Ara stiže u siječnju

poruka: 15
|
čitano: 2.896
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ara stiže u siječnju".
14 godina
neaktivan
offline
Ara stiže u siječnju

Meni ta Ara zvuči jako zanimljivo. No vrlo je vjerojatno da bi taj Ara telefon sa zasebnim komponentama identičnima kao npr u Xperii Z bio skuplji.

 

Ali opet, postoji mogućnost upgrade-anja, pa dugoročno cijena bude u korist Are.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ara stiže u siječnju
the_dammed kaže...

Meni ta Ara zvuči jako zanimljivo. No vrlo je vjerojatno da bi taj Ara telefon sa zasebnim komponentama identičnima kao npr u Xperii Z bio skuplji.

 

Ali opet, postoji mogućnost upgrade-anja, pa dugoročno cijena bude u korist Are.

mislim da to bude teski fail... prosjecnom korisniku se neda zahevati sa sastavljanjem... mozda se par geekova i entuzijasta navuce na to, no ostali... ne vjerujem

14 godina
offline
Ara stiže u siječnju

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
5 0 hvala 2
16 godina
offline
Ara stiže u siječnju

Hm, dali je bila prije kokoš (google) ili jaje (phonebloks kickstarter)?
http://www.phonebloks.org/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ara stiže u siječnju

Izgled mi je katastrofa, ali ukoliko ne budu pre visoke cijene modula moglo bi bit zanimljivo.

16 godina
offline
Re: Ara stiže u siječnju
the_dammed kaže...

Meni ta Ara zvuči jako zanimljivo. No vrlo je vjerojatno da bi taj Ara telefon sa zasebnim komponentama identičnima kao npr u Xperii Z bio skuplji.

Ja pak mislim da bi bio  jeftiniji, samo ako je ovo ideja s modulima (a-la App store), ništa od toga svega u HR u dogledno vrijeme.

Gledam te!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ara stiže u siječnju
Aldo kaže...
the_dammed kaže...

Meni ta Ara zvuči jako zanimljivo. No vrlo je vjerojatno da bi taj Ara telefon sa zasebnim komponentama identičnima kao npr u Xperii Z bio skuplji.

 

Ali opet, postoji mogućnost upgrade-anja, pa dugoročno cijena bude u korist Are.

mislim da to bude teski fail... prosjecnom korisniku se neda zahevati sa sastavljanjem... mozda se par geekova i entuzijasta navuce na to, no ostali... ne vjerujem

Ako bude cijena dobra, prosječnom korisniku neče biti problem s time, mislim ne vadiju se stalno ti dijelovi. 

 

Mene jedino muči to, sto ce se kasnije mjenjati neki standard, pa ce očito za recimo 2 ili 3 godine doći nova verzija Are ajmo ju nazovijmo Ara 2. koja ce biti tanja, sa drugačijim konektorima prilagodeni novim dijelovima. 

Prednost u ovome vidim da će biti lako popravljiva, a takoder bit će lako maznuti neki dio reicmo ako nekome posudis za poruku ili da nazove nekoga. 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ara stiže u siječnju
Veliki Brat kaže...
the_dammed kaže...

Meni ta Ara zvuči jako zanimljivo. No vrlo je vjerojatno da bi taj Ara telefon sa zasebnim komponentama identičnima kao npr u Xperii Z bio skuplji.

Ja pak mislim da bi bio  jeftiniji, samo ako je ovo ideja s modulima (a-la App store), ništa od toga svega u HR u dogledno vrijeme.

gle preko ebaya se budu sigurno našli ti dijelovi u prodaji- Možda će kinezi početi praviti svoje jeftnije kompatibilne dijelove za aru, Recimo gps, bolja kamera itd. 

Ima tu dosta prednosti, takoder prolazit ce carinu iz kine bez problema, evo naprimjer sve sto košta više iznad 160kuna se carini tj naplačuje pdv jer će na carini pretpostavit da nije jako skupo. 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ara stiže u siječnju

Imam čak teoriju da ćemo jednom sklopiti Aru i poslije toga naljepiti naljepnicu tj cover sticker

http://users.ebaypix.net/wirelessgearzone//Skinguardz/NoBorder/SamsungGalaxyS4/081-ACUcamo.jpg

 

koji nije skup, držat ce mob na okupu tj spriječiti da nam netko ukrade samo tako pojedine dijelove. 

Kad budemo htjeli zamjeniti neki dio onda budemo zamjenili i naljepili opet neki novi sticker. Bar to je samo moja teorija, inače ne vjerujem da ćemo stalno vaditi neke dijelove, meni je to glupo.

Znate meni bi bilo interesantno kad bi mob imao 2 baterije, kad se jedna isprazni počne koristiti drugu a mi tu praznu zamjenimo sa punom i praznu stavimo puniti.  Tako nečemo imati stalno mob na punjaču nego uz sebe uvjek.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 18:28 (Markić7).
11 godina
offline
Re: Ara stiže u siječnju
overhaul kaže...

Hm, dali je bila prije kokoš (google) ili jaje (phonebloks kickstarter)?
http://www.phonebloks.org/

To je jedno te ista stvar, samo što su otkupili da bi mogli razviti taj svoj projekt. ;) Pročitaj detalje prije nego što ideš pisati nešto. ;)

 

Markić7 kaže...

Znate meni bi bilo interesantno kad bi mob imao 2 baterije, kad se jedna isprazni počne koristiti drugu a mi tu praznu zamjenimo sa punom i praznu stavimo puniti.  Tako nečemo imati stalno mob na punjaču nego uz sebe uvjek.

 

Di je stavimo puniti? U mobitel dok koristimo drugu? O čemu ti pričaš? Ne kužim te.

 

 

Uglavnom dijelovi će biti jeftini tako su rekli. A sad bumo vidili. Meni je ovo odlična ideja. O ovome sam ja još kao klinjo sanjo s ekipom. Zašto nebi postojali mobiteli kao kompjuteri... Kad evo mojeg sna.

Možemo upotrebljavati najrazličitija dostignuća tehnologije, no ako su bez srca, nehumana - ostavimo ih po strani.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ara stiže u siječnju
Tesko ti je shvatiti, razumijem. postoje punjaci baterija tj dockovi na koje nakacis bateriju. Dvije baterije na smartphoneu, zato da se moze promjeniti baterija bez gasenja smartphonea. recimo izvadis jednu, druga ce baterija smartphone drzat budnim.
11 godina
offline
Re: Ara stiže u siječnju

A na to misliš. A to je onda logično.

Možemo upotrebljavati najrazličitija dostignuća tehnologije, no ako su bez srca, nehumana - ostavimo ih po strani.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ara stiže u siječnju
overhaul kaže...

Hm, dali je bila prije kokoš (google) ili jaje (phonebloks kickstarter)?
http://www.phonebloks.org/

Google je s Motorolom na ideju modularnog telefona došao još2012., dakle prije Phonebloksa. Phonebloks je open source ideja koja je poslužila kao prikaz interesa javnosti za takvom kreacijom.

 

Nevezano za to, smatram da je ideja modularnog telefona genijalna. Svatko tko kaže da takvo nešto nikad neće uspjeti jer će samo geekovi to htjeti, nek razmisli koliko ljudi danas kupuje gotova računala, a koliko njih slaže računalo po komponentama.

Broz before hoes
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ara stiže u siječnju
i_rambo_plache kaže...
overhaul kaže...

Hm, dali je bila prije kokoš (google) ili jaje (phonebloks kickstarter)?
http://www.phonebloks.org/

Google je s Motorolom na ideju modularnog telefona došao još2012., dakle prije Phonebloksa. Phonebloks je open source ideja koja je poslužila kao prikaz interesa javnosti za takvom kreacijom.

 

Nevezano za to, smatram da je ideja modularnog telefona genijalna. Svatko tko kaže da takvo nešto nikad neće uspjeti jer će samo geekovi to htjeti, nek razmisli koliko ljudi danas kupuje gotova računala, a koliko njih slaže računalo po komponentama.

 

iznenadio bi se odgovorom na to pitanje. to što ti znaš par ljudi koji kupuju komponente je upravo ovo što pokušavaš pobiti - krug entuzijasta. a tomu je zaslužan generalni pad cijena gotovih računala i notebookova, te sve veća prisutnost all-in-one pc-a.

 

 

on topic: još ne tako davno sam bio uvjeren da cijeli projekt neće tako skoro zaživjeti, no izgleda da se je gugao ozbiljno prihvatio posla oko toga (izgleda da nisu zadovoljni sa nexusima u zadnje vrijeme :) ), što mi je svakako drago za čuti.


 

Silence! I Kill You...
16 godina
neaktivan
offline
Ara stiže u siječnju

A dobro, možda neće svačija baka htjeti modularni mobitel, ali će ciljana publika vjerojatno biti mlađa generacija koja se donekle kuži u tehnologiju. Ako ciljaju da sve bude plug&play, ne vidim razloga zašto bi se itko smatrao nevještim u sastavljanju tog mobitela. Možda neće ići kao vruće kifle, ali uz dobar marketing i dizajn, ne vidim zašto ne bi uspio.

Broz before hoes
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice