Zombie-gljive iz TV-serije „The Last of Us“: 13 pi

poruka: 97
|
čitano: 28.118
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zombie-gljive iz TV-serije „The Last of Us“: 13 pi".
15 godina
offline
Re: Zombie-gljive iz TV-serije „The Last of Us“: 1

Ja ti smetam i po kućama sa vlastiti alatom.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
offline
Re: Zombie-gljive iz TV-serije „The Last of Us“: 1
Srce Isusovo kaže...

 Samo što je ovdje počelo i završilo u 40-ak minuta sočnog gej seksa... Fajn baj mi, upoznali ih tko su, što su, kako su i isto tako ih i ispratili. Pojma nemam što će dalje bit i dali ima još koje gej dupe na vidiku a da ga treba malo "razradit"...

I u igri je Bill bio "go out with a bang" tip osobe, drže se igre da bi riječ rekao.

16 godina
offline
Re: Zombie-gljive iz TV-serije „The Last of Us“: 1
Drago kaže...

Ne znam za ostale forumdžije, ali ovaj formdžija bi se "uzjebao" i da su bile dvije cure jer je ovaj nivo romantičnog zapleta u razini Ane Žube, Ljubavni vikend roman, "Čekala je svog muškarca", ali s dva njegovana bradonje (u postapokalipsi da sve bude još smješnije). 

 

Doslovce su preslikane formule iz tih ljubića.

 

(To je, usput, vrlo tipizirani tip beletristike gdje se točno zna kako se spajaju likovi, koliko nedaća moraju proći prije nego im se ostvari ljubav, kakvi moraju biti - ona lijepa, uredna, poštena, netko o njoj ovisi zbog čega ne može upoznati muškarca svojih snova; on visok, muževan, nesretno oženjen ili mu je žena umrla ili umire, ostavlja ga s djetetom ili djecom koju nakon peripetija ona prihvati kao svoje i bude bolja mater od prave matere. 

 

Ona je usput i superseksi i u krevetu živa vatra, ali se čuva za njega, Pravoga, a on je nakon razvoda/ženine smrti/odveli je vanzemaljci-zombiji voteva povučen i čak mu se i čini da mu nije više do žena kad ono međutim.)

 

Ova dvojica se tako napokon savršeno pogode, okolo apokalipsa, a ovaj ima razrađen "perimeter" s tehnologijom izvučenom valjda iz dupeta (inače se svi 20 godina nakon apokalipse odijevaju u robu koja je od nošenja i pranja trebala biti dezintegrirana 15 godina ranije); tip kuva bolje od Nadaline (a znamo da kad Nadalina muti jaja, zamuti pamet svima), ali, eto, bolest, daj tablete (koje tablete, batebog, nema civilizacije? One koje si kupio u istom dućanu u kojem kupuješ opremu za "perimeter", naravno...) i kme-smrt, ajd se sad ti nemoj uživiti u nešto TAKO UVJERLJIVO.

 Seciras epizodu kao da je poanta citave serije ta romansa.

Redatelj je imao jednu epizodu za ispricati tu pricu cija je poanta vezana uz siri kontekst prezivljavanja i potrage za smislom zivota u apokalipsi i napravio odlican posao za taj "side quest".

Navodno postoji verzija epizode dugacka 3 sata. Od ta 3 sata, vjerujem da je puno materijala koji cini ljubavni zaplet zanimljivijim, no stvari su morale biti rezane kako bi druge stvari mogle biti ukljucene.

 

Jedan covjek - nikada okusio "slobodnu musku ljubav", sam i usamljen u apokalipsi, godinama bez ljudskog kontakta.

Drugi covjek - nekoc hiperseksualni homoseksualac koji je u ocajnoj potrebi za pomoci.

 

Sretnu se...prvi ga ugosti iz svog ocaja, drugi osjeti vibe prvoga, pogled, cinjenicu da je obican rucak prezentirao po svemu kao date...zakljucuje sto se dogada te i sam ide uzvratiti zahvalnost/zadovoljiti svoje potrebe.

Ne znam sto je ovdje neuvjerljivo...

Nista medu njima dvojiciom nije "savrseno". Radnja prikazuje bitne trenutke, nema vremena za prikaz svadanja oko toga ko ce danas prati gace.

Dvojica usamljenih i sjebanih homoseksualaca se protiv svih sansi naslo u apokalipsi...i to je dovoljno...nije bas da su se nasli na grindru pa im je sve po volji, od fizickog izgleda, preko karaktera, do zajednickog interesa u anime...jednostavno su se nasli i iskoristili to sto su znali da nema puno izbora u svijetu kojeg nastanjuju.

 

Sto se ostalih kritika tice, dosta su nitpicking...covjek je u svom vlastitom gradicu i ima pristup ducanu odjece, ljekarni i tko zna cemu sve ne. Ja jos u podrumu imam svoju robu staru 30 godina i nije shebana od zuba vremena...a u slucaju kad bih imao citav ducan robe, imao bih dovoljno da se ne razfuca u 30 godina. Nije bas neki sci-fi.

U jednoj sceni se aludira na to da su ljekove trampali sa QZ-om, vjerojatno za oruzje ili nesto slicno.

Perimiter...napravljen od dosta jednostavnih mehanickih zamki koje je doomsday prepper sa resursima citavog gradica gradio godinama. Je li potpuno realno? Mozda nije. Ali stvarno mislim da nije toliko neuvjerljivo da bi bila neka validna kritika epizode.

 

Najveca kritika vjerodostojnosti  koju bih ja dao je da jedan amer i doomsday prepper stoji nasred ulice bez zaklona dok puca iz snipera po raiderima...

- Psiho246
16 godina
moderator
offline
Re: Zombie-gljive iz TV-serije „The Last of Us“: 1

Ovo mi je bilo smiješno:

"Ja jos u podrumu imam svoju robu staru 30 godina i nije shebana od zuba vremena." = "Normalno je da ekipa na sebi nosi odjeću 30 godina nakon apokalipse koju je nosila dok je društvo funkcioniralo."

Problem je šta se "zbog priče" i "dublje poruke" prave kretenski filmovi i serije koji veze s mozgom i elementarnom logikom i onda ja gledam dvojicu koji žive s "tabletama", funkcionalnom kupaonicom, ogradom pod naponom, oružjem (i pripadajućom municijom) kao da je apokalipsa i totalni kolaps društva = "živim na selu (ali u podrumu imam neku robu staru 30 godina)".

 

I onda to nekima "nije neki sci-fi".

 

Pa i nije, nego čista uobrazilja koji sa "sci" dijelom i elementarnom logikom veze nema.

 

A ovo da netko to ide braniti kao "moguće" ("imam robu u podrumu") je jednostavno bizarno.

 

Najbolji (i najdosadniji) film o postapokalipsi je Survivalist (The Survivalist (2015) - IMDb) - tip je poživotinjio i živi sam u šumi, stalno u panici i navečer manijakalno masturbira jer mu je to jedina zabava. I brani svoju bašticu jer mu od nje ovisi život. 

 

Sve ove priče "on je preper (pa ima vječne zalihe za život nakon kolapsa društva)" veze s ničim nemaju. Možeš biti preper koliko hoćeš, ali tvoje zalihe koje si realno možeš priuštiti i ima smisla (neke stvari ne traju vječno - "tabletice", odnosno lijekovi, recimo) su za nekoliko mjeseci, a nakon toga ideš graditi društvo i živjeti od toga šta ti zemlja da ili ćao-bao. 

 

Ovo viđenje "postapokalipse" i "preperstva" je soccer-mom verzija, romantičarska, besmislena i uljepšana van svih okvira minimuma logike.

 

(Sad govorim općenito o verziji apokalipse u mainstream filmovima i serijama, ne o ovoj konkretnoj koja je dodatno smiješna zbog svega što sam već rekao.)

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2023 19:08 (Drago).
14 godina
offline
Zombie-gljive iz TV-serije „The Last of Us“: 13 pi

Citam i citam i ispada da je they live scinence non fiction usporedbi sa the last of us... 

Jeli serija uopce zabavna ili je ljudi gledaju samo zbog human drama i "poruke koju salje"? ( jer te stvari meni eto nisu zabavne...)

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2023 19:23 (konjRR).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zombie-gljive iz TV-serije „The Last of Us“: 13 pi

Nesuvisli SF i kućica na selu i dječica i bašća?

 

Jel se ovdje opisuje TLoU ili The Quiet Place Johna "CIA me platila da preko najgore propagande promoviram terorističku agenciju čime sam se otarasio do beskraja izmemane face Džima iz Officea" Krasinskog? Koji je potom za tucet (il kolko već) milijuna dolara prodao koncept ideje o "Vijestima ali dobrim, kužiš" NBCu nakon što su on i Gal Gadot izliječili onih užasnih mjesec dana korone i lockdowna koliko je Tom Hanks jadan bio bolestan?

 

1969e Joe Ruby i Ken Spears su uspješno progurali koncept u kojem se preko govoreće džukele djecu uči da su na kraju priče "ljudi istinska čudovišta" i taj se val jaše odtad.

 

Ili smo samo čangrizavi i trebamo:

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zombie-gljive iz TV-serije „The Last of Us“: 1
wyks kaže...

Ili smo samo čangrizavi i trebamo:

 

 Stari i čangrizavi 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice