Dell Venue 8 Pro

poruka: 10
|
čitano: 4.816
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dell Venue 8 Pro".
15 godina
offline
Dell Venue 8 Pro

Ne kontam, ima sve 'bogove' brži je od mog trenutnog PC-a, ali ne možete sa ovim čudom uspostaviti običan telefonski poziv. Stvarno mi nije jasno, je li toliko teško ugurati i hardver koji ima svaki telefon koji kupite na trafici za 50 kuna da se običan poziv uspostavi.

 

Baš iz tog razloga, užasno me odbijaju ovi mini tableti. Ok, tablet od 10,1" je tablet i zna se čemu je namjenjen i to mogu da prihvatim ali ovo nikako.

 

l.p. svima

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
2 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Dell Venue 8 Pro

koji će ti k*rac telefon na tabletu? Za to imaš *ebeni telefon, tablet služi za druge stvari koje je ugodnije raditi na većem ekranu

Vozdra!
14 godina
offline
Dell Venue 8 Pro

Ako ti je već iz nekog razloga potreban mali tablet i nosiš ga sa sobom, zašto bi morao nositi i mobitel? Ne gledam na tablet kao na zamjenu za mobitel, ali čemu nositi dva uređaja kad možeš jedan kad je to baš nužno. 

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dell Venue 8 Pro
Iggx kaže...

Ako ti je već iz nekog razloga potreban mali tablet i nosiš ga sa sobom, zašto bi morao nositi i mobitel? Ne gledam na tablet kao na zamjenu za mobitel, ali čemu nositi dva uređaja kad možeš jedan kad je to baš nužno. 

Upravo to, jer nije mi ni problem kupiti ni neki bluetooth handsfree tako da ga povežem sa tabletom a ovaj potoniji ne moram ni vaditi iz torbe kada pričam (futrole ili čega već), ali pobogu brate, gledam, sve su ugradili što se može ugraditi, Wi-Fi, Bluetooth, hrpa čipova i memorije, pa i dodane kartice, SIM karitce, ali ubaciš li običnu SIM karticu jednostavno ne možeš zvati. 

Because anything Korea does, Japan does it better.
12 godina
protjeran
offline
Dell Venue 8 Pro

Meni je krivo sto ne mogu zvati sa svog laptopa ili pak monitora. Pa to su barem veliki uredjaji, mogli su i u njih ugraditi opciju poziva.

 
7 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dell Venue 8 Pro
jumboY kaže...

Meni je krivo sto ne mogu zvati sa svog laptopa ili pak monitora. Pa to su barem veliki uredjaji, mogli su i u njih ugraditi opciju poziva.

DA TI NACRTAM: tko IMA veliki smartphone kao što su zadnja generacija 5" telefona NEMA potreba da kupuje 7" tablete. 7" tableti su se u početku služili skoro samo kao džepni čitači knjiga, da bi im sada funcionalnost ostala na manje više istom nivou. Ni gore ni dole. Na 10,1" tabletu gledati filmove 50-tak cm ispred mene na IPS matrici je fantastično ugodno (dok nisam isprobao nisam ni vjerovao) a također i surfanje, čitanje magazina ili šta već dok sa sa 8" ili 7" nisam baš siguran šta mogu sa tim iamjući na umu da ne želim dva mobilna uređaja nositi (5" telefon i 8" tablet). Stvar je još komplikovanija ako imaš primjerice Sony Xperiu Z Ultra koji je 6,4" smartphone. (fablet ili šta već) i onda ako imaš takav telefon, sve ostalo što donose 7" ili 8" tableti skoro dođeti kao gratis.

 

Ili da ti još jasnije bude jer očigledno nije: imaš rapson mobilnih uređaja sa ekranom od 1" do 11" (imaju i extremi kao što su 22" tableti) čija je procesorska snaga odavno prevazišla 5 godina stare računare ali do 6,4" možeš zvati ali preko - ne možeš. Ironija ti je totalno glupa. Tvoj monitor ili laptop NISU namjeni da ti stanu u džep od jakne, kaputa ili čega već, ali ovi uređaji o kojima pričamo JESU. I onda je meni jako glupo nositi uređaj napravljen u 2013-toj godini, 7 ili 8" dijagonale, ima NFC, Bluetooth, IrDA, milion nekih budalaština, čak i utor sa SIM karticu kako bi se spojio na mobilni broadband kad odem na Konjuh planinu ali sa takvog 'čuda' ne možeš obaviti normalan poziv.

 

I nije ti krivo što ne možeš zvati sa laptopa ili monitora, krivo ti je što sam te spustio nekada davno u nekoj temi oko datotečnih formata i spuštat ću te uvijek dok ne dođeš pameti. BTW: reci mi kako je moguće da mi energetičari kako si rekao da "u ministarstvu energetike mlatimo praznu slamu' od iste slame poginemo radeći na najopasnijem naponu na svijetu, naponu od 500V. Da si vidio scenu prije par mjeseci ugljenisanog mladog (27 godina) čovjeka koji iza sebe ostavi malo djete i trudnu suprugu ne bi pričao onakve gluposti kakve pričaš i ne bi mene sada vukao za jezik da te ponovo spuštam na zemlju. Ovo ti je najprostije što ti mogu objasniti oko tvoje nervoze što ne možeš zvati sa monitora, vjeruj mi, ne želiš dalje ulaziti sa mnom u diskusiju jer ja kao i prošli put sigurno neću. Ajde zdravo.

Because anything Korea does, Japan does it better.
10 godina
offline
Re: Dell Venue 8 Pro
Envy kaže...

Ne kontam, ima sve 'bogove' brži je od mog trenutnog PC-a, ali ne možete sa ovim čudom uspostaviti običan telefonski poziv. Stvarno mi nije jasno, je li toliko teško ugurati i hardver koji ima svaki telefon koji kupite na trafici za 50 kuna da se običan poziv uspostavi.

 

Baš iz tog razloga, užasno me odbijaju ovi mini tableti. Ok, tablet od 10,1" je tablet i zna se čemu je namjenjen i to mogu da prihvatim ali ovo nikako.

 

l.p. svima

Kako ne bi moglo, ako želiš izgledat ko seljačina sa ciglom na glavi dok zoveš.

 

Ili voliš da ti drugi oko tebe slušaju pozive.

 

Ima smisla. Kako da ne.

15 godina
offline
Re: Dell Venue 8 Pro
Entry Point kaže...
Envy kaže...

Ne kontam, ima sve 'bogove' brži je od mog trenutnog PC-a, ali ne možete sa ovim čudom uspostaviti običan telefonski poziv. Stvarno mi nije jasno, je li toliko teško ugurati i hardver koji ima svaki telefon koji kupite na trafici za 50 kuna da se običan poziv uspostavi.

 

Baš iz tog razloga, užasno me odbijaju ovi mini tableti. Ok, tablet od 10,1" je tablet i zna se čemu je namjenjen i to mogu da prihvatim ali ovo nikako.

 

l.p. svima

Kako ne bi moglo, ako želiš izgledat ko seljačina sa ciglom na glavi dok zoveš.

 

Ili voliš da ti drugi oko tebe slušaju pozive.

 

Ima smisla. Kako da ne.

Nećeš izgledati seljačina ako imaš ovo: 

 

http://www.techfever.net/wp-content/uploads/2013/06/sony-SBH52.jpg
 

 

Ili u praksi to izgleda ovako:

http://i01.i.aliimg.com/img/pb/598/060/740/740060598_796.jpg

 

ili ovako: http://i582.photobucket.com/albums/ss269/netbookc/XB1/SonySBH52Headset_5.jpg

 

Na kraju krajeva, nismo izgledali seljačine u 1997-moj godini sa telefonima kao doslovne cigle od 400gr, a nećemo izgleda ni sada sa preciznijom riječi crijepom pored uha. Izgleda da se javnost najlakše navikne na nove tehnologije. 

l.p. 

Because anything Korea does, Japan does it better.
12 godina
protjeran
offline
Re: Dell Venue 8 Pro
Envy kaže...

1) DA TI NACRTAM: tko IMA veliki smartphone kao što su zadnja generacija 5" telefona NEMA potreba da kupuje 7" tablete. 7" tableti su se u početku služili skoro samo kao džepni čitači knjiga, da bi im sada funcionalnost ostala na manje više istom nivou. Ni gore ni dole. Na 10,1" tabletu gledati filmove 50-tak cm ispred mene na IPS matrici je fantastično ugodno (dok nisam isprobao nisam ni vjerovao) a također i surfanje, čitanje magazina ili šta već dok sa sa 8" ili 7" nisam baš siguran šta mogu sa tim iamjući na umu da ne želim dva mobilna uređaja nositi (5" telefon i 8" tablet). Stvar je još komplikovanija ako imaš primjerice Sony Xperiu Z Ultra koji je 6,4" smartphone. (fablet ili šta već) i onda ako imaš takav telefon, sve ostalo što donose 7" ili 8" tableti skoro dođeti kao gratis.

 

2) Ili da ti još jasnije bude jer očigledno nije: imaš rapson mobilnih uređaja sa ekranom od 1" do 11" (imaju i extremi kao što su 22" tableti) čija je procesorska snaga odavno prevazišla 5 godina stare računare ali do 6,4" možeš zvati ali preko - ne možeš. Ironija ti je totalno glupa. Tvoj monitor ili laptop NISU namjeni da ti stanu u džep od jakne, kaputa ili čega već, ali ovi uređaji o kojima pričamo JESU. I onda je meni jako glupo nositi uređaj napravljen u 2013-toj godini, 7 ili 8" dijagonale, ima NFC, Bluetooth, IrDA, milion nekih budalaština, čak i utor sa SIM karticu kako bi se spojio na mobilni broadband kad odem na Konjuh planinu ali sa takvog 'čuda' ne možeš obaviti normalan poziv.

 

3) I nije ti krivo što ne možeš zvati sa laptopa ili monitora, krivo ti je što sam te spustio nekada davno u nekoj temi oko datotečnih formata i spuštat ću te uvijek dok ne dođeš pameti. BTW: reci mi kako je moguće da mi energetičari kako si rekao da "u ministarstvu energetike mlatimo praznu slamu' od iste slame poginemo radeći na najopasnijem naponu na svijetu, naponu od 500V. Da si vidio scenu prije par mjeseci ugljenisanog mladog (27 godina) čovjeka koji iza sebe ostavi malo djete i trudnu suprugu ne bi pričao onakve gluposti kakve pričaš i ne bi mene sada vukao za jezik da te ponovo spuštam na zemlju. Ovo ti je najprostije što ti mogu objasniti oko tvoje nervoze što ne možeš zvati sa monitora, vjeruj mi, ne želiš dalje ulaziti sa mnom u diskusiju jer ja kao i prošli put sigurno neću. Ajde zdravo.

 

1) Nisi mi nista nacrtao? Ili ja ne vidim crteza?

Salu na stranu, tko si ti da odlucujes tko ce sta kupiti? Kako ti znas da netko sa 5" smartphoneom ne treba tablet od 7 i/ili 8 ? Imam 8" tablet, gledam filmove, citam i surfa. Ugodnije mi nego na iPadu od gotovo 10". Puno ugodnije. Dok recimo mojoj zeni nije. Da to mozda, ali samo mozda, nema nekakve veze sa subjektivnim dojmom? Tipa tebi je ljepsa pinky boja a meni plava?

 

Uostalom, smiri hormone. I caps lock. Nisam ti mater opsovao, niti sam ti ikog ubio.

 

2) Procesorska snaga smartphonova nije 'prevazisla' 5 godina staro racunalo. To pod prvo. Niti je tablet od 8" ili 7" namjenjen tome da stane u dzep. Osim ako ne nosis kapute i u sred ljeta. Onda se ispricavam.

 

3) Nekad davno si mi spustio? U nekoj temi? Koliko imas godina? Tlinaest? Odjeljenje 8c?

 

U nekakvoj temi oko datotecnih formata nisam sudjelovao. Niti se sjecam iste. A posebice nisam rekao da 'energetcari u ministarstvu energetike mlate praznu slamu'. Nikad. Jer iskreno, nemam pojma sta mlatite. Ili ne mlatite. Niti me to zanima. Meni je iskreno zao sto je neki mladi covjek poginuo, bio on energeticar ili pak nogometas. Svejedno je. To je uvijek tragedija, jos veca k tome ako je iza sebe ostavio trudnu suprugu. Moja iskrena sucut ukoliko je to bio tvoj prijatelj/poznanik.

 

No to i dalje ne objasnjava kakve sve to ima veze sa ovom temom? Ili sa mnom pa da mi se tako obracas? Pobrkao si loncice, jer ja o energeticarima nisam nista pisao. Slobodno provjeri, ta barem je to lako.

A u daljnju raspravu ilitiga po tvome 'spustanje' ne mislim se ni upustati. Jer na tu razinu nikad ne idem. Ovo nije test inteligencije covjece, ovo je forum. I cim prije to shvatis bolje ce ti biti. 

 

Srdacan pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2013 21:54 (jumboY).
13 godina
offline
Dell Venue 8 Pro

Sony Xperia + ono čudo od malo prije plus njihov smartwatch i mobitel /tablet ne moraš niti vaditi... super stvar, čak i u vodu smiješ pasti...

Ali na tom čudu ne možeš pokrenuti Win programe ACAD i slično...

S druge strane Microsoft je W8.1 predvidio za tablete i stolna računala, te ne znam jel je predvidio mobitel funciju u njima, buduči da za mobitele postoji WP8.

E sad zadnja verzija WP8 ima napokon proširenje za FHD mobitele (koje MS valjda iz straha da se ne koristi na tabletima u startu nije stavio) i sada bi se WP8 mogao staviti na dobre tablete koji bi mogli imati mobitel funkciju ali ne i ACAD ili neki profi softver.

Iskreno nisam siguran kad bi mobitel i bio dio W8.2 da bi to radilo fluidno ,već se i sada kod androida događa da se nekad ne možeš javiti na poziv jer je zauzet drugim aktivnostima, a kamoli kod W8...

Dell je napravio odličan posao u okvirima upotrebljenog OS-a, kao što ni Nokia ili netko drugi do sada nisu mogli napraviti četverojezgreni mobitel s FHD ekranom a da radi s WP8...

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice