346 gigaflopsa na stolu

poruka: 16
|
čitano: 2.477
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "346 gigaflopsa na stolu".
11 godina
neaktivan
offline
346 gigaflopsa na stolu

bla bla dajte nam love ,,,,

 

super jeftino dioniceee

 

glupost ,ibm je pricao nesto slicno prije ohohoo i rezultat je bio da su se okrenuli galij siliciju  

i sad ovi pametni kao uspjeli rjesiti problem logike u tom cipu tj kko ga isprogramirati

ono lol

 

 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: 346 gigaflopsa na stolu
Cim bug prenosi, znaci nist od toga xD
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
16 godina
neaktivan
offline
346 gigaflopsa na stolu

Naravno da se kalkulacije ne bi obavljale brzinom svjetlosti (što bi to uopće značilo?) nego ovise o brzini tranzistora/releja/prekidača/aktivnog elementa; na njihovim stranicama piše da trenutni model s tekućim kristalima radi na 20 Hz.

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
346 gigaflopsa na stolu

meni je stol zakrčen i stalo bi na nj jedva stotinjak gigaflopasa. o, tugo jesenja. {#}

Moj PC  
2 5 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
346 gigaflopsa na stolu

Opet sramoćenje u članku.

Otkad je 346 GFLOPS puno??  

Pa to je otprilike u rangu Tegra K1 SoC-a! 

 

Današnji high end desktopi premašuju 7-8 TFLOPS, znači oko 20 PUTA brže od toga. 

 

Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: 346 gigaflopsa na stolu
darko_sam kaže...

Opet sramoćenje u članku.

Otkad je 346 GFLOPS puno??  

Pa to je otprilike u rangu Tegra K1 SoC-a! 

 

Današnji high end desktopi premašuju 7-8 TFLOPS, znači oko 20 PUTA brže od toga. 

 

si ti uopce pogledao video?? "desktop cpu" obraduje podatke "serijski" jedno po jedno...ovo je u stanju prakticki beskonacno od jednom....{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
neaktivan
offline
Re: 346 gigaflopsa na stolu
Stjepanj kaže...
darko_sam kaže...

Opet sramoćenje u članku.

Otkad je 346 GFLOPS puno??  

Pa to je otprilike u rangu Tegra K1 SoC-a! 

 

Današnji high end desktopi premašuju 7-8 TFLOPS, znači oko 20 PUTA brže od toga. 

 

si ti uopce pogledao video?? "desktop cpu" obraduje podatke "serijski" jedno po jedno...ovo je u stanju prakticki beskonacno od jednom....{#}

 

 Pogledao sam video, i ne vidim kakve veze ima sa sugestjom da je 346 GFLOPS (giga(milijarda)  floating operations per second) 'na stolu" danas nešto impresivno. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.8.2014 22:21 (darko_sam).
15 godina
offline
346 gigaflopsa na stolu

-serija-paralel... serija radi, paralel samo u nekim slučajevima kad je moguć i povećanje paralelizma nije beskonaćno, nakon čega se više gubi na sinkrinizaciju nego obradu. Prednost je u većoj količini jednostavnih transformacija (VGA-transkodiranje i sl), za ostalo je i dalje neophodan klasičan način. Tako da, prežvakavanje stvari koja posotji već stoljeće, 'next'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
346 gigaflopsa na stolu

Dakle, ekipa ovdje očito nema blagog pojma što su Floating operacije u sekundi, niti što znače giga i tera prefiksi. 

 

Naslov jasno kaže "346 gigaflopsa na stolu". 

A na stolu za kojim je autor to tipkao, kladim se, nalazi se barem 1000 gigaflopsa. 

Ponavljam, desktopi danas prelaze 8000 gigaflopsa tako da je naslov sam po sebi u rangu "50KS pod haubom "

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: 346 gigaflopsa na stolu
darko_sam kaže...

Dakle, ekipa ovdje očito nema blagog pojma što su Floating operacije u sekundi, niti što znače giga i tera prefiksi. 

 

Naslov jasno kaže "346 gigaflopsa na stolu". 

A na stolu za kojim je autor to tipkao, kladim se, nalazi se barem 1000 gigaflopsa. 

Ponavljam, desktopi danas prelaze 8000 gigaflopsa tako da je naslov sam po sebi u rangu "50KS pod haubom "

kaj si tako uporan? napisali su da ce to biti snaga prvog prototipa koji ce po velicini biti velik kao danasnje desktop racunalo, sad zamisli usporednu snagu da je to racunalo veliko kao "danasnje super racunalo" od par metara visine i neznam koliko sirine...a to je tek prvi prototip...{#}, naravno u tu kalkulaciju ubroji i jos nacin rada na koji radi, za razliku od danasnjih sup. racunala! jasnije malo???

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.8.2014 9:35 (Stjepanj).
10 godina
neaktivan
offline
Re: 346 gigaflopsa na stolu
StUporan  kaže...
darko_sam kaže...

Dakle, ekipa ovdje očito nema blagog pojma što su Floating operacije u sekundi, niti što znače giga i tera prefiksi. 

 

Naslov jasno kaže "346 gigaflopsa na stolu". 

A na stolu za kojim je autor to tipkao, kladim se, nalazi se barem 1000 gigaflopsa. 

Ponavljam, desktopi danas prelaze 8000 gigaflopsa tako da je naslov sam po sebi u rangu "50KS pod haubom "

kaj si tako uporan? napisali su da ce to biti snaga prvog prototipa koji ce po velicini biti velik kao danasnje desktop racunalo, sad zamisli usporednu snagu da je to racunalo veliko kao "danasnje super racunalo" od par metara visine i neznam koliko sirine...a to je tek prvi prototip...{#}, naravno u tu kalkulaciju ubroji i jos nacin rada na koji radi, za razliku od danasnjih sup. racunala! jasnije malo???

 

 

Uporan sam zato jer vidim da mi ljudi daju td a sve što sam rekao su puke cinjenice. 

A ni tebi očito još uvijek nije jasno da je naslov smiješno deplasiran i ignorantski. 

 

Po četvrti put - 346 gigaflopsa znaci da je procesor u stanju obraditi 346 milijardi floating operacija u JEDNOJ SEKUNDI. 

 

A današnji desktopi mogu obraditi 8 tisuća milijardi floating operacija u JEDNOJ SEKUNDI 

12 godina
protjeran
offline
346 gigaflopsa na stolu

razmisljaj malo opsirnije...sve ti je ljepo objasnjeno u videu na kojem pricipu radi doticni, ak ti to nije dovoljno imas i na youtubeu hrpu toga!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 346 gigaflopsa na stolu
Današnja stolna računala imaju 8000 gigaflopsa (milijardi fp operacija u sekundi)? Ako je brzina jezgre 4 GHz, i recimo da mu za fp operaciju treba jedan takt, to je 4 milijarde fp operacija u sekundi ili 4 gigaflopsa. Kako si ti došao do 8000, daj mi objasni? Da nemaš možda cpu sa 2000 jezgri, ili na taktu 8teraHz, ili koji u jednom taktu radi 2000 fp operacija? Ili, jednostavno, lupetaš i ostaneš živ.
10 godina
neaktivan
offline
346 gigaflopsa na stolu

Pričaš o CPU, a zaboravljaš na GPU kao najveći noob. 

 

Ukupna računalna snaga se računa CPU + GPU,  a recimo jedna cuda GPU jezgra daje 2 flops per clock. 

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
346 gigaflopsa na stolu

Današnji prosječni desktop procesori su samo oko 3x sporiji od toga, a gdje su još grafičke kartice koje operiraju iznad jednog teraflopa...

Tako da... za sada je poseban samo način rada tog procesora, a ne njegove perfomanse.

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice