Dogovor Microsofta i EU

poruka: 58
|
čitano: 9.717
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dogovor Microsofta i EU".
16 godina
offline
Dogovor Microsofta i EU

Kako ih maltretiraju bez veze. Užas!

 

Uostalom postoji puno više browsera od ovih nabrojanih, ovi su samo najpopularniji. I šta bi sad bilo da ih baš sve moraju uključiti.

 

Katastrofa, glupo inzistiranje na debilnim dodacima drugih browsera.

 

Tko ne želi koristiti IE ne koristi ga, bio on instaliran sa sistemom ili ne.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
 
10 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dogovor Microsofta i EU

A što ako krajnji kupci ne žele ovakvu okljaštrenu verziju, da li se i na to mislilo?

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
Danny_HR kaže...

Kako ih maltretiraju bez veze. Užas!

 

Uostalom postoji puno više browsera od ovih nabrojanih, ovi su samo najpopularniji. I šta bi sad bilo da ih baš sve moraju uključiti.

 

Katastrofa, glupo inzistiranje na debilnim dodacima drugih browsera.

 

Tko ne želi koristiti IE ne koristi ga, bio on instaliran sa sistemom ili ne.

mogli bi sad proizvodjaci tih ostalih browera podici tuzbu protiv svih ovih za sada nabrojanih... i tako u krug.

nebuloza.

 

 

"Također, ekran za odabir preglednika se nalazio unutar samog Internet Explorera i za njegovo pokretanje je trebalo kliknuti na ikonu Internet Explorera, čime je Microsoftov

preglednik imao veliku prednost pred ostalim."

LoL

EU uzima primat americi po budalastinama i nebulozama. svaka cast!

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
15 godina
offline
Dogovor Microsofta i EU

Hvala Bogu što nismo u EU. 

 
5 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU

Najvažnije je to što se mi moramo odreći zaštite sve svoje proizvodnje i privrede u cilju "ravnopravnog" tržišnog natjecanja + zaštite strateških interesa. Kakav reket stari moj.

16 godina
neaktivan
offline
Dogovor Microsofta i EU

Zanima me da li će nakon ovoga i Apple morati to napraviti u svojem OS X ?

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dogovor Microsofta i EU

Idem brže-bolje tužit Microsoft jer u instalaciji nisu ponudili instalaciju Fotošopa umjesto Painta, VLCa i Winampa umjesto WMPa, i zbog toga što umjesto pasijansa i šaha ne daju Fallout 3 i Crysis...

Neelix: Coffee, Anyone... Captain [Offering coffee] ? | Kathryn Janeway: No Thanks, I've had enough. One more cup and I'll jump to warp.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
Danny_HR kaže...

Kako ih maltretiraju bez veze. Užas!

 

Uostalom postoji puno više browsera od ovih nabrojanih, ovi su samo najpopularniji. I šta bi sad bilo da ih baš sve moraju uključiti.

 

Katastrofa, glupo inzistiranje na debilnim dodacima drugih browsera.

 

Tko ne želi koristiti IE ne koristi ga, bio on instaliran sa sistemom ili ne.

ma udio korisnika odreduje koje preglednike staviti, a na slici vidis zadnja istrazivanja za prosli mjesec ove godine

 

a inace vec sam pisao na ovom forumu i meni je osobno glup ovaj princip s mogucnosti odabira preglednika na necijem operativnom sustavu i ne cini mi se nimalo pravedan

 

(BTW od ovih 60% korisnika IE-a, cak 20 % otpada na prastari IE6, a razlog je upravo to što dolazi si Winsima XP)

DirectX is dead! OpenGL+OpenCL forever!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2009 10:07 (ivoleko).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
Danny_HR kaže...

Kako ih maltretiraju bez veze. Užas!

 

Uostalom postoji puno više browsera od ovih nabrojanih, ovi su samo najpopularniji. I šta bi sad bilo da ih baš sve moraju uključiti.

 

Katastrofa, glupo inzistiranje na debilnim dodacima drugih browsera.

 

Tko ne želi koristiti IE ne koristi ga, bio on instaliran sa sistemom ili ne.

Da je to tako, ne bih imao ništa protiv. Međutim, svako malo naletim na neki sajt koji ispravno funkcioniše SAMO u IE, a taj site mi je vrlo potreban. A zašto? Zato što je *ebeni MS uspio da napravi popriličan monopol na polju browsera, i neki (danas neki, prije par godina mnogi) se odlučuju da prave stranice kompatibilne samo sa IE, tjerajući u ludilo nas koji mrzimo IE zbog sigurnosnih rupa i nekonfigurabilnosti.

这是我的个性签名
16 godina
offline
Dogovor Microsofta i EU

Shvaćam zašto im ovo rade, ali i dalje mislim da je način glup.

Down goes the window, out goes the heat!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
ROADRUNNER kaže...

Zanima me da li će nakon ovoga i Apple morati to napraviti u svojem OS X ?

Ocito ne shvacas zasto je MS morao ovo napraviti. Apple sa svojim OSX-om nema nikakvu vrstu monopola, a MS ima. To je jako bitna razlika.

Nothing is true, everything is permitted...
16 godina
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
Dženan kaže...

Da je to tako, ne bih imao ništa protiv. Međutim, svako malo naletim na neki sajt koji ispravno funkcioniše SAMO u IE, a taj site mi je vrlo potreban. A zašto? Zato što je *ebeni MS uspio da napravi popriličan monopol na polju browsera, i neki (danas neki, prije par godina mnogi) se odlučuju da prave stranice kompatibilne samo sa IE, tjerajući u ludilo nas koji mrzimo IE zbog sigurnosnih rupa i nekonfigurabilnosti.

Za ovo je najmanje kriv MS.

Ne rade oni te stranice.

 

Primjer takvog debilizma je HPB banka, ali sam to riješio IE tabom u firefoxu.

 

Ali još jednom, nije za to kriv MS.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
Assassin kaže...
ROADRUNNER kaže...

Zanima me da li će nakon ovoga i Apple morati to napraviti u svojem OS X ?

Ocito ne shvacas zasto je MS morao ovo napraviti. Apple sa svojim OSX-om nema nikakvu vrstu monopola, a MS ima. To je jako bitna razlika.

 Svejedno zašto bi netko tko koristi apple morao koristiti i njihov browser ? Zašto mu isto ne bi bio ponuđen izbor ? Osim toga Microsoft ne tjera nikoga da instalira windowse na svoje računalo.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2009 10:40 (ROADRUNNER).
14 godina
neaktivan
offline
Dogovor Microsofta i EU

mislim.... u cemu je problem?... vise izbora nebi trebalo nikome skodit ako se sve radi kako treba... a smetat ce naravno Microsoftu jer su do sada imali NEUTEMELJEN monopol nad browserima... i tocka.

\\
 
1 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU

Apple svojim operativnim sustavom nikako ne moze drzati monopol nad browserima svojim Safarijem. Da moze... i njega bi docekale iste sankcije. Treba poticati daljnji razvoj softwera... a u svijetu gdje Microsoft vec godinama drzi neutemeljen monopol.... to nije bas lako. Mnogo toga je islo u krivom smijeru zbog Microsofta. Toga ste svi svjesni... ako niste, bilo bi vrijeme da malo razmislite o tome. Da se radi o nekakvoj nepravdi.... sigurno do ovog nebi ni doslo. 

\\
16 godina
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
ROADRUNNER kaže...
Assassin kaže...
ROADRUNNER kaže...

Zanima me da li će nakon ovoga i Apple morati to napraviti u svojem OS X ?

Ocito ne shvacas zasto je MS morao ovo napraviti. Apple sa svojim OSX-om nema nikakvu vrstu monopola, a MS ima. To je jako bitna razlika.

 Svejedno zašto bi netko tko koristi apple morao koristiti i njihov browser ? Zašto mu isto ne bi bio ponuđen izbor ? Osim toga Microsoft ne tjera nikoga da instalira windowse na svoje računalo.

Evo ovo dolje citirano ti je odgovor na tvoje pitanje.

miLkox kaže...

Apple svojim operativnim sustavom nikako ne moze drzati monopol nad browserima svojim Safarijem. Da moze... i njega bi docekale iste sankcije. Treba poticati daljnji razvoj softwera... a u svijetu gdje Microsoft vec godinama drzi neutemeljen monopol.... to nije bas lako. Mnogo toga je islo u krivom smijeru zbog Microsofta. Toga ste svi svjesni... ako niste, bilo bi vrijeme da malo razmislite o tome. Da se radi o nekakvoj nepravdi.... sigurno do ovog nebi ni doslo. 

 

Nothing is true, everything is permitted...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU

Zapravo, odgovor lezi u cinjenici da Apple ima zatvorenu platformu jer on zapravo sve dobavlja, i hw i sw. Takoder, Safari se da lako deinstalirati i ostaje samo webkit.

 

BTW, nije bas da MS drzi [b]neopravdani[/b] monopol :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2009 12:35 (gs3v).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
miLkox kaže...

Apple svojim operativnim sustavom nikako ne moze drzati monopol nad browserima svojim Safarijem. Da moze... i njega bi docekale iste sankcije. Treba poticati daljnji razvoj softwera... a u svijetu gdje Microsoft vec godinama drzi neutemeljen monopol.... to nije bas lako. Mnogo toga je islo u krivom smijeru zbog Microsofta. Toga ste svi svjesni... ako niste, bilo bi vrijeme da malo razmislite o tome. Da se radi o nekakvoj nepravdi.... sigurno do ovog nebi ni doslo. 

 apple ne drzi monopol?????

apple NE potice razvoj software-a u nikojem obliku...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2009 12:41 (sasa).
16 godina
neaktivan
offline
Dogovor Microsofta i EU

Ja ne kužim zašto to treba imati?

PA svatko si može nakon instalacije skinuti s neta browser koji najviše voli i njega koristi. Smijeh

Ovo je samo prepucavanje između jači-slabiji.

hrvfilozof.bloger.hr - Zaboravio sam zgasit internet
 
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Dogovor Microsofta i EU

Vidim da tu većina forumaša podržva monopol. To nisam očekvao na ovakvom forumu.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
2 5 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
kowach kaže...

Vidim da tu većina forumaša podržva monopol. To nisam očekvao na ovakvom forumu.

 Ne kužim koji monopol. Kada kupuješ računalo nitko te ne tjera da uzmeš Windowse. Možeš bez problema uzeti linux.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
16 godina
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
Monopol se ne spriječava uvođenjem više browsera. Čak se u nikakvoj mjeri niti ne smanjuje.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
odjavljen
offline
Dogovor Microsofta i EU

Ionako onaj tko zna instalirati i podesiti OS već zna koji će browser staviti, a onaj tko ne zna ostane na onom koji mu serviser/prijatelj stavi.

 

Veći je problem što se 99,9% edukacije, od informatike u osnovnoj do programiranja na faksu radi na Windowsima.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2009 14:14 (MrBlc).
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dogovor Microsofta i EU

EU kao prava socijalna drzava kaznjava uspjesne.

 
4 3 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
Alex55 kaže...

I onako "obični" korisnici PC-a (koje ne zanimaju računala, a koriste ih zato jer im treba za posao ili školu) većinom koriste Internet Explorer, jer (kako mi neki kažu) su im ostali ružni.

 

Ja koristim IE i vrlo je dobar i lijep je! Izlanuo se

Safari, Opera i Chrome su mi puno ljepsi od IEa. Firefox je tu negdje, ako se nadje dobra tema moze super izgledat.

- Psiho246
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
Danny_HR kaže...
Monopol se ne spriječava uvođenjem više browsera. Čak se u nikakvoj mjeri niti ne smanjuje.

čime bi se trebalo spriječiti iskorištavanje monopolističkog položaja?

puškom? kukom i motikom?

dosada smo bili svjedoci kako najkvalitetniji browseri uzimaju najveći komad statističkog kolača?

...a ne, ti rešio, sam vodiš svoj rat protiv imperijalističke bande...
14 godina
neaktivan
offline
Dogovor Microsofta i EU

Kad kupujes BMW dobijes sve dijelove od BMW-a (ili njihovih partnera). Ako ti se ne svidjaju felge ili navlake, promijenis ih, BMW ne nudi tebi kao kupcu ostale (konkurentske) proizvode.

Monopol moze postojati na trzistu, a ne u okvirima jednog proizvoda. I BMW ima "monopol" u okvirima svojih modela.

Ovdje se radi o tome da se tjera tvrtku na djelovanje protivno vlastitim interesima.

Sto Microsoft (i njegovi dionicari) imaju od toga sto bez naknade nude konkurentske proizvode? (Parole tipa "Imaju dovoljno, neka se malo odreknu" su naravno smijesne)

Windowsi su se zbog vecinskog udjela na trzistu poceli smatrati dijelom javne domene pa se zato pojavljuju i takvi "zahtjevi i smjernice javnosti" za poslovanje Microsofta.

To bi bilo opravdano u slucaju da je Windows pravnim aktom odredjen kao obavezan, standardni OS od strane neke institucije koja ga onda periodicno "usmjerava". Za sada to nije.

 
5 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
shilokko kaže...

Kad kupujes BMW dobijes sve dijelove od BMW-a (ili njihovih partnera). Ako ti se ne svidjaju felge ili navlake, promijenis ih, BMW ne nudi tebi kao kupcu ostale (konkurentske) proizvode.

 

BMW nema dominantan položaj na tržištu automobila...

 

shilokko kaže...

Monopol moze postojati na trzistu, a ne u okvirima jednog proizvoda. I BMW ima "monopol" u okvirima svojih modela.

Ovdje se radi o tome da se tjera tvrtku na djelovanje protivno vlastitim interesima.

 

MS iskorištava svoj monopolistički položaj nebi li progurao druge svoje proizvode u neravnopravni položaj prema ostalim pretendentima na to tržište (u ovom slučaju internetskih preglednika), tjeranje MSa da čini "stvari protivno njegovog interesa" je u skladu sa pravilima tržišnog natjecanja na tržištu zemalja na kojem se želi ravnopravno natjecati

 

shilokko kaže...

Sto Microsoft (i njegovi dionicari) imaju od toga sto bez naknade nude konkurentske proizvode? (Parole tipa "Imaju dovoljno, neka se malo odreknu" su naravno smijesne)

Windowsi su se zbog vecinskog udjela na trzistu poceli smatrati dijelom javne domene pa se zato pojavljuju i takvi "zahtjevi i smjernice javnosti" za poslovanje Microsofta.

To bi bilo opravdano u slucaju da je Windows pravnim aktom odredjen kao obavezan, standardni OS od strane neke institucije koja ga onda periodicno "usmjerava". Za sada to nije.

 

bezvrijedne komentare neću komentirati, a za ostalo vrijedi isto ono što sam napisao gore

...a ne, ti rešio, sam vodiš svoj rat protiv imperijalističke bande...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2009 19:14 ((s)izgoreo).
16 godina
offline
Dogovor Microsofta i EU

Mene uopce boli ona stvar za MS, ali mi je nerazumno da ce meni netko dirigirat koji popratni program da stavim u svoj OS. Pa nisi ti napravio taj OS nego ja. Da je onemoguceno koristenje drugih browsera u windowsima - to bih razumio, ali ovo je po meni bedastoca. Ne bih se cudio da ista svar se dogodi s media playerom i sl.

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
Batista kaže...

Mene uopce boli ona stvar za MS, ali mi je nerazumno da ce meni netko dirigirat koji popratni program da stavim u svoj OS. Pa nisi ti napravio taj OS nego ja...

...pa onda ga i koristi samo ti, međutim u trenutku kada tvoj OS dođe na neko tržište on mora odgovarati nekim standardima i prodavati se sukladno pravilima tog tržišta

...a ne, ti rešio, sam vodiš svoj rat protiv imperijalističke bande...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2009 19:49 ((s)izgoreo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice