Google I/O: mnoštvo softverskih najava

poruka: 19
|
čitano: 2.421
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google I/O: mnoštvo softverskih najava".
14 godina
neaktivan
offline
Google I/O: mnoštvo softverskih najava

"Android O fokusirat će se na brže bootanje uređaja i manju potrošnju baterije, bolje će upravljati pozadinskim aplikacijama, te će donijeti i ponešto vizualnih izmjena koje se tiču notifikacija."

 

Nikome tamo nije palo na pamet da se fokusiraju samo na bitno za promjenu? Koga boli ona stvar koliko se brzo telefon boota, to radim jednom mjesečno nakon je*enog updatea, isto mi je traje li 4 sekunde ili 4 minute.

 

A ovo za bolje upravljanje pozadinskim aplikacijama će vrijediti samo za aplikacije koje će ciljati O. Znači, za jedno 4 godine možda možemo očekivati da nećemo svaki put kad dođe update za Facebook ili neku drugu vrlo kvalitetnu aplikaciju strepiti hoće li to biti jedna od onih koje će drainati 40 % baterije u danu ili neće.

 

S notifikacijama su k'o naša Vlada. Svaki tjedan druga priča.

Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
Mirko935 kaže...

"Android O fokusirat će se na brže bootanje uređaja i manju potrošnju baterije, bolje će upravljati pozadinskim aplikacijama, te će donijeti i ponešto vizualnih izmjena koje se tiču notifikacija."

 

Nikome tamo nije palo na pamet da se fokusiraju samo na bitno za promjenu? Koga boli ona stvar koliko se brzo telefon boota, to radim jednom mjesečno nakon je*enog updatea, isto mi je traje li 4 sekunde ili 4 minute.

 

A ovo za bolje upravljanje pozadinskim aplikacijama će vrijediti samo za aplikacije koje će ciljati O. Znači, za jedno 4 godine možda možemo očekivati da nećemo svaki put kad dođe update za Facebook ili neku drugu vrlo kvalitetnu aplikaciju strepiti hoće li to biti jedna od onih koje će drainati 40 % baterije u danu ili neće.

 

S notifikacijama su k'o naša Vlada. Svaki tjedan druga priča.

 Tko ti je kriv sto citas najave/vijesti na bugovom Google translate portalu. Bit ce brze bootanje uredjaja, ali se nece fokusirati samo na to.

Podsjecas me na one ljude koji kazu da su znanstvenici idioti jer svaki dan neka nova studija koja pobija staru, a isti cita o znanosti na jutarnjem ili 24sata.  

14 godina
neaktivan
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
kapetan_ajkula kaže...

 Tko ti je kriv sto citas najave/vijesti na bugovom Google translate portalu. Bit ce brze bootanje uredjaja, ali se nece fokusirati samo na to.

Podsjecas me na one ljude koji kazu da su znanstvenici idioti jer svaki dan neka nova studija koja pobija staru, a isti cita o znanosti na jutarnjem ili 24sata.  

A tko tebi kriv što ne znaš pročitati što je napisano. Nisam rekao da će se fokusirati samo na to, nego da bi se za promjenu mogli fokusirati samo na bitno, a gluposti poput boot timea i vizualnih promjena notifikacija 17. put u dvije godine ostaviti za vrijeme kad će sve drugo biti odlično.

9 godina
protjeran
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
Mirko935 kaže...
kapetan_ajkula kaže...

 Tko ti je kriv sto citas najave/vijesti na bugovom Google translate portalu. Bit ce brze bootanje uredjaja, ali se nece fokusirati samo na to.

Podsjecas me na one ljude koji kazu da su znanstvenici idioti jer svaki dan neka nova studija koja pobija staru, a isti cita o znanosti na jutarnjem ili 24sata.  

A tko tebi kriv što ne znaš pročitati što je napisano. Nisam rekao da će se fokusirati samo na to, nego da bi se za promjenu mogli fokusirati samo na bitno, a gluposti poput boot timea i vizualnih promjena notifikacija 17. put u dvije godine ostaviti za vrijeme kad će sve drugo biti odlično.

 A dobro, a po cemu ti znas da se nisu fokusirali na ono ispod haube? "Novinari" objavljuju samo sto pleb moze razumjeti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 12:53 (kapetan_ajkula).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
kapetan_ajkula kaže...

 A dobro, a po cemu ti znas da se nisu fokusirali na ono ispod haube? "Novinari" objavljuju samo sto pleb moze razumjeti.

Ne znam, ali znam da neki vrag ne valja ako postoji toliko rezultata za "Android battery drain" na Googleu.

 

Mislim, super je sloboda Androida i u developmentu i ovako, ali stvarno bi trebala postojati ograničenja što i kada mogu aplikacije raditi u pozadini. A ne da mi se dogodi da iz čistog mira prije par mjeseci jedan dan FB Messenger potroši 25 % baterije bez da sam ga upalio unazad dva tjedna. I to je problem koji postoji već 10 godina, a oni se iz godine u godinu bave glupostima umjesto da više slože taj dio kako treba. Ili, eto, primjer smeća od jednog MDM softvera koji troši isto 20+ % baterije svaki dan bez da ga takneš, a onda u jednoj verziji odluči i svako malo sam od sebe iskakati u fokus i tražiti login. To se ne bi smjelo događati. Naravno da je i developer aplikacije kriv, ali kriv je i developer OS-a što su takve stvari moguće. A ne da ekipa instalirava Greenifyje, Task killere itd.

 

Btw, još mi je najdraže kad nešto od Googlea počne drainati bateriju. Npr. Google Fit. Mislim, da sam Google za svoj OS ne zna napisati app kako treba, to je stvarno porazno... Uz to je u jednoj verziji svako malo kad ga pokušaš upaliti prikazivao onu veselu poruku Google Fit has stopped i tak... Strašno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 13:11 (Mirko935).
9 godina
protjeran
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
Mirko935 kaže...
kapetan_ajkula kaže...

 A dobro, a po cemu ti znas da se nisu fokusirali na ono ispod haube? "Novinari" objavljuju samo sto pleb moze razumjeti.

Ne znam, ali znam da neki vrag ne valja ako postoji toliko rezultata za "Android battery drain" na Googleu.

 

Mislim, super je sloboda Androida i u developmentu i ovako, ali stvarno bi trebala postojati ograničenja što i kada mogu aplikacije raditi u pozadini. A ne da mi se dogodi da iz čistog mira prije par mjeseci jedan dan FB Messenger potroši 25 % baterije bez da sam ga upalio unazad dva tjedna. I to je problem koji postoji već 10 godina, a oni se iz godine u godinu bave glupostima umjesto da više slože taj dio kako treba. Ili, eto, primjer smeća od jednog MDM softvera koji troši isto 20+ % baterije svaki dan bez da ga takneš, a onda u jednoj verziji odluči i svako malo sam od sebe iskakati u fokus i tražiti login. To se ne bi smjelo događati. Naravno da je i developer aplikacije kriv, ali kriv je i developer OS-a što su takve stvari moguće. A ne da ekipa instalirava Greenifyje, Task killere itd.

 

Btw, još mi je najdraže kad nešto od Googlea počne drainati bateriju. Npr. Google Fit. Mislim, da sam Google za svoj OS ne zna napisati app kako treba, to je stvarno porazno... Uz to je u jednoj verziji svako malo kad ga pokušaš upaliti prikazivao onu veselu poruku Google Fit has stopped i tak... Strašno.

Ja sam uzeo vecu bateriju. 

8 godina
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
Nije da volim android, ali mislim da Google nije kriv sto fit aplikacija troši previše baterije. Apple je taj problem izbjegao ugradnjom posebnog koprocesora koji je zadužen za ultralowpower skeniranje senzora i osnovnu obradu tih podataka...
Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
Feudalac kaže...
Nije da volim android, ali mislim da Google nije kriv sto fit aplikacija troši previše baterije. Apple je taj problem izbjegao ugradnjom posebnog koprocesora koji je zadužen za ultralowpower skeniranje senzora i osnovnu obradu tih podataka...

Nije to... Imaju i Androidi step countere kao senzore koji ne troše praktički ništa bez obzira na to imaš li instaliranu neku aplikaciju koja će ti prikazivati šta oni zbroje u pozadini ili ne.

 

A ovo što pričam za battery drain... Ja na svom mobitelu koristio mjesecima aplikaciju, u nekom trenu se počela ovo rušiti ali ajde... žena uzela isti mob, identični sistemski update, prvi dan dođe doma s posla 80 ili tako % baterije, navečer instalira Google Fit, sve postavke iste k'o kod mene, drugi dan dođe doma s 50 %, a jedva da je taknula mob taj dan. I Fit najveći potrošač, a kod mene nikad više od 2-3 % baterije nije ubio. Pa ti meni reci da to ima smisla.

 

A čini mi se da je i Samsung Health malo pobenavio u zadnje vrijeme... Prije ga nikad ne bih vidio na popisu potrošača, od nekog updatea prije mjesec dana je odjednom svaki dan tamo. A ne koristim ga ni da broji korake ni ništa jer za to imam Gear S3. Taj app na mobu bi trebao služiti čisto tako da se synca sa satom kad ja to hoću i prikaže podatke da ih vidim. Ali ne, eto, on cijelo vrijeme neki k* radi u pozadini, a nitko ga nije tražio. Sve ludo i nesposobno, boga mi.

 

Ću da puknem jedan dan i kupim iPhone pa nema nitko ništa da radi u pozadini. Iako sam i tamo vidio battery drainova od Messengera i sličnih debila, ali da ga j*, rjeđe stoput nego na Androidu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 20:15 (Mirko935).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
kapetan_ajkula kaže...

Ja sam uzeo vecu bateriju. 

Šta, Oukitela onog sa 10 'iljada mahova?

15 godina
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
I dalje drze oko na lopti.
Ako Android go bude ok, bit će to vazna i velika stvar.

Br. 1

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
Mirko935:
Koji to popularan android mobitel ima? (Ambijent koprocesor)
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
Uuy:
Android go bi trebao dovuci najnoviji android na slabije mobitele. Međutim, Google ne može gurnuti OS na bilo koji mobitel, to je prepušteno proizvođačima. A njih boli ona stvar kaj se događa s prodanim uređajem. Prihvaćenost najnovijeg androida s godinama je sve gora, vani je toliko zastarjelih uređaja sa zastarjelim sustavom da je to strašno. Razvijatelji aplikacija već sad imaju problem - ciljaju najveći zajednički nazivnik a to je otprilike Set mogućnosti koji je izašao prije minimalno dvije a češće i vise godina. Umjesto da nešto učini po tom pitanju da forsira proizvođače na dulju podršku, Google izbacuje još jednu varijantu. Cisti promašaj. Ljudi sa foruma malo češće mijenjaju telefone pa uvijek imaju najnovije, ali kad se gleda sve sto je u upotrebi, android je takav zaostali kupus da je to strašno.
Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
Feudalac kaže...
Mirko935:
Koji to popularan android mobitel ima? (Ambijent koprocesor)

 Pojma nemam je li to na razini SoC-a, OS-a ili nečeg trećeg, i ima li neko fancy ime kao kod Appleta, ali hrpa Androida ima Step counter senzor koji je uvijek aktivan i aplikacija koja bi koristila brojke iz njega ne mora dodatnu energiju ni pamet koristiti za brojanje koraka.

Ako saznaš kako točno to radi, slobodno javiš.

8 godina
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
Nemam pojma kako radi, ali očito je da senzor nema svaki android telefon tako da aplikacije koje to koriste moraju imati dva načina detekcije koraka i brojanja. Pitanje je i pouzdanosti senzora tamo gdje ga ima pa je lako moguće da aplikacije koriste interne algoritme i eto ti problema
Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava

Feudalac:

 

Pa ako Android Go adresira taj problem, to će biti dobro, zar ne?

Valjda izdaju OS da dođe na mobitele (putem proizvođača ili na neki drugi način) a ne da se njime igraju u firmi.

 

Inače, ne vidim nikakvu strahotu u uređajima sa starijim softverom.

Dapače, ideja da soft na svemu uvijek mora biti star svega par mjeseci je i neostvariva i pogrešna.

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
Mirko935 kaže...
Feudalac kaže...
Mirko935:
Koji to popularan android mobitel ima? (Ambijent koprocesor)

 Pojma nemam je li to na razini SoC-a, OS-a ili nečeg trećeg, i ima li neko fancy ime kao kod Appleta, ali hrpa Androida ima Step counter senzor koji je uvijek aktivan i aplikacija koja bi koristila brojke iz njega ne mora dodatnu energiju ni pamet koristiti za brojanje koraka.

Ako saznaš kako točno to radi, slobodno javiš.

 https://android.gadgethacks.com/news/27-cool-new-features-changes-android-o-0176682/

 

Mirkec citaj ;)

Vrtim O beta pa ti javim rezultate osim za Fb jer sam to deinstalirao zajedno sa pripadajucim podprogramima ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
Feudalac kaže...
Nemam pojma kako radi, ali očito je da senzor nema svaki android telefon tako da aplikacije koje to koriste moraju imati dva načina detekcije koraka i brojanja. Pitanje je i pouzdanosti senzora tamo gdje ga ima pa je lako moguće da aplikacije koriste interne algoritme i eto ti problema

Pretjeruješ... Provjeriš (kao developer) ima li mobitel step counter i/ili step detector ili nema, ako ima, super; ako nema, napišeš poruku "Frend, ništa od brojanja koraka jer ti je mobitel uku*cu" i to je to. Kakva pouzdanost i kompleksni algoritmi, pa nije pedometar science fiction. Uzmeš podatke iz akcelerometra, pratiš koliko se i kako mijenja i to je to.

 

Btw, ja čisto sumnjam da se još uvijek prodaju mobiteli koji to nemaju. Ako imaš kakvu statistiku, slobodno podijeliš

Torent kaže...

 https://android.gadgethacks.com/news/27-cool-new-features-changes-android-o-0176682/

 

Mirkec citaj ;)

Vrtim O beta pa ti javim rezultate osim za Fb jer sam to deinstalirao zajedno sa pripadajucim podprogramima ;)

3 bitne stvari, 23 gluposti i 1 ekstra glupost aka priča o emojijima. Ovaj Google sve više postaje isti k'o Apple ;)

8 godina
odjavljen
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
Mirko935 kaže...
...
Torent kaže...

 https://android.gadgethacks.com/news/27-cool-new-features-changes-android-o-0176682/

 

Mirkec citaj ;)

Vrtim O beta pa ti javim rezultate osim za Fb jer sam to deinstalirao zajedno sa pripadajucim podprogramima ;)

3 bitne stvari, 23 gluposti i 1 ekstra glupost aka priča o emojijima. Ovaj Google sve više postaje isti k'o Apple ;)

 3 vise nego kod applea ;)

A emoji su bili u top 3 ovdje su zadnji a wallpaper se i ne spominje ;) Daleko je to od applea ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Google I/O: mnoštvo softverskih najava
Torent kaže...

 3 vise nego kod applea ;)

A emoji su bili u top 3 ovdje su zadnji a wallpaper se i ne spominje ;) Daleko je to od applea ;)

Istina, samo sam malo skeptičan otkad su na službenoj Nougat stranici emojiji bili napisani kao prva stvar k'o i kod Appleta :D

https://www.android.com/versions/nougat-7-0/

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice