaže toliko nade i vjere?

 

Ah...mora čovjek nešto vjerovat, pa makar to bile bajke.

Time waits for no man.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Je li život doista nastao iz valova?
Tanen kaže...

U prirodi postoji masa raspadnute organske tvari, koju svaki dan lupaju valovi, gromovi, zračenja, kemikalije...itd itd... pa ne znam što još fali? Zilijun godina? Da tako je, za svaku teoriju koja ne drži vodu tajni sastojak "zilijun godina" daje da "održi vodu".

 

Ako život ne nastaje iz obilja organske tvari, zašto bi nastao iz oskudne "čarobne lokvice" u koju se polaže toliko nade i vjere?

 

Na temelju cega si zakljucio da zivot ne nastaje iz obilja organske tvari?

14 godina
offline
Re: Je li život doista nastao iz valova?
Zivot je nastao kad se prvi put bootao holodek
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice