Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec tij

poruka: 35
|
čitano: 8.028
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec tij".
Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec tij

A kako to da najvise na mjesec udara a tako malo na Zemlju? Zar zbog atmosfere gdje bi se ovakvi kamencici raspali ili je nesto drugo u pitanju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec tij

svakodnevno manji  sagore u atmosferi a i malo veci nas udaraju svaki dan ,samo sto vecina povrsine nase planete nije naseljena  ili  padnu u oceane pa ih i ne primjecujemo onoliko koliko bi trebali 

waaagh
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec tij

znači, murija tvrdi da je kriv meteoroid(vanija) jer je došao sa sporedne putanje i mjesecu oduzeo prednost? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 13:35 (Ajar).
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Hmm... Mene zanima kako se od tako malenog meteorita vidio tako jak bljesak. Je li zbog odsjaja ili je nešto drugo u pitanju. I bi li isto bilo vidljivo sa mjeseca da za vrijeme pomrčine zemlje udari u nju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec tij
Na ovo sam pitanje već odgovorio kada je bila riječ o istoj temi. No ponovit ću ga: većina se energije meterorskog udara pretvori u toplinu, a ona opet tali i isparava stijene. Od toga se vidi bljesak. Iz podataka iznesenih u ovom članku možete izračunati koji se postotak energije meteorita pretvorio u bljesak (svjetlost).
 
5 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Ajar kaže...

znači, murija tvrdi da je kriv meteoroid jer je doša sa sporedne putanje i mjesecu oduzeo prednost? 

 Očigledna stvar, Mesec je već bio u kružnom toku.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Ivane upravo si pao na vozackom. Kruzni tok nije u prednosti, naravno ako nema znaka. To je samo cesta spigana u krug te vrijedi pravilo desne strane. Sjedi 1. A meteorit je opalio u mjesec jer nije prilagodio brzinu uvjetima u svemiru. Popadali su i ovi koji ti dadose 👍
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 19:41 (Brk).
16 godina
offline
Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec tij

To se kripto valute lagano spustaju na mjesec....

 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Brk kaže...
Ivane upravo si pao na vozackom. Kruzni tok nije u prednosti, naravno ako nema znaka. To je samo cesta spigana u krug te vrijedi pravilo desne strane. Sjedi 1.

Čestitam, upravo si pokrio 0.05% kružnih tokova u poznatom Svemiru.

K'o Baldrick kad Crnoj Guji pomaže pri bijegu iz zatvora i donese mu kostim Robin Hooda, ako slučajno bude maskenbal u mjestu na koje naiđe.

Gledam te!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Ivan(4) kaže...
Ajar kaže...

znači, murija tvrdi da je kriv meteoroid jer je doša sa sporedne putanje i mjesecu oduzeo prednost? 

 Očigledna stvar, Mesec je već bio u kružnom toku.

Znači, Zemlja nije ni geoid ni ravna ploča, već pitar.

 

Veliki Brat kaže...

Čestitam, upravo si pokrio 0.05% kružnih tokova u poznatom Svemiru.

Ne bi vjerovao koliko prometnih se događa jer ljudi zaboravljaju temeljna pravila i voze po takvim pojednostavljenim dok ne nalete na iznimku.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Brk kaže...
Ivane upravo si pao na vozackom. Kruzni tok nije u prednosti, naravno ako nema znaka. To je samo cesta spigana u krug te vrijedi pravilo desne strane. Sjedi 1. A meteorit je opalio u mjesec jer nije prilagodio brzinu uvjetima u svemiru. Popadali su i ovi koji ti dadose 👍

 Brko zajebunio si se!

 

vozila u kružnom toku su u prednosti i najčešće imaš pred uključenje onaj obrnuti trokut (nailazak na cest s pravom prvenstva)...

 

pa daj zamisli  da na kružnom toku vrijedi pravilo desne strane, SVI ti dolaze s desne strane!

 

Kružni tokovi bi onda bili točke gušenja a ne rasterećenja toka prometa....

 

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
"vozila u kružnom toku su u prednosti i najčešće imaš pred uključenje onaj obrnuti trokut (nailazak na cest s pravom prvenstva)..."

Pao si :)

Ako nema trokuta (semafora, stopa), u kruznom toku vrijedi pravilo desne strane, kako je kolega gore i napisao. Nije cesta situacija, ali ih ima.. ako se ne varam, u Zagrebu, na tresnjevki, na kraju Adzijine? Na otoku Krku ima recimo bar deset takvih.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 9:16 (mcf).
14 godina
offline
Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec tij

https://automobili.hr/novosti/savjeti/kruzni-tok-pravila-voznje_i_najcesce-greske

 

http://www.instruktor-voznje.com.hr/kruzni_tok_rotor/

 

http://www.oryx-asistencija.hr/savjeti-za-vozace/savjeti/donosimo-osnovna-pravila-prometovanja-kruznom-toku-8544

 

daj ukopčajte mozak, svaki ulaz je s desne strane onima u kružnom toku, kad bi bilo pravo prvenstva (iako bi se i to dalo postaviti znakom UNUTAR kružnog toka) s desne strane, kružni tok bi stalno bio začepljen i poništio svoju prvotnu ulogu...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Zato ispred kružnog toka imaš trokut. Tamo gdje ga nema oni u kružnom su u prednosti.
Edit: krivo sam se izrazio, oni koji ulaze u tok (dolaze s desna) su u prednosti.

Prouči to dobro prije nego sjedneš ponovo u auto.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 13:01 (Visak).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Visak kaže...
Zato ispred kružnog toka imaš trokut. Tamo gdje ga nema oni u kružnom su u prednosti.

Prouči to dobro prije nego sjedneš ponovo u auto.

Tako se vozimo po "narodnoj predaji", međutim, ako to pokušaš dobro proučiti, imaš problem - jednostavno ne mogu naći zakon, propis, odredbu koji to propisuju. Doduše, nisam još ni vidio kružni tok bez znakova ili horizontalne signalizacije kojima je reguliran ulazak u kružnio tok.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Koji propisuju što? Da onaj koji dolazi s desna u prednosti (krivo sam napisao da je onaj u toku u prednosti)?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec tij

Vrlo je jednostavno, u svakoj autoškoli se uči ovako

 

Pravilo desne strane

Razumljivo je stoga da je nekim vozačima takva regulacija prometa novost i da se teško snalaze. Iako su kružni tokovi mnogo sigurniji od svih raskrižja bez semafora, nisu rijetkost ni prometne nesreće. Prva je zabluda većine vozača da vozila koja se kreću kružnim tokom imaju prednost. Pogrešno! – Ako na ulasku u kružni tok nema prometnog znaka za obvezno zaustavljanje ili znaka križanja s cestom s prednošću prolaska (stop ili trokut, nap. a.), znači da je riječ o cestama iste važnosti i primjenjuje se pravilo propuštanja vozila s desne strane – rekao nam je Viktor Forjan iz Odjela za sigurnost na cestama PU zagrebačke. Ipak, u nas su takvi kružni tokovi prava rijetkost. Ali, valja uvijek biti na oprezu i pratiti prometnu signalizaciju.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/auti/vozac-u-rotoru-nema-uvijek-prednost-treba-obratiti-pozornost-na-znakove-44296 - www.vecernji.hr

Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
@jura ja sam ukopcao mozak, za razliku od nekih. Evo, sam si sebi odgovorio sa onim postanim linkovima, copy paste:

"Da nema prometnog znaka prednost bi imala vozila koja se uključuju u kružni tok, odnosno dolaze sa desne strane vozilu koje je u kružnom toku."

Kako rekoh, nije nepostojeca situacija, na Krku ima nekoliko takvih rotora, pazi da ne satres nekog ako te put nanese tamo :)
8 godina
odjavljen
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
mcf kaže...
"vozila u kružnom toku su u prednosti i najčešće imaš pred uključenje onaj obrnuti trokut (nailazak na cest s pravom prvenstva)..."

Pao si :)

Ako nema trokuta (semafora, stopa), u kruznom toku vrijedi pravilo desne strane, kako je kolega gore i napisao. Nije cesta situacija, ali ih ima.. ako se ne varam, u Zagrebu, na tresnjevki, na kraju Adzijine? Na otoku Krku ima recimo bar deset takvih.

 Na krku ima 5 auta tako da tamo ne trebaju znakovi

14 godina
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
mcf kaže...
@jura ja sam ukopcao mozak, za razliku od nekih. Evo, sam si sebi odgovorio sa onim postanim linkovima, copy paste:

"Da nema prometnog znaka prednost bi imala vozila koja se uključuju u kružni tok, odnosno dolaze sa desne strane vozilu koje je u kružnom toku."

Kako rekoh, nije nepostojeca situacija, na Krku ima nekoliko takvih rotora, pazi da ne satres nekog ako te put nanese tamo :)

 pogledaj na zadnjem linku stavku 2.

 

kao što rekoh, logika nalaže da se kružni tok ćim prije "očisti", pa dajste zamislite jedan šleper s prikolicom da stoji u kružnom toku i čeka vas da mu uletite ispred ?!?

 

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec tij

Logika nalaže da se poštuju prometna pravila i propisi

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Stric_Jura kaže...

 

pa daj zamisli  da na kružnom toku vrijedi pravilo desne strane, SVI ti dolaze s desne strane!

 Jesi ikad ulazio u Split sa brze ceste Solin-Klis? E pa na tom kružnom toku na jednom ulazu vrijedi pravilo desne strane, s razlogom...

14 godina
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Nisi citao sto sam napisao. Rekao sam "ako nema znaka". U Gornjoj Kustosiji je bio kruzni tok bez znaka na jednom ulazu da bi bus imao prednost. Stavljen je na kraju znak radi ljudi koji misle da su u pravu jer su u kruznom toku. Informiraj se.
13 godina
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
"kao što rekoh, logika nalaže da se kružni tok ćim prije "očisti", pa dajste zamislite jedan šleper s prikolicom da stoji u kružnom toku i čeka vas da mu uletite ispred ?!?"

Ono sta je tebi logicno je jedno, a zakon (koji smo ti ja i ostali citirali) je drugo. Uglavnom, nisi u pravu, shvatio si valjda to do sada, ne moramo istu stvar ponavljati u trideset postova :)

@glavas_zg na krku glavnim rotorima prodje hiljade automobila (dnevno) izmedju cetvrtog i desetog mj.
14 godina
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Brk kaže...
Nisi citao sto sam napisao. Rekao sam "ako nema znaka". U Gornjoj Kustosiji je bio kruzni tok bez znaka na jednom ulazu da bi bus imao prednost. Stavljen je na kraju znak radi ljudi koji misle da su u pravu jer su u kruznom toku. Informiraj se.

 A kako ti kad si u kružnom toku znaš koji ulaz ima znak? Znači u kružnom imaš prednost, dok ne naletiš na znak unutar kružnog.

16 godina
online
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Diablo86 kaže...
Brk kaže...
Nisi citao sto sam napisao. Rekao sam "ako nema znaka". U Gornjoj Kustosiji je bio kruzni tok bez znaka na jednom ulazu da bi bus imao prednost. Stavljen je na kraju znak radi ljudi koji misle da su u pravu jer su u kruznom toku. Informiraj se.

 A kako ti kad si u kružnom toku znaš koji ulaz ima znak? Znači u kružnom imaš prednost, dok ne naletiš na znak unutar kružnog.

Kao i na svakom drugom raskrižju.

Kružni tok je obično raskrižje bez posebnih "pravila", ne postoji nikakva "prednost kružnog toka". Ne moraš imati znak u kružnom toku, moraš gledati koje znakove imaju ovi s tvoje desne strane.

14 godina
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Old Iggy kaže...
Diablo86 kaže...
Brk kaže...
Nisi citao sto sam napisao. Rekao sam "ako nema znaka". U Gornjoj Kustosiji je bio kruzni tok bez znaka na jednom ulazu da bi bus imao prednost. Stavljen je na kraju znak radi ljudi koji misle da su u pravu jer su u kruznom toku. Informiraj se.

 A kako ti kad si u kružnom toku znaš koji ulaz ima znak? Znači u kružnom imaš prednost, dok ne naletiš na znak unutar kružnog.

Kao i na svakom drugom raskrižju.

Kružni tok je obično raskrižje bez posebnih "pravila", ne postoji nikakva "prednost kružnog toka". Ne moraš imati znak u kružnom toku, moraš gledati koje znakove imaju ovi s tvoje desne strane.

 A kako da gledam unutar kružnog?

16 godina
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Old Iggy kaže...

Kao i na svakom drugom raskrižju.

Kružni tok je obično raskrižje bez posebnih "pravila", ne postoji nikakva "prednost kružnog toka". Ne moraš imati znak u kružnom toku, moraš gledati koje znakove imaju ovi s tvoje desne strane.

 Koliko me pamćenje služi iz auto škole, kad prilaziš raskrižju i nemaš nikakav znak ispred sebe onda si na glavnoj cesti. Ne znam na koji način ču vidjeti koji su znakovi na drugim prilaznim cestama sa lijeve i desne strane.

9 godina
neaktivan
offline
Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec tij

Trebali bi opet otvoriti birc i nespavalice. Udem da procitam nesto pametno,mjesec-kruzni tok. Lepa brena,ceca i ostali pokemoni. I pikachu.

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Znanstvenici pojasnili što je udarilo u Mjesec
Kad nemaš nikakav znak ispred sebe, onda propuštaš vozila koja nailaze s desne strane. Međutim, znakove možeš imati i u vidu crta na cesti - puna preko ceste je stop, a isprekidana je trokut. Također, veliki broj kružnih tokova ima ulaze riješene kao odvojene trake, pa zapravp ne ulaziš u raskrižje, već se prestrojavaš.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice